Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Rejtélyes hibajelenséggel küzdök.
Adott a konfigom: Abit IC7, P4 2.8C, 2x512 Infineon DDR400, Seagate PATA 120 GB HDD, NEC 2500A DVD-RW, Toshiba SM-1612 DVD-ROM, Enermax 370W-os táp, stb.
A vinyó PM-en van magában, az író a SM-en, az olvasó a SS-en.
A jelenség a következő: bizonyos DVD-R-eket nem olvas egyik drive sem (mivel a NEC híresen tré olvasó, azzal nem is foglalkoztam). Ezek a lemezek más gépben, más meghajtókban tökéletesen mennek.
Konkrétan: Matrix 1-2-3 ''biztonsági másolat'', UT2004. Ebből a 4 lemezből (amik egy Pioneer 106-os íróval, egymás után íródtak) 3-at nem tud olvasni (lejátszó kiakad, file-kezelővel másolás olvasási hibát ír), míg a 4. (történetesen a Matrix 3) tökéletesen lejátszódik.
A lemezek ugyanabból a dobozból való, Verbatim 4x-es lemezek (asszem 4x-esen lettek megírva).
A Toshiba olvasóm nincs széthajtva, mondjuk jobban belegondolva eddig csak gyári DVD-t (filmek, újságmellékletek) és +RW-t használtam benne...:o
Mi lehet a gond?!? Vírus csinál ilyet? Valami hardveres eredetű probléma (de akkor miért csak bizonyos lemezeknél jelentkezik)?!? IDE-kábel, alaplapi vezérlő, stb.? Esetleg firmware-t kellene frissíteni?:F:F:F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) I_Am válasza Egon (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Nem biztos, hogy ez lesz a probléma, de megkérdezem. A Verba lemezeid nem véletlenül Taiwani gyártmányok?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) Egon válasza I_Am (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem tudom. 25-ös hengerben vettük közösben egyik haverral egy neppertől...;] Aztán elfeleztük. Ő már megírt belőle olyan 3-4 db-ot, és nem volt vele gondja...
Hol lehet látni, hogy milyen gyártmány?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Akiboy


Akiboy
csendes tag

Esteleg a lemezt irta gyengén a PIO? Én ezt is felvetném.....

Csodák pedig léteznek :D

(#5) Egon válasza Akiboy (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Az az érdekes, hogy egy másik DVD-ROM tökéletesen olvassa...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) I_Am válasza Egon (#3) üzenetére


I_Am
veterán

Milyen alapanyagnak látja az író? (dvddecrypter is kiirja;))

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#7) L3zl13


L3zl13
nagyúr

FW frissítést próbáld meg. Szoftveres hiba szerintem nem lehet...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) Egon válasza I_Am (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem néztem. Majd ha délután hazaérek, megnézem. Ez a dvddecrypter milyen progi? Shareware, letölthető? Nero nem írja ki? Anno volt egy progi, asszem CD-R Identifyer volt a neve, még a CD-R-es időkben használtuk (kiírta a hordozóréteget), az is jó?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) I_Am válasza Egon (#8) üzenetére


I_Am
veterán

Identifyer progik jók. Decrypter ingyenes. Bővebben: link

És ha eddig nem használtad írásra, akkor sztem ezután fogod. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) L3zl13 válasza Egon (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nero CD-DVD speed progi kiírja az Extra/Lemez infó-t kiválasztva.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Egon


Egon
nagyúr

Nincs túl sok kedvem szédszedni a gépet, pedig ha átraknám az asszony pajtás gépébe az olvasót, rövidre lehetne zárni a problémát (hiszen ha ott sem olvassa, akkor az olvasóval van gond, illetve lehet hogy a lemez gyengébb a kelleténél...).
Lehet hogy első körben átrakom majd PS-re az olvasót (így ki lehet zárni a kábelt, az alaplapi Secondary IDE-csatornát és a NEC-Toshiba incompatibilitást...;]).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Egon válasza I_Am (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi a segítséget! Ha a végére jutok a problémának, (sok újonccal ellentétben) jól megírom ide, mások okulására...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#13) Egon válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Kösz neked is, majd nézem...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) yerico válasza Egon (#1) üzenetére


yerico
senior tag

A Toshiba általában mindent sokkal jobban olvas, mint más, de van pár lemez, amit az istennek sem. Pl. az én 1612-em a Sony lemezekre volt allergiés, de azoknál jól boldogult az LG íróm.

(#15) Egon válasza yerico (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Lehet hogy én is így jártam...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#16) Egon válasza yerico (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak azt nem értem, hogy azt az 1 szem lemezt miért olvassa tökéletesen (Total Commanderrel átmásoltam a .vob file-okat vinyóra; folyamatosan néztem a másolás folyamatát, és szép, egyenletes adatátviteli értékek voltak...)?!? :F
Vagy neked is olvasta a Sony lemezek egy részét?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Egyéb tipp?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Egon


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) Egon


Egon
nagyúr

Adjon már valaki egy linket a DVD-ROM-om (SD-M 1612) legfrissebb firmware-ének letöltéséhez, plíz! Lehet béna vagyok, de nem találok...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) L3zl13 válasza Egon (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hol máshol, mint az RPC1.org-on.

Bővebben: link

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Egon válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi a segítséget. Nem igazán értem, hogy melyiket is kellene feltennem.
Annyi biztosnak látszik (a leírtak alapján), hogy RevB meghajtóm van; a gyárilag fennlévő firmware száma: 1004, dátuma 01/23/02.
Akkor melyiket tegyem fel? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Egon


Egon
nagyúr

Egyébiránt a szoftveres problémát kizártam (másik oprendszer alól is ugyanazt csinálja), valamint átraktam PS-re, ott sem olvassa...:(:(:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#23) Egon válasza Egon (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) Egon


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) L3zl13 válasza Egon (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem ezt pl: Bővebben: link

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Egon válasza L3zl13 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

A Nero progi megfelelő menüpontja nem ír ki semmilyen adatot sem a lemezről, a DVD Decrypter-hez meg hülye vagyok - hol ír ilyen infót?!? :(
Lehet hogy hamisított Verbatim?!? :((

[Szerkesztve]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) Egon válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha jól értelmezem, ez igazából csak az olvasási sebességet oldja fel (ami valszeg az olvasás minőségének rovásáea megy), illetve a régiófüggetlenítésben segít... Csak végszükség esetén merném felrakni...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) L3zl13 válasza Egon (#26) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Decryptert nem ismerem, de a Nero tényleg nem ír rá semmit?
Nem magában a Neróban van ilyen opció, hanem a vele települő CD-DVD Speed nevű kis progiban.

Aki hülye, haljon meg!

(#29) Egon válasza Egon (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Ehh, a megírt lemezről nem ír ki semmit...:(
Beraktam egy üreset, és az alábbi infót dobja ki:
gyártó: Verbatim
kód: MCC 01RG20

Ettől nem lettem okosabb...:) Most akkor ez Vietnámi, Kambodzsai vagy Észak-Koreai lemez?!? ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Egon válasza L3zl13 (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

CD-DVD Speed-del néztem...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) erdoke válasza Egon (#29) üzenetére


erdoke
titán

Mitsubishi Chemical Corporation.;)
Echte Verbatim.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#32) Egon


Egon
nagyúr

Van nálam pár Arita lemez (Ritek G05). Amikor elindítom a CD-DVD Speed-et, ha Arita lemez van az íróban, gyorsan elindul a progi (gondolom előtte lecsekkolja a lemezt), míg ha Verbatim van benne, a folyamat 2-3-szor annyi ideig tart...:F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Egon


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#34) L3zl13 válasza Egon (#27) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem. EZ nem eredeti firmware. Azaz engedélyeztek benne pár dolgot, ami alapból le volt tiltva firmware szinten. Pl a CD lemezek 48x olvasását. Erre talán nincs szükséged, de nem is a CD lemezek olvasásával van gondod. Szvsz negatívumot nem fog neked jelenteni.

Továbbá az 18xx-es FW-k az oldal szerint engedélyezik a +R +RW lemezek olvasását, amire alaból nem képes az olvasó. Ez se fog nekd megártani szerintem.

Engedélyzeve vannak még olyanok, hogy gyorsabb DVD rippelés meg hasonlók.
Ez elvileg eredményezhetné azt, hogy nagyobb sebességen romlik az olvasási sebesség, de remélhetőleg nem lesz ilyen gond.

Továbbá mivel RPC1-es FW-ről van szó letiltja a régiókód ellenőrzést a meghajtóban, szóval ezzel sem lesz gondod. Ez sem befolyásolja azonban a DVD lemezek olvasásának minőségét.

Ami számodra lényeges, az az, hogy nem a régi FW-t módosították a fenti módon, hanem egy, a tiednél újabb verziójú hivatalos FW-ből indultak ki, amelyben eleve voltak bizonyos javítások. Remélhetőleg pont azt a hibát is javították ami neked gondot okoz. (Általában olvasási minőség és lemez kompatibilitási hibákat szokta FW-ben javítani DVD-olvasóknál.)

A toshiba oldalán én sem találtam fw-t, de szerintem az elsőként megadott linken az M1612-nél az első sorban szereplő fájlok a hivatalos verziók.

Aki hülye, haljon meg!

(#35) Egon válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem olvas +RW-t, az biztos (kipróbáltam). Szóval sajna nem szentírás az sem, ami az oldalon van.
Az, hogy az enyémnél újabb, hivatalos firmware-ből indultak ki, nem tartom valószínűnek (mivel az összes, első sorban szereplő file-t letöltöttem, kicsomagoltam, és megnéztem a dátumokat).
Ettől függetlenül, lehet hogy kipróbálom az általad javasolt firmware-t.

Szerintem a Verbatim lemezekkel (vagy legalábbis az általam kifogott szállítmánnyal, esetleg a 4x-es írási sebességgel) lehet a baj: egyrészt a filmek nem mennek (pontosabban ugrálnak) egy X-Box-ban is, másrészt az íróm (ami gyenge olvasó, de pl. a nálam kölcsönben levő Princo lemezeket el tudja olvasni...) _sem_ olvassa őket...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#36) Egon válasza L3zl13 (#34) üzenetére


Egon
nagyúr

A lényeget kihagytam: nagyon köszönöm a segítségedet! :)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#37) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Üdv!

Tudom régi a topik, de nekem is ilyen meghajtóval (sdm-1612) van problémám! Nemrég Ridata DVD-R -t próbáltam olvastatni vele. De fel sem pörgött. Némi led villogás, aztán folyamatosan világít és nem találja a lemezt. (ebből típusú lemezből 3db van egyiket sem olvassa). Ok rendben, biztos nem szereti az ilyen lemezeket.
Próbaképp beletettem egy korábban írt DVD-R -t ami régebben simán olvasott. Most már azt sem olvassa!:( Gyári nyomott 2 rétegűt viszont simán. CD-t is.
Leszedtem egy csomó FW-t végigpróbáltam az összes fellelhetőt, de az eredmény ua.!:(((

Mi lehet a gond?? Elromlott az meghajtó?? Sajna most nincs nálam több írott DVD amivel próbálkozhatnék!

Valami ötlet?

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#38) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Változás: már írott CD-t sem olvas! :(((

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#39) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Visszaállítottam a meghajtó betűjelét (FW-frissítéskor megváltozott), így most írott CD-t újra olvas. Lehet hogy OS probléma lesz? (WinXP pro)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#40) PPeter válasza Gábor vitéz (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Van esetleg sokféle kutyütő emulátor, CD/DVD-író program telepítve (BlindWitre, Alcohol, CloneCD ilyesmi)? Javaslom ezek letakarítását. Simán lehet egy összepiszkított oprendszer is a dolog mögött, de egy kiadós (fizikai) takarítás, kipucolás lehet, hogy magára az öreg drive-ra is ráfér. :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) Gábor vitéz válasza PPeter (#40) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Daemon Tools van fent. én is erre kezdtem gyanakodni, le is kapcsoltam minden emulált drive-ot, de a helyzet nem változott. most megpróbálom teljesen eltávolítani.

Mondjuk az fura hogy ezt DVD lemezt amivel próbálkozom egy hónapja még gond nélkül olvasta..

Na mind1 most leszedem a D-Tools-t.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#42) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Na D-Tools ment. Most már olvassa a azt a DVD-R lemezt amit korábban is. De a Ridatákat továbbra sem. Bár most már nem adja fel olyan hamar.

Úgy nézem a tisztítás tényleg ráférhet. Elég hozzá egy tisztító lemez? Vagy szedjem szét a meghajtót? Mit javasolsz?

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#43) PPeter válasza Gábor vitéz (#42) üzenetére


PPeter
addikt

Más ilyen alattomos :D program biztos nincs fent? Például Alcohol120%? Az összes ilyet szedd le. Az írott játékok másolásvédelmét kijátszó programok (AntiBlaxx, Virtual CD Hide meg ilyenek) se fussanak, AnyDVD-t is szedd le, ha fent lenne. A tisztítás inkább szétszedés és manuális pucolás legyen, a tisztítólemez olyakor több kárt okoz int hasznot. A lencsét csak izopropil alkohollal szabad közvetlenül pucolni, ha ilyened nincs, akkor sűrített levegővel fújd le róla, ha valami szennyződést látsz. A mechanikai elemek és a drive egyéb részerinek gondozása mehet értelemszerűen, ott látni fogod, mit kell pucolni, hol vannak hajszálak, porcicák, koszcsomók.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) Gábor vitéz válasza PPeter (#43) üzenetére


Gábor vitéz
tag

Semmi más nincs fent. Viszont most hogy újrapróbálkoztam a problémás lemezekkel, újra nem olvassa a régebbi lemezt sem! Kezd fogyni a türelmem..

Amúgy köszi hogy ilyen segítőkész vagy! :R
Izopropil alkoholt hol tudok beszerezni? Mivel nyúlhatok a lencséhez?

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#45) PPeter válasza Gábor vitéz (#44) üzenetére


PPeter
addikt

Azért vagyunk, hogy segítsünk :DDD. Izopropil alkoholt lehet venni vegyszerboltban, de ha szépen mosolyogsz, a patikusnéni is ad neked :). Valószínűleg koszos-poros már a meghajtód. Valamilyen - lehetőleg szöszmentes -, puha anyaggal kell pucolni a lencsét, ha mindenképp tisztításra szorul, sokan fülpiszkálót is használnak, de nem minden fajta szöszmentes sajna. Óvatosan, ügyesen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.