Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -DaNo-


-DaNo-
csendes tag

Nah szal.Van 3 CD-romom, más gépben megy mind a 3-om hibátlanul.Amint az enyémbe teszem,és beakarok olvastatni vele egy CD-t, felpörög majd leáll....és ezt folytatja amig birom ideggel.A CD tartalmát meg tudom nézni, de mégis másolni nem tudok róla,mert befagy..
XP professionalt használok, és egy MSI k7n2 delta-ilsr alaplapom van!
Ha valaki tud erre vmit az plz segitsen..

Unreal Tournament rulZ

(#2) Bubu79 válasza -DaNo- (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi !

CD emulátort használsz valamilyet? Hajlamosak elcseszni a rendszert ( Alcohol120% pl ismert rendszergyilkos )
Ha telepítettél mostanában CD író progit, az is lehet a ludas

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#3) Hanzsi válasza -DaNo- (#1) üzenetére


Hanzsi
tag

Igen, elsőként én is a virtuális meghajtót létrehozó programokat gyanusítanám. Hasonlóképpen jártam ha jól emlékszem a Daemon Tools-al, nem bírtam beolvastatni lemezeket. A Clone CD-től meg égnek állt a Windows haja...

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#4) qwertly


qwertly
addikt

Nagyon megköszöném ha tudna valaki válaszolni mi lehet a gond :O Szóval adott 1DVD olvasó és egy Asus DVD iró,a dvd íróval nem lehet írni és ez az egyik pilattól jött. :O A neró látja öket de ha meghajtó tesztet akarok futatni akor inaktivak.Beolvasni aszt tudnak de az iró nem megy.Újra husztam a rendszert de igy is úgyanaz a hejzet frisen telepitet rendszerben is ez van.A gépet nem mozgatam és nem bontotam meg,lehet az IDE vezetékel a gond :F

(#5) PPeter válasza qwertly (#4) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen Nero változat? Az írót mutatja (kijelölhető írásra) a Nero? Ha írást kezdeményezel, mi történik?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) qwertly válasza PPeter (#5) üzenetére


qwertly
addikt

A legújabb 6.6.0.15,feltetem Ashampoo hátha aval megy de ö is ara hivatkozott hogy nem lehet a lemezt megirni :(.Utoljára amikor ugy tünt hogy ir akor is már csak 4sebeségel irta a CD ami már gyanus volt.Most nem tudom mi van :F Egy TDK cd lemezt sikerült meg irnom de csak 4 sebeségel pedig rá van irva hogy 48 irhatna.Talán biost kellene frisitenni :F .Ha ismered lenél szives leiri a modját :O Nagyon megköszöném :R

(#7) qwertly válasza qwertly (#6) üzenetére


qwertly
addikt

De akor miért nem fut le a Nero diagnosztikai teszt :U

(#8) qwertly válasza qwertly (#7) üzenetére


qwertly
addikt

A tesztett leakartam futanni és adig kapcsolgatam az opciokat amig az inaktiv teszt gomb aktiv lett de itt az eredmény :o Hiba
Medium not Present (023A00)

(#9) PPeter válasza qwertly (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Sajnálom de ez az a ritka eset, amikor nem tudok segíteni, mert egyszerűen nem értem, amit írsz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Írási probléma: esetleg egy Aspi nem hiányzik? Nekem akkor csinált ilyet...
DaNo: nem lehet, hogy az IDE-vezérlőnek esetleg konyec az alaplapon? Bár én ilyet akkor is tapasztaltam még az ''ősidőkben'', amikor a remek gyártmányú CyberDrive nem volt hajlandó elolvasni semmit...


[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#11) qwertly válasza PPeter (#9) üzenetére


qwertly
addikt

Egy feliratot dobot fell amikor leakartam futatni a nero meghajto tesztett.Amit vastag betüvel irtam az volt a felirat :U .Bocs ha nem voltam érthetö,most frisitettem a biosát a legfrisebre dettó ugyan az most is.Beolvasni tudok mind két meghajtóról,mégakor is ha a Nero tesztbe inaktivnak mutatja ezeket a meghajtókat. :F De ugyan akor Nero Info Toolba mindent ki ir roluk.Nem vagyak szakértö de valami hardveres hibára gondolok mert a DVD olvasomat is inaktivnak látja a nero.Igy már érthetöb voltam?Köszi :R

(#12) qwertly válasza sh4d0w (#10) üzenetére


qwertly
addikt

Szia,kiirja a Nero InfoTool,hogy ASPI is installad and working properly ez lenne a hiba :U

(#13) The DJ válasza qwertly (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Ez nem hiba: Azt jelenti, hogy ''Az ASPI telepítve és normálisan működik''
A Neroban nem az Image Recorder van kiválasztva véletlenül?
(Fölül a lenyíló sávban)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) qwertly válasza The DJ (#13) üzenetére


qwertly
addikt

A system ASPIt nézem ott pedig eszt irja ki ASPI is not installed,nem Imageben irok de abba enged irni és meg is irja.Mert irtam szimultánban is és néztem hogy ugy is megirta adig amig nem kezdte valosága is irni.Akor hiba üzenettel elszált.

(#15) Bubu79 válasza qwertly (#14) üzenetére


Bubu79
addikt

A rendszer ASPI-nak nem feltétlenül kell fent lennie, azt amúgy is csak külön tudod feltenni, mert a Windows nem tartalmaz ilyesmit.
Az IDE kábelt kiszűrheted, ha kicseréled ( akár csak ideiglenesen is egy kölcsön kábellel ).
A Nero az íráshoz a saját ASPI-ját használja, ez szerepel az info toolban.

Esetleg megpróbálhatnád szétültetni a meghajtókat a két különálló IDE vezérlőre, vagy csak a DVD írót benthagyni secondary Masternek, úgy, hogy a másik vezérlőn csak a rendszervinyó van.
A dolog egyébként úgy fest, mintha az író halódna, de ne legyen igazam.
Esetleg megpróbálhatsz Firmware-t frissíteni rajta, de szinte kizártnak tartom, hogy ez megoldaná a dolgot :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#16) qwertly válasza Bubu79 (#15) üzenetére


qwertly
addikt

Szia talán úgy gondolom,hogy vagy a IDE kápel vagy az alaplapal lehet gond mert,a dvd olvasom is igy viselkedik :O betudok olvasni roluk,a windows látja is de a nero már nem tudja a sebeség tesztet lefutatni az egyiken sem.Megnéztem 1 kábelre van kötve mind 2 optikai meghajtó.Az ünepek után veszek Kábelt talán hengereset és aval is megnézem ha eaval is gond lesz akor alaplapal van a gond :o .

(#17) Bubu79 válasza qwertly (#16) üzenetére


Bubu79
addikt

Mielőtt temetni kezded az alaplapodat, keress egy ismerőst, akinek a gépében ki tudod próbálni a meghajtókat... Ha az íród ott rendesen műxik, akkor lehet értelme gyanakodni a lapra ( persze csak a kábelcsere után ).
Esetleg még a fentebb javasolt szétültetést megpróbálhatnád úgy, hogy a vincsi mellé felrakod a DVD írót Slave-nek. Ez ugyan egy kis sebességcsökkenéssel járhat, de egy próbát megér :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.