Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

A mianap megcseréltem egy pár venti helyét s egyúttal a kábeleket is zsugorcsőbe húztam, mindent visszarakok a gpbe ventiket bedugom z alaplapba.. bekepcsolom egy villanás az egyik ventin(a venti kék ledes, de most fehéren vilant) és egy se pörög .. gyorsan kinyomom a gpet .. kiderült az egyiken felcserétem a sárga-fekete kábeleket(de nem azon amelyik villant)..visszacserélem -semmi .. Mi lehet a gond?? Az alaplapi csatlakozók felmondták a szolgálatot? Mert most úgy műxik a gép+ a ventik hogy bedugtam egy molex csatlakozóba 12V ra.. Szal ha van valami tipp, tanács, tapaszatalat .. írjátok le kélek.. mert jobb lenne a lelkiismeretem ha nem csak úgy be lenne erőszakolva a ventikábel a molexba.. THX

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#2) andorpapa válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Ha jól vettem ki szavaidból, a ventik működnek most is, csak nem az alaplapról, hanem a tápról kapják a naftát. Alaplapról viszont nem mennek. Én legalábbis így értelmeztem. Ha ez a helyzet, akkor sikerült hazavágnod az alaplapod FAN csatlakozóját. Persze azért nézd meg rendesen, hátha nem ott van a gáz.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#3) Joey_the_man válasza andorpapa (#2) üzenetére


Joey_the_man
tag

De pl a fordulatszámmérő ságrea vezeték az alaplapba van bedugva és méri a fordulatot de az hogy lehet hogy mind a három csatlakozót sikerült egyszerrre tönkrevágnom.. ?

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#4) _George válasza Joey_the_man (#3) üzenetére


_George
senior tag

ha a ford.számmérő szál működik, attól a 12 és a 0 szál még simán elszállhatot... :(

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#5) andorpapa válasza Joey_the_man (#3) üzenetére


andorpapa
őstag

Na akkor most már nem vágom, hogy pontosan mi a helyzet. Hány csatlakozód van, hány ventid, hány volt bedugva, pontosan mit hova dugtál a hiba előidézésekor, aztán mit hova dugtál és mi lett az eredménye?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#6) Joey_the_man válasza andorpapa (#5) üzenetére


Joey_the_man
tag

Van 3 ventim, és 3 csatlakozóm az alaplapon...
Ebből 1 ventinél felcsréltem a sárga -fekete-vezetéket..és bekapcs után bumm (az egyik venti ami jól volt bekötve fehér jelet adott)
utána a csatlakozóból a piros ill. fekete vezetéketket kiszedve benyomtam 3 db molex 12V-ba , de a sárga veztékek maradtak az alpalapba..

Ennyi.. és most kifogástalanul működnek a ventik csak nincsenek fixen csatlakoztatva..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#7) PeliScan


PeliScan
addikt

Óh, bővel lehet h hazavágtad... és is csináltam effélét... nézz át ide. :)

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=9218&start=0[/L]

(#8) andorpapa válasza PeliScan (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát igen, ha a csatlakozóra dugva nem megy a venti, de amúgy igen, akkor ez azt jelenti, hogy a csatlakozóról nem kap áramot, vagyis a csatlakozó nem látja el a feladatát, ha pedig nem látja el, akkor hibás, vagyis elromlott. Ilyen az élet. :(

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Most hogy beletörődtem a sors furcsa fintorába :) megkérdezem:
Abba tudtok segíteni merre, hol, milyen boltba lehet kapni molex csatlakozóhoz anya részt? Mert én megkérdeztem itt a Dunaújvárosi elektronikaikisüzletben, és néztek rám mint a..... azt mondták molex csatlakozót a játékgpek stb használnak.. meg hogy ökölnyi nagyságú..stb.. Szóval ha tudtok valami infót ezzel kapcsolatban írjátok le. Esetleg ha valami online boltab is lehet kapni és kipostázzák amit rendel az ember ( nem úgy mint overclockon) akkor az is jöhet..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#10) PeliScan válasza Joey_the_man (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

A Molex eredetileg márkanév, tehát bővel lehet, h igazuk is volt! bármilyen elektrionikai boltban leeht kapni bemenetet, nekem most van itthon 8db...

(ha nagyon nem találsz, elküldhetek 1et... bár kissé nehézkes lenne.)

(#11) Joey_the_man válasza PeliScan (#10) üzenetére


Joey_the_man
tag

oltos egyről beszéltünk csak aztán rábeszéltek hogy nekem ilyen nem kell.. azt mondták rendelni tudnak..

ui.: HA a molex márkanév hogy mondjam el szakszerűen nekik az óhajom? mi a típusa annak a cstinak ami a gpbe van??

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#12) andorpapa válasza PeliScan (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

OFF
Írtam mailt.
ON

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

Megvan beviszek neki egy képet.. :)

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#14) botye válasza PeliScan (#10) üzenetére


botye
tag

Elárulod nekünk, hogy honnan vetted? Mert én sem nagyon találok, ha kell...

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#15) PeliScan válasza botye (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Bp-n, Lomex. Lehel táről 5 perc gyalog, 2 perc 14es villamossal.

[L]http://www.lomex.hu[/L]

(#16) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Mi baja lehet a ventimnek, ha a gép bekapcsolása után nem akar elindulni, de ha az ujjammal meglököm már megy. Szétszedtem, de nem is volt poros, meg semmi, mit tegyek, hogy rendesen menjen?

(#17) erdoke válasza Pharaoh (#16) üzenetére


erdoke
titán

Nem kap elég kakaót. 12 V-ról megy fordulatszám-szabályzó nélkül?

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.