Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Nem megy tovább (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) power12


power12
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ECS K7S5A alaplapom egy 1700+(TbredA magos) procim.
A gond az hogy nem tudom tovább húzni 2000+-tól.(Tuning BIOS-szal)
Az FSB 147-en megy, szorzót nem lehet állítani, ennyit bír max.
Segítsetek!!!

(#2) Yutani válasza power12 (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erre mit lehet mondani? Vegyél új alaplapot, és azzal tuningolj tovább...

#tarcsad

(#3) power12


power12
csendes tag

Egy kis forrasztgatás stb.

(#4) tomcs válasza power12 (#3) üzenetére


tomcs
őstag

forraszd ossze az atx csatlakozo 3-as labat a 7essel, az usb 2es labat pedig a procifoglalat 14-es labaval. de arra is figyelj oda hogy ezt csak teliholdkor vagy pentek 13-an szabad :DDD

(#5) power12


power12
csendes tag

Ez most v.mi vicc?
És ha nem jön be?

(#6) tomcs válasza power12 (#5) üzenetére


tomcs
őstag

nem, komolyan mondtam a teliholdat :DDD

na. gondolom tbreda unlock kene neked de ugyanakkora esellyel talalod meg altavista vagy google segitsegevel mint en szal hajra

(#7) twollah válasza power12 (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor peched van.

(#8) zsoltee10


zsoltee10
addikt

ennyit bír és kész. Vegyél új alaplapot, új ramot, ha tuningolni akarsz, de még egy új procira is szükséged lesz.

(#9) power12


power12
csendes tag

V.mi más mód nincs?
Amiben nics olyan nagy kockázat, ingyen van...

(#10) lesaux válasza power12 (#9) üzenetére


lesaux
veterán

Mire nem elég az 1700-as gép 2000-re felhúzva, hogy így nekikeseredtél?

(#11) engusz


engusz
veterán

Ettől az ECS laptól ne várj csodákat! Örülj neki, hogy ennyi pénzért működik! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) power12


power12
csendes tag

Jáááátééék!!!!!!!!
De amugy is miért aludjon egy AMD?

(#13) yerico válasza power12 (#5) üzenetére


yerico
senior tag

Most miért ne jönne be? Ha jól forrasztod össze, akkor akár a processzorventillátor teljesítményét is megduplázhatod, mert az állandó elektromos kapcsolat elvezeti a meleg elektronokat a hűtőbordáról, így kevésbé fog melegedni. Igaz, ehhez sorba kell kötni a tápventillátort a prociventillátorral (vigyázz, csakis 1 cm-nél vastagabb sodort kábelt szabad használni, máskülönben túlmelegszik, és leéghet az egész bagázs). Azután még egy földet forrasztasz a táphoz, akkor akár 3801-ba is lehet dugni, ami újabb távlatokat nyithat meg a processzor sebességét tekintve, lévén magasabb feszültséget tudsz neki adni, tehát jobban lehet pörgetni. Ráadásul ha a vinyót egybeforrasztod a CD-vel, akkor megnövekszik a közös felületük, tehát sokkal jobban tudnak hőt leadni -> csökken a házban a hőmérséklet -> jobban lehet húzni a procit. Ha mindezeket kipróbálod - SZIGORÚAN PÉNTEK 13-ÁN ÉS TELIHOLDKOR - akkor a 3 - 4 GHz is elérhető közelségbe kerülhet.

Ja, az USB 3-as lábátt ha összeforrasztod a proci 14-es lábával, akkor esetleg instabillá válhatnak az ECS alaplapok, ezért ajánlott egyben a megcsinálni a következő forrasztásokat is: USB1- procifoglalat 1, USB 1 - procifoglalat 1
Ilyenkor a proci az USB folalatról kapja az áramot, sokkal egyenletesebbé téve az áramfelvételt, ami nagyban tudja segíteni a tuningot.

Ja, mindezt ne emlegesd a helyi hardverboltosnak, mert még a végén ő is ilyen tuningolt szuperkonfigokat fog árulni, és annyi az olcsó tuningnak.

Ritka esetben előfordulhat, hogy nem jön be, de én még személy szerint nem hallottam olyan emberről, akinek problémája lett volna az ilyen módon kezelt konfiggal. :):):):):):):):)

(#14) ebx


ebx
aktív tag

Folyékony nitrogén alapú hűtés esetén húzhatod fennebb is.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#15) twollah válasza yerico (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Elfelejtetted azt, hogy fekete macskát is kell áldoznia a temetőben teliholdkor.

(#16) yerico válasza yerico (#13) üzenetére


yerico
senior tag

Javítás a szuperzseni hozzászólásomhoz.
USB1- procifoglalat 1, USB 1 - procifoglalat 1
helyett
USB1- procifoglalat 1, USB 2 - procifoglalat2

(#17) ebx


ebx
aktív tag

Ez kb olyan, mint ''Felhúztam a P4 procimat 4,3 Ghzre, de fennebb nem akar menni... Segítség!! ''

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#18) yerico válasza twollah (#15) üzenetére


yerico
senior tag

Basszus, ez tényleg kimaradt, hiába, öregszem.
Szóval péntek 13-án a temetőben teliholdkor fekete macskát kell áldozni, miközben ezerrel forrasztod a gépet.

(#19) power12


power12
csendes tag

És ez hány ezer év múlva lesz?(Türelem)

(#20) engusz válasza power12 (#19) üzenetére


engusz
veterán

Akár már holnap!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) power12


power12
csendes tag

de holnap 16 lesz és nem telihold!!

(#22) twollah


twollah
nagyúr

Olyan gonoszak vagytok.

Szegény srácnak emiatt, hogy nem segítetek neki a Quake3 csak 250Fpssel megy, szemben a szomszéd Pistikéével aki már elérte tunning segítségével ugyan ilyen konfigurációval a 255Fpst is.

(#23) power12


power12
csendes tag

ja, és nem péntek!!

(#24) twollah válasza power12 (#21) üzenetére


twollah
nagyúr

Telihold már elmúlt.

Segítség képpen annyit, hogy veszel egy olyan naptárt amiben jelzik a Hold ciklusokat is.

Megnézed mikor lesz a következő telihold ami péntek 13.ra esik.
Előtte gyorsan fogsz egy fekete macskát.
Gyorsan kirohansz a temetőbe, és pontban éjfélkor elvágod a macska torkát.

(#25) power12


power12
csendes tag

Most mit kell szivatni szegény parasztembert?Nem mindenkinek vannak százezrei hogy egy fullos gépet vegyen, nem?

(#26) engusz válasza power12 (#25) üzenetére


engusz
veterán

De mindenkinek van annyi esze, hogy ennyi hozzászólás után ne kérdezzen hülyeségeket!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) twollah válasza power12 (#25) üzenetére


twollah
nagyúr

Dícsérem az önkritikád.

De fogd már fel, hogy azzal a konfiggal ami neked van az amit kifacsartál belőle az már a csúcs, onnét már csak lefele visz az út.

(#28) Sidaries válasza power12 (#25) üzenetére


Sidaries
őstag

A TbredA-ból sajnos ennyi jön ki. Ez feljebb nem fog menni normális körülmények között.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#29) power12


power12
csendes tag

Vannak akik csúcsokat akarnak dönteni...

(#30) twollah válasza power12 (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

Akkor nyúlj magadhoz.

Egyéntől függően jó néhányszor a csúcsra juthatsz.

(#31) Agyasima válasza Sidaries (#28) üzenetére


Agyasima
senior tag

És mennyivel jobb lett volna, ha ez (#28) a hozzászólás a második....

Mer értelmes választ nem kapott, szegény újonc....

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#32) power12


power12
csendes tag

Oké befejeztem kössz a segítséget.

(#33) twollah válasza power12 (#32) üzenetére


twollah
nagyúr

Szívesen máskor is.

(#34) power12


power12
csendes tag

De most o''szintén csak azért mert még újonc vagyok?

(#35) twollah válasza power12 (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem azért, mert nem fogtad fel elsőre, hogy ennél a konfigurációnál ez a plafon.

(#36) yerico válasza power12 (#25) üzenetére


yerico
senior tag

Én aztán nem szívatlak, az otthoni 950-es Athlonom ilyen tuning alapján már 2500 MHz-es száguld ... majd, csak még a péntek 13-a teliholdra várok :)

(#37) power12


power12
csendes tag

Jó csak gondoltam vki tud vmi jobb megoldást.

(#38) Agyasima


Agyasima
senior tag

t.f.h.:
idejön, nincs sok köze a dolgokhoz, viszont hallotta, h esetleg ki lehetne hozni többet is a cuccból. Megkérdezi. Erre mit kap?

Egyébként a processzor ezekszerint még szorzó-lockos?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#39) eper-fa


eper-fa
aktív tag

OFF
jól megszopattátok szegény gyereket, de azért remek volt :)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#40) power12


power12
csendes tag

És szorzó unlokkolás után bírná a 12x-es szorzót?(A memo 333-as)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Nem megy tovább (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.