Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) traver


traver
csendes tag

Sziasztok!

nem értem miért, de xp újratelepítés előtt még megvolt a 2 db. proci, de utána nincs.
a bios-ban be van kapcsolva a ht támogatás, az eszközkezelőben a számítógép drivere nem szabványos pc, hanem ACPI számítógép. nem találtam kifejezetten többprocesszoros drivert oda. Ha a feladatkezelőt előhozom, ott is csak 1 procit lát. mit lehet ilyenkor csinálni?

(#2) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Service Pack?

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Goose-T válasza traver (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem lehet, hogy XP Home-ot telepítettél? Azt hiszem, az nem támogatja a több procit, csak a Professional.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#4) pilóta válasza Goose-T (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

A home is támogatja a HT-t...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) aesir válasza traver (#1) üzenetére


aesir
veterán

Vedd ki a procit, majd tedd vissza. Így fel fogja ismerni.

Van saját életem...

(#6) traver


traver
csendes tag

Amikor még műxött a ht, akkor sp nélküli telepítővel raktam fel az xp-t, és ment
aztán ment rátelepített sp1-el, és sp2-vel is.
Legutóbb sp2-vel integrált telepítőt használtam, és nem megy.

a procit nem szándékozom kivenni, mert teljesen értelmetlen. mert ha kiveszem, logkikusan ki fogom kapcsolni gépet.
tehát a windows nem műxik a kivétel közben. így nem fog új processzor felismerni, ha nem szerzek egy másik procit. és persze másik procim nincs, amivel cserélhetnék
jah meg különben sem ismerné fel újnak, mert a hozzá használt driver nem törlődik a proci kivételével.

(#7) moonman


moonman
titán

home csak fizikailag kezel egy processzort, a HT-t támogatja.

próbaki eszközkezelőben processzor eltávolít, majd reboot. alaplapi driverek rendesen fent vannak? valamint csökkentett módban is nézd meg.

[Szerkesztve]

(#8) aesir válasza traver (#6) üzenetére


aesir
veterán

Direkt megkérlek, hogy NE fogadd el a nálad ilyen ügyben tapasztaltabb fórumtárs tanácsát!!!

Remélem megfogadod legalább ezt az egy tanácsom!

Viszlát.

Van saját életem...

(#9) traver válasza moonman (#7) üzenetére


traver
csendes tag

Hát a procit eltávolítani nem tudtam, mert nem volt eltávolító gomb, csak a illesztóprogram firssítése. Az alatt meg nem találtam nekem megfelelőt. az alaplapi dolgok chipset dirver meg a többiek mind rendben vannak.

(#10) moonman válasza traver (#9) üzenetére


moonman
titán

illesztőprogram fülön nincs eltávolítás? jobbklatty a processzor elemre és ott eltávolítás?

(#11) traver válasza aesir (#8) üzenetére


traver
csendes tag

bocs, de teljesen logikátlannak tűnt, amit írtál.

(#12) Criton válasza traver (#11) üzenetére


Criton
veterán

Ha ennyire tudod, akkor miért kérdezel ?

(#13) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Ezt próbáld ki:
Eszközkezelő--> Számítógép--> ACPI vagy hasonló van neked itt. Ezen jobb klikk --> Illesztőprogram frissítése --> Telepítsen listából --> Ne legyen keresés --> ACPI többprocesszoros . Reboot. Ha ezután sem megy akkor szerintem reinstall...

Take a look to the sky just before you die

(#14) rdi


rdi
veterán

Szerintem is ujra kellene felismertetni vagy ujratelepíteni a proci meghajtót, de ha akarod, és megtalálod, akkor kézzel is törölhetsz, (átnevezhetsz) eszközmeghajtókat a win system-ben. :))

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#15) traver válasza tierbatyo (#13) üzenetére


traver
csendes tag

Na ez volt az, ahol csak 2 eszközmeghajtó volt, a szabványos pc, és az ACPI számítógép, de többprocesszoros nem volt a listában. ezért vagyok bajban, mert ez a megoldás sem segített.
Bezzeg a debianom élből vágta, hogy 2 procim van....

(#16) Szalma válasza aesir (#8) üzenetére


Szalma
őstag

(Azért elsőre mi sem értettük... Pedig már csináltunk ilyet... És láttunk olyat is, hogy nem segített... Tehát? (Miért feltételezed, hogy traver nem futotta meg az alap köröket?))

Szeretettel:
Szalma

(#17) tierbatyo válasza traver (#15) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Hát én reinstallon kívűl mást nem tudok javasolni. :( Ha emellett döntesz akkor a következőt javaslom: amikor bejön az install elején, hogy nyomjon F6-ot, akkor nyomogasd az F5-t és akkor bejön egy kép, ahol lehet választani, hogy milyen PC-t akarsz telepíteni. Ekkor válaszd az ACPI többprocessorost a listából. Ezután jónak kell lennie.

Take a look to the sky just before you die

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.