Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lecsó


lecsó
csendes tag

Sziasztok! Most hatalmas segítségre lenne szükségem! A probléma a következő:
Amikor a nagy vincseszteremet szeretném defragmentálni, egy kis kerregés után kiírja: ''A kötet töredezettségmentesítése leállt, mert inkonzisztenciák észlelhetők. Futtassa a chkdsk vagy a scandisk parancsot az inkonzisztencia megszüntetéséhez...'' nos ezzel csak az a baj, hogy a chkdsk nem talált hibát, a scandisk meg nem megy... :( A vinyó meg nagyon lassú, mert totál töredezett... és nem is egészséges egy vinyónak ez hosszabb távon...

Sürgős segítségre lenne szükségem!

Kérek valakit írjon, még ha tudja mi is az ''inkonzisztencia'' pontosan, mert azzal se vagy teljesen tisztában...

Köszönöm előre is!

Tiszteletem: Lecsó

(#2) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Mennyi szabad hely van azon a winyón/partición amit töredezettségmentesíteni akarsz?
Az is biztos hogy egy program sem akar írni közbe arra winyóra/particióra?

Ha a scandisk nem megy, az gáz, mert ha esetleg v.melyik fájl(ok) mérete, satöbbi nem pontosan van jelölve, akkor a windows-os töredezettségmentesítő nem igazán fog lefutni.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#3) lecsó


lecsó
csendes tag

Nos... ezek közül egyik sem volt ismeretlen számomra... :)
De időközben rájöttem, hogy a scandisk parancs változott az XP rendszereknél és ezektől kezdve chkdsk-nek hívják... :D
Mindegy... a vége az lett, hogy rájöttem, a windows nem érzékelt a kérdéses vinyón értelmes adatot és ezért mindent amit rajta látott valószínűleg fájl maradéknak vélte... ezért nem indult a defrag... a megoldás egy alternatív defragmentáló let.. nevezetesen az O&O Defrag2000...

Azért köszi a segítséget!

Lecsó

[Szerkesztve]

(#4) mobal válasza lecsó (#3) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

:) tanulságos de akkor is megkéne csinálnia az ekszpííínek nem?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) Biaggio válasza lecsó (#3) üzenetére


Biaggio
őstag

Épp ezt a kis programot akartam neked javasolni :B Esetleg érdemes lenne defrag előtt rendet tenni, pl. az EasyCleaner segítségével, kitakarítani a felesleges állományokat, átnézni, mi mennyit foglal, stb.

(#6) lecsó


lecsó
csendes tag

az XP-s defragnak az a baja, hogy ugyan mentesíti a vinyót a töredezettségtől, de nem passzintja sorba a részeket és ezért néha nagyobb felfordulást csinál mint egyébként volt... :D
Ennyit a Winfosról...

(#7) lecsó


lecsó
csendes tag

a fölös állományokat előzőleg leszedtem... de ez nem számít, ha a fájlok már 12000 darabban vannak, a win defrag már nem lát belőle értelmes adatot és inkonzisztencia hibával fog jönni... :D

(#8) Biaggio válasza lecsó (#7) üzenetére


Biaggio
őstag

Particionálj most és defrag gyakrabban ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.