Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lacry


lacry
újonc

Sziasztok!

Van egy eddig hibátlanul működő hálózatom, két laptopból áll, egy kis iroda és ügyviteli szoftvert futtatunk rajtuk.
HP250, Win 8.1 és Asus F5GLseries, Vista

T-home-os Huawei HG8245H routert használok, ehhez egy TP-link printserver is kapcsolódik.

Pár napja a Vistás gép nem tudott kapcsolódni, "Nem azonosítható hálózat" hibát írt ki. A neten található cikkek alapján regeditben "0"-ra álítottam a DHCP broadcast értékét. Azóta van internet, tudok nyomtatni (fix IP-s (.1.69) printservert elérik, azt pingelni is lehet mindkét gépről) de a két laptop sehogy sem látja egymást.

Már próbáltam úgy is, hogy fix IP-t adtam a gépeknek (azonos tartományban, alhálózati maszk 255.255.255.0, gateway a router), de ez sem használt.
Aztán letöltöttem egy GhostCommandert a telefonomra, megpróbáltam így egy újabb eszközzel összehozni a laptopokat, hátha csak egymással nem megy. De egyiket sem sikerült, a furcsaság benne, hogy a HP-t sem, amin nem jelentkezett a kezdő probléma ( a nem azonosítható háló). Persze ez lehet a telefonom miatt is, mert nem egy mai darab.

Mit rontok el, hol a hiba? Köszi szépen! :)

UI: a kérdés egyik részét feltettem egy topikban már, csak ott elveszett a khozzászólások között, bocsánat, ha ez kavarodást okoz.

(#2) 4Grider válasza lacry (#1) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel topicot egyéni kérdéseknek nem hozunk létre, próbálkozz inkább abban a topicban, mert ezt hamarosan zárni fogják.

(#3) Mate válasza lacry (#1) üzenetére


Mate
nagyúr

Inkább ott tedd fel újra a kérdésed.

A topikot zárom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.