Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Digital


Digital
addikt

Átraktam a gépem belét egy másik házba,próbáltam mindent ugyanoda visszadugni (nem tudom sikerült e:F)és azóta nem akar kikapcsolni! A vinyók megállnak,a gép kattan egyet,de a monitoron a ''windows leáll'' felirat olvasható A ház vezetékei bejátszhatnak? Gomra bekapcsol,de a zöld led nem akar világítani (ezt most vettem észre,mert nappal nagyon erős a szobában a fény:D) A bios-ban kotorásztam,nem tudom mit is keressek:F A lapom egy Asus p4c800 volna!
Találtam hasonló topikokat,de azokat olvasgatva nem jutottam zöldágra! Minél több tippet várnék,de csak reggel tudom kipróbálni őket
Előre is thx

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#2) Digital


Digital
addikt

HOPP!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) umiki válasza Digital (#1) üzenetére


umiki
tag

BIOS-ban ACPI-t engedélyezd (esetleg APM-et, ha régi)

Nekem is hasonló gondom van. A windows (XP) egyszercsak úgy gondolta (általam érzékelt változtatás, frissítés stb nélkül), hogy mostantól márpedig nem kapcsol ki, hanem újraindul (magyarul windows rendesen lelő, ahogy kell, de a gép - ez még furcsább - 10-ből kilencszer újraindul, egyszer meg kikapcsol)
Tudom, hogy általában hardware-vezérlő, vagy ütközés okozza, de hardware-t nem cseréltem, vezérlőt sem nagyon. Log-ban semmi.
Ha valaki tudja csak bátran...

[Szerkesztve]

(#4) Digital válasza umiki (#3) üzenetére


Digital
addikt

Mingyá megnézem:D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#5) Digital


Digital
addikt

ACPI2,0---NO
ACPI APIC support---enabled
BIOS->AML ACPI table ---enabled
Power management/APM---enabled
Ezek az adatok vannak beállítva

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#6) umiki válasza Digital (#5) üzenetére


umiki
tag

Próbáld meg az ACPI-t on-ra. Az APM-et off-ra (vagy, ha úgy se akkor ACPI on, APM on, ha még mindig nem akkor valszeg nem BIOS beállítás. Ja az összes shadow ram-ot kapcsold ki, nem tudom itt számít-e, de sok hibára ezt tanácsolják + amúgy sem csinál semmi hasznosat)

(#7) Digital válasza umiki (#6) üzenetére


Digital
addikt

Nekem a zöld fény hiánya gyanús:(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) umiki válasza Digital (#7) üzenetére


umiki
tag

Szerintem amikor visszaraktad az alaplapot nem (jól) dugtad vissza / rossz tüskékre dugtad a LED-et (ha van rá lehetőség ellenőritheted az alaplap leírásában). Mivel LEDióda , nem mindegy neki a polaritás (tehát első körben dugd ugyanoda, de fordítva a csatlakozót)

[Szerkesztve]

(#9) Digital válasza umiki (#8) üzenetére


Digital
addikt

Ez adhat valami ''jelet'' a kikapcsoláshoz?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#10) umiki válasza Digital (#9) üzenetére


umiki
tag

Szerintem nincs hozzá köze. Ha nem világít (és nincs kéznél az alaplap leírása) akkor húzd le. Reset gomb resetel? HD LED villog? (ha ezek sem, akkor azok sem jó helyeken vannak, célszerű lehúzni őket. Jut eszembe, ha nincs leírás, akkor jó szemmel megáldottak az alaplapról is leolvashatják, mikro betűkkel általában odaírják, melyik tüske melyik)

(#11) Digital válasza umiki (#10) üzenetére


Digital
addikt

Reset OK HDD OK
Valami félrekötésre gondolok,mert a gép kattan,mintha meg akarna állni!

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#12) umiki válasza Digital (#11) üzenetére


umiki
tag

Sztem azt hallod, ahogy a HD-k leállnak. BIOS beállítás (ACPI ON, APM OFF) nem segített? WIN 98 ? Bővebben: link esetleg segíthet.

(#13) Digital válasza umiki (#12) üzenetére


Digital
addikt

Semmi:( Az ACPI2,0 ki van kapcsolva,,tehát ez nem vezérelheti a HDD-t:F
a linkből nem néztem ki semmit:(

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#14) Digital


Digital
addikt

Na valamit összehoztunk,az elöbb kikapcsolt:C
Köce szépen a segítséget

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#15) steve@prhw válasza Digital (#14) üzenetére


steve@prhw
őstag

A pw led jó lett? Ha a jó tüskékre dugtad, akkor biztos, hogy fordítva van rajt. Prósza!

(A LED ugyanis nem olyan, mint egy izzó, csak az egyik irányból szereti az áramot... :D)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) elttiL válasza Digital (#14) üzenetére


elttiL
senior tag

Ügyi vagy! :)
Nálam, olyan volt, hogy az ABIT BH6/pIII650-re raktam xp-t,m és ugyanígy nem akart kikapcsolna, au istennek sem, acpi meg ilyenek be voltak állítva, de akkor sem, erre a google nevű programot töltöttem le, és abban megtaláltam a megoldást.

nemmmondommeg hogy honnan idekopipasztézem:
Gyakran megesik, hogy a Windows nem állítja be a számítógép kikapcsolásához szükséges beállításokat. Ha a hardverünk támogatja az operációs rendszer felöli kikapcsolást, akkor lehetőségünk van engedélyezni azt.
Ezt az Eszközkezelőben (Device Manager) lévő NT APM/örökölt (NT APM/legacy support) csomópont engedélyezésével érhetjük el.
Ahhoz, hogy elérjük az Eszközkezelőt (Device Manager), kattintsunk a Vezérlőpultban (Control Panel) lévő Rendszer (System) ikonra. A Rendszertulajdonságok (System Properties) ablakban kattintsunk a Hardver (Hardware) fülre, majd ott az Eszközkezelő (Device Manager) gombra.
Az Eszközkezelőben kattintsunk a Nézet (View) menüben lévő Rejtett eszközök megjelenítése (Show hidden devices) menüpontra. Miután rákattintottunk, a hardverek listája bővül néhány elemmel, köztük az APM/örökölt csomópont (NT APM/legacy support) elemmel.
Keressük meg azt, majd jobb gombbal kattintsunk rá. A menüben kattintsunk az Engedélyezés (Enable) menüpontra. Végül, ha kell, indítsuk újra a rendszert.
A következő kikapcsolásnál a rendszer magától le fog állni.

(#17) Digital


Digital
addikt

A dolog pikantériája,hogy a hangkártyám sem volt meg eddig:F A power led-et még nem próbáltam ki időhiány miatt!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#18) simonzé válasza Digital (#1) üzenetére


simonzé
addikt

Asszem nagyobb problémát ír le ez a topic: Bővebben: link
Itt meg be nem kapcsol

I don't fit in. I fit out.

(#19) norborg


norborg
csendes tag

Sziasztok !

Az ismerősöm gépére XP-t telepítettem,azóta nem kapcsol ki,ha a kormány be van dugva az USB portra.A windows leáll képrnyőnél kiakad,és a kapcsológombal sem lehet lelőni.A BIOS-ban jónak tünik minden,mi lehet a probléma?

A7N8X-X ,Barton 2500+, 1Gb ram,Gecube 9550 extreme,win xp

(#20) norborg


norborg
csendes tag

up

A7N8X-X ,Barton 2500+, 1Gb ram,Gecube 9550 extreme,win xp

(#21) GReddy válasza Digital (#1) üzenetére


GReddy
tag

Roppant 1szerű. Vezérlőpult, APM támogatását szíveskedjen bekapcsolni. (Néha az Xp kikapcsolja, ijenkor jön a mosmákikapcsóhatodagépedetvazze! felirat. ) Ha a bios-ban kapcsolgatod PNP oprendszer alatt az ACPI-t annyit érsz el vele, hogy nem fog elindulni a vondozé.
Remélem segített! (Mennie kell!) A jelenséget az okozza 1ébként, hogy nem ismeri fel hogy ATX táp van alatta, így meg sem próbálja kikapcsolni. :C

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#22) joey7


joey7
őstag

vki segítsen plz!
nekem is hasonló a gondom: nem kapcsol ki a gép amikor leállítom a windowst,csak egy kattanás és megy tovább.viszont hiába nyomom a power gombot akkor sem tudom kikapcsolni csak ha áramtalanítom.:Y
a BIOS-ban néztem az API beállítást,de azokkal nem lettem okosabb.megnéztem a kábelezést is a gépben és úgy tűnik,h teljesen rendben van.ezek szerint mégiscsak a BIOS-ban lenne a megoldás? :U de mi lenne az?:F

(#23) pbujna válasza joey7 (#22) üzenetére


pbujna
aktív tag

a nyomógombra biztosan kikapcsol, ha 5 mp-ig nyomod! A többit feljebb olvashatod!

(#24) joey7 válasza pbujna (#23) üzenetére


joey7
őstag

1 percig nyomtam a power gombot,de semmi.:(
a fentiekből nem tudtam előrébb jutni; én ezeket a beállításokat találtam a BIOS-ban:

ACPI Suspend To RAM - enabled
Suspend mode - disabled
Power management - user definied
video off option - suspend-softpower button< 4 secs - soft off

a többi fentebb említetteket nem találtam.hol vannak?:Y

(#25) joey7


joey7
őstag

''Gyakran megesik, hogy a Windows nem állítja be a számítógép kikapcsolásához szükséges beállításokat. Ha a hardverünk támogatja az operációs rendszer felöli kikapcsolást, akkor lehetőségünk van engedélyezni azt.
Ezt az Eszközkezelőben (Device Manager) lévő NT APM/örökölt (NT APM/legacy support) csomópont engedélyezésével érhetjük el.
Ahhoz, hogy elérjük az Eszközkezelőt (Device Manager), kattintsunk a Vezérlőpultban (Control Panel) lévő Rendszer (System) ikonra. A Rendszertulajdonságok (System Properties) ablakban kattintsunk a Hardver (Hardware) fülre, majd ott az Eszközkezelő (Device Manager) gombra.
Az Eszközkezelőben kattintsunk a Nézet (View) menüben lévő Rejtett eszközök megjelenítése (Show hidden devices) menüpontra. Miután rákattintottunk, a hardverek listája bővül néhány elemmel, köztük az APM/örökölt csomópont (NT APM/legacy support) elemmel.
Keressük meg azt, majd jobb gombbal kattintsunk rá. A menüben kattintsunk az Engedélyezés (Enable) menüpontra. Végül, ha kell, indítsuk újra a rendszert.
A következő kikapcsolásnál a rendszer magától le fog állni. ''
próbáltam ezeket beállítani,de az XP-ben nem találtam ''APM/örökölt csomópont (NT APM/legacy support) elemmel.'' című dolgot.akkor itt mit kéne állítani?

:F

(#26) Manitou válasza simonzé (#18) üzenetére


Manitou
addikt

:D:DD:DDD

(#27) joey7 válasza Manitou (#26) üzenetére


joey7
őstag

a nevetés után nincs kedved segíteni?;) esetleg vmi 5let?:C

(#28) Manitou válasza joey7 (#27) üzenetére


Manitou
addikt

Egy próbát megér:
Tedd fel a Ramidle nevű progit aztán szedd le. Hülyén hangzik, de mikor én ezt csináltam akkor javult meg a gépem, előtte nagyon soká kapcsolt ki. (bár én ki tudtam kapcsolni kézzel, ha hosszan nyomtam a power gombot)

(#29) joey7 válasza Manitou (#28) üzenetére


joey7
őstag

kipróbáltam,de nem jött be.:( vmi más?:F

(#30) joey7


joey7
őstag

monnyon má vki vmi okosságot,mert már második napja szenvedek a géppel!:))

(#31) Manitou válasza joey7 (#29) üzenetére


Manitou
addikt

Esetleg Format C: ahogy egyik haverom szokta vala mondani. Az mindent megold :D

(#32) erdey_a válasza joey7 (#30) üzenetére


erdey_a
őstag

Van olyan a Biosban, hogy wake on lan? Bármi ami wake on-nal kezdődik, tedd disabledre.
Kedvesem gépénél bevált.

Vérboci

(#33) joey7 válasza Manitou (#31) üzenetére


joey7
őstag

éppen holnapra tervezek egy format d:-t!:D

(#34) joey7 válasza erdey_a (#32) üzenetére


joey7
őstag

azt nem tudom,de köszi,megnézem aztán letiltom.:)

(#35) joey7 válasza erdey_a (#32) üzenetére


joey7
őstag

nem találtam wake-t, és továbbra sem kapcsol ki a gépem!:O

(#36) Pompi válasza joey7 (#35) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pár dolgot árulj el.
Milyen alaplap? Friss XP install vagy eddig jó volt és egyszercsak nem kapcsolt ki? Ha ez utóbbi telepítettél e vagy állítottál be esetleg valamit előtte?

Feel Good Inc.

(#37) joey7 válasza Pompi (#36) üzenetére


joey7
őstag

ASUS P4PE i845
nos, van 3 partició a gépemen és mindegyiken vagy egy-egy op.rendszer.
C:\ ME, E:\ XP -egy egy vinyón van. a harmadik: D:\ XP. ezek közül az E meghajtón lévő XP volt használva,a másik kettő nem. lehet,h sok a 3 rendszer,de eddig nem volt gondom; amúgy biztonsági okokból van 3.:)

1.esemény: az XP induláskor -mielőtt az asztalt megjelenítette volna- kiírt egy hibaüzenetet vmi initializalásról volt szó amit nem tudott elvégezni.

2. esemény: közben bekötötték a kábelnetet a gépemre az ADSL helyett,viszont gond adódott vele.ugyanis a CPU egyfolytában 100°%-on pörgött,a net belassult,majd minden előzmény nélkül újraindult a gép.Megelégeltem a dolgot és visszaálltam ADSL-re.

3. esemény: a gépben van egy 512-es memória és egy 256-os. a harmadik slot-ba bedugtam még egy 256-os RAM-ot ,na ezekután se kép se hang,nem indult a gép.azt hittem sok az 1 GB,de nem,mert kiderült,h a harmadik SLOT-at van a bibi,ugyanis az 512 RAM mellé csak egy 256-ost dugtam az ominózus helyre és akkor sem ment a gép.ezekután maradtam a 768-nál a régi módon és elindult

4.esemény: az állandóan használt op.rendszeremet az E:\-n újratelepítettem,de a hiba nem oldódott meg.

röviden ennyi lenne a sztori; asszem van bőven kínálat a hibakeletkezésének okára..:))

(#38) Shalala válasza joey7 (#37) üzenetére


Shalala
senior tag

a kabelmodemet usb-n hasznaltad??
mondjuk mar mindegy mert ahogy latom mar adsl van ujra

(#39) joey7 válasza Shalala (#38) üzenetére


joey7
őstag

nem usb-n használtam.

(#40) joey7


joey7
őstag

na,legyalultam az E:\ particiót és újra feldobtam rá az XP-t. most arról próbáltam kikapcsolni,de nem megy továbbra sem.:((( sztem a BIOS-ban lesz a hiba; csak tudnám mit ,hol kéne állítani.:Y vkinek vmi ötlete?:R

(#41) joey7


joey7
őstag

:Y

(#42) joey7


joey7
őstag

akkor most vigyem el egy szervizbe? :Y

(#43) Shalala válasza joey7 (#40) üzenetére


Shalala
senior tag

hat ha bios elallitasra gyanakszol , akkor restore to default es kesz :)

(#44) fifi_addict válasza joey7 (#40) üzenetére


fifi_addict
tag

nem a legjobb helyen van, mert az 1. eszköz 1. particióján kéne lennie. de ezt megoldja az xp, az biztos... szed le a ME-t szerintem.

...........................???

(#45) joey7 válasza Shalala (#43) üzenetére


joey7
őstag

''restore to default ''- azaz állítsam alapértékekre vissza a BIOS-t? aztán állítgathatom újra be az egész cuclit?:Y

(#46) joey7 válasza fifi_addict (#44) üzenetére


joey7
őstag

eddig nem volt gondom vele. azt ME-t azért tartogatom,mert jónéhány progim csak azon fut.:B

(#47) joey7 válasza joey7 (#45) üzenetére


joey7
őstag

még mindig nem tudom kikapcsoni! [kép]

(#48) Foglalt név válasza joey7 (#47) üzenetére


Foglalt név
addikt

PowerdownAfterShutdown
Ezt keresd meg regedittel. Nekem volt, hogy segített.

(#49) joey7 válasza Foglalt név (#48) üzenetére


joey7
őstag

mint tűt a szénakazalban...:) mit kéne álítanom rajta,vagy egyátalán mit kéne tennem? :F láma vok ezen területen.:B

mod: közben megtaláltam! :C de mit állítsak rajta?

[Szerkesztve]

(#50) joey7


joey7
őstag

:U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.