Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47765) bbendre


bbendre
őstag

Nekem is kellene egy kis help mert elakadtam...:

Config:
Alaplap: Asrock b450 gaming k4 fatal1ty (BIOS AMD AM4 AGESA Combo V2 PI 1.2.0.6b)
CPU: Ryzen R5-3600
MEM: DDR4-3200 G. Skill CL14 (XMP2.0-val megy)
GPU: Palit GeForce RTX 3080 GamingPro 10GB
OS: Windows 11
SSD: m.2 boot, + 2x500Gb SSD a játékoknak.
Game: 1080p

Van egy halom game pl Battlefield 5 ahol durván sok a microstutter. Az FPS szerint fix 144 de látom, hogy nagyon nem. Itt CPU limit-re gyanakszom vagy az alaplap kevés neki. Szinte minden ultra vagy minden low mindegy.

Másik példa, hogy a Minecraft Bedrock pl néha laggol. (szerencsére a gyerek nem veszi észre). CPU és a GPU is kb idle, de az FPS komolyan visszaesik. Sajnos a gyerek ezzel játszik sokat.

De pl a Apex Legends/CS:GO/Dota2/Forza H5 full maxon nagyon szépen megy. Ott nem látok hibát. Néha-néha, de igazából semmi durva nincs. De olykor-olykor látok megadkásokat ha nagyon nagyon akarok.

És ami a legérdekesebb, hogy nincs sem a GPU sem a CPU maxon amikor látszanak a lag-ok.
Úgy általában. A Minecraft pl alig terheli a gépet.

Korábban Vega56-al nem voltak ilyen gondok.
Volt itt minden. Driver törlés (DDU). újra telepítés, új ramokat vettem, BIOS update volt... stb... (csak ez nincs fenn: AMD AM4 AGESA Combo V2 PI 1.2.0.7)

Pls help! :R

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.