Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!!!

Szidjatok utáljatok, amiért új topicot nyitottam, de pánikban vagyok!!! Egész éjszaka nem aludtam,mégse találom a megoldást...

Vettem egy 200GB-os WD vinyót és miután feltelepítettem rá a rendszert, gyorsan visszamásoltsm a másik gépről az adatokat és lőn borzalom, mikor újra bekapcsolám az én konfigom:
A gép nem indul, a szöveg pedig: ''Nincs klaviatúra csatlakoztatva, vagy rossz.'' - A gépet szétkaptam, összeraktam, semmi! Próbáltam másik klaviatúrát is, semmi... Nem tudom mi tévő legyek!!!:(

Kérlek segítsetek, mert holnap komoly munkaleadásom lenne! Akár azt a variációt is bevállalom, hogy elviszem a gépet Bp-en belül bárhova, ha valaki érez megoldási lehetőséget!!!

THX
BBence

(#2) I_Am válasza ByB (#1) üzenetére


I_Am
veterán

A PS2-es csati mögött az alaplapon van egy jumper azt nem rántottad le véletlen? Az állítja a PS2 feszültségét és ha hiányzik okozhat ilyen hibát. Alaplapi könyv és nézd meg.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#3) biker


biker
nagyúr

ahogy #2 írja, és utána biosban le kell tiltani, hogy mindenre megálljon.
error halt azt hiszem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) ReJim válasza biker (#3) üzenetére


ReJim
őstag

halt on ps2 keybord <-- vagy nem ilyesmi??

</end.?>

(#5) Sir Riccio válasza ByB (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha az előttem szólók tanácsa nem hoz eredményt, akkor el kell hogy keseritselek, mert akkor valószinünek látszik hogy a billentyüzetet fogadó PS2- es port ''jobb létre szenderült.'' Azért a biztonság kedvéért még egy próbát megér,- hálózati kábel /220V/ ki,- cmos /3V-os litum elem/ ki. Vársz 10 percet, amig az alaplapi táp elkói kiürülnek, cmos vissza, tápkábel vissza, PRÓBA!!!! Bios beállitás.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#6) ByB


ByB
addikt

Az a baj, hogy a bios-t már el se tudom érni, mivel a kalviatúra, kaput!!! De kipróbálom amiket írtatok, előre is köszönöm!

(#7) biker válasza Sir Riccio (#5) üzenetére


biker
nagyúr

nem egyszerűbb a cmos_clear jumper zárása? szerintem igen... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) biker válasza ReJim (#4) üzenetére


biker
nagyúr

hát van több fokozat, halt on errors-ban

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) VladimirR válasza biker (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a beallitas nevet en sem tudom pontosan, de ''all but keyboard'' az ertek -- azert tudom ilyen jol, mert az usb-s billentyuzetemre folyton hibat dob a gep (annak ellenere, hogy ott van es mukodik)

ByB: tenyleg: mas csatlakozasu billentyuzettel meg tudod nezni?

(#10) ByB válasza biker (#7) üzenetére


ByB
addikt

Most az csinálom! Nem is találtam PS2 fesz jumpert, meg semmi mozdíthatót a környékén!

Az lenne a kérdésem, hogy minden PS2 klaviatúrához jó az USB átalakító, mert akkor elszaladok venni egyet, hátha megoldás!

(Ha igen, akkor örülök, hogy megoldódott a probléma, de félek, hogy mi száll el legközelebb...:()

(#11) SpiT


SpiT
tag

Elmész boltba és veszel egy ps2->usb átalakítót! ;)

Winbond BH-5 rlz ;]

(#12) ByB válasza SpiT (#11) üzenetére


ByB
addikt

Indulok...

(#13) ByB


ByB
addikt

A fejlemények a következőek: vettem egy átalakítót 2.000 Ft-ért, no comment! Hazajöttem, cmos default usb-n keresztül klaviatúra csatlakoztatás, de semmi!!! Ugyan nem írja ki amit eddig, de ugyanúgy nem lép tovább, a bill inaktív, bios behozhatatlan, szóval...:(

Valakinek van vmi ötlete, hogy mi lehet a para? Én az alaplapra gyanakszom, hogy vmitől kaput, de lehet akár a táp is...? Ugye a konfigomat gond nélkül el kell vinnie egy 380W-os Antec tápnak?

(#14) Esmein válasza ByB (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát, ja.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) ByB


ByB
addikt

Várom azok jelentkezését, akik holnap ráérnének, hogy bizonyos pénzegységért cserébe, megoldást találnánsk eme problémára! Mit fogok kapni a megbízómtól! :(
S hogy miért nem viszem szervízbe? Mer sajnos nem ismerek olyat, akiben megbíznék...:( Bennetek viszont igen, ezért várom a jelentkezőket Bp területén!!!

Köszönettel:
BBence

(#16) Hikvision


Hikvision
senior tag

Nemolvastam végig a Topicot,mert sietek de Miért nempróbálsz meg egy USB-s Bill.t?

20 éve a PH-n.

(#17) Sir Riccio válasza biker (#7) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Elméletben a kettő majdnem ugyanaz, a gyakorlatban mégsem ugyanis a jumper resettel azonnal visszatölti a ''gyári beállitásokat'', és nem foglalkozik a PS2 -es portok ''ütközésével'' mig az általam vázolt módszer esetén az kondenzátorokban tárolt energia is ''lemerül'' nekem már jónéhány esetben sikerült igy visszahozni alaplapot, és gondolom egy próbát mindenképpen megér, és nem kerül ujabb 2000HUF-ba. Ha igy nem indul el akkor ugy is alaplap csere a folytatás.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#18) Sir Riccio válasza ByB (#15) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha jól értem van a közeledben másik gép is? ha van net hozzáférés próbálj letölteni egy biost a gyári oldalról, /ott le van irva hogy tudod flesselni a biosod!!!/ és próbáld meg flesselni a legfrissebbel, lehet hogy a manővereid során megsérült a biosod. Apropó! az eredeti vicsivel is fenn áll a probléma?????

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19) ByB válasza Hikvision (#16) üzenetére


ByB
addikt

Próbáltam... 13-as hozzászólás! Úgy se OK!

(#20) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

mod:látom megnézted másik billel is.:(

[Szerkesztve]

(#21) ByB válasza Sir Riccio (#18) üzenetére


ByB
addikt

Minden ''felesleges'' (HDD, optikai meghajtók...) dolgot lehúztam a gépről és úgy is fenn áll a probléma! Holnap asszem a bios flesselél jön, aztán pedig alaplap csere! De jó lenne, ha egy nálam sokkal inkább szakember is belekukkantana a gépbe! Valaki netán?

Tud valaki ajánlani jó szervízt?

(#22) ByB


ByB
addikt

Ki milyen hibára tippel: alaplap vagy táp? (Abit IS-7 vs. Antec 380W)

(#23) fügike


fügike
senior tag

Nekem volt már olyan, hogy rosszul dugtam fel a tápot a kisfloppyra, és meg se nyikkant a gép. Aztán feltettem rendesen, és ment.

Boci-boci tarka!:D

(#24) Flashback


Flashback
addikt

Nem lehet hogy két portot megcserélted? egér/bill?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#25) HW-Peter


HW-Peter
tag

Próbálj meg egy valódi USB-s billt! Ez más, mintha egy valódi PS/2-es billt dugsz rá egy PS/2-USB átalakítóval.

(#26) twollah válasza ByB (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Nagy valoszinuseg szerint alaplap.
Mielott neki alltal szerelni a gepet lefoldelted magad?
Vagy legalabb levezetted a statikus elektromossagot?
Pl.: vizcsap, vagy radiator megerintesevel.

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Most ugrott be az a lehetoseg, hogy a billentyuzet is hibas lehet.
Ha van akkor tartalekbillentyuzet elo, es megnez azzal is.

(#28) xcbiker válasza ByB (#21) üzenetére


xcbiker
addikt

bios reset megvolt? másik bill?
láttam már egy pár is7-et ami érdekes dolgokat művelt egy-egy nem megfelelő biossal.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#29) _Volkovy_ válasza twollah (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Megnézte.

(#30) ByB válasza twollah (#26) üzenetére


ByB
addikt

Hogy őszinte legyek, eszembe se jutott leföldelni magam! Másik billentyűzetet viszont próbáltam és nem működött!

(#31) ByB válasza xcbiker (#28) üzenetére


ByB
addikt

megvolt, megvolt
Nekem eddig tökéletesen működött a lap, soha semmi bajom se volt vele! S ha lapot kell cserélni akkor is maradok az Abit-nál, csak IC-7/G-re válltok...

(#32) HW-Peter válasza ByB (#30) üzenetére


HW-Peter
tag

Pedig gépben-matatás előtt illik a statikus töltést levezetni !!! :(

(#33) ByB


ByB
addikt

Döbbenetesen jól telt a napom, hogy nem volt gépem! Tudom ugyan, hogy holnap le leszek cseszve, azt is tudom, hogyha lapot kell cserélnem, akkor az súlyos pénz lesz, de így, hogy önhibámon kívül van kaput, annyi mindent tudtam csinálni!!!

Tudtok esetleg vkit, aki tud segíteni egy biztos diagnózis felállításában Bp területén?

(#34) ByB válasza HW-Peter (#32) üzenetére


ByB
addikt

Mivel és hogyan? Nem elég, ha kikapcsolom a tápot?

(#35) kíváncsi válasza ByB (#34) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Bővebben: link

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#36) xcbiker válasza ByB (#34) üzenetére


xcbiker
addikt

attól a sztatikusvelektromosság nem tűnik el.
én számtech műszerész vagyok.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#37) ByB válasza xcbiker (#36) üzenetére


ByB
addikt

Okés, sajnos eddig nem tettem ilyet:(, ezután fogok!

Mi tévő legyek, vegyek egy új deszkát? Vigyem be egy ismeretlen szervízbe és bízzam magam rájuk?:O

(#38) twollah válasza ByB (#31) üzenetére


twollah
nagyúr

Mindent jol megneztel?
IDE, tapkabel, floppy, annak a tapkabele?
Nincsen lecsuszva, rosszul felrakva vmi?

(#39) xcbiker válasza ByB (#37) üzenetére


xcbiker
addikt

ha kihozod dunakeszire megnézem.
de szerintem kapd szét fullra és csak a minimális alkatrészeket hagyd benne.
cpu+cooler, ram, vga, táp, bill


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#40) ByB válasza twollah (#38) üzenetére


ByB
addikt

Totál szédszettem és összeraktam újra!!! Mindent megnéztem, már csak az új bios jöhet szóba...

(#41) ByB válasza xcbiker (#39) üzenetére


ByB
addikt

Próbáltam ezt is... Ezt komolyan mondtad, hogy ránéznél? Holnap reggel várok egy visszajelzést, mert valaki már felajánlotta a segítségét, de ha nem, akkor lehet, hogy kivinném hozzád!

(#42) zottty


zottty
aktív tag

Ha ott a másik gép amiről most nyomod mi a gond??átteszed a winyót abba a gépbe amiről most vagy és kész!!

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#43) ByB válasza zottty (#42) üzenetére


ByB
addikt

Hogy is érted, hogy kész? Az egy munkagép, ezzel pedig lehet netezni! Attól még nem lesz jó a munkagép, hogy átrakom a vinyót ebbe!

(#44) ByB


ByB
addikt

Még valakinek valami ötlet?

(#45) Tigerclaw válasza ByB (#44) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lehet, hogy mégis gyenge a tápod ehhez a konfighoz?
Nem csak azt kell nézni, hogy 380W, hanem azt is, hogy melyik feszültségág hány ampert vehet fel.

Az az X800 XT elég sokat ehet. Szerintem gyomláld ki a felesleges cuccokat. Pl. az A2ZS ideiglenesen kijöhet, a Pioneer driveról is lehúzhatod ideiglenesen a feszt.

Lehet, hogy az egyik feszültségág lett túlterhelve a tápban? 12V, vagy 5V?
Esetleg a 3,3-as?

Vajon a tápokban nincs túláramvédelem, valami üvegbetét formájában?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nincs véletlenül egy multiméter a közeledben?

Azzal kimérhetnéd a tápból kijövő feszültségeket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Esetleg, ha mégis a táp a hibás a netes gépedből átrakhatod a másikba. Ha az túl kicsi teljesítményű lenne, kicserélheted a videokarit is. Gondolom a netes gépedben nem X800 van. Hacsak nem a Doom következő verziójának fejlesztésében veszel részt, elég lesz a kisebb is ideiglenesen. Az A2ZS se lehet létfontosságú.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) ByB válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


ByB
addikt

Megpróbálom, köszönöm!

(#49) ByB


ByB
addikt

Kipróbáltam, de semmi...! Ugyanúgy cmos error - default bios loaded...:(

(#50) ByB


ByB
addikt

Joccakát UP! Holnap muszály találnom vmi megoldást, különben game over, illetve job over!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.