Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nem indul a gép... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xTREem


xTREem
tag

hello!

nemrég vettem egy 9700 pro karit és a következő a gondom azóta:
a gépem nem indul első bekapcsolásra, csak reset után. a sípolásból (1 hosszú, 2 rövid) tudom, h video hiba van. érdekes módon miután ''bemelegedett'' a gép, a probléma megszűnik. talán gyenge a táp? a konfig:

abit kit7
durci 1000
256 ram
dvd író
floppy
sb live
hdd
300 w táp

segítségeteket előre is kösz!

(#2) xTREem


xTREem
tag

azt elfelejtettem mondani, h amikor először raktam a gépbe a 9700-est rendesen indult, mert előtte épp használtam. nem tudom ez most segít vagy bonyolítja a helyzetet...

(#3) maszat válasza xTREem (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Elég valószínű a táp a ludas

Bár az olcsóbb lenne, ha ilyen gépbe nem 9700 PRO-t raksz, hanem 9600-at

[Szerkesztve]

(#4) xTREem válasza maszat (#3) üzenetére


xTREem
tag

kösz! a gép hamarosan fejlesztve lesz, tehát sztem jó választás a 9700pro.

üdv

(#5) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Apám gépe nem idul. Gondolom nem tuningolt... :DDD
Bekapcs, Ram ok, gyanus, hogy a Primary Slave van csak meg (feltételezem a CD... :DD), tehát a vincsit nem találja. De a Biosban benne van (régi Quantum).
A Verify DMI Pool Data... nál megáll, nincs tovább. Régi gép, 366 Cel (ha jól emlékszem), valami annak megfelelő Gigabyte alaplap, régi Quantum vincseszter (szerintem 3.2 Gigás).
Bevallom még nem volt időm szétszedni, próbálgatni cserélni (bár szerintem már ilyen régi alkatrészeim nincsenek...). De ha valakinek volt hasonló, tippeket megköszönnék. :)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#6) TrollBalint válasza DrSoul (#5) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hogy érted, hogy a vincsit nem találja, de a biosban benne van?
ha nem auton van a biosba, akkor tedd arra... hátha valami elállítodott...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#7) szepi79 válasza DrSoul (#5) üzenetére


szepi79
őstag

ok. szedd szét :DDD

viccet félretéve, szvsz a vinyó megdöglött (ha már a bios nem találja...)
érdemes egyébként minden esetben auto-detectre állítani a vinyókat, ha vmi gond van, nem neged tovább egy f1 nélkül (kivéve persze, ha nem találja meg, de azt meg úgyis látod)

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#8) szepi79 válasza TrollBalint (#6) üzenetére


szepi79
őstag

úgy van benne, hogy 1x belépett biosba, nyomott egy HDD auto detection-t, az meg szépen beírt neki minden adatot, ő meg lementette.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#9) DrSoul válasza TrollBalint (#6) üzenetére


DrSoul
őstag

Én nem néztem még be a biosba, öcsém nézte, csak mesélte. Szerintem annyi, hogy az eszközök között ott szerepel a neve. Nem tudom, hogy Auto-n van-e, majd kiderül.
Lehet, hogy a Winchester...én arra gyanakszom.

Mindig az X jelöli a pontot...

(#10) DrSoul válasza szepi79 (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Igen, lehet, hogy feladta a HDD a szolgálatot...
De majd szétszdem, ki szedem az IDE kábelt, majd visszateszem, és visszarakom. Csodákat tehet... :DDD
De komolyan: nem volt már veletek olyan, hogy valami nem ment, szétszeded, megnézed, nem látsz semmit (vagy az ember csak nem meri jobban szétszedni), összerakod, és működik? Nem emlékszem, mivel, de már egy párszor volt ilyenem... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#11) TrollBalint válasza DrSoul (#10) üzenetére


TrollBalint
addikt

De még hányszor volt ilyen... még anno igy csináltam meg a tetrisemet nem is egyszer... de számítógépnél is gyakran előfordul. Ezek azok a rejtett érintkezési hibák :) amik gonosz (;]) módon megbujnak :D

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12) szepi79 válasza DrSoul (#10) üzenetére


szepi79
őstag

Hajjaj... évente 2-3x legalább összejön...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#13) DrSoul válasza szepi79 (#7) üzenetére


DrSoul
őstag

Multkor csináltam egy Autodetect-et, és a Bios megtalálja a vincsit. Bootnál ki is írja. De ugyanúgy leblokkol a DMI Pool Data-nál... Mi lehetne még? :F

Mindig az X jelöli a pontot...

(#14) DrSoul válasza DrSoul (#13) üzenetére


DrSoul
őstag

Na: a vincsi volt a gond, egy másikkal indul a gép. rákötöttük a rossz HDD-t is, nem tudta elolvasni (nincs cimkézve, vmi ilyesmi. Akkor Scandisk, talált is hibákat, próbálta javítani azokat. ment is egész éjszaka, végül talált fájlokat, de felismerhetetlen mappákba rakta (dir00001; dir00002 stb, ilyesmi), és főleg csak töredék fájlok (jpeg és gif képek a netről stb., olyan 4kb-os dolgok, de van nagyobb is). Tehát úgy néz ki, hogy fizikailag nem sérült a HDD. De dokumentumokat nem találok. Hogyan hozhatnám elő?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#15) DrSoul


DrSoul
őstag

HAHOOOOO

Senki nem tud segiteni?

UP! UP!

Mindig az X jelöli a pontot...

(#16) DrSoul válasza DrSoul (#14) üzenetére


DrSoul
őstag

Viszonylag sürgős lenne....

Mindig az X jelöli a pontot...

(#17) DrSoul válasza DrSoul (#16) üzenetére


DrSoul
őstag

Egy GEtDataBack vagy hasonló segíthet?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#18) DrSoul válasza DrSoul (#17) üzenetére


DrSoul
őstag

Senki?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#19) DrSoul válasza DrSoul (#18) üzenetére


DrSoul
őstag

Srácok, próbáltam a GetDataBacket, így elsőre nem találtam dokumentumokat (ami a fontos), de aztán nagyon lassult a gép (eleve régi). Lehet, hogy az a baj, hogy a Ricover alatti HDD 3.5GB-os, amiről meg megy a progi 500Mb-os?
(azaz nincs elég hely a Temp fileokra stb... Amúgy amit visszaállítanék azok csak dokumentumok, tehát max 30MB...)
Ötletek?

Mindig az X jelöli a pontot...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nem indul a gép... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.