Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Nem indul a gép! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Hello!

Egy marha nagy problémával küszködök:

Soltek SL75 DRV4 alaplap, XP 1900+ proci, Titan D6T hűtő, 300 W-os Codegen táp, Maxtor 7200 RPM vinyó, MSI Gef4 Ti 4400 videokártya, Philips Seismic hangkártya.
Nos fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka, de a fenti dolgokat összeszerelve, alaplapi leírás szerint jumperelve NEM INDUL EL A GÉP!!!
A táppal nincs gond (szerintem), mert minden venti felpörög, a vinyó is elindul, viszont a DVD-ROM-ot nem indítja (pedig ez van MASTER-en), csak a CD-írót (ami SLAVE-en van).
A monitort csökkentett módba helyezi, vagyis megmozdul, de képet nem ad. A ház hangjelzője nem ad hangot!
A BIOS-t nem kezdi el betölteni, ezért én a processzorra gyanakszom. Viszont a boltban azt mondták, hogy ki van próbálva és működik.
Egyébként minden garanciális benne.

Ha valaki tud okot és megoldást, kérem SEGÍTSEN!

Köszi. Bartus János
janoxyz@freemail.hu
30/315-5639

prohardver vendég

(#2) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

1. Próbáld meg csak alaplap+proci+ram+vga-val indítani. 2. CMOSCLEAR.(lehet túl agresszívra vannak a ramok állítva, stb.) 3. Csatlakozók rendben, nincs kilazulva valamelyik? Különben ha garis, nagy gond nincs...

prohardver vendég

(#3) BobMaster válasza guest (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

Mindent kiveszel, ami nem létszükséglet az első boot-ig. Csak alaplap, proci, venti, ram, vga, táp maradjon. Amúgy a táp is lehet sz*r, én most küldtem vissza egy ilyet.
Ha még mindig nem indul: ram kitép, belső speaker rádug. Ha visít, akkor jó.
Ha nem, akkor VGA is kitép.
Ha még mindig nem sír, akkor vagy a táp, vagy alaplap, vagy proci. Az meg csak csereberével próbálható.
A monitor alapból standby-ból indul, ez nem jelent semmit.
Még eszembejutott: fémbakok ugye nem zárnak rövidre sehol a lap alatt?

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#4) Egon válasza BobMaster (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Alaplap+proci minden más nélkül. Itt hosszú füttyöknek kellene következni folyamatosan (ha tök halott a dolog, akkor proci vagy alaplap a rossz).
2. Alaplap+proci+memória minden más nélkül. Egy hosszú, öt rövid sípszónak kell jönni. Ha nem, akkor a memória sz*r.

De mindenekelőtt süsd ki a CMOS-t!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) guest


guest
veterán

Bobmaster-nek:

''ram kitép, belső speaker rádug.''
Pontosan hová is kell dugni azt a speakert? (csak egy házi felhasználó vagyok, nem informatikus)
Egyébként az alaplap alatti fémbakok nem zárnak rövidre.

prohardver vendég

(#6) Egon válasza guest (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

A belső speaker egy, a házban levő kis hangszóró, a ház elejében szokott tanyázni. Mostanság már nincs jelentősége, a hangkártyák előtti időben viszont ez a szerkezet volt a PC egyetlen zajforrása.
Valószínűleg alapból is rá van dugva, de ha nem, akkor az alaplap leírásában van hogy hova kell dugni a speakerből kijövő kábelt (esetleg az alaplapi nyákra is rá van szitálva).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) guest


guest
veterán

Még egy kérdés:

A belső speakernek nálam csak két vezetéke van: egy piros és egy fekete. Viszont az alaplapi részen négy láb van, amelyik a speakerre vonatkozik. Melyik kettőre kell dugni a vezetékeket? (lehet, hogy rossz lábon vannak, és ezért nincs hangjelzés).

prohardver vendég

(#8) BobMaster válasza guest (#5) üzenetére


BobMaster
senior tag

Az alaplap leírásban leírt helyre. Jah, tényleg, húzd le minde egyéb kis kábelkét (ide led, reset) hátha csak egy folyamatos resetet kap.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#9) BobMaster válasza guest (#7) üzenetére


BobMaster
senior tag

xoox ---- az ikszek helyére. Az, hogy melyik a feket, az nyolc.

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#10) localhost válasza BobMaster (#8) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Permanent RESET - láttam már olyant! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11) Den válasza localhost (#10) üzenetére


Den
veterán

Az hagyján, én már csináltam is :)

www.simson4t.hu

(#12) localhost válasza Den (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Den:
Csináltam = kétértelmű !!! :))
1/ csináltam, mint OKOZTAM?
2/ csináltam, mint megcsináltam, hibaelhárítottam ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#13) Den válasza localhost (#12) üzenetére


Den
veterán

Eh..., mindkettő, sorrend is stimmel :))

www.simson4t.hu

(#14) guest


guest
veterán

Localhost-nak és Den-nek:

Mi az a Pemanent RESET?
A kábelek esetleg rossz helyen vannak és ez okoz hibát?

prohardver vendég

(#15) localhost válasza guest (#14) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, kb. rossz helyre dugott zsinór...
A lényeg, hogy a hibaelhárítást, a lehető legegyszerűbbtől kezdd! Azaz húzz le mindent, ami rossz helyre LEHET dugva! Szedj ki minden kártyát (pl hangkártya) ami nem feltétlenül fontos, hogy elsőre működjön, húzd le a CD-ről, winchesterről stb-ről a kábeleket, nézd meg, hogy a KOPASZ gép elindul-e. Csak aztán tudd, hogy melyik zsinórt honnan húztad le!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) localhost válasza localhost (#15) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Aggódom!!! Nem tudom, szabad-e egy felhasználónak azt javasolnom, hogy húzzon le minden zsinórt a házról, meg az alaplapról, mert mint írta ''(csak egy házi felhasználó vagyok, nem informatikus)''
Aggodalmam valóban szívbőljövő, hiszen nem tudhatom igy látatlanban, hogy minden zsinórt vissza tud-e dugni a helyére, ráadásul megfelelő módon.
Az eredeti problémán gondolkodva: Az IDE (winchester és CD) vezérlőkábelek eredetileg úgy vannak gyártva, hogy egy ''pöcök'' magán a csatlakozón megakadályozza, hogy fordítva helyezd fel, de mostanában több pöcöknélküli kábellel találkoztam, ami szerintem problémát okozhat nálad is, a DVD esetébe. A fordítva feldugott IDE kábel ''zárolhatja'' a gépet, hogy ne induljon el...
Nincs valaki a közeledben ismerős, hogy rápillantana a teáltalad összerakott gépre? Szerintem banálisan egyszerű lehet a hiba, csak látatlanban nehéz segíteni.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#17) rog válasza localhost (#16) üzenetére


rog
addikt

nagy baja nem lesz ha fordítva dugja rá, csak nem indul el. az meg eddig is volt.. :)

(#18) guest


guest
veterán

Ez egészen biztosan nem lehet a probléma forrása, ugyanis nekem olyan IDE kábelem van, amelyiknek az egyik oldalán középen egy kis pöcök van, ezért nem tudom fordítva csatlakoztatni.
Egyébként megpróbálom a javasolt változatokat megcsinálni, de, ha semmi változás nem lesz, akkor elviszem egy szakszervízbe.

Azért mindenkinek köszönöm a tanácsokat, elég sok dolgot megtudtam a hardverekről. Ha rájövök, mi volt a hiba, megírom.

prohardver vendég

(#19) Egon válasza guest (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Még egy dolog. A meghajtók (DVD, CD-író) jól vannak jumperelve (master, slave)? Mondjuk ez nem okozhat ilyen hibát.
Egyébként a CD-írót célszerű masterre rakni, inkább a DVD legyen a slave...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#20) Den válasza Egon (#19) üzenetére


Den
veterán

Nálam okozott. Cable selectes ide kábelel be jumpereltem master slave-re és nem ment.
Guest, nézd meg van e a két ide csati között a kábelen néhány éren egy kis csavarás. Ha igen jumper-eld a meghajtókat cs-re.

www.simson4t.hu

(#21) localhost válasza Den (#20) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Jajám!
Ötletünk az van ezerféle, csak győzze szegény mindet kipróbálni :DDD

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) karib válasza guest (#1) üzenetére


karib
addikt

Diagnosztikai lépések:

1. Mindent atomjaira szedsz, tápot kioperálod a házból.

2. Asztalon összeállítod a legfontosabbakat: táp, alaplap, proci, hűtő, RAM, videokártya, bill, monitor.

3. Bekapcs. Pl. egy csavarhúzó végével pillanatra rövidrezárod az alaplapon a POWER ON tüskéket.

Ilyenkor elvileg ki van zárva egy rakás hibalehetőség: beragadt resetgomb, rosszul rádugott gombok-LED-ek, problémás PCI kártyák, stb, házhoz hozzáérő és zárlatot szenvedő alkatrészek (pl. alaplap).

Ellenőrizd, hogy nincs-e véletlen kisütésre állítva a CMOS Clear jumper.

Ha így sem indul, akkor alkatrészcserés diagnosztika :(

Department of Redundancy Department

(#23) guest


guest
veterán

Véletlenül nem Pomázi vagy?

prohardver vendég

(#24) guest


guest
veterán

hehe természetesen kis Pével

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Nem indul a gép! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.