Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok.

A gondom a következő:
2 gép van otthoni hálózatban, az internet routeren keresztül megy(di-604).
Az egyik gépre új xp-t telepítettem már elég régen, de most volt szükség rá, hogy a 2 gép között másoljak. A régi xp-s gépet simán tudom tallózni, de az új xp-s gépet nem lehet tallózni, hiába van megosztva minden, és elvileg ugyanúgy beállítva minden. Az új xp előtt működött oda-vissza a dolog.

A hibaüzenet a következő:
//Számítógép nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja van-e hozzáférési joga.
A hozzáférés megtagadva.


Ezek szerint akkor valami beállítás gond lehet, de nem tudom mi... :( Már mindkét gépen futtattam hálózat beállítása varázslót, de semmi. A net tökéletesen megy mindkettőn, csak az új xp-s gépet nem lehet tallózni a hálózaton.
Segítsetek pls.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#2) BullSoft


BullSoft
tag

Ha azon a gepen amelyiket tallozni akarod, a profilhoz nincs jelszo megadva, akkor is ezt a hibauzenetet adja. Mi Pl ugy akartunk egy iskolai halozatot beallitani, hogy a 'Diak' profilhoz ne legyen jelszo, de ekkor nem lehetett a gepeket tallozni.

Állatkertben: -Apu! Nézd mennyi Linux!

(#3) d-boy válasza BullSoft (#2) üzenetére


d-boy
senior tag

Értem, de a másik gépet (a régi xp-set) amelyiken szintén nincs jelszó megadva a fiókhoz, lehet tallózni :F

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#4) d-boy válasza d-boy (#1) üzenetére


d-boy
senior tag

up!

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#5) d-boy


d-boy
senior tag

up

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6) d-boy


d-boy
senior tag

up :(

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#7) steve@prhw válasza d-boy (#3) üzenetére


steve@prhw
őstag

Fennáll még a probléma?

- Tűzfalat ugye a próba idejére teljesen kilőtted (nem csak inaktívvá tetted)?
- Ne tallózz, hanem hálózati meghajtóként csatlakoztasd a megosztást, gyorsabb és biztosabb is, szvsz. (azaz: \\megosztó gép ip-je\megosztásnév)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#8) Kicsi1976


Kicsi1976
csendes tag

Hali!

Csak egy hülye kérdés, egyik gép se lép be a másikhoz? Mert én annó laptopot próbáltam
asztali pcvel kábellel. Nálam az volt a gond, hogy nem volt megosztás az egyik gépen. Nem tudom neked segít-e, nézd meg hátha. Olyan hibaüzenetet kaptam hogy nem jó jelszó bla bla, de nem is volt beállítva jelszó.

(#9) d-boy válasza steve@prhw (#7) üzenetére


d-boy
senior tag

Hi!

A tűzfal ki van kapcsolva természetesen.
Csatlakoztattam egy hálózati meghajtóként wgy mappát, de azt a meghajtót nem látja a másik gép, ezt hpgy tehetem elérhetővé a másik gépen?

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#10) amargo válasza d-boy (#9) üzenetére


amargo
addikt

NTFS file rendszer?
Elég gyakori, hogy nincs olvasási jog.. próbáld meg esetleg hálózati meghajtóként csatlakozni olyan userrel, amivel tuti tudod olvasni.. ergo, amelyik gépen tudod olvasni a filokat, azzal.
Ha nincs domainbe a gép.. gondolom nincs. Szerintem a legjobb 5let, ha létrehozol egy ugyan olyan nevű felhasználót/ jelszó (márha van) utána elérési jogokat megnézed, ha ezek után sem megy, akkor valamit rosszul csináltál.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#11) steve@prhw válasza d-boy (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

:F

Akkor mégegyszer. Adott:

-Router, IP pl. 192.168.0.1, maszk 255.255.255.0
-''A'' gép, IP pl. 192.168.0.101, maszk 255.255.255.0, DNS és átjáró: 192.168.0.1
-''B'' gép, IP pl. 192.168.0.102, maszk 255.255.255.0, DNS és átjáró: 192.168.0.1

Lépésenként:
-''A'' gép C meghajtóját megosztod pl. AC néven.
-''B'' gép C meghajtóját megosztod pl. BC néven.
-Ugyanazzal a userrel / passworddel belépsz mindkét gépen
-''A'' gépen: hálózati meghajtó csatlakoztatása -> \\192.168.0.102\BC - így felcsatlakoztattad a ''B'' gép C meghajtóját az ''A''-ra
-''B'' gépen: hálózati meghajtó csatlakoztatása -> \\192.168.0.101\AC - így felcsatlakoztattad az ''A'' gép C meghajtóját a ''B''-re.

Ennek eddig mennie kell, ha nincs tűzfal bekapcsolva, és stimmelnek a userek. Végső esetben, próbaképp jelszót is adhatsz a usereknek...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) d-boy válasza steve@prhw (#11) üzenetére


d-boy
senior tag

Ok elnézést, hogy nem értek annyira a hálózathoz :)

User a 2 gépen különböző, de csak a nevük...
Egy rendszergazdai fiók van mindkét gépen jelszó nélkül...
Megpróbálom, amit leírtál, köszi.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#13) Nixon14 válasza d-boy (#12) üzenetére


Nixon14
csendes tag

Helló!

Nekem is hasonló problémám merült fel az otthoni hálózattal kapcsolatban. Én is ugyanezzel a problémával küzdök már pár napja. Már minden általam ismert lehetőséget kipróbáltam és semmi... Ha esetleg a későbbiekben tudnál valami
megoldást a problémára légyszi írd meg a fórumon, vagy erre az e-mail
címre ha nem gond.

Köszi előre is. Üdv. :F

(#14) d-boy válasza steve@prhw (#11) üzenetére


d-boy
senior tag

Működik!!!
Köszönöm, így hálózati meghajtóként sikerül csatlakozni... A többi meg már nem érdekel :D

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#15) d-boy válasza Nixon14 (#13) üzenetére


d-boy
senior tag

Javaslom neked is, hogy próbál meg a #11-ben leírtakat. Nekem bevált.

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#16) honda130


honda130
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi nekem is.
Egy ideje küszködök egy problémával. Az asztali gépemen is és az asszonykám laptopján is találhatóak olyan fájlok, mappák, amit egyszerűen nem enged megnyitni. Nincsenek hálóban egymással, nem osztottam meg rajtuk semmit, mert azzal sem boldogultam. Egyszer valahogy összehoztam, de a legutóbbi újratelepítés óta nem kinlódtam vele, mert nem is volt rá igazán szükség.
Tehát az eredeti problémám, amiben segítséget szeretnék kérni:
Olyan mappák vannak a gépemen, amiket nem enged megnyitni. Miért, Rendszergazdát akar és hiába akarom becsapni hogy én vagyok a rendszergazda, nem engedi megnézni.
Beteszem a képet, amit ilyenkor látok. Talán tud valaki segíteni. Sziasztok!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#17) honda130


honda130
tag


És az elmaradt képkivágás, ami megkeseríti az életem.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.