Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nem akar bootolni a gépem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) goph-R


goph-R
csendes tag

Hi!

Az a nagy helyzet, hogy van egy PI-es ACER alaplapom (fekvő ház, 2PCI, 3ISA, ACERBIOS 2.0 1990-1996, Intel Pentium 166Mhz proci, 2DB 8MB EDO RAM), és amikor beleteszek egy vincseszter (ami egyébként működik), akkor nem akar róla boot-olni. Ami igazán érdekes, ha rakok bele egy kisdriveot (de vinyó nincs benne) és arról bootolok minden rendben. Ha pluszba beleteszek egy vinyót (mindegy milyet, egyébként eddig Seagate 2015MB és Caviar 2559MB volt benne), és még mindig floppiról akarok bootolni, akkor elkezdi beolvasni a lemezt, majd megáll. Nem ír ki semmit. A Setup felismeri a vinyót. IDE kábelt már cseréltem (hátha:), de nem jártam ezek után sem sikerrel.

Mi lehet a baj?

(#2) azzio válasza goph-R (#1) üzenetére


azzio
aktív tag

vinyó jumperelése? (régi vinyóknál, de lehet h néhány újnál is, van olyan jumper-állás, hogy az adott eszköz csak úgy működik, ha van mellette egy másik is ugyanazon a kábelen). BIOS-reset? ;] (elem kivesz, pár perec múlva visszarak)
Mióta csinálja? Úgy értem volt valami változás-szerelés, mielőtt elkezdte csinálni? Vinyó rendszerlemezzé van formázva? Be van állítva, hogy arrol bootoljon ;]

(#3) goph-R


goph-R
csendes tag

Huhh. Asszem BIOS rezetet még nem csináltam. Egyébként volt változás: azután kezdte el ezt csinálni miután kiszedtem belőle egy 1 gigás vinyót. A jumperek rendben vannak. Majd hazamék oszt kipróbálom. Köszi a segítséget.

(#4) goph-R


goph-R
csendes tag

És működik!!! Érdekes módon elindult a gép a következő módon: visszaraktam a régi vinyót ami benne volt utoljára mikor még működött. Ezzel már bootolt. Aztán beraktam az újat mellé (bár lehet, hogy ezt a lépést akár ki is hagyhattam volna). Ezekután pedig kivettem a régit. Műxik.

Ezt csak azért írtam le, hogy hátha valaki hasonló problémával küzd, és talán ez lesz számára is a megoldás.

(#5) yankee


yankee
tag

Gondoltam nem nyitok új témát a cím is ua. lenne.
Múlt héten vettem egy ABIT KD7A lapot a havernak, ma pedig már totál nem bootol. Semmiről se. Néha gondol egyet akkor OK de ez 10-ből 2. A vinyot, procit teszteltem másik gépben már csak az alaplap és a memoria van hátra. Lehet az alaplap a hunyó?

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#6) Hani válasza yankee (#5) üzenetére


Hani
aktív tag

Talán. Van valami spec, mikor bootol? Vagy várni kell csak, aztán ugyanazzal a cuccal, változtatás nélkül 10-ből kettő?
Kicsit gáz. Esetleg kábel? , de ha semmiről sem bootol... sux.
Cmos clean? Bios frissítés? (boot nélkül b_chip csere)

(#7) Enigma7 válasza yankee (#5) üzenetére


Enigma7
csendes tag

a tapot is teszteld le

(#8) zsoltee10 válasza yankee (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

összes vinyókábelt teszteld le, cseréld ki. tápkábelt is. lehet, hogy érintkezési hiba. bios reset. de sztem alaplap. :(

(#9) szoto


szoto
csendes tag

Nekem is lenne egy kis problémám, segítsetek légyszi.

A gépem újraindítás után, nem akar bootolni. Valami mediát nem talál. Ha kikapcsolom és kb 5-10 perc múlva be akkor jó, de míg megy hiába nyomkodom a resetet nem indul el. Mi lehet a baj?

(#10) Zoltán válasza szoto (#9) üzenetére


Zoltán
őstag

Meddig jut el? Tehát mikor nem találja azt a ''médiát''? Lehet, hogy csak szoftveres a problem. Mióta csinálja, milyen változtatás óta?

(#11) szoto


szoto
csendes tag

Nem hiszem hogy szoftveres!
Igazából elég régóta csinálja 2-3 hónap, de csak úgy egyszer magától. úgy kezdődött hogy újraindítás után +1 reset és ment, majd 2 reset most meg nyomkodhatom nem indul. Addig jut ,míg általába ha bekapcsolod a gépet püttyen egyet na ez nem, hanem ott hibát ír ki. Memoria olvasás, winyó még ok utánna hiba.

(#12) szoto


szoto
csendes tag

Abit TH7II alaplap. Nem értem hogy miért csak kb 5 perc után tudom bekapcsolni, addig ezt a hibát írja ki. Lehet hogy melegedéssel függ össze, ha kihül akkor indul!? nem tudom.

(#13) Sunzi válasza szoto (#11) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Esetleg a pontos hibaüzenet?

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#14) Zoltán válasza szoto (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Tehát nincs meg a szokásos 1 pittyenés. Az alaplap könyvében ben kell lennie, hogy X pittyenés (rövid vagy hosszú) milyen hiba. Általában az 1 pitty a ''minden rendben'' sajnos fogalmam sincs, hogy 0 pitty az mi.

(#15) szoto


szoto
csendes tag

Azt hiszem az üzenet: Can't found media! vagy cant load media
az alaplapon ilyenkor a 44 vagy 4h üzenet van. Majd megnézem pontosan mit ír ki és hogy milyen kód van az alaplapon.

(#16) szoto


szoto
csendes tag

A pontos üzenet:

Award Boot Block
Detecting floppy drive A media...
Insert system disk and press enter


Az alaplapon lévő kijelző ''41''-et mutat
utánnajártam neted de sehol nincs megemlítve a 41-es üzenet.

(#17) yankee


yankee
tag

Hiba megoldódott: alaplap csere garban. Mire bevittem már a BIOS is fagyott hiába volt CMOS clear és egyebek..
Köszi mindenkinek a segítséget :C
yankee

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#18) Allien


Allien
veterán

Sziasztok!
Van 1 problémám! Nem akar működni a gépem. Elvileg mindent lát, de bootolásnál ez a hiba üzenet:
''Hiányzó NTLDR''
Alaplap ecs k7s5 pro (no lanos), duron 1600 (látja is), memoriák sd 100-s, 128, és 64 megások. Egyessével is próbáltam, u.a. az üzenet!:-)
Ha tudja valaki, mit kellene csinálnom, hogy müködjön, kérnék egy emilt: ir6sz@mailbox.hu-ra!:-))
Előre is köszi!:-)))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) sirály12 válasza Allien (#18) üzenetére


sirály12
őstag

Hát ez biza szoftveres dolog.
Hiányzik a rendszer egy fontos része.
Két dolgot tehetsz, vagy szerzel havertól egy ien fájlt, vagy a jobbik barakod a win telepítőt és a javítást választod, az asszem magcsinálja.
Sok szerencsét.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#20) sirály12 válasza Allien (#18) üzenetére


sirály12
őstag

Egyébként ez a Bootloader vagy mi.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#21) Allien


Allien
veterán

Kösz, de xp van, egy másik wincsit beraktam, és telepíteni akartam rá, de ugyan ezt írta. Mivan, ha ''havernál'' sem találok ilyet?:-)))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) Allien


Allien
veterán

Próbáljam ki esettleg win 98-al?:-)))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#23) Lortech válasza Allien (#18) üzenetére


Lortech
addikt

A windowsXP helyreállító konzolt próbáltad már? Mert ezzel szerintem meg tudnád oldani.

Thank you to god for making me an atheist

(#24) Allien


Allien
veterán

Sajna, nem ajánl fel hibajavítást. Telepíteni akarja.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nem akar bootolni a gépem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.