Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) clayman


clayman
aktív tag

Sziasztok!

Végre eldöntöttem hogy az uj konfigom rendszerlemeze egy WD Raptor lesz.

A kérdés most már csak az, hogy mit vegyek mellé kiegészítő, ahogy a címben is irtam főleg mp3-iso-film (nagy fájlok) tárolására szolgáló lemeznek?

kb 160g space kellene, a csatlakozófelület meg lehetőleg SATA legyen.

Előre is köszi a tánácsokat.

[Szerkesztve]

(#2) Dufresne


Dufresne
addikt

Vegyél mellé mondjuk egy seagate, vagy samsung 160gigás 8mb-os vinyát és kész.
Túl sokat nem érdemes rajta töprengeni szvsz:)

[Szerkesztve]

(#3) tomcsi válasza clayman (#1) üzenetére


tomcsi
senior tag

Nekem erre a célra van egy Samsung 120/7200/8-as vinyóm és nincs is vele semmi baj. Teszi a dolgát és tárolja az adatokat..:D

(#4) Jancsi válasza clayman (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Ém most vettem egy 120Gb-os samsung vincsit 2mb cache-vel, 7200as de ezt nem hittem el mikor bekapcsoltam, eszméletlen halk, szerintem a 160as sem hangosabb csak ajálani tudom, de célszerű hűteni mivel eléggé melegszik, 1 ventis rackban 50fokos is lehet, de ha csak a szoba közpén van kipakolva akkor sem hűvösebb. A melegedését leszámitva (ami elbujhat a 80gbos maxtor mögött, de mégsem jéghideg) nagyon jooo vincsi jahh és még a 120as is 68mb/s el olvas

(#5) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem is pöpec a samsungom, de van itthon még 1 seagate 120as is és azzal is meg vagyok elégedve.

(#6) clayman


clayman
aktív tag

akkor azt mondjátok egy Samsung ''megteszi'' !? ok

(#7) clayman


clayman
aktív tag

nézem az árakat :)

jah, btw. köszi a tanácsokat

(#8) Illissius válasza clayman (#1) üzenetére


Illissius
tag

Ha nem fogsz gyakran meghajtók között másolgatni, akkor az egyetlen szempont, hogy nagy legyen. Meg megbízható. Zene meg videófájlok lejátszása közel sem használja ki egy vinyó sebességét. (iso fájlokat nem tudom, ha CD-re írod akkor az sem, ha Daemonnal használod akkor lehet)

Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

(#9) clayman válasza Illissius (#8) üzenetére


clayman
aktív tag

hát ja, csak letöltés nagyrész meg a sok ''szemét'' tárolása. nagy másolgatásokat nem terveztem :). lényeg hogy csendes legyen és megbízható :)

viszont itt jön a képbe a hitachi pont ugyanannyiért adják a 160 gigásat mint a samsung. maxtor versenyzőnk kiesett, mert hangos és számomra nem kedves. :)

akkor melyik?

Samsung 160GB 7200rpm 8MB cache SATA 3 év gari - 31kHUF
IBM-Hitachi 160GB 7200rpm 8MB cache SATA 3 év gari - 31kHUF

(#10) Dufresne válasza Illissius (#8) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez mondjuk igaz és ha így nézzük és mondjuk elhagyjuk a 8mb-ot is, akkor az árból simán vehetsz 200 gigás seagatet is, bár ha jól láttam a 8magás verzió is annyiba kerül, mint a samsung 160-asa

(#11) Dufresne válasza clayman (#9) üzenetére


Dufresne
addikt

Samsung

[Szerkesztve]

(#12) erdoke válasza Dufresne (#11) üzenetére


erdoke
titán

Miért? Én nehezen tudnék dönteni, de a nagyobb tapasztalat a Hitachi oldalára billentené a mérleg nyelvét.

A legjobb aláírás a héten

(#13) clayman válasza Dufresne (#11) üzenetére


clayman
aktív tag

na most akkor mit akartál mondani mer összezavartál :))))

(#14) clayman válasza erdoke (#12) üzenetére


clayman
aktív tag

itt [L]http://www.storagereview.com/articles/200401/20040112SP1614N_5.html[/L]
van egy összehasonlítás Barracuda-Pinpoint-Deskstar

nektek erről itt mi a vélemény? nekem az hogy a Seagate egyértelműen elvérzik míg ha uolyan áron vannak a Hitachi jobbnak tunik a Samsungnál

(#15) clayman válasza clayman (#14) üzenetére


clayman
aktív tag

bár meg kell hagyni a Samsung cseppet könnyebben beszerezhető...

(#16) erdoke válasza clayman (#15) üzenetére


erdoke
titán

Bemész a Demostudioba, és legkésőbb másnapra hoznak neked bármelyikből.:P Be se kell menned, jó a telefon is.

A legjobb aláírás a héten

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

Igaz, hogy Hitachi-nak nagyob a tapasztalata, meg mostanába már sztem kb egy szinten vannak. Samsungot 1rész beszerezhetőség miatt mondtam, másrészt meg nekem a samsung mellett van 1 hitachi is, mint az aláírásba látható és mintha samsung kicsit halkabb lenne, de végülis amelyiket gondolod, sztem igazán nincs különbség.

(#18) Jancsi válasza clayman (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Csak most látom a neved :)) Az In Flames-nek szeritnem ez volt a legjobb albuma :DD



Bocsi modemesek :B

(#19) erdoke válasza Dufresne (#17) üzenetére


erdoke
titán

Én IBM-et látok az aláírásodban. Még a 180GXP sorozatnál is halkabb a 7k250. Akit zavar a nyávogása, az már tehet fel másik FW-t hozzá.

A legjobb aláírás a héten

(#20) clayman válasza Jancsi (#18) üzenetére


clayman
aktív tag

jaja sztem is :))

(#21) Mennyi? válasza erdoke (#19) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Ezt Fless dobta fel valamelyik topikban, hogy egy bátor emberke kipróbálhatná. Ezexerintg volt már ilyen bátor önként jelentkező, aki kísérlezgetett vele? Tapasztalatok? Tényleg beszünteti a ''nyávogást''? Link esetleg?

(#22) clayman válasza clayman (#20) üzenetére


clayman
aktív tag

sztem akkor hitachi lex... az 31k
bár csak megemlítem, hogy rendeltem egy Maxtor 6Y120P0-t mult héten, kaptam helyett 6Y120L0-t.... mindezt sulinetben. sztetek kicserélik nekem Samsungra is? vagy csak maxtorra? esetleg Hitachira? :)))) mer akkor az ugy SOKKAL kevesebb ráfizetés lenne.

félreértés ne essék, nem direkt, teljesen véletlenül rendeltem meg azt a maxtor 6Y120P0-t :DD

(#23) fLeSs válasza Mennyi? (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A hwsw-n már mindenki felrakta a nyávogásmegszüntető-firmware-t.
Müxik. :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) clayman válasza erdoke (#19) üzenetére


clayman
aktív tag

1. nyávoooog!??? mi és mennyire és hogy és mikor?
2. firmware upgradeel mexünik a nyávogás? az jó lenne. mennyire kell bátornak lenni el is cseszhetem a vinyót vele? mer akkor annyira nem vagyok bátor :)

(#25) clayman válasza fLeSs (#23) üzenetére


clayman
aktív tag

nos akkor vszinű az enyém is jó lex! :D

ha nem nyávog [+] pont a Hitachinak... azt lehet sulinetbe kapni? :)

(#26) clayman


clayman
aktív tag

ha már itt tartunk h már tom milyen vincsi lex a gépben el kéne kezdenem foglalkozni a kis csipri csupri dolgokkal is mint pl chipset, alaplap, proc és memória. vidkari!? csak szép sorjában :)

(#27) VÁMpír válasza fLeSs (#23) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Ehhez tudsz vmi linket adni? (progi, meg a fórum URL-je)

(#28) ByB


ByB
addikt

Még egy samsungfun. Én sata-sat használok, de semmi érteme azonkívül, hogy kecses a kábele... Nem, ez utóbbinak sincs értelme, sima samsung oszt kész...

(#29) Mennyi? válasza fLeSs (#23) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

fLess: Thanx! :)

Csatlakoznék Vámpír fórumtárs kéréséhez...

Clayman: Nem vészes a nyávogás, meg lehet szokni és nem zavaró, cserébe kapsz egy piszok jó és gyors vinyót! :P (Vannak itt régebbi vinyós totyikok ahol ezt kivesézték/tük)

(#30) 2^PeACe válasza clayman (#1) üzenetére


2^PeACe
csendes tag

Seagate - minden szempontból megfelel, szerintem nyugodtan választhatod. Ha nem, akkor még a Samsungot tudom javasolni, habár őt nem ismerem annyira. :]

Az igazi programozó bármilyen programnyelven képes FORTRAN programot írni.

(#31) fLeSs válasza Mennyi? (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Keresőőőőőő?

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=30475&arc=f[/L]

:)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#32) clayman


clayman
aktív tag

nah ok... akor vszínű az lesz: Hitachi v Samsung v Seagate. ahonnan indultunk :)

(#33) X800XT válasza clayman (#32) üzenetére


X800XT
csendes tag

Maxtor! A diamond max 9-es sorozatban kb. ugyan annyi a hibás darab, mint a vetélytársaknál, szóval nem kell fikázni!

(#34) clayman válasza X800XT (#33) üzenetére


clayman
aktív tag

mennyé má :)

rohadt hangos, melexik meg 1 év gari...

most a kérdés hogy Samsung/Hitachi?

(#35) Wildmage válasza clayman (#34) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én viszonylag sok döglött samsungról hallottam mostanában itt a PH!-n. Az igaz, hogy mindegyik garba ment vissza, de a hitachiról semmi ilyen nem volt. Ennek mondjuk az egyik oka az lehet, hogy mostanában tömegével veszik az emberek a samsungot, aminek az eredményeképpen többször találkozunk a hibás darabokkal még akkor is, ha kicsi a hibaszázalék. A másik pedig, hogy hitachi kevés embernek van, de azok is csak ódákat regélnek többnyire róla. Szerintem hitachi, bár saját tapasztalát még nem volt, de lesz:D

(#36) clayman válasza Wildmage (#35) üzenetére


clayman
aktív tag

ugye a hitachi deskstar 7k250 szériáról beszélsz?

(#37) clayman válasza clayman (#36) üzenetére


clayman
aktív tag

mer mivel nagy fájlok lexnek rajta főleg az IRÁS-/-OLVASÁS sebesség számít. ebben a maxtor kimagaslak de sajna gyorsan feladja.

mi következik utána? vmi tesztet tudtok mondani ?

(#38) Mennyi? válasza fLeSs (#31) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Tudom:B, csak éjjel már lusta voltam:U.
Bááár igazából amit belinkeltél azt ismerem(és ott láttam a felhívásodat a firmware updatere) de ott _tapasztalat_ nem igazán van leírva!?

Wildmage: Asszem' Henger-nek voltak vmi negatív infói a Hitachikról. És Neduddki a ''szakértője'':).

(#39) fLeSs válasza clayman (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Itt egy cikk: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=302[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) fLeSs válasza Mennyi? (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[L]http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=28071&st=450[/L]

1ébként a fórumot, ahonnan származik a link, elolvastad? Ott biztos van tapasztalat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Gismo válasza clayman (#37) üzenetére


Gismo
addikt

Akkor a HITACHI a te barátod! Bár sajna nó tapasztalat véle!

(#42) Mennyi? válasza fLeSs (#40) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

DrágaJÓIstenkém! Ez óriási! /Párszor már lementettem, nekifutottam, de még nem értem a végére/
Hálásan köszönöm a linket!:B:)

/Az angol fórum meg sjana nem megy, mivel nem értek angolul... :U/

(#43) clayman válasza fLeSs (#39) üzenetére


clayman
aktív tag

há' persze hogy olvastam. azért tettem fel a kérdést! :)

(#44) clayman válasza clayman (#43) üzenetére


clayman
aktív tag

hmmm még1x elolvasva a cikket asszem a hitachival barátkozok :)))

(#45) clayman


clayman
aktív tag

de ha ugy nézzük barátkozhatok a WDal is az is elég szép átlagos adatátvitelt nyujt... DE ABBÓL MÉNEM TESZTELTETEK SATAsat?

inkább a hitachival barátkozok

[Szerkesztve]

(#46) Gismo válasza clayman (#45) üzenetére


Gismo
addikt

Így van HITACHI és WD a király!

(#47) clayman válasza Gismo (#46) üzenetére


clayman
aktív tag

ebben egyetértünk az biztos.

de egy tesztet mint pl ami a storagereview-n szokott lenni nem tudnátok linkelni ami ezt a 2 vinyót hasonlítja össze? mer a sr.com -n nincs deskstar

tehát

WD Caviar SATA 8M 160G vs. Hitachi Deskstar 7k250 SATA 8M 160G

(#48) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A WD hangos (még nem FDB motoros), és lassú.
A 7K250 gyors és halk is.
Sztem ez elég 1értelmű, hogy ezen szempontok szerint a WD-t nem illeti meg semmilyen királyság.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#49) Gismo válasza clayman (#47) üzenetére


Gismo
addikt

ien tesztről még sajna nemtook! Pedig érdekelne engem is!

(#50) Gismo válasza fLeSs (#48) üzenetére


Gismo
addikt

Az uccsó vnyótesztben a HDTach szerint a WD a leggyorsabb! Tudom nem csak egy prog eredményei alapján kell ítélni, de nembaj!
De a WD-nek ott van a sokéves tapasztalata és a 100%-os statisztikája!
Ugyanis én úgy toom h a WD-nek nem volt soha hibás szériája!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.