Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nektek milyen hosszú...? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sandstorm


Sandstorm
tag

Hali!

Na a kérdésem azokhoz szólna, akiknek már kellett visszavinni cuccot garóba.

Nektek milyen hosszú ideig kellett várni, míg megjött a cserealkatrész?

Naggyon kiváncsi vagyok... :U

(#2) Sunzi válasza Sandstorm (#1) üzenetére


Sunzi
aktív tag

OFF
Jó a topikcím :))
/OFF

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#3) Skica válasza Sandstorm (#1) üzenetére


Skica
őstag

Kritikus esetekben 2-től 6-hétig.

.: No Comment Grp:.

(#4) Szőrös 


Szőrös 
veterán

eddig a leghosszab 4 hét vót , 1 alaplapra vártam , kicsit mán ideg vótam a vége felé.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5) beeboy


beeboy
addikt

nekem 24 !!! büszkén vállalom!!!

(24 hónap)
rossz az aki rosszra gondol ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#6) Szőrös  válasza beeboy (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

24 hónap ? ne má....

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#7) beeboy válasza Szőrös  (#6) üzenetére


beeboy
addikt

jó van na, csak poén volt

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#8) beeboy válasza Szőrös  (#6) üzenetére


beeboy
addikt

(meg magára a garira gondoltam, szóval láma is vagyok)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) Sunzi válasza beeboy (#8) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nembaj, azéé jóvót :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#10) Gh0sT válasza Sandstorm (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nekem volt már bent monitorom kb 2-3 hónapig. Kétszer is... Szóval egy évből durván 5 hónapot szervízben töltött a moncsi... :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11) WN31RD válasza Sandstorm (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Nekem eddig a legrövidebb idő kb. 1 óra volt. :D
A leghosszabbra nem emlékszem, de nem volt vészes.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) The_Tom válasza Sandstorm (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

1-2 oras megszakitasokkal 8 het. ez egy hp scanner volt. megszakitasok: amig elvittuk kiprobalni, hogy jo lett aztan vissza a boltba, mert nem volt az. :) a vegen mar inkabb ott helyben probaltattuk ki, es ez be is jott.

Üdv.

Szerintem.

(#13) Male válasza Sandstorm (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Legkésőbb 15 munkanap után kell adniuk valamit (vagy átmenetileg egy hasonlót, vagy a javított/új cuccot/pénzt). Ha átmenetileg adtak valamit, akkor 30 munkanapjuk van (az előző 15-el együtt, szóval ha 15 nap után adtak valamit, akkor további 15 napjuk van), hogy átadják a javított/cserélt alkatrészt vagy a pénzt. A törvényben ez van -> ha tovább húzzák, akkor követelni kell a pénzt, ha nem hajlandóak visszaadni a pénzt, akkor a fogyastóvédelmiseket kell hívni. Olyan magyarázatot, hogy ''most nincs raktáron ez az alkatrész, és ezért nem tudjuk kicserélni'' nem kell elfogadni, ha letelt a 30 nap -> ilyenkor kötelesek a pánzt visszaadni.

(#14) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

alaplap xpc computer 5 nap/3 munkanap ( 1 hétvége is benne van)
Szal ők nagyon korrektek ilyen szempontból.

(#15) Deadexpert


Deadexpert
tag

Amennyiben a garanciális szervízelés ideje meghaladja 15 napot, csere készüléket kell biztosítani a javítás befejezéséig. 30 nap elteltével, ha nincs kész csere darabot kell biztosítani. Abban az esetben, ha nem tudnak ugyan olyan típust biztosítani, a vásárláskor kifizetett összeget felhasználva vásárolhatsz. Erre az összegre rá is fizethetsz, de a különbözetet is visszakérheted. Ha nem tudnak olyan terméket biztosítani, ami számodra megfelelő, akkor a pénzedet is visszakérheted.

Fontos, a 15 és 30 nap naptári napnak számít és nem munkanapnak. A visszavásárláskor a készüléked értéke a számládon szerepel és nem a legfrissebb árlistán.

Röviden max 30 napot kell várnod.

(#16) Sandstorm


Sandstorm
tag

Na ugye tudtam én, hogy erre a topic címre sokan bejönnek! :DD

Amúgy köszi a válaszokat! Most már minden tiszta. Hétfő óta van egy alaplapom bent, cserére várok, de ma is elküldtek, hogy majd a jövő 7en...

Mi a rák tart eddig egy cserén? :(((

(#17) Deadexpert válasza Sandstorm (#16) üzenetére


Deadexpert
tag

Te leadtad a kiskernek, ők leellenőrzik. Ha tényleg rossz, viszik a nagyker szervizébe. Függően a nagykertől, terméktől és a hibától pár nap után ők is elismerik a hibát. Kisker érdeklődik, és igenlő válasz esetén elmennek a csere darabért. Na ez, akár három hét is lehet, még ha minden rendben zajlik is.

(#18) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Nem illik a PH!-n ilyen perverz címmel megáldott topicokat nyitni...;]

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#19) Notes


Notes
senior tag

Én egyszer egy coolert vittem vissza. Kb. 9,6 másodperc alatt cserélték. :D

Romanes eunt domus!

(#20) Drizzt válasza Sandstorm (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem volt egy NEC 12* íróm, és csíkokat(feketét) égetett a lemezekbe, elvittem, kaptam cserébe egy philips 16*, azóta az van nálam, 2 éve történt, bár nem is nagyon erőltettem, hogy keressék meg a régit...

I am having fun staying poor.

(#21) Sandstorm válasza Notes (#19) üzenetére


Sandstorm
tag

Asszem van egy kis különbség egy cooler és egy alaplap bonyolultsági foka között

:DD :DD :DD

(#22) LordX válasza Deadexpert (#17) üzenetére


LordX
veterán

kb. 5 perc alatt meg lehet győződni arról, hogy az az alaplap teljesen megdöglött.. (be sem kapcsol) Nem kell órákig nézegetni, hogy egy jó alapot akar-e kicseréltetni velünk ez a tetű vásárló.. Ugye Sandstorm?

(#23) GigabyteFan válasza LordX (#22) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

.. csak hát ha éppen tele a bolt, vagy részmunkaidős a szervizes ... stb nem mindig lehet egyből megnézni mi a bibi...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#24) Apika


Apika
Közösségépítő

Alaplapcsere - 3 hét...

(#25) fLeSs válasza LordX (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én dolgoztam szervízben. Nem a te egyetlen alaplapodat nézik meg a szervizesek, szal hiába 5 perc a letesztelés, először a cuccodnak sorra kell kerülni. Ráadásul normálisabb szervizekben megnézik a cuccot alaposabban is, hogy nem fizikailag sérült-e.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Sandstorm válasza LordX (#22) üzenetére


Sandstorm
tag

:)

Gyere ki a hóra, megdumáljuk! :DD

(#27) Sandstorm válasza fLeSs (#25) üzenetére


Sandstorm
tag

Mi számít fizikai hibának?
És mi van akkor ha alapból fizikai hibás volt, csak mondjuk egy nem látható helyen?
Akkor is én vagyok a hibás? :)

(#28) beeboy válasza WN31RD (#11) üzenetére


beeboy
addikt

kiléptél a boltajtón, megbotlottál a küszöbben, elestél és eltört pl. az alaplap?
aztán visszaléptél: na ne má' hát ilyet sóznak rám? ;] ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#29) beeboy válasza fLeSs (#25) üzenetére


beeboy
addikt

na akkor egy kérdés:

egyáltalán lehet javítani szervizben egy alaplapot, vagy helyből csere és vissza a feladónak?

gondolok itt a felületszerelt alkatrészekre, x rétegű nyákok, nagybonyolultságú chipek stb.

esetleg 1-2 kondit?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) inkab


inkab
aktív tag

3 hónap. Alaplap. Abit NF7-S. Kékhal. Utólag kiderült, hogy ki lett cserélve hamarabb, csak eladták a csere lapot, de ennek ellenére heteken-hónapokon keresztül azt mondták, hogy nem jött vissza még a cserealkatrész. Ráadásul amit végül kaptam helyette, abban benne sem volt a SERIAL-PARALEL ATA átalakító + serial cable. Sux. Viszont rev 1.2-est attam be (nforce2) de rev 2.0-ást (nforce2 Ultra 400) kaptam.
10 perc. Alaplap. Abit NF7. TPcomp. Pécs. Egy sima NF7-ben elszált a bios, miután extrém beállításokat adtunk orajelnek, szorzónak, fsbnek, RAM időzítésnek, fesznek.... Visszavittük a halott bios-al és 10 perc mulva vihettük haza az új ( vagy csak újra sütött...) bios ic-vel.

(#31) kiskegyed válasza WN31RD (#11) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nekem 10 perc.

Infraport/Users

Halott volt, adtak egy másikat.

(#32) RED FeZo


RED FeZo
csendes tag

Az ABIT fokozottan káros az egészségre!

-= punkz are not dead =-

(#33) caleb


caleb
aktív tag

Acorp alaplap 3hét.

Az élet jó a világ nem!!!

(#34) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Abit sa6. Tavaly májusban vittem vissza, és még nem kaptam meg. :O

(#35) LordX válasza RED FeZo (#32) üzenetére


LordX
veterán

Héé, neked már van egy nikked!

Egyébként hol káros? Nekem köszönöm most sokkal jobban szolgál, mint az ECS alatt, mert nem őszülök meg annyira.. :))

(#36) Pupák


Pupák
tag

Egy két pofon és házhoz is hozzák ja és beszerelik ingyé
de ha nagyon gonosz vagyok még ajándékot is kapok
a fogyasztóvédelemre mindig harapnak

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#37) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha érdekel valakit, akkor nekem úgy volt 6 hét várakozási idő egy komplett gépnél megszakításokkal, hogy 4 hétig raktárban volt, majd noszogtatás majd azt mondták nincs baja, majd reklamáció, majd a szervíz közvetlen felhívása, elmagyarázni pontosan a hibát, alaplapcsere, oszt jó lett. Amúgy a hiba olyan hihetetlen volt hogy csak na. A 3d-s játékok alatt kibírt pár órát, viszont PAINTBRUSH-ra összefosta magát pár perc alatt, vonalrajzolásnál, valamint Win2000 alatt NTFS partíció töredezettségmentesítésénél.

(#38) vicces válasza Pupák (#36) üzenetére


vicces
addikt

arra a fogyasztó védelmis dumára kiváncsi lennék!

mit mondtál?
pl.:
..ha nem cserélitek ki, szólok a fogyasztóvédelmiseknek, hogy bántottatok!!...


vagy mi?

az én véleményem, hogy ha elkezdenék fogyasztóvédelmizni, akkor csak röhögnének.

:)

(#39) Apika válasza zsoltee10 (#34) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Ezt hogyan kell érteni? Azt mondták, hogy nem garis, és náluk hagytad?

(#40) Deadexpert válasza vicces (#38) üzenetére


Deadexpert
tag

Mielőtt a fogyasztó védelemmel fenyegetőzől, érdemes őket felhívi és tájékozodni a jogaidról és lehetőségeidről.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Nektek milyen hosszú...? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.