Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Sziasztok!
Tudtok nekem olyan lapot ajánlani P4 alá, amelyikben jól lehet csökkenteni az FSB-t és a Vcore-t?
Mert a legtöbbnél csak növelni lehet.
Ok: kisebb fogyasztás, kevesebb hőtermelés, hosszabb élettartam, bőségesen elegendő sebesség így is...
A jelenlegi lapom: Abit SA7-es, 1.8-as Northwood-al
Köszönöm a segítséget előre is.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#2) nobufalo


nobufalo
tag

Vegyél kisebb procit :) nem fogyaszt annyit, nem termel annyi hőt, csendes mondjuk egy k6-2 533Mhz, munkára tőkéletes, és lehet hogy egy passzív hűtő is elég neki :)

Abit NF7-S V.2.0-2500barton@230*9.5-Radeon 9600pro@470/670-512DDR@453

(#3) erdoke válasza oregcsóka (#1) üzenetére


erdoke
titán

Gigabyte 8KNXP tudtommal ilyen. Sajna ez egy fullos 875-ös lap, elég húzós az ára. Utána kellene nézned, hogy a kistesói (fapadosabb változatai) tudják-e ugyanezt.

A legjobb aláírás a héten

(#4) oregcsóka válasza nobufalo (#2) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nem akarok kisebbet venni, hisz éppen az a poén a mutatványban, hogy bármikor visszaállítható az ereteti állapot./pl.digitalizáláskor, ha a gyerek játszani akar, stb./

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5) oregcsóka válasza erdoke (#3) üzenetére


oregcsóka
őstag

erDOKe, köszönöm szépen a segíségedet, sajnos én valami olcsóbb lapra gondoltam, nem egy szupertunning-hiperdrága megoldásra, azért köszöm hogy próbáltál segíteni.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#6) erdoke válasza oregcsóka (#5) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy az olcsóbb 865/875, esetleg a SiS655FX/TX lapok is ilyenek a Gigabyte-nál. Kérdezz utána azoknál, akiknek van ilyen lapjuk.

A legjobb aláírás a héten

(#7) oregcsóka válasza erdoke (#6) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm erDOKe, ez jó ötlet, tényleg.Mert egy sis655-ös már megfizethető kategoria, használtan, számomra.A Gigabyte-nál meg még duálBIOS is jól jönne, az olyan pancsernak, mint én vagyok.
/ErDOKe, te már annyi piros pontot begyüjtöttél, jóindulatoddal, és segítő szándékoddal, önzetlenségeddel, hogy már nem is tudom hogyan fogom én ezt viszonozni./
Üdvözlettel: oregcsoka

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#8) salazol válasza oregcsóka (#1) üzenetére


salazol
őstag

oregcsoka, nézd meg ezt:
[L]http://www.silentpcreview.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=69&page=1[/L]
Úgy találtam rá, hogy beírtam a gugliba: P4 undervolt

(#9) TudorVigyor válasza salazol (#8) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

:C

(#10) erdoke válasza salazol (#8) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon jó az ötlet, hogy összefogó listát adjon, de elég sok új lap hiányzik róla, pl. az említett 8KNXP(Ultra).

A legjobb aláírás a héten

(#11) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Salazol! Hát ez szenzációs, nagyon király ez a táblázat, nagyonszépen köszönöm a fáradtságodat, amit az én problémám megoldására fordítottál.
Egyébként erDOKe után Te vagy a második ember itt a fórumon, aki nekem a legtöbbet segítette, szaktudásával és önzetlenségével.
Én már csak azért sem találtam volna meg ezt a táblázatot, mert nem tudtam volna angolul megfogalmazni a problémát./ráadásul egy szóban, frappánsan/
Azért itt már elég nagy a választék, én ugysem a legujabb lapok közül választottam volna.
Köszönöm mindjányótoknak a segítséget!
Üdvözlettel: oregcsoka

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Aztán utánanéztem alaposabban, és sajnos kiderült, hogy a táblázatban szereplő lapok közül talán kettőt lehet itthon megvásárolni, azt is 40 ezer felett.
Szóval ez most patthelyzet...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#13) #16741888


#16741888
törölt tag

Hello!
Megnéztem a linket és én találtam egy olyan deszkát amit itthon is megkapsz és az ára is jó nézd meg a Hertánál!
PX845PEV PRO I845PE,DDR, 6cs.hang 14 400 18 000
[L]http://www.herta.hu[/L]
Azon nem gondolkodtál még hogy áttérsz AMDre szerintem még nyernél is az üzleten sebességben pedig nincs sok különbség! Félre ne érts ez csak egy 5let volt!

(#14) pit válasza oregcsóka (#12) üzenetére


pit
tag

Esetleg ajánlhatok egy Aopen AX4SPE lapot? Vcore 1.1v-1.85v-ig.
Ár: 20k.:)

(#15) kymco


kymco
veterán

Öröm ilyen topicokat olvasni, valós probléma jól leírva, valós segítőkészség valós eredménnyel! :C

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.