Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3520a (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) PPeter


PPeter
addikt

Kezdjük rögtön az elején. A Magyarországon landolt példányok (kettőt próbáltam ki) olyan 1.04-es firmware verzióval rendelkeznek, ami kizárja a normális működést :( , de szerencsére van megoldás, mégpedig egy december végén megjelent (még mindig 1.04-es számot viselő, de az eredetitől sok mindenben eltérő) firmware változat képében.

Az 1.04 (5th) firmware letöltése Bővebben: link

Windowsos flashelő program letölése Bővebben: link

Biztonság kedvéért a DUMP funkcióval mentések ki a meghajtóból az eredeti firmware-t az új verzió beflashelése előtt!

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2) TommyGun


TommyGun
őstag

Nnna asszem ez a modell lesz az NEC ''nyájában'' a feket bárány :DDD

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#3) Ben Cseng válasza PPeter (#1) üzenetére


Ben Cseng
tag

Mi az, hogy kizárja a normális működést? Szambázik a lemeztálca vagy matyóhímzést rajzol a lemezre vagy mi egyéb? :D

(#4) PPeter válasza Ben Cseng (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Nem ír és nem olvas normálisan, ez csak elég baj nem? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) Ben Cseng válasza PPeter (#4) üzenetére


Ben Cseng
tag

A franszba, pedig most akartam venni én is. És az új firmwarrel már okés?

(#6) TommyGun válasza Ben Cseng (#5) üzenetére


TommyGun
őstag

Várd inkább be a 3530-ast vagy vegyél egy űberkirály 3500-ast az már bevált ;)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7) PPeter


PPeter
addikt

Az 1.24-es I-O Data firmware parádés!

Bővebben: link

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) PPeter


PPeter
addikt

Csak hogy tiszta legyen: az ''I-O Data firmware'' az a NEC ND-3520A író ''I-O Data'' márkanév alatt árult változatának firmware-je, a belinkelt csomagban benne van a gyári 1.24-es, az RPC-1-es, és az RPC1+riplock változat is. Bármelyik 3520A-ra ráflashelhető az #1 hozzászólásban található programmal. A firmware módosított változatai az íráshoz és olvasáshoz az RPC-1-en és a riplockon lívül nem piszkálnak hozzá, jelenleg ez a legjobb ''nem buherált'' firmware a 3520A írókhoz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) gg72


gg72
veterán

Meglévő, Plextor 712-es íróm mellé keresek DL-lemezek írására egy 2. számú írót a gépembe, kérdésem az lenne, hogy erre a célra melyik felelne meg nekem a legjobban a következők közül: Pio 108, NEC 3500A, NEC 3520A. Ja, és még annyit, hogy milyen minőségben írhatóak a Ritek DL-lemezek ezekkel az írókkal? Előre is kösz!

(#10) DVD_2_U válasza gg72 (#9) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Hali! Pioneer108 és a NEC3500. Ezek a www.ritekusa.com által gyártott és forgalmazott (TRAXDATA, RIDATA) 2,4x DVD+R9 DL lemezeket simán és gond nélkül írják 2,4x é 4x sebességen. Korrekt meghajtók, nekem nem volt vele gond (NEC-3500). ;)

you can CANON

(#11) gg72 válasza DVD_2_U (#10) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz! Fehérváron a M....ban van most 3520-as NEC 18.740 Ft-ért, ez kb. annyi, mint a Pio 108-as, akkor végül is mindegy, hogy melyik? Korábban volt már Pio íróm (106-os), jó tapasztalataim voltak, egy ismerősömnek pedig egy NEC 2510-ese van, de ő már nem annyira boldog vele. Persze a 3520as már gondolom egészen más (már csak azért is, mert DL)... Valahogy a Pio inkább szimpatikusabb, de mondom, nekem csak kizárólag DL-írásra kellene, és ott is leginkább a Ritek-lemezek jöhetnek szóba, az áruk miatt... ;)

(#12) DVD_2_U válasza gg72 (#11) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Én a NEC-3500 -ról beszéltem!!!

you can CANON

(#13) gg72 válasza DVD_2_U (#12) üzenetére


gg72
veterán

Igen, tudom, és azt is, hogy már az is jobb író volt a 2510-nél, csak a szkeptikusságom maradt meg az NEC-vel szemben, persze lehet, hogy mindez hülyeség és előítélet... :)

(#14) DVD_2_U válasza gg72 (#13) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Detto mint a Pioneer, ráadásul mind1ik azonos szériában, ugyanaz a NEC vezérlőchip van. Amugy www.cdrinfo.com oldalon vannak tesztek. A NEC 2500 picit még jobban is teljesitett, mint a Pioneer 107.

you can CANON

(#15) gg72 válasza DVD_2_U (#14) üzenetére


gg72
veterán

Ok, majd megnézem!

(#16) nif


nif
csendes tag

Hello!
A TTH01-es gykodu lemezeket nem igazan szereti,beadja 16X-es lemeznek de 8X-osan sem tudja megirni rogton az elejen puk!
Az Alkohol 1.9.2 (build 1705)-nem ismeri fel rendesen!

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#17) nif


nif
csendes tag

A TTG01-es gykodu lemezeket szerti 4X-esen irva szepen viszi

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#18) erdoke válasza PPeter (#8) üzenetére


erdoke
titán

Mostanában nem jártam NEC-s fórumban. Ez az 1.24 jól dolgozik? Mondjuk nekem elsősorban gyors DVDR olvasásra lenne ez az író, de hezitálok, nem tudom, mikor lesz 3530-as.

A legjobb aláírás a héten

(#19) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Most akkor jól olvas vagy sem??

Érdemes venni ha csak ez az egy egység lenne a gépemben?

Csak a TDi!

(#20) gg1876 válasza PPeter (#8) üzenetére


gg1876
tag

Sajnos nem sikerül a flash.
Hibaüzenet: Supplied file does not contain a valid firmware.
Mi a baj?

(#21) PPeter válasza gg1876 (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Tehát ha az #1-es hozzászólásban szereplő windowsos flash programnak a Flash gomb megnyomása után megmutatod (a fájltípus bin-ről exe-re történő átállítása után) az I-O Data 1.24-es firmwareket tartalmazó ZIP állományból kinyert három .exe valamelyikét, akkor ezt válaszolja? Hmm... Nekem működött.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) Kary válasza PPeter (#21) üzenetére


Kary
csendes tag

Sajna nekem se működött, aztán leszedtem csak a .bin-eket és siker!

http://tdb.rpc1.org/
A bizonyos file: http://forum.rpc1.org/dl_file.php?site=tdb1&file=3520_124.ZIP

A windows-os flasher, amit PPéter llinkelt be, 1.10es kell hozzá. A zip-ben lévő DOS-os is megfelelő, de nekem kényelmesebb volt Windows alól flash-elni.

Kérem kapcsolja ki!

(#23) gg1876 válasza PPeter (#21) üzenetére


gg1876
tag

Ezt (Binflash + LD3520 Beta 2.exe) tudtam feltenni, de ez nem is adja meg a
fw-ek közötti tallózás lehetőségét, olyan mintha a flashelő és a fw egy file lenne. Pedig ugyanaz a flashelő verzió száma.
Egyébként feltette az 1.24-es fw-t, csak a BookType nem működik.

(#24) gg1876 válasza Kary (#22) üzenetére


gg1876
tag

Kösz! Sikerült, de a BookType beállításakor a következő üzenet jelenik meg:
Drivetype could not be determined.
Ez mit jelent?

(#25) Kary válasza gg1876 (#24) üzenetére


Kary
csendes tag

Megvallom öszintén, nem tudom. nem használok + -os lemezeket. Lehet PPeter tud valami magyarázatot.

Kérem kapcsolja ki!

(#26) gg1876


gg1876
tag

PPeter tudnál segíteni?

(#27) nif


nif
csendes tag

Nalam csak duplaklikk az firmwares.exe-re es meg is vola az egesz nem kell hozza semmi mas

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#28) CSUKEC válasza gg1876 (#26) üzenetére


CSUKEC
csendes tag

:YSzerintem kategoriájában a legjobb :DDD

(#29) CSUKEC


CSUKEC
csendes tag

BookType,Booktype [kép]
[kép]
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#30) CSUKEC válasza CSUKEC (#29) üzenetére


CSUKEC
csendes tag

[kép]

(#31) nif válasza gg1876 (#24) üzenetére


nif
csendes tag

szerintem nem ismeri fel rendesen a progi a meghajtotipus osszes adatat.
frissitsd fel

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#32) PPeter


PPeter
addikt

Manuális BookType állítás az I-O Data firmware változattal sem lehetséges, ez a firmware automatikusan DVD-ROM beállítást használ a DVD+R, +RW és +R DL lemezekhez egyaránt, míg a ''normál'' NEC firmware csak a DVD+R DL lemezekkel teszi ezt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#33) PPeter


PPeter
addikt

Nézzük a jelenlegi állapotot. A legújabb firmware-ek (a támogatott lemezek és írási stratégiák tekintetében megegyezik az adatbázisuk):

1.04 (6-ik változat, 2005.01.12. keltezésű) Bővebben: link
1.25 ''I-O Data'' Bővebben: link

Az I-O Datát akkor érdemes feltenni, ha a DVD+R DL-en kívül a DVD+R és DVD+RW lemezeket is automatikusan DVD-ROM bitsettinggel akarod írni. Manuális állítási lehetőség ezzel sincs.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) gg1876 válasza PPeter (#33) üzenetére


gg1876
tag

Kösz!

(#35) nif válasza PPeter (#33) üzenetére


nif
csendes tag

Hello!
Hozzott az I-O Data 1.25-os Firmware valami vitlis valtozast az 1.24-eshez kepest?
Erdemes felrakni?

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#36) PPeter válasza nif (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Elvileg javítottak egy pár lemez írási stratégiáján a belső verziószámok szerint,

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Kary válasza nif (#27) üzenetére


Kary
csendes tag

Nekem el se indul a firmware-es exe. :( Mostanság fura dolgokat csinál a gépem az SP2 óta...

Kérem kapcsolja ki!

(#38) gg1876


gg1876
tag

Most már csak a riplock-ot kéne feloldani az 1.25-ben.

(#39) Kary válasza gg1876 (#38) üzenetére


Kary
csendes tag

Idővel meglesz az is. :)

Kérem kapcsolja ki!

(#40) emre33 válasza gg1876 (#38) üzenetére


emre33
addikt

mi az a riplock ??

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#41) gg1876 válasza emre33 (#40) üzenetére


gg1876
tag

Amikor egy filmről biztonsági másolatot készítünk pl. DVD Decrypter segítségével a lemez tartalmát a merevlemezre másoljuk, megszabadítva egy-két felesleges dologtól. Ezt hívjuk ripelésnek.
A gyári firmwarekben a a ripelés sebessége jóval alacsonyabb mint a hack fw-ekben.

(#42) gg1876 válasza gg1876 (#41) üzenetére


gg1876
tag

Lehet, hogy két p-vel kell írni!
Bocs, ha rosszul írtam.

(#43) nif


nif
csendes tag

Nalam ez nem gond!
Az Iroval irok ,az olvasoval meg olvasok.
Szerintem igy sokkal tovább él a dolog! :Y

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#44) emre33 válasza nif (#43) üzenetére


emre33
addikt

és milyen olvasót tudok most venni, ami az irott dvd lemezeket 16x sebeséggel olvassa be ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#45) PPeter


PPeter
addikt

Sokaknak nem megy az .exe alakú firmware-ek flashelése, ezért az 1.24-es RPC1-et kidumpoltam .bin formában az írómból (nekem ráment, X-akták :))) és így már biztosan tudjátok használni a windowsos flasher programmal:
NEC ND-3520A ''I-O Data'' 1.24 RPC1
Bővebben: link

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#46) CSUKEC válasza gg1876 (#42) üzenetére


CSUKEC
csendes tag

A ripsz-ropsz is 1p [kép]
Szerintem

(#47) nif válasza emre33 (#44) üzenetére


nif
csendes tag

Gondolom semilyent! :O
Csak a Plextor olavsoi maradtak mivel a Pio ugytudom leallt.
De en nem is sietek annyira sehova!
Ertelme nuku :))

[Szerkesztve]

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#48) Manitou


Manitou
addikt

Most akarok venni egy DVD írót. Ezt a NEC 3520-at néztem ki 16700 pénzért, illetve Pioneer 109D 18970-ért.

Szerintetek? Mi a difi a kettő között?

(#49) nif válasza Manitou (#48) üzenetére


nif
csendes tag

ez a dolog engem is erdekelne!
Most cserelem le az en Nec3520a-t 1 pio109-re remelem nem nyulok szarba!
Ezzel nagyon meg voltam elegedve,csak hat a kisordog motoszkal

Tudtatok, a sugarzas tartosit! Es vilagitasz is tole a sotetben!!!

(#50) Manitou válasza nif (#49) üzenetére


Manitou
addikt

Hallod nem úgy tünik mintha bárkit is érdekelne rajtunk kívül a téma:(((

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NEC ND-3520a (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.