Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Mivel az egyik, ilyen íróval foglalkozó topicban beírt problémámra nem jött válasz, nyitok neki egy saját topicot, hátha több szerencsével járok.

Szóval az alábbi gondjaim lennének a cuccossal:
1. Nem akar túlírni. Sem CD-t, sem DVD-t. Nero 6.6.0.1-el próbáltam. Természetesen engedélyezve van a túlírás, és DAO-módban kísérleteztem. Az írás megkezdésekor elszáll egy hibaüzenettel (a lemezt szerencsére nem cseszi el). Nem tud túlírni ez az író? Öcsémnél is ez a helyzet, csak neki 3500A-ja van (ugyanezzel a Nero-val ugyanezt csinálja). A NEC régebben nem igazán pártolta a túlírást - lehet hogy most is ez a helyzet?
2. A legtöbb lemezem írási sebességét rosszul méri föl (szintén Nero alatt tesztelve). Az elvileg 4x-esen írható mínuszos Verbatimok esetében 8x-os írást is felajánl, viszont a 8x-os Traxdata esetében csak 4x-es, a 4x-esen újraírható mínuszos Platinum esetében csak 2x-es tempóval írna. Firmware-t frissítsek, vagy a Nero-t?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Egon


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) vfo7 válasza Egon (#1) üzenetére


vfo7
senior tag

Firmware-t is frissíts és NERO-t is. Egyébként az overburnt nem mindegyik író támogatja és firmwarecserével se lehet rávenni. A NERO-ban van újabb, ha azzal se megy, akkor hardveresen nem támogatja a cucc a túlírást.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#4) Egon válasza vfo7 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi a hozzászólást: végre valaki ír az én problémámra is (egy másik topicban is felvetettem ugyanezt, de olyan volt, mintha magammal beszélgetnék...).

Viszont szeretném, ha egy NEC-tulaj erősítené meg, vagy cáfolná a fentebb leírtakat. Vágyaim netovábbja, hogy Ppeter idetévedjen, és megmondja a tutit...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Egon válasza Egon (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) PPeter


PPeter
addikt

Mihez kell a túlírás? 90 perces lemezt szeretnél írni, vagy 80 percesre szeretnél kicsivel több adatot kinyomni?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) Egon válasza PPeter (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

Utóbbi. Volt olyan is, hogy kb. 30-40 MB-tal több adatot szerettem volna 1 DVD-re varázsolni, mint ami a gyárilag feltüntetett kapacitás...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) ALI_G


ALI_G
veterán

nekem is ilyen íróm van, de őszintén megvallva még nem is próbáltam. Nemtom hanyas NERO-m van, csak azt h. 6.x.x.x de DVD-t nem tudok túlírni, a firmware frissítve lett, ahogy az látszik is a gépleírásomban. Majd kipróbálom újabb nero-val és lesz változás akkor szólok.

(#9) erdoke válasza Egon (#1) üzenetére


erdoke
titán

A DVD túlírást a 3500 se támogatja, ezért jó eséllyel a 25xx széria se, bár nem néztem utána.
A lemez írási sebességét nem méri föl rosszul, hanem azt csinálja, amit megadtak neki a FW-ben. Ha valamilyen lemezt enged gyorsabban írni, annak ugyanúgy van némi oka, mintha csak a névlegesnél lassabban engedi megvésni.

A legjobb aláírás a héten

(#10) Egon válasza erdoke (#9) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi. Akkor még két gyors kérdés: mi a helyzet a CD-túlírással (pl. ha 80 perces CD-re 81-82 percnyi anyagot szeretnék égetni), illetve nem tudod véletlenül, hogy a Pio 107 tud-e DVD-t túlírni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Egon válasza Egon (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

up

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) MikaH válasza Egon (#1) üzenetére


MikaH
csendes tag

1. Tud túlírni, Cd-t is, DVD-t is. De nem annyit, amennyit te akarsz, olyan kb. 6-7 MB a plafon a CD-nél (700 MB-snál). DVD-nél kb. 15 MB. És ugye a gyári kapacitásnál nem a 4,7 GB-re gondolsz, ami rá van írva? Mert attól kevesebb a tényleges kapacitása, kb. 4,4. A túlírásnak is vannak határai.

2. firmware frissítéssel jobbá válik a lemezfelismerés képessége. De az, hogy más sebességet ajánl fel, alapvetöen a lemez minöségétöl függ.

Mindez vonatkozik bármely Linux operációs rendszerre, és a k3b CD/DVD író program bármely verziójára. Ergo, szerintem a Neroval is baj van.

http://wordpress-honlap.com - http://www.wordpresskonyv.com *** ''A Windows a történelem legnagyobb béta-tesztje.'' (V.S. Wheatman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.