Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec dvd+rw nd-5100a kérdés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Petes


Petes
tag

Az lenne a kérdésem hogy a fent nevezett dvd íróval lehet e írni a dupla oldalas dvd-ket?
Vagy ha ezzel nem akkor esetleg a legújabb Lg 8x-os dvd írókkal?
köszi a válaszokat előre is

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én 5100a-ról még nem is hallottam. :F
A NEC-2510a-val lehet írni DL lemezeket, nem arra gondoltál véletlenül?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) PPeter


PPeter
addikt

Dupla oldalas vagy dupla rétegű??? Nem mindegy.

A dupla oldalas írható DVD lemezek valójában két darab, egymásnak háttal összragasztott 4.7GB-os lemeznek felelnek meg, oldalanként egy-egy réteggel - tehát külön lemezként funkcionálnak az oldalak egyenként, nem függ össze a tartalmuk.

A dupla rétegű DVD (a közelmúltban jelent meg az írható változata, DVD+R DL azaz Double Layer jelöléssel) lemezeken egy oldalon van két réteg (egymás felett), a rétegek tartalma egy nagy, logikailag összefüggő térhelyként vehető igénybe, azaz 8.5GB a kapacitás.

A NEC ND-5100 egy slimline (ha jól emlékszem hordozható) DVD-író, csak DVD+R és DVD+RW lemezeket ír max 4x-esen, és NEM támogatja a DVD+R DL, azaz a dupla rétegű lemezek írását.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Petes


Petes
tag

Igazából nem tudom milyen az írom, ezt a Nero írja ki, lehet hogy ez vmi speciális kiadás mert egy siemens notebookban van. Egyébként nagy eséllyel akkor viszi szted? Es az LG?

(#5) PPeter válasza Petes (#4) üzenetére


PPeter
addikt

A 8x-os LG írók sem írják a DVD+R DL lemezeket, az első DVD+R DL kompatibilis LG író a 4120B jelölésű 12x-es meghajtó, ez 2.4x-es sebességgel képes írni a DVD+R DL korongokat.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec dvd+rw nd-5100a kérdés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.