Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec DVD író (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) lamadou


lamadou
senior tag

Most olvastam a Tesco katalógusban, hogy holnaptól lehet kapni NEC DVD írót 30000-ért:)).Az lenne a kérdés, hogy szerintetek megbízható-e és mivel még nem volt DVD íróm, hogy kb. mennyi idig tart megírni egy DVD-t? ELőre is köszi!

[Szerkesztve]

(#2) lamadou


lamadou
senior tag

Valaki írjon is, ne csak nézzétek!!!!

(#3) lamadou


lamadou
senior tag

Habár nem ír senki, még egy kérdés(és ne hülézzetek le, mert még kezdő vagyok ilyen téren): egy átlag DVD író tud több rétegben írni, vagy csak a 4.7-es lemezeket lehet vele írni?

(#4) PeliScan válasza lamadou (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Még nem kapható több réteget írni képes cucc. :(

(#5) lamadou válasza PeliScan (#4) üzenetére


lamadou
senior tag

Kössz az infót. Erről az íróról konkrétan tucc valamit?

(#6) lakcsi válasza lamadou (#3) üzenetére


lakcsi
csendes tag

Nec-nek melyik típusa?Egyébként nekem Nec 1300 4* +- van és bevált,igaz csak 2* lemezt írok vele.

(#7) lamadou válasza lakcsi (#6) üzenetére


lamadou
senior tag

Nem tudom, az újság is csak annyit írt, hogy NEC +/- DVD író. De szerintem olyan. Mindenesetre valószínűleg holnap megveszem. :)) Lesz DVD íróm!!!! :DD

(#8) lamadou


lamadou
senior tag

Ja és még ennyit: Valaki árulja már el, hogy kb. mennyi ideig tart megírni 2X-essel és 4X-essel? :F

(#9) Lortech válasza lamadou (#8) üzenetére


Lortech
addikt

Kb. 30 perc és 15 perc.

Thank you to god for making me an atheist

(#10) _thomas_ válasza lamadou (#8) üzenetére


_thomas_
tag

4x-sen: ~15 perc

www.ironic-software.com

(#11) _AnTi_


_AnTi_
tag

Hali!

Abban a hirdetésben _NEC ND1300A-ról van szó. Szerintem nagyon kellemes kis író, max. 4*-esen tud írni. Amúgy az ''akciót'' nemtom mire vélni, ugyanis több hazai kiskerben már vagy egy hónapja 29500 körüli áron van.
A termékről bővebbet a gyártó honlapján biztosan találsz, de asszem 16* Cd írást tud, 10* újraírást, a dvd-ket meg 12* olvassa. 2 mega cache van benne.

Remélem segítettem!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#12) bitfarkas válasza lamadou (#1) üzenetére


bitfarkas
őstag

Volt ND 1100 és most van 1300 tipusú íróm. Mindkettővel elégedett vagyok, még nem rontottak lemezt. Kicsit kényes ugyan a lemezekre, az előző, ami csak +os volt, egy fuji RW-t nem akart az istennek sem felismerni, csak nehezen lehetett rávenni. A mostani, mindenevő egy EMTEC -ossal játsza ugyanezt. Viszont amit, megír az jó.
A rippelési sebessége nem túl jó, ha ezzel akarsz biztonsági másolatokat csinálni a gyári lemezekről, nem árt hozzá egy sima, gyors olvasó.

[Szerkesztve]

(#13) lamadou


lamadou
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek! Na most megyek és megveszem!:C :)) :DD

(#14) Csiszike válasza lamadou (#13) üzenetére


Csiszike
tag

Jó kis író az, csak vigyázz vele, mert elég válogatós! Gagyi lemezeket el lehet szépen felejteni, mert azokat egyből kiköpi. NEC oldalán van egy ''media compatibility list'', felsorolva, hogy milyen anyagokat eszik meg a hivatalos firmwarekkel. Ezekre tökéletesen dolgozik, persze egyikük sem a 300-400 Ft-os kategória. Ha másra is írni akarsz, akkor lehet próbálkozni itt is [L]http://www.rpc1.org[/L] , keresd Herrie hackelt firmwareit.



[Szerkesztve]

(#15) lamadou


lamadou
senior tag

Most jöttem meg a bolt(ok)ból. Végül nem azt a Tesco-s NEC-t vettem meg ugyanis habár csak mától volt akcióban már 13 órára elfogyot!! :((( :O DE semmi baj, ugyanis után mentem a Media Markt-ba és vettem egy gyorsabb, BTC-t.:)) :C :DD :DD :C :)) (csak hogy szép szimmetrikus legyen) 40k volt, szerintetek megérte?

[Szerkesztve]

(#16) lamadou


lamadou
senior tag

Valaki írjon már!!!!!!!!!!!:O

(#17) Male válasza lamadou (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Hát a BTC-t nem igazán szokták dícsérni, de ha már megvetted, akkor majd meglátod, hogy mennyire jó valójában.

Nekem egyébként NEC ND1300A-van, eddig minden OK, de valamiért max 2x-esen ír. Lehet, hogy a Nero túl régi, és azért nem működik a 4x-es írás? a DVD elvileg 4x-esen írható, a DVD Identifier is azt mondja rá, hogy max 4x, de a Neroban csak 2x-et lehet kiválasztani.

Amúgy érdekes dolgokat írnak a TESCO szórólapban róla, például van egy olyan sor, hogy ''DVD: DVD, VCD,DVCD, CD-R, CD-RW, HDCD, MP3, JPG lejátszás'' ezek közül a HDCD (tudtommal ezt nem támogatja), MP3 és JPG lejátszá elég érdekes :)) , utána jön, hogy ''5.1 audiokimenet'', és ''távirányító''. Valamit rendesen összekavartak.

(#18) Gismo válasza Male (#17) üzenetére


Gismo
addikt

Ezt a tacskós hülyeséget egy asztali vagy gépbevaló dvd-megoldásról írták?
Mertha gépbevalóról akkor jó nagy balfaxok.
OFF
Tacskóban 52X BENQ író 11000-é.
Erről valaki valamt tud mondni??
ON

(#19) Male válasza Gismo (#18) üzenetére


Male
nagyúr

A NEC ND1300A-ról írták, azért ilyen ''érdekes'' :) .

(#20) lamadou válasza Male (#17) üzenetére


lamadou
senior tag

Hát nem tudom. Azért remélem jó lesz. Még nem szereltem be ugyanis egyedül vagyok itthon és 13 éves vagyok, és jó nagy leb***ást kapnék ha valamit elrontanék. Amúgy utánanéztem és azt írják, hogy a BTC csinálta az első olyan írót ami támogatja a DVD- -t és a +-t is.:))

(#21) lamadou


lamadou
senior tag

Ja, és adtak hozzá egy üres DVD+RW-t is :)) Plussz Nero meg egy másik program.

[Szerkesztve]

(#22) Male válasza lamadou (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Nem mondtam, hogy rossz, csak azt, hogy nem szokták dícsérni (most volt róla egy teszt a MPCMag-ban, ahol egy DVD+R-t 58 perc alatt írt meg, pedig 4x-es DVD volt -> valamiért nem tetszett neki az a fajta DVD+R). Attól még, hogy egy tesztben nem szerepelt jól lehet jó író.

(régebben némelyik Philips CD meghajtó is BTC volt, Philips felirattal)

[Szerkesztve]

(#23) lamadou


lamadou
senior tag

HELP!
Beraktam a DVD írót, a gép felismerte, a NERO is, de a Sajátgépben mégsincs ott, csak ha felülre beíroom, hogy ''I'' akkor hozza be a tartalmát. Mi lehet a baj?

(#24) Bobo69


Bobo69
csendes tag

Hi all!
A legjobb DVD írók:
teac DV50D, LG 4040B,
és a KIRÁLY : PIONER A06 ennél jobb DVD író ma nemlétezik!!!!

[Szerkesztve]

(#25) Male válasza lamadou (#23) üzenetére


Male
nagyúr

A Control Panelben ottvan a meghajtó?
Ha megnyitod a sajátgépet, és jobbgomb/Refresh-t (gondolom frissítés a magyar win-ben) nyomsz, akkor sem jelenik meg?

(#26) lamadou


lamadou
senior tag

Hali mindekni!!!!!
Kipróbáltam az írót és tökéletes! Habár még asztalin nem tudtam kipróbálni(mert nincs) de a gépnek a másik olvasója simán olvasta. Egy lemezt már újra is írtam és jó! Gyorsan írt, hiba nélkül.:C Mindenkinek csak ajánlani tudom.

[Szerkesztve]

(#27) SeatZola


SeatZola
őstag

Hi Mindenkinek!

Nekem eddig volt 3 db Pioneer 106-os és 1 db A 06-os. Mindegyik hibátlan volt. Most azonban lecseréltem egy NEC ND-2500A-ra. Br39.500,- a Mistralban is.
8X+- írás, csendes, gyors. Szóval tökéletes. Német és angol szaksajtó is jelenleg a ''Világ legjobb 8X-os dual írójként'' ajánlja. Ez nagy szónak tűnik, de szakemberek mondják! Lehet benne valami. Ja és az NEC a Plextor beszállítója.

Rappi

(#28) Mazlee válasza SeatZola (#27) üzenetére


Mazlee
aktív tag

És irtál már 8x-osan?
mennyi idő?

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#29) SeatZola válasza Mazlee (#28) üzenetére


SeatZola
őstag

Még nem írtam. De talán hétvégén már ráérek kipróbálni. Leírom majd a tapasztalataimat.

A haverom viszont már írt. Két apró trükk: Ha HT-s procid van, akkor a HT legyen engedélyezve, ha nem, akkor minden mást kikapcsolni( képernyővédő, játék stb)

Rappi

(#30) Bobo69 válasza SeatZola (#27) üzenetére


Bobo69
csendes tag

Hi!
Ez a NEC ND-2500A DVD író tényleg jó lehet, azt hiszem ilyet veszek! :C

(#31) Male válasza lamadou (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Akkor jól jártál. Nekem pl az olvasó (ASUS DVD-E612) nem olvassa a DVD-R-t, pedig a dobozára rá van írva, hogy tudja, ellenben a DVD+R-t simán olvassa, amit meg nem tud elvileg.

(#32) Male válasza Male (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Ja az új firmware (1.0A) megoldotta a sebesség gondot (már ír 4x-esen), érdemes frissíteni (nekem előtte 1.06-os volt).

(#33) SeatZola válasza Bobo69 (#30) üzenetére


SeatZola
őstag

Nem fogsz benne csalódni!

Rappi

(#34) SeatZola válasza Bobo69 (#30) üzenetére


SeatZola
őstag

Ja és firmware frissítéssel tudni fogja neked a 2 rétegű írást is. Okosok ezt írták róla!

Rappi

(#35) turho válasza SeatZola (#34) üzenetére


turho
őstag

Ez azért erős fenntartással kezelendő ún. urban-legend. Ne ezért vegye meg. Hanem csak azért hogy legyen egy jó írója. A többi az bónusz.

(#36) bitfarkas válasza lamadou (#26) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ahhoz, hogy valamit másnak nyugodtan ajánlhass, tán kicsit többet kéne vele dolgozni, különböző körülmények között. (Tudod, aki esik lefelé a tizedikről, a hetediknél megjegyzi, eddig jó...)

(#37) SeatZola válasza turho (#35) üzenetére


SeatZola
őstag

Végülis igazad van. Reméljük, igaz a bonusz is.

Rappi

(#38) fler válasza SeatZola (#37) üzenetére


fler
tag

Hi SeatZola!

Én is most tervezem egy DVD író beszerzését.
Sikerült már több tapasztalatot szerezned a NEC-2500A-ról.
Hol olvastad, hogy firmware frissítéssel tudja a kétrétegű írást?

(#39) rizsaxx


rizsaxx
csendes tag

Valaki segítsen!!!!!

A TESCO-s DVD írot megvettem, de vmi baj lehet vele. A Sajátgépben tökéletesen látszik, de a NERO nem vesz róla tudomást! 5.9-es verzió van fent, de nem tom mi lehet a baj! Ötször újratelepítettem, de semmi. Van mellette a gépben egy LG CD meghajtó, és egy LG CD író. Akárhogy próbálom, nem látja! Easy CD Creator-t is próbáltam, az meg csak közli telepítés előtt hogy nincs a gépen CD író! Persze ezt akkor, ha épp le van szedve a CD író. A Nero meg csak Virtual Device-t ajánl fel! Az egész íróhoz semmit nem adtak! Se szpftver, semmi, csak egy darab papír, amin nincs semmi különös. Most mit lehet tenni? Valaki HELP!!!!

(#40) I_Am válasza rizsaxx (#39) üzenetére


I_Am
veterán

Nero 5.5.10.35 vagy ez utáni, 6-os nem ajánlom.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) rizsaxx válasza I_Am (#40) üzenetére


rizsaxx
csendes tag

Az 5.9-es nem azutáni?
Vagy lehet hogy a teljes verziószám 5.5.9, vagy vmi hasonló?

(#42) I_Am válasza rizsaxx (#41) üzenetére


I_Am
veterán

5.6-ot nem láttam 5.5.10.x után jött a 6-os széria.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) rizsaxx válasza I_Am (#42) üzenetére


rizsaxx
csendes tag

Köszi, akkor már csak egy ilyen
NERO-t kell beszereznem, és működni fog! Köszi!

(#44) rizsaxx válasza I_Am (#42) üzenetére


rizsaxx
csendes tag

Amúgy a 6-ost miért nem ajánlod?

(#45) Alex91 válasza rizsaxx (#44) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem is ilyen Tesco-s van, 6-os Neroval siman viszi!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) Dani [Amp] válasza rizsaxx (#39) üzenetére


Dani [Amp]
csendes tag


Hello!

Tipp:
Lehet hogy aspi layert kéne frissíteni (vnaspi 32.dll)
Ez az IDE cuccoknak valami + illesztő progija.
Ez nekem megoldotta az u.ilyen problémámat egy tifusz
Philips CD-RW-nél.
Keresd meg a file-t,>>> tulajdonságok>>>>verzió>>>ha 1.0
vagy hasonló, akkor szedd le a 4.60 vagy 4.71.2-t, vagy
ha van újabb akkor azt, innen: www.adaptec.com

Vazze!

(#47) Dani [Amp] válasza rizsaxx (#44) üzenetére


Dani [Amp]
csendes tag

Hi,
több helyről hallottam hogy a 6.0.0.15 bugos,
a 6.0.0.11 viszont yooo! Ez megy nekem, meg
az 5.5.9.11 is bevált.

Vazze!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec DVD író (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.