Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec 2510a - boot probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zrubi


zrubi
senior tag

A címben megnevezett cucc nem hajlandó írott lemezekről bootolni :(

Próbáltam CD-R/CD-RW lemezekkel is, amik más meghajtókba simán bootolhatóak, ez meg meg sem nyikkan...

Nyomott, gyári lemezekkel persze rendben bootol...

Valaki esetleg tapasztalt már hasonlót ezzel a meghajtóval?

zrubi.hu

(#2) zrubi


zrubi
senior tag

:U
Senki:F

zrubi.hu

(#3) vfo7 válasza zrubi (#2) üzenetére


vfo7
senior tag

Firmware-t frissítettél? [L]http://forum.rpc1.org/portal.php[/L]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#4) vfo7 válasza zrubi (#2) üzenetére


vfo7
senior tag

Egyébként az is lehet, hogy az olvasódióda fényereje kicsit kevés és emiatt az írott lemez kisebb barázdáit nehezebben olvassa. A bootolható írott lemezt, ha vinyóról bootolsz egyébként kiolvassa?

Még egy. Nézd meg, hogy masternek vagy slave-nek jumperelted-e és hogy az 1-es vagy a 2-es IDE csatornába dugtad. Van ugyanis olyan alaplap, amelyiknél ha a 2-es IDE-csatornába dugják a CD/DVD-t nem hajlandó bootolni. Nálam előfordult egy Toshiba olvasóval.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#5) zrubi válasza vfo7 (#4) üzenetére


zrubi
senior tag

Egyébként az is lehet, hogy az olvasódióda fényereje kicsit kevés és emiatt az írott lemez kisebb barázdáit nehezebben olvassa
:O
A vinyón még nincs semmi, szóval még nem tudtam próbálgatni...

Firmware sem volt frissítve... Kellene:F

Az alaplap NF7-S v2.0, és sec. master a DVD
De gyári CD-vel bootol rendesen, tehát ez nem lehet az oka...

zrubi.hu

(#6) vfo7 válasza zrubi (#5) üzenetére


vfo7
senior tag

Próbáld meg átdugni az első IDE csatornára, a vinyót meg a másodikra. Nálam egy Toshiba olvasó csinálta 1 az 1-ben ugyanezt és teljesen jól működött, amikor átdugtam a 0-ás IDe csatira masternek, az írót pedig slave-nek. A vinyónak meg tökmindegy, mert a biosban megmondhatod neki, hogy miről bootoljon először.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#7) L3zl13 válasza vfo7 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez ellentmond annak, hogy gyári lemezekkel bebootol szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) vfo7 válasza L3zl13 (#7) üzenetére


vfo7
senior tag

Próba-szerencse

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9) zrubi válasza L3zl13 (#7) üzenetére


zrubi
senior tag

Szerintem is ellentmond, de azért megpróbálom, csak most nincs itt mellettem...

zrubi.hu

(#10) vfo7 válasza zrubi (#9) üzenetére


vfo7
senior tag

Igazán az tudná a dolgot eldönteni, ha a DVD-t bedugnád egy működő rendszerbe és ott próbálkoznál. Ha ott is rossz, akkor ha van rá gari, cseréld ki.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#11) zrubi válasza vfo7 (#10) üzenetére


zrubi
senior tag

Persze, ez OK csak még nincs másik gép...
Ma este lesz, és akkor mindent kipróbálok :P

zrubi.hu

(#12) vfo7 válasza zrubi (#11) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha kell, tudok gyári CD-t kölcsön adni.... ;]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#13) Maladar válasza zrubi (#1) üzenetére


Maladar
tag

Lehet hogy gagyi amit írok, de hátha. Nekem egy Yamaha cd íróval fordult elő hogy nem tudott róla egy hozott gép bootolni egyszerűen azért mert a bios már átugrott a cd ről bootoláson mikor a meghajtó még nem pörgött föl rendesen. A lemez hiába volt benne ujraindításnál, mivel mindig ujrapörgeti, az segített hogy ahogy a gép elindult és hallottam hogy a lemez megmozdult , nyomtam egy pause-t , vártam pár másodpercet majd valamelyik bill. lenyomni, így megy tovább a gép, ez a 2. kísérletre sikerült és akkor már kiírta hogy lenyomhatok egy gombot a cd ről bootoláshoz. Azon a gépen ha újra kell rakni a windowst azóta is csak így tudom rávenni a masinát hogy a yamaháról induljon.

[Szerkesztve]

(#14) mr_ricsi válasza vfo7 (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az írott lemez kisebb barázdáit''

Mi van???

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) Gitros válasza Maladar (#13) üzenetére


Gitros
aktív tag

Ilyen már velem is előfordult. Ugyanez a szituáció...
De nekem egy MSI lapban csinálja egy ASUS cd. Az MSI olyan k...va gyorsan bootol, hogy az újraírható cd-t még föl sem fogja az olvasó, közben már rég boot-ol a vas.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#16) Zebu válasza vfo7 (#4) üzenetére


Zebu
addikt

Ez a kisebb barázda ez nekem is szemet szúrt. Miért kisebb?

(#17) erdoke válasza Gitros (#15) üzenetére


erdoke
titán

Ha így van, akkor ki kell kapcsolni a ''Qick Boot''-ot a BIOS-ban, akkor végig megy a teljes POST.

A legjobb aláírás a héten

(#18) PPeter


PPeter
addikt

Mi a bajotok a barázdákkal? A CD/DVD lemezen ilyen kis apró mütyürök (pitek), vagy ha úgy tetszik barázdák tárolják az adatokat (mit gondoltatok, a lézer vonalkódot éget a lemezre?), és a gyári korongokon ez a jelrendszer jóval könnyebben olvasható, dekódolható. Bár nem hiszem, hogy ez lenne a baj, mert egy CD/DVD-író általában be tudja olvasni az írt lemezeket :). Ha teljes mértékben nem olvassa az írt lemezeket, akkor ez lehet magyarázat, de olyat még nem nagyon láttam, hogy egy drive be tudott olvasni egy írott lemezt, de ugyanakkor bootolni nem volt róla hajlandó, csak azért mert írott a korong.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) zrubi válasza PPeter (#18) üzenetére


zrubi
senior tag

Mi a bajotok a barázdákkal?
:U

Hát, egy írott CD-n nincsenek barázdák, max optikai értelemben...
Szerintem csak ennyi. De nem is volt fikázás, csak épp megjegyezte valaki

zrubi.hu

(#20) Zebu válasza PPeter (#18) üzenetére


Zebu
addikt

Jó úgymond a barázda kérdésben képben vagyok vágom, hogy mi a különbség az eredeti nyomott lemez és az írt között. Csak a barázda mélység különbség kérdésen akadtam fenn. ilyenről még nem hallottam.

(#21) PPeter válasza zrubi (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Mi van??? Mi az hogy csak optikai értelemban vannak barázádák :DD áruld már el nekem. Látod őket, de nincsenek ott? Akkor mit látsz? Megsúgom: az írott lemezeken vannak csak igazán barázdák:
1. Van egy előre bepréselt spirális sorvezető árok a lemezen
2. Az árok mentén szétterített kémiai anyagba éget göbös szélű lyukakat a lézer az írás során.
Először tájékozódjunk, utána jöhet az ész- és információosztás :U.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) erdoke válasza PPeter (#18) üzenetére


erdoke
titán

Az NEC 2500A/2510A szériája a tesztek szerint is borzastó rossz olvasó még az újabb firmware-ekkel is. Hát még a régebbiekkel. (Hihetetlen, hogy a saját lemezét nem olvassa vissza rendesen, amit hibátlanul megírt, legalábbis egy átlagos olvasó szerint...)
Talán ez az átlagnál is gyengébb példány, és semmilyen írott lemezt nem olvas rendesen, kivéve a fél sebességgel írott Taiyo Yudent.:D

A legjobb aláírás a héten

(#23) Maladar válasza Gitros (#15) üzenetére


Maladar
tag

A Yamaha is egy MSI alaplappal csinálj :)

(#24) Vangelis válasza erdoke (#22) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ez vicc nekem volt 2500a m és semmi ilyen gondom nem volt vele
de inkább hagyjuk

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#25) PPeter


PPeter
addikt

Nem vicc, alkalmasint rengeteg gond lehet a 2500/2510 olvasásával - az hogy neked nincs gondod vele, nem jelenti, hogy másnál ugyanez a helyzet. Ha kicsit kinézel a nagyvilágba, számtalan fórumon találkozhatsz felhasználók százainak a panaszaival a 2500/2510 olvasási problémái kapcsán. Sajnos roppant érzékeny és eléggé nagy a szórás az olvasási képességek terén: nálam volt amikor egyszerre négy darab ment és abból kettő borzasztóan olvasott - többnyire a melegedéssel találtam összefüggést.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#26) vfo7 válasza erdoke (#22) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem is 2500 A-m van és a DL-es firmware-el nyomulok. Semmi gond a cuccal, eddig csak azt tapasztaltam, hogy a Ritek 4x-es -osra írt műsoros DVD-t nem olvasta az alatta lévő, NEC 5800 C olvasó, de az író és más olvasó meg az asztali is igen. Ha ugyanazt a DVD-t -os Princo-ra írtam, minden OK volt. Eddig ez volt az egyetlen huba, ha egyáltalán annak lehet nevezni. Ugyanakkor ugyanolyan Riteket adattal megírva, a NEC olvasó hibátlanul olvasta.
A másik érdekes a 2500-assal, hogy pl. a 4x-es -os Riteket is képes volt adattal 8x-osan megírni és a NEC olvasó, ill. a másik gépben a Toshiba 1802-es is hibátlanul olvasta.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#27) erdoke válasza Vangelis (#24) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan úgy van, ahogy PPéter mondta. Végülis ebben ő a guru.:D

Elég, ha elkukkantasz az itteni NEC ND-2500A topicba, néhány tulaj mesél érdekes olvasási történeteket...:P

A legjobb aláírás a héten

(#28) zrubi válasza PPeter (#21) üzenetére


zrubi
senior tag

Mi van??? Mi az hogy csak optikai értelemban vannak barázádák áruld már el nekem. Látod őket, de nincsenek ott?
LOL

Megsúgom: az írott lemezeken vannak csak igazán barázdák:
1. Van egy előre bepréselt spirális sorvezető árok a lemezen
2. Az árok mentén szétterített kémiai anyagba éget göbös szélű lyukakat a lézer az írás során.
Először tájékozódjunk, utána jöhet az ész- és információosztás

:O :C

Na, akkor ide jöhetne a fikázás :(
De nem teszem, inkább megosztom veled a tudást: [L]http://www.pantherproducts.co.uk/Articles/Storage/cdburner.shtml#How%20does%20the%20home%20CD%20burner%20differ[/L]

Ha esetleg az angol sem menne annyira, mint gondolod, esetleg lefordítom neked :P
Na de ez csak gonoszkodás, inkább olvasd el a belinkelt anyagot...

zrubi.hu

(#29) PPeter válasza zrubi (#28) üzenetére


PPeter
addikt

:DD :DD
Szerintem fejezd be, mert hülyét csinálsz magadból. Arról nem tehetek, hogy egy felületes, értékelhetetlen technológiai leírással próbálod bizonyítani azt a baromságot, amit terjesztesz. Szerintem kicsit vegyél vissza, olvass utána a témának valami szaklapban vagy normális weboldalon, aztán gondolkodj már el. Milyen tudást szeretnél Te megosztani velem?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) zrubi


zrubi
senior tag

Na, csak hogy legyenek fejlemények az eredeti témában is:

Az mindegy neki, hogy primary v. slave vezérlőn van.

Kipróbáltam egy másik gépben, hogy ott hogy muzsikál:
- bootolni ugyan úgy csak gyári CD-ról tud :(
- egyébként simán olvas mindenféle médiát

Kipróbáltam egy máshol tökéletesen működő DVD olvasót, az új gépben:
- bootolni itt ez is CSAK gyári CD-ről tud :(( :F

Na innentől eléggé értetlenül állok a dolgok előtt :U

Most próbálkozom még másik kábel, master/slave beállításokkal, mellette lévő egyéb IDE eszközök eltávolításával, SATA átalakítóval...

De ha van még ötlet, ne kíméljetek :P

zrubi.hu

(#31) PPeter válasza zrubi (#30) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem ez firmware hiányosság lesz akkor, bár fura, hogy két meghajtót is kifogtál ami ettől szenved. Biztos, hogy az írott lemezed bootolható rendesen? Ha azt a gyári lemezt, amiről tud bootolni, szépen lemásolod (nem a fájlokat áthúzva, hanem normális CD-Copy szinten), akkor nem bootol a másolatról? :(

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#32) Jim Tonic válasza PPeter (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te meg azt írtad nekem, hogy bátran vegyek 1-et. :P
Egyébként sokaknak van iolyen hibája ezzel az íróval? Talán ezért 19 rongy ÁFA-san?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) PPeter válasza Jim Tonic (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Persze, :(( pont ezért 19ezer az ára, mert amúgy 2ezer pluszba lenne, hogy tudjon bootolni CD-R(W) lemezről is ;], szerintem ez legyen a legnagyobb problémád vele. Egyébként nekem úgy rémlik, hogy bootoltam már róla írt lemezzel, de mindjárt megnézem, hogy megy-e most...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) zrubi válasza PPeter (#29) üzenetére


zrubi
senior tag

Na, OFF-ba írom, hogy akit nem érdekel, azt ne zavarja...

Szerintem fejezd be, mert hülyét csinálsz magadból.
:B Állok elébe, de esetleg megoszthatnád velünk (velem) a te 'tudásodat' is valamiféle linkek formájában, hatha belátom végre, hogy hülye vagok, és akkor ígérem, kussolni fogok:o

Addig is szaporítanám az általam vázolt verziót alátámasztó írásokat:
[L]http://entertainment.howstuffworks.com/cd-burner4.htm[/L]

zrubi.hu

(#35) zrubi válasza zrubi (#34) üzenetére


zrubi
senior tag

Na, van ám még: [L]http://www.kopyrite.com/tech_cdr.htm[/L]

Várom ám a te 'érveidet' is, sőt kerestem a cdgrab.hu-n, de hiába:U

zrubi.hu

(#36) PPeter


PPeter
addikt

Itt láthatod, hogy az írott lemez egy előre bepréselt spirális árkot tartalmaz, amely mentén majd végighalad az írófej és a jeleket rögzíti. Látod, szép előre formázott spirális barázda, mint az ekevas útja.

Nos, milyenek ezak a lézer által rögzített jelek? Szééép, öblös, csúnya szélű, sötét, buborékszerű fánkocskák, amelyek a spirális árokban sorakoznak egymás után. Olyan hordozóréteg és CD-írási technológia nincs, amely pusztán a hordozóréteg elszínezésével rögzítene adatot (a FUJI régi lemezei, illetve hordzórétegei voltak olyanok, amelyek fizikailag kevésbé változtak a lézer hatására és sokkal inkább az elszíneződés volt a domináns), valamint az előre préselt spirális sorvezető barázda nélkül sem lehetséges az adatrögzítés. Nem linkelek be neked semmti, találd meg magadnak (ha magyar leírásokat és cikkeket keresel, jó eséllyel az én tollamból származó cikkeket fogsz találni, ugyanis 1998 óta írok optikai adattárolásról cikksorozatokat, értekezéseket a magyar szaklapokban és az interneten).

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) PPeter


PPeter
addikt

Még valami: azok a leírások, amelyeket beszúrtál, eléggé pongyolán fogalmaznak: ugyanis a gyári lemezen található pitek (gödrök) és landek (sima területek), valamint az írott lemezekkre égetett buborékok, barázdák, nevezzük tetszés szerint, nem a digitális 0-kat és 1-eseket reprezentálják. Az 1-eseket az átmenet (pitről landre, vagy landről pitre) jelöli, az átmenet hiánya definiálja a digitális 0-át. Tehát a fizikai adatrögzítés és a jelek logikai értelmezési rendszere némileg bonyolultabb, mint amit ezek az egyoldalas technikai leírások ismertetnek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#38) PPeter


PPeter
addikt

Ezeket onnan ollóztam, amiket te linkeltél be, és ezek is mind az én igazamat támasztják alá:

''The disc has a spiral track onto which the data is written.''

Semmiféle előre rögzített spirál nincs, ugye?

''When the recording laser heats the phthalocyanine dye it causes it to melt. As it melts the polycarbonate layer below the dye expands to fill the gap. This melted ''blob'' effectively diffuses the light enough to resemble the pits on a replicated CD.''

Nem jön létre semmiféle göb, vagy barázdált jelsor a lemezen, igaz?

''By selectively darkening particular points along the CD track, and leaving other areas of dye translucent, you can create a digital pattern that a standard CD player can read.''

És hogyan lehet a dekóder számára sötét foltot létrehozni a hordozórétegen? Elmesélem: egy göbös szélű jelet éget bele, ami aztán optikailag ugyanazt a hatást éri el, mint egy gyári lemez szép szabályos pitje (annak ellenére, hogy nem kimondott gödör formájú): kevésbé veri vissza a fényt, mert árnyékot vet!

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) Jim Tonic válasza PPeter (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ehhe. Nem bootol, nem jól olvas. Nyilván azért 19 rongy, mert nyilvánvalóan nem jó, és olcsón adják. Lásd maxtor lemezek. Egyébként lehet, hogy +2.000 lenne a boot, +4.000, hogy olvasni tudjon. És akkor pont ott lenne árban, ahol a többi.

Nem azért olcsóbb, mert nem tud annyit, azért, mert gyengének tűnik. Mit nem értettél ezen?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) PPeter válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


PPeter
addikt

Bootol. Kipróbáltam. Jól emlékeztem, hogy amikor telepítettem a másik gépem, akkor a NEC-ről indítottam az XP telepítő lemezét. Lehet, hogy firmware revíziótól is függhet a dolog.

Lehet, hogy gyengén olvas, viszont így is az egyik legjobb ÍRÓ.

Nézz körül a neten más fórumokon is, az egyik legjobb írónak tartják másutt is, persze elismerve az olvasási gyengeségeit is. De nem azért olcsó, hanem azért, mint MINDEN DVD-író olcsó. A 4120B is ennyibe fog kerülni, ha három hónapja kint lesz a piacon.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#41) zrubi válasza PPeter (#38) üzenetére


zrubi
senior tag

'The disc has a spiral track onto which the data is written.''
Semmiféle előre rögzített spirál nincs, ugye?


Iyenről én sem beszéltem, hogy nincs 'előre vágott' spirál...
Persze hogy van, ezt asszem nem kérdőjelezte meg senki.

Kizárólag arról volt szó részemről, hogy az írott CD-n a jel nem úgy jön létre, mint a nyomott CD-n, mert itt nincsenek pitek, hanem a cd mad elszíneződése okozza az, hogy a lézer nem úgy verődik vissza, mint a még meg nem írt homogén felületen. Így lesz ebből az optika számára ugyan olyan jel, mint a nyomott CD-nél, ahol van tényleges 'gödör'.

''When the recording laser heats the phthalocyanine dye it causes it to melt.

Igen ez az egyik, fajta mag, ahol cyanine 'működésével' szemben itt lesz fizikai elváltozás is az anyagon, de ez semmiképpen nem pit, gödör, vagy ilyesmi, hanem csak kissímegduzzad az anyag, és így kitölti a spirált, így határozottabb jel jön létre. De ez sem lyuk, hanem sokkal inkább kidudorodás. D

kevésbé veri vissza a fényt, mert árnyékot vet!
:F Árnyékot?? Itt is ugyan úgy a mag fényvisszaverő képességén alapul a jel...

Mondjuk ezzel a fajta maggal nem igazán látom, hogy lehet CD-RW-t készíteni...

És ha lennének gödrök, azt mégis hogyan lehetne visszacsinálni CD-RW esetében?

zrubi.hu

(#42) zrubi válasza zrubi (#30) üzenetére


zrubi
senior tag

Kipróbáltam egy máshol tökéletesen működő DVD olvasót, az új gépben:
- bootolni itt ez is CSAK gyári CD-ről tud


Bazz, visszatettem az eredeti helyére, ahol lakik mellete egy plextero CD író, és ott sem bootol ezzel az írott CD-vel, ez a másik (Pio DVD-500) DVD olvasó sem. :((
Ez egyébként egy TDK CD-R80 Metalic lemez, amivel eddig még minden gép rendesen bootolt.

Gondoltam teszek már bele egy másik típusú CD-t is:
- Philips CD-RW74 4-10x: Ezzel sem bootol egyik meghajtó sem :(
- Philips CD-R80: Ezzel mindegyik tökéletesen bootol :C
- Verbatim CD-RW 8-10x: Ezzel is bootol mindegyik :C

Konklúzió:
Az mindegyik meghajtóm jó, csak válogatósak kicsit :F



zrubi.hu

(#43) erdoke válasza zrubi (#42) üzenetére


erdoke
titán

Talán a TOC-ot olvassák be nehezebben adott lemezeknél. Kevés nekik az idő, a BIOS pedig nem vár a boottal.
Próbáltad a Quick Boot-ot letiltani, hogy végigmenjen a teljes POST?

PPeterrel pedig ne vitatkozz a témában, nem érdemes. Ha kell, adok neked linkeket, de az Írható CD GYIK-ban is találsz infót és linkeket.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#44) zrubi válasza erdoke (#43) üzenetére


zrubi
senior tag

Próbáltam, nem az a gond, mert boot során ugyan úgy megpörgeti a lemezeket, és a 'rossz' cd esetén ezzel vége is, a működő CD-k esetében ezután olvassa fel a boot image-t...

Persze, érdekel a link, nem akarok hülyén meghalni :P

zrubi.hu

(#45) kamikaze boci válasza erdoke (#43) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Szerintem se, jobban jársz, ha inkább figyelsz és tanulsz :P

egyéb állatfajták

(#46) erdoke válasza kamikaze boci (#45) üzenetére


erdoke
titán

Bár nekem is van még rengeteg tanulnivalóm, ugye most itt nem rám gondoltál?:D Csak mert nekem írtad...

A legjobb aláírás a héten

(#47) PPeter válasza zrubi (#41) üzenetére


PPeter
addikt

A CD-RW-t ne keverd a CD-R technológiával, az újraírható CD-n olyan speciális anyag a hordozóréteg, amely kétféle lézerimpulzusra reagál, és ezek hatására kétféle kristályszerkezetet tud felvenni, és ezek annyira különböznek optikai szempontból, hogy alkalmassá teszik adattárolásra (ha az olvasó erre fel van készítve). Ezért lehet ''visszacsinálni'' a CD-RW lemezen az eredeti állapotot.

Mindig van fizikai elváltozás a hordozórétegen, azoknál az anyagoknál is, amiről a belinkelt irományod azt írta, hogy csak a színe (fényvisszaverő képessége) változik, az összes típusú hordozóréteget láttam nyersen és írottan, a saját szememmel mikroszkóp alatt (eleddig 4 európai CD/DVD-gyártó üzemben jártam és soha em hagytam ki a minőségellenőrzési részleget).

A hordozórétegbe égetett ferde gödröcske fala pedig sötét foltnak tűnik a dekóder számára, ezt értettem árnyék alatt, és ez az optikai jel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#48) kamikaze boci válasza erdoke (#46) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Nem, csak az egyetértésemet igyekeztem kifejezni:)

egyéb állatfajták

(#49) zrubi válasza PPeter (#47) üzenetére


zrubi
senior tag

Nézd, engem ez nagyon érdekel, de ezek szerint az eddigi forrásaim nem voltak elég kimerítőek ezügyben:B:B:B

Ezek után igazán belinkelhetnél valami olyan anyagot, ahol pontosan részletezve vannak ezek a dolgok. Gondolom mást is érdekelne rajtam kívül.:U

zrubi.hu

(#50) Jim Tonic válasza PPeter (#40) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vazz, én hiszek neked, nézvén az oldalad, számomra nyílvánvaló, hogy pöpec lehetsz a témában. Csak miattad megrendelem a Samsung HDD-t is. LOL.

De segíts nekem akkor pls, Te optikaimeghajtóguru! :DDD Melyiket, LG, vagy NEC? Tetszene az LG-ben, hogy bírja a RAM-ot, de másrészről a NEC már elérhető nagyon olcsón, és sok RAM-mal talán nem lesz dolgom. ÉS: Ha megveszem a enícszít, nem segíthet egy újabb, esetleg hackelt ''firmware''. Ugye, ha hackelt, annyira már nem firmware. :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec 2510a - boot probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.