Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szabi® válasza Somatom (#50) üzenetére


Szabi®
addikt

Neked sztem semmiylen jogosítványod nincs. .. . A kresz annyiból áll, hogy valaki nem megy át a piroson ? (sok ember így is átmegy)
Ennyire ne relativizáljuk már hülyére le, egy több száz feladatkörből álló vizsga gyakorlatát.
Hagyjuk is ... . Komolytalan irányba viszed ezt.

(#52) Peaceliker válasza Szabi® (#51) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amúgy az engem is érdekelne, hogy egy biciklisnél miért nem fáj senkinek ha nincs vizsgája, de egy ugyan akkor sebességre képes rollerestől miért igen? :R

"Oh my Goa'uld!"

(#53) Somatom válasza Szabi® (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Csak hétvégi őrnek kerültem egy DAF kamion fülkéjébe. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54) Szabi® válasza Somatom (#53) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor meg abszolút érthetetlen miért gondolod azt, hogy egy gyalogos ténylegesen tudja a kreszt. . . A kresz nem egy piros lámpából, meg egy zebrából áll.. Akkor gondolom te még nem is láttál hezitáló, az úttestről visszalépő gyalogost, pedig ő már vétett, ugyanis ahogy az úttestre ér a lába, haladéktalanul át KELL mennie . . . én több ilyennel is találkoztam, biciklisek java sem naprakész kreszben, ez 100%, mert rengeteg balesetet idéznek elő.
A roller azért kakukktojás, mert abból a legtöbb nem csak 25km/h tud, hanem valamelyik 35-50-et is. És azok sincsenek vezetői engedélyhez kötve . . .

[ Szerkesztve ]

(#55) Somatom válasza Szabi® (#54) üzenetére


Somatom
veterán

Ez egy jogalkotói hiba, késés. Napirenden a módosítás és biztos vagyok benne, hogy a 25 fölött tudó rollerek ki fognak esni abból a halmazból, ami a kerékpárra vonatkozó szabályozás hatálya alá esik. A Pedelec bringákra is 25 az általános EU -s szabály.

Ha egy rollerestől elvárod a kresz ismeretét, akkor egy bringástól miért nem? Ugyanúgy a kresz hatálya alá tartozó utakat használja, ahogy egyébként a gyalogos is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#56) Barret001 válasza Somatom (#55) üzenetére


Barret001
addikt

500W-os motor...Hol írják hogy ez nem segédmotor?

(#57) Szabi® válasza Somatom (#55) üzenetére


Szabi®
addikt

"Ha egy rollerestől elvárod a kresz ismeretét, akkor egy bringástól miért nem? Ugyanúgy a kresz hatálya alá tartozó utakat használja, ahogy egyébként a gyalogos is."

Nem írtam, hogy nem várom el, viszont a nagyobb teljesítményű rollereket vizsgához kötném. Ugye ahonnan idejutottunk ott te nem vetted figyelembe azt, hogy én milyen hsz-re reagáltam ezzel kapcsolatban.

És én erre írtam azt, hogy a személygépkocsihoz kell vizsga . . .

[ Szerkesztve ]

(#58) Somatom válasza Barret001 (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Nézd meg az SMKP egyéb kritériumait! Attól, hogy valaminek 500 Wattos motorja van, még nem lesz automatikusan SMKP. Ülés, szabványos lámpa (országúti/tompított), KFB, stb. A biztosítók nem is kötnek rollerre KFB -t, pedig az SMKP -ra kötelező.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#59) Somatom válasza Szabi® (#57) üzenetére


Somatom
veterán

"viszont a nagyobb teljesítményű rollereket vizsgához kötném"
Mint ahogy korábban írtam, a jogalkotók hibája, hogy ez eddig még nem történt meg, de rövidesen meg fog történni. A szándék és a tervezet megvan. A rolleres szezon kezdetére tippelném a KRESZ módosítást.
Mellesleg az én rolleremen német rendszám és kötelező biztosítás van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#60) DrBubo77 válasza Szabi® (#46) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én egy kereszteződés mellett dolgozom. Ha annyi ezrest kapnék, ahány autóst látok úgy behajtani a kereszteződésbe, hogy egyértelműen látszik, hogy nem tudja elhagyni szabályosan, akkor már igen gazdag lennék.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#61) Reggie0 válasza Somatom (#58) üzenetére


Reggie0
félisten

Tehat, ha te egy SMKP-rol, mondjuk egy robogorol leszereled a fenyszorot, akkor az mar nem SMKP? Esetleg a szemelyautobol szereled ki a fenyszorot, akkor mar az semmi es mehetsz vele a jardan?

Forditva van az egesz: attol kotelezo bele fenyszoro, hogy SMKP es nem attol lesz valami SMKP, hogy van benne fenyszoro.

[ Szerkesztve ]

(#62) Somatom válasza DrBubo77 (#60) üzenetére


Somatom
veterán

Múltkor állok a Rákóczin a buszsávban. Ződül a lámpa, kezdek pedálozni, autós a seggemben, noszogat (KRESZ szerint ugyebár le kellett volna kanyarodnia). Leemelem a vállamról a három kilós lezáró láncot és intek vele, hogy gyűjjön mellém. Erre lemarad. Fura. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) Somatom válasza Reggie0 (#61) üzenetére


Somatom
veterán

Egyetértek. Attól, hogy egy hokedlire E minősítésű motorlámpát rakok, még nem lesz SMKP. Ahogy egy 500 Wattos motortól sem lesz egy roller SMKP.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#64) Reggie0 válasza Somatom (#63) üzenetére


Reggie0
félisten

"Ahogy egy 500 Wattos motortól sem lesz egy roller SMKP."
Hat, de :)

(#65) Peaceliker válasza Reggie0 (#64) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én azt várom, hogy amikor ezek az 500w os, max 35kmh ra képes gépek lekerülnek az úttestre... akkor minden autós jól megnyugszik majd? :DDD ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#66) Somatom válasza Reggie0 (#64) üzenetére


Somatom
veterán

Ha egy lámpától nem lesz az, akkor egy 500 Wattos motortól hogyan? Ha így van, akkor hogyan lehet vele közlekedni Mabiszos KFB nélkül? SMKP -ra az kötelező, de a biztosítónak hiába magyarázod, hogy a roller 500 Wattos, nem kötnek rá KFB -t, mert nincs SMKP minősítése.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#67) Somatom válasza Peaceliker (#65) üzenetére


Somatom
veterán

Majd az lesz, mint a németeknél. Két falu között mennek 35 -tel. Én a rakott kamionnal nem tudom megelőzni a kötelező oldaltávolság megtartásával, a jogsimat meg nem fogom kockáztatni. A mögöttem jövők meg engem nem tudnak megelőzni, mert hosszú vagyok. Így rolleres Jürgen szépen felvezeti a mezőnyt, amíg le nem kanyarodik. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68) Peaceliker válasza Somatom (#67) üzenetére


Peaceliker
őstag

Boldogság lesz. Végre minden a helyére kerül :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#69) beef válasza Somatom (#66) üzenetére


beef
őstag

Ez elég nehéz ügy, nem tudom, hogy fogják megoldani a szabályozást, hogy a kecske is jól lakjon, meg a káposzta is megmaradjon.
Mert amelyik 25-nél gyorsabban tud menni, az már bőven megfelelhet SMKP-nek. Viszont azokon a vicc méretű kerekeken meg a pozíció miatt nem egy életbiztosítás forgalomban.
Persze ha ez így lenne szabályozva, akkor azonnal minenkié elméletben 25-ös lenne, csak a valóságban repesztenének vele ugyanúgy 40-nel.

(#70) Somatom válasza Peaceliker (#68) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként igen. Sajnos, nálunk csak a pénzbüntetést favorizálják, ami nem elegendő visszatartó hatású. A németeknél egy gyalogossal, bringással szemben elkövetett szabálysértésért símán gyalogkakukká tesznek pár hétre, hónapra. Az rosszabb, mint a pénzbüntetés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) Somatom válasza beef (#69) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem automatikus, hogy ha 25 -nél gyorsabb, akkor SMKP. SMKP az, amit a hatóság SMKP -nak minősít. Ennek vannak kritériumai és nem csak annyi, hogy 350 Wattnál erősebb, vagy 25 -nél gyorsabb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) Reggie0 válasza Somatom (#66) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert a lampa nem feltetele a jarmutipus megallapitasanak, a motor viszont igen. A lampa a kozuti forgalomban valo reszvetelnek feltetele egy kulon rendelet alapjan.

Ahogy a kerekpar sem lesz nem kerekpar, ha hianyzik rola a fenyvisszavero, csengo vagy lampa. Majd probald meg egy rendornek elmagyarazni biciklivel alattad, hogy nem kerekpart lat, mert nincs rajta csengo :)

#71 Somatom: SMKP-nak nem hatosag minositi, hanem torveny/rendelet. A hatosag csak egyes olyan jarmuveket minosithet valamilyen kategorianak, amely tobb kategoria felteteleinek is megfelel es valasztani kell neki egy kategoriat.

[ Szerkesztve ]

(#73) Somatom válasza Reggie0 (#72) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszer már lepörgettük ezt a diskurzust. Én megkérdeztem, hogy kötöttél-e már rollerre kötelezőt, mert anélkül nem közlekedhetsz SMKP -val közúton. Azt válaszoltad, hogy nem. Én most is csak azt tudom mondani, hogy amíg ez nem sikerül, addig hanyagoljuk ezt a roller-SMKP témát, mert teljesen értelmetlen, ha nem tudod a KRESZ hatálya alá tartozó helyeken használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#74) Reggie0 válasza Somatom (#73) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ertelmetlen, csak szimplan hulyeseget irsz es erre mutatok ra.
Az, hogy mire tudsz biztositast kotni egy harmadlagos kerdes, az nem hatarozza meg a jarmuved fajtajat, csak azt, hogy a biztosito szoba all-e veled.

(#75) caprine


caprine
aktív tag

Az a baj, hogy az elektromos rollerekre sem a használóik, sem a közlekedés többi résztvevői gyalogosok, bringások, autosók és a jogászok sem nincsenek felkészülve, nem alakult ki a megfelelő morál, és szerintem nem is fog.

Én személy szerint ezt a szerkezetet amúgy is a lusta ember szamarának tartom, és ezeken a kátyus hupnis utakon járdákon önveszélyes a használatuk. A bringa az más tészta, a 28-29-es kerekek átlépik a kátyukat, de ezekkel kész szenvedés még nézni is amit egyik másik tulajdonos leművel.

Bár lehet ilyen volt az amikor a kerékpárok tömegesen kezdtek elterjedni, és lehet 10-15 év mulva már minden rendeződik, de addig is veszélyes. Az embereknek fogalmuk sincs, hogy mekkora erők vannak mondjuk 30-as temponál amit egy normális bringás simán átlép. Nem érzi az ember amíg nem esik, addig veszélytelennek tünik, egy ilyen rollerrel meg a felépitéséből és az álló pozicióból adodoan is jóval nehezebben fogod elkerülni a zakot, és ha esel akkor nagyobbat fogsz zakozni. Nyáron valami eszméletlen sok erolleres baleset volt, és sok nyilt alkarcsonttöréssel végződött. Senki sem golyóálló, pedig a sok erollerest meg ebike-kos nagyon annak érzi magát.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#76) Szabi® válasza caprine (#75) üzenetére


Szabi®
addikt

Pontosan, faluhelyen lehet főképp találkozni azzal a jelenséggel, hogy a Bacilus Józsi bácsi, megy szépen a predom romettjével, 35-el, sisakban, jogosítvánnyal, érvényes orvosi alkalmasságival, és elhúz mellette egy "takony" 19 éves suttyó mindennemű felelősség nélkül, bal kezében a telefonját simogatva . . . Ha a hülyegyerek elesik, még azt is megbüntetik aki csak látta, mert ugye "szegény kerékpáros" a megítélés.

[ Szerkesztve ]

(#77) Somatom válasza Reggie0 (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Te írsz hülyeséget. Nevezheted te SMKP -nak, de attól az még egy roller marad, 500 Wattos motorral. Semmi köze az SMKP -hoz. De jó, legyen SMKP! Mit érsz vele, ha nem használhatod közúton, mert nincs biztosításod?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) Somatom válasza Reggie0 (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Találtam egy cikket:
"Tekintettel arra, hogy az elektromos robogók típusjóváhagyását a gyártónak kell kezdeményezni, így ennek elmulasztása esetén sem a forgalmazót, sem a jóhiszemű vásárlót nem terheli felelősség. Ez a megállapítás kizárólag a típusjóváhagyásra vonatkozik, és nem a járművel való közúti közlekedésre!"
Szóval, SMKP -hoz kell típusjóváhagyás. Ezt kell igazolni a biztosítónál. Ha nincs ilyen, azért nem vagy felelős, de közúton nem közlekedhetsz vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79) emelhu válasza xsjado93 (#37) üzenetére


emelhu
aktív tag

"tapasztalataim szerint arányaiban a rolleresekkel van a legtöbb probléma"

Talán ideje lenne végre belátni, hogy minden a közútra tévedő eszköznek lennie kell rendszámának, hogy a video felvételek alapján el lehessen járni.

A gyalogosoknak sem lenne rosz, de ezt tényleg hagyjuk, ez már bonyolult és messzire vezetne.
De bringa, roller vagy kismotor se mehessen csak úgy habókra, be kell tartania a szabályokat.

(#80) beef válasza Somatom (#71) üzenetére


beef
őstag

Azt írtam, hogy szabályozni kell. Nem a mostani állapotról beszéltem, te lovagolsz a jelen helyzeten. Miközben tudod jól, hogy egy törvénymódosítás szerda este 23:56-kor és már csütörtökön SMKP vagy.

[ Szerkesztve ]

(#81) Somatom válasza emelhu (#79) üzenetére


Somatom
veterán

Maximálisan egyetértek. A baj az, hogy itthon kaszálni akarnak, ezért túlbonyolítják a dolgot. Németországban kötelező a rendszám és a biztosítás. Az itthon vásárolt rolleremmel bementem egy ADAC (ottani autóklub) irodába. Bemutattam az EU -s megfelelőségi igazolását és asszem 24 Euróért vettem éves biztosítást. Adtak egy igazoló matricát, ami egy kis rendszám. Felragasztottam a rollerre és annyi. Ha lejár, akkor veszek másikat, ami más színű lesz. Az új számot társítják a rollerhez és kész. A színből rögtön lehet tudni, hogy érvényes a biztosítás. Az ottani bótok már eleve biztosítással (matricával) árulják a rollereket. Szóval, meg lehet ezt oldani egyszerűen is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82) Somatom válasza beef (#80) üzenetére


Somatom
veterán

Ez így van. Attól lesz SMKP, hogy a megfelelő hatóság SMKP -nak minősíti. Az más kérdés, hogy megteszi-e.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#83) beef válasza Somatom (#82) üzenetére


beef
őstag

Valami szabályozás kelleni fog, mert így, hogy valójában sehova sem tartozik ez sokáig nem fog menni. Ha egy csepp eszük van, akkor EU-s szabályozás lesz. Ennek lenne a legtöbb értelme.

(#84) Somatom válasza beef (#83) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs egységes EU-s szabályzás, ez tagállami hatáskör. Pl. Ausztriában 25Km/h a max, Németországban 20Km/h. Az általános EU -s piacra gyártott Segway G30 "E" betűjelzésű. A német piacra külön modell megy, a G30 "D". Az csak max. 20 -at tud (szerencsémre a rendszámosításnál ezt a különbséget nem vették észre). A legtöbb helyen SMKP -ra kell rendszám, nálunk nem. Csak reménykedünk, hogy itthon vmi ésszerű szabályzást alkotnak. Két kategóriáról szólnak a tervek. Pl. max. 350W, 25Km/h -t ésszerűnek tartok, mert abba a legtöbb "pálcikaroller" belefér. Ha 250W lesz, akkor lesz sok, olcsón eladó villanyroller. Hogy a "nagyroller" kategóriára milyen szabályok fognak vonatkozni, arra tippem sincs. Sztem a legésszerűbb az lenne, ha tok-vonó betiltanák, mert a közterület egyik fajtájára sem való.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85) Peaceliker válasza beef (#83) üzenetére


Peaceliker
őstag

Terv elvileg az, hogy 300w alatt és max 25kmh sebességel bringa szabályok lesznek rájuk, efölött smkp. Szerintem ez így rendben is van.
Persze a mostani helyzet nagyja nem fog változni, rollerek 98%a bicikli úton marad.
Amúgy szerintem erre az egészre meg kell érni. Felhasználó oldalon is meg másik oldalon is.
Én amúgy nagyobb géppel közlekedek, nyilván figyelek másokra és azt látom cserébe én is ezt kapom. Gyalogosok is próbálnak nagyjából figyelni , autósok nem 1x úgy engednek el, hogy én állok a macisajt előtt, stb. Sok bringást zavar, hogy gyorsabb vagyok náluk, azt látom, de ugye csak pár mp-ig vagyunk egymás közelében, de nagyját nem érdeklem és ennyi.

"Oh my Goa'uld!"

(#86) Somatom válasza Peaceliker (#85) üzenetére


Somatom
veterán

+1
Normálisan közlekedve én is azt tapasztalom, hogy a közlekedők túlnyomó többsége partner. Én is igyekszem az lenni függetlenül attól, hogy épp mivel vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87) koxx válasza fanti (#42) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Na gratulálok neked te önjelölt rambó. Remélem sose találkozunk össze közlekedésben.
Ezt csak úgy itthagyom neked, hogy okosodj mielőtt ilyen baromságokat írsz és terjesztesz. Aztán majd várnak téged Szegeden, kapsz szép csillagmintás hacukát.
"A vipera viselése szigorúan tilos, a közbiztonságot különösen veszélyeztető eszköznek minősül, és akinél ilyet találnak, az szabálysértés vétsége miatt pénzbírsággal sújtható. Gyakorlatlan használója nagyon súlyos sérülést okozhat vele."

(#88) Somatom válasza koxx (#87) üzenetére


Somatom
veterán

A Vipera teljesen indokolatlan. Én egy ilyet hordok a vállamon, lakattal. Teljesen legális. Sajnos, vannak olyan szituk, amikben a törvények semmit sem érnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) hemaka válasza koxx (#87) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez a lényege, ha nem okozna minek hordanánk magunkkal? 🥴

Nálam van vadász tőr, kisfejsze is, de túrabakancs/esőkabát stb. is, így hát tudom mondani túrázás miatt van nálam, és amúgy tényleg... De sose lehet tudni, mikor kell használni, mert rád jön az ork a bökővel 😂

[ Szerkesztve ]

(#90) koxx válasza Somatom (#88) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó ez más, nem fegyver. Paprika spry is tilos lenne 20g töltet felett, de ha ez ment meg pl egy kutyatámadástól akkor vállalom a 20e ft-os bírságot. De itt ez a nagytudású arra buzdított, hogy verd össze viperával jujjdejó.

(#91) Somatom válasza koxx (#90) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ugyanúgy letaglóz, mint egy vipera. Egyszer, egy roncs autón kipróbáltam, a szélvédőhöz sem kell nagyon meglendíteni. Pont arra való, hogy egy, a videóban mutatotthoz hasonló szituból ne tudjon a másik "csak úgy" távozni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#92) Carasc0 válasza Somatom (#91) üzenetére


Carasc0
őstag

Tehát szted korrekt megoldás az, hogy a fenekedben lévő kocsit magad mellé hívod és bevered a szélvédőjét? :C Mert korábban ezt írtad.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#93) Somatom válasza Carasc0 (#92) üzenetére


Somatom
veterán

Én ilyet nem írtam. Ha tol hátulról, akkor nyilván vmi problémája van velem. Sztem normál, hogy közelebb invitálom, hogy megérdeklődjem a probléma mibenlétét. Ebből még nem következik, hogy feltétlenül beverem a szélvédőjét. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#94) Carasc0 válasza Somatom (#93) üzenetére


Carasc0
őstag

Akkor miért emlegetted a láncot? Mert írtad, hogy a lánc miatt nem állt melléd.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#95) Reggie0 válasza Somatom (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Az SMKP is csak egy bicikli 500W-os motorral. Ettol lesz SMKP. Es ugyan igy lesz a rollerbol SMKP, ha kap egy 500W-os motort.

#78 Somatom: Igen ez igy van. KRESZ 5.§ (1) is kimondja, hogy kell jogsi a vezetonek es a jarmunek hatosagi engedely, ami kulon jogszabalyban van leirva. Ebben a kulon jogszabalyban irjak, hogy pl. biciklihez egyik sem kell, ezek nelkul mehet, de erollerrol nincs benne szo. Ez alapjan erollerrel, ha kulon nem meghatarozott kategoria lenne es nem SMKP, eleve reszt sem lehetne venni a forgalomban, hiszen nincs ra se jogsid, se a jarmure hatosagi engedelyed. Tehat aki azt erolteti, hogy az eroller nem SMKP, hanem semmi, mert nincs kategoriaja, akkor azzal eleve kizarja a mostani kornyezetben a kozuti hasznalat lehetoseget.

[ Szerkesztve ]

(#96) Somatom válasza Carasc0 (#94) üzenetére


Somatom
veterán

Jobban belegondolva jogos a felvetésed. Lemaradt, miután intettem neki a lánccal, így nem került sor beszélgetésre, tehát nem tudhatom, hogy tulképp miért maradt le. Lehet, hogy semmi köze a gesztusomhoz, csupán hirtelen megoldotta magában a lelki problémáját. Ügyes! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#97) Somatom válasza Reggie0 (#95) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon nem. A 350W fölötti villanybringát Spedelec -nek hívják, de csak akkor minősül SMKP -nak, ha megkapja az Le1 kategóriabesorolást. Enélkül közúton nem használható sporteszköz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) Reggie0 válasza Somatom (#97) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem attol fugg, hogy megkapja-e az Le1 besorolast, ugyanis azt nem kell megkapnia, hanem megfelel-e a felteteleinek.
Villanybringa pedig csak akkor lesz spedelec, ha rasegiteses, tehat a pedal tekereset erzekeli es arra segit ra a maximalis megengedett rasegitesi sebesseghez kozeledve egyre kisebb rasegitessel. Ha gazkarral vagy egyeb nem rasegiteses modon vezetheto, akkor az SMKP lesz, de spedelec soha. Tehat az spedelecet kar idekeverni, az egy nagyon specialis eset, nem az amikor egy ketkereku valamire motort es gazkart dobsz. Es pont innen van az analogia, mert ha egy kerekparra 500W motort(gazkarral vezerelheto) dobsz, akkor SMKP lesz (meg a neveben is benne van: segedmotoros kerekpar), ha egy rollerre motort dobsz, akkor szinten SMKP lesz.

[ Szerkesztve ]

(#99) Somatom válasza Reggie0 (#95) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt a kört is megfutottuk már. Jelenleg pont azért szürke zóna, mert a KRESZ elég pongyolán fogalmaz. Nem minden járműnek van kategóriabesorolása. Pl. a KRESZ definíciója alapján a görkori is jármű. Viszont az SMKP összes kritériumának a roller nem felel meg, ezért nem lehet SMKP. Legalábbis jelenleg. Bármikor megváltoztathatják a kritériumokat úgy, hogy beleférjen, de azért ez vékony jég.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) Reggie0 válasza Somatom (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

De, SMKP minden kriteriumanak megfelel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.