Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elalamein


elalamein
csendes tag

Sziasztok!

Napok óta szívok ezzel a gonddal. Adott egy t-home-os modem ami osztja a netet a TV-nek + egy kábel megy egy másik TL-WR841N routerbe, ami tovább osztja két gépre. Van egy Dlink DNS-320L szerverem ami most rákötöttem a thome-os modemre. TV tök jól látja viszont a 2 gé-ről nem tudok rátallózni, az istenért se látja.
Viszont ha átrakom a tplink mögé a szervert akkor látják. de a TV nem. Gondolom valami port vagy ip ütközés lehet? Hogy tudom megoldani hogy mindenki lásson mindent.

Köszi

(#2) Lenry válasza elalamein (#1) üzenetére


Lenry
félisten

a két router külön alhálózatokat hoz létre, ez a baj.
a T-Home-os router mondjuk 192.168.1.akármi IP címeket oszt, a TP-Link meg 192.168.0.akármit. a kettő közt ilyen egyszerű eszközökkel nincs átjárás.

a megoldás, hogy a TP-Linket állítsd át, hogy szintén 1.akármi tartományban működjön, illetve a legegyszerűbb, ha adsz neki egy fix IP címet mondjuk 192.168.1.2 (nyilván ne ugyanaz legyen, mint a T-Home-os, ami valszeg 1.1 vagy 1.254), kikapcsolod benne a DHCP-t, hogy ő ne osszon IP címeket, és átdugod úgy, hogy a T-Home-os routerből a TP-Link valamelyik LAN és ne a WAN portjába menjen a kábel.

így egy hálózaton lesz minden, és látni fogod bárhonnan a NAS-t

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) elalamein válasza Lenry (#2) üzenetére


elalamein
csendes tag

Köszi a gyors segítséget. Próbáltam korábban átállítani accses pointra de valamiért nem látta, de most már jó.

Köszi még egyszer!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.