Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NAS-szeruseg extra funkciokkal (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) chaosx


chaosx
csendes tag

Sziasztok!

A sokadik ujratelepites gepvaltas es elhalt vinyo utan elerkezettnek lattam az idot egy olyan megoldasra ami megkimel az adatvesztestol minden fent emlitett problema soran. Történetesen kell egy tároló ami lehetőleg RAID 1-et is tud, és hálózatra köthető.NAS mondanátok és tudom vannak már erre fórumtémák DE mivel a célom nem feltétlenül több felhasználó számára egy tároló kialakítása, hanem az, hogy legyen egy tárhelyem amit elérhetek USB-n esetleg Firewire-n keresztül és esetleg távolról hálozaton is. Legtöbbször én használnám csak de sokat utazok kellenek fájlok és nem akarok mobilvinyót vinni magammal arról nem beszélve h. nem tesz jót neki az utazgatás és a RAID 1-es megoldásokkal mászkálni azért elég macerás(gondolok arra h. 2 vinyo mérete már nem kevés). Tehát mi kell? Egy tároló USB(esetleg Firewire) interfésszel, ugyanakkor hálózatba is köthető. Ráadásul még olcsó is :S A legtöbb NAS-on az USB csak plusz egységek csatlakoztatására van tehát ez számomra nem jó, eddig egy kivétel van a Lacie ethernet mini ami meg árba belefér de 50e 500Gb-ért(és nem RAID 1, csak simán 1 drive)? Másik felmerült ötlet, egy mobilkeret 2 vinyóval RAID 1-ben, egy olyan routerrel ami támogatja a File sharinget. Mint pl. asus wl500.Tudná kezelni a vinyókat raidben is? A lényeg, hogy szeretnék már most 40e-ből tárat ha utána csak később még olyan +30e-ért valósítható meg h. távolról is elérhető legyen mint pl. a fent említett megoldás a routerrel az még belefér. Gondolkodtam valami olcsó gépen is csupasz linuxal rajta de 1., hangos 2., sokat fogyaszt. A RAID-ről akár le is mondanék mert nem életbevágóan fontos adatok, ha ez csökkenti jelentősen(-15-20e-nél többel) az árat. Megvalósítható mindez ennyi pénzből? Vagy felejtsem el? Légyszi segítsetek. Előre is köszönöm.

(#2) Rover623 válasza chaosx (#1) üzenetére


Rover623
félisten

és tudom vannak már erre fórumtémák
Mégiscsak meg kellene maradnod a már bejáratott témáknál...;)
[link]
[link]
Valamint javaslom átnézni a témába vágó PH!-s cikkeket, ismertetőket: [link]

P.S.:
Máskor pedig, ha regisztrálsz egy fórumon, az első dolog ne egy topicnyitás legyen, hanem pl. az Alapelvek elolvasása!

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  NAS-szeruseg extra funkciokkal (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.