Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#846) #72042496 válasza CASper666 (#845) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elolvastam a linkelt írást, hát ööö...akartam kommentálni, csak időközben zárták az ottani topicot, így beírom ide az észrevételeimet. :)

Doktor úr írásaira: A WHO vizsgálataival kapcsolatban az a probléma, hogy a körülményeit nem ismerjük, emellett a konklúziója is csak esetlegesen igaz. (A szaklapok nem véletlenül adják meg a hivatkozott forrást - ezzel itt is sokminden letisztázódna.)

A stop.hu ilyen, nem megerősített (illetve nem leellenőrizhető) igazságú (fél)információkra ''építve'' sugallja, de a címben ki is jelenti, hogy a vízipipa éppoly' káros, vagy talán még károsabb, mint a cigaretta. Ez erős félrevezetés, de ha a hazugság szót használjuk, akkor sem tévedünk nagyot.
Ebben a cikkben egyébiránt több olyan elírás is szerepel, amely egy helyesírás-ellenőrző lefuttatásával javítható lett volna...a fentiekkel együtt ez valahol a szerkesztők munkáinak igényességét, azokon keresztül az oldal nívóját is jellemzi.

A vital.hu cikke pl. minden szempontból korrektebb. Nem ártana néha a társoldalak körmére nézni. :) A Medipress cikkét nem találtam, így nem is olvastam.

Nem a témához kapcsolódik, nem is kötözködésből írom, pusztán egy megjegyzés: olasz tanulmányaim során az alábbi fomában ismertem meg az idézetet:
''Lasciate ogni speranza, voi ch’ entrate''
Rákerestem, a találati arányok alapján is így a helyes. Aki nem tud olaszul:
''Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!''
/Dante Alighieri: Isteni színjáték/

scar problémájára: Én is így jártam. Hála Istennek a mosogató nyelte el, nem a kád, így - mivel lesüllyed a víz alá - a szifon szétszedésével (elég letekerni az alját) előkerült a kis trükkös. Arra vigyázz, hogy a szifonban van némi víz, tegyél alá egy edényt, ill. ha megbontod a rendszert, baromi büdös lesz.
Ha netán a kádba gurult le, akkor barkácsboltokban próbáld meg pótolni, biztos árulnak csapágygolyókat, esetleg golyós csapágyakat ''olcsóért''.

UFF! :D

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.