Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#246) Thyb


Thyb
senior tag

Hi, nem olvastam végig, de láttam, hogy használattal kapcsolatban van jópár kérdés.
Nekem otthon egy méterhusz magas, három szivószálas, igazi bulizó pipám van. Hozathattam volna Egyiptomból is de nem akartam terhelni a rokonyt. Na szóval csipeszt majdnem minden boltban lehet venni, ahol dohány is van. Ha nem, akkor is be tudják szerezni.
A vizet az edényben én kb 3/4 szoktam tenni. Dohány a kerámia fejre közvetlenül megy, vagy a plé edénynek az aljába. Erre kell rátenni az alufóliát, ezt általában 2-be hajtom. Azért lényeges, mert égés közben az egy rétegnél, a dohány rá ég, és tapasztalataim alapján, eltömiti a kilyuggatott alufóliát.A lényeg, hogy amikor az alufóliát ráteszed, akkor simitsd rá a kerámia külső oldalára is, igy nem kap majd fals levegőt. A szén ebből következik, hogy az alufólia felett helyezkedik el. Kupakot én nem szoktam rátenni, és felesleges, ha jól rá van simitva a fólia, akkor tökéletesen ég. A szenet én (mi) gyertyával gyujtjuk meg. Van, hogy egy kicsit a por felszisszen, és körbe ég, s ez néha a gyertyát is eloltja, de nem kell parázni. A csipesszel 5-15 másodpercig kell a tüz felett tartani, s amikor az oldalán látni, hogy el kezd izzani, akkor fel lehet dobni a fóliára.
Dohány használat: én az emlitett ismerőstől tanultam (s valóban igaza volt) hogy az egy izű dohány nem a legjobb. Különböző izesitésű dohányokat kell venni és azokat lehet keverni. Vannak alapizek mint a menta, vagy a kávé, majd ezekhez hozzá keverhetünk 1 vagy 2 más izesítésű doháynt is, általában gyümölcsösöket. Vannak domináló izek, ezeket ki kell tapasztalni, és aszerint kell keverni őket , hogy jó legyen. Nekem 7-8 különböző izesítésű dohányom van pl: kávé, menta, megy, sárgadinnye, alma, egzotikus gyümölcsök, narancs.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.