Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelemek, inverterek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) csixy


csixy
addikt

Haladjunk a korral. A nap ingyen világít. A napenergia nem büdös reméljük.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#2) csixy


csixy
addikt

Egy kis informatikai-hálózati barkács élménybeszámoló. Én így kötöttem be a Fronius inverteremet az otthoni net hálózatba. A közelben volt egy UTP toldó és a helyére került egy TP-Link TL-SG105 switch.








Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#3) csixy válasza csixy (#2) üzenetére


csixy
addikt

Az a látszólagos gombóc az nem csombék az UTP kábelen , hanem hozzáfogtam két kis kábelrögzítő műanyag bizb@szt és így beszigetelőszalagoztam, hogy retesz legyen belőle.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#4) sztanozs válasza csixy (#2) üzenetére


sztanozs
veterán

Mit lehet csinálni hálózaton keresztül az inverterrel?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) csixy válasza sztanozs (#4) üzenetére


csixy
addikt

Felküldi a termelési adatokat egyebeket a fronius központi gépére ,és applikációval bárhonnan meg tudom nézni , hogy mi a helyzet vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#6) sztanozs válasza csixy (#5) üzenetére


sztanozs
veterán

Muszáj neki kilógnia az internetre? Nem lehet lokálisan adatot gyűjteni róla?
Egy ilyen fekete dobozt nem szívesen raknék azonos hálózatra semmilyen otthoni cuccommal.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) csixy válasza sztanozs (#6) üzenetére


csixy
addikt

A Wifi AP-jén simán lekérdezhetők az adatok.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8) regos


regos
tag

Üdv
Adott egy Astrasun Twins 5000TL (JFY volt az eredeti neve) inverter.
Megoldható a monitorozása a gyári wifi modulján kívül valahogy?
28 körül lehetne hozzá venni de nem tudom érdemes lenne e nekem,így nem szívesen vásárolnám be feleslegesen.
Főleg ha megoldható olcsóbban.
Solar communicator nevű gyári progi járt csak hozzá.
RS232-es csatlakozó van csak rajta viszont van a közelébe egy már nem használt utp vég ami egykor egy ip kamerán volt a ruteremmel összekötve.

Köszönöm a válaszokat.

(#9) jeriko2 válasza csixy (#7) üzenetére


jeriko2
tag

Fronius inverter-en van olyan lehetőség, hogy rendszeresen elküldje az adatokat egy beállítható szerverre. Van is népszerű ilyen oldal, pvoutput.org - froniusra itt van a leírás, hogyan kell beállítani - ez alapján szerintem nem nehéz megoldani azt sem, hogy saját szerverre történjen az adatgyűjtés. Ahogy nézem elég sokféle inverterrel megoldható ez (Help részben érdemes kutakodni).

(#10) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A topikot bezártam, folytatás a Napelem topikban.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelemek, inverterek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.