Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagyon ''okos'' emberek, figyeljetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Michael-t


Michael-t
csendes tag

Amit ide fogok írni nem szorosan kapcsolódik a Hardverbazárhoz de mégis köze van hozzá.
Egy jelenségről van szó!
Egy x illető föladja hírdetni mütyüjét yFt-ért.
Erre kapásból 5-10 ember hozzászól, hogy itt-ott mennyi és hogy valójában a kártya csak y/2Ft-ért reális.
Persze egyikük se akar vásárolni de ök azt gondolják aki a Prohardvere jár az hülye és majd az árú értékenek jóval alatta majd eladja.
Könyörgöm mi az értelme az ilyen hozzászolásoknak. Ha eladó lennék nagyon dühítő helyzetnek tartanám azt, hogy olyan emberek fikázák le a kártyát és olyanok ''alkudoznak'' a kártyára akik nem is akarnak vásárolni!
Ha teszem azt én tényleg komoly vevő vagyok akkor azt mondom: ''Figyelj itt és itt ennyi a cuccos újonnan alkudjunk meg.'' (From HWSW az illetőre már nem emlékszem...)De ha nem akarunk semmit akkor inkább ne rontsuk más üzletét, könyörgöm!
Ja és a kedvenceimet kifelejtettem: Ők a nagykeres kollégák. Mindig naprakészek a nagyker árakat illetően de sosem vásárolnak csak mindenhova bepiszkitannak aztán ha tényleg kell valami keresik az embert, hogy ugyan hozzon már valamit nekik a nagykerből...

Bocs, hogy hosszura nyúltam de ez már nagyon régen érlelődött bennem.

Maradok mindenkinek tiszteletteljes alásszolgája: Michael-t

(#2) Polesz válasza Michael-t (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Ez inkább fáradt gőz mint hardverpiacos téma. Nagyjából igazad van, főleg a nagykeres részt fájlalom én is. Egyébként meg minden alku tárgya :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Agyasima válasza Michael-t (#1) üzenetére


Agyasima
senior tag

Teljesen egyet tudok érteni.
De asszem pont tőled tunnék idézni a hardver piacról....(no offence)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#4) j.bravo válasza Michael-t (#1) üzenetére


j.bravo
addikt

Egyetértek. Michael-t szerintem kulturáltan megfogalmazta...

Én is jártam már így. ha mindneáron muszáj beleszólni, akkor legalább teljes értékű infót nyomjunk be. Azaz írjuk oda, hogy milyen -ker, milyen -tó :))) ár van épp beköhögve.

Lehet, hogy a fórum nagy része haveri kedvezménnyel+minden csodával csökkentett nettó nagyker áron vásárol, de van olyan - pl. én is - akinek csak a bruttó kisker jut. Azaz hiába irtó drága ez az x Ft az adott kütyüért Gipsz Jakabnak (bocs, ha esetleg tényleg van ilyen nick-ű júzer, nem neki szólt :)) )


(remélem, nem bántottam-sértettem meg senkit, a topikgazdihoz vélhetően hasonlóan nekem sem állt szándékomban)

Uff. Én beszéltem.
Ja nem; írtam. :DD

Whatever.

(#6) rdi


rdi
veterán

Figyeljünk, figyeljünk ? hát van nekünk mindenre időnk?

;]

Fej! Tor! Potroh!

(#7) AND1


AND1
őstag

Pont ezeket akartam leirni a mai nap :) Olvastam itt a forumon egy topicot amiben egy videokártyát akart eladni valaki. Oda volt irva X összeg és hogy alkudható!!
Erre egyből vagy 5en hogy milyen irreális ár meg X/2 ért kapsz boltban...aztán jöttek azok a userek aki ezt cáfolták :) ....szóval a 1 oldal után vitaforum-á vált az egész. Ilyenkor sajnálom azt a figurát aki árulni probálja cuccát. Jah és a ''nagykeres'' kollégák is arcok.... (sztem a forumozók 1-2% ha tud nagykerbe vásárolni)...erre az ottani árakkal jönnek. Kezdem azt észre venni hogy itt alig lehet meghirdetni/eladni valamit mert mindent ''szinte'' ingyen akarnak megszerezni (tudom mindenki azt szeretné) de akkor is. Néha mosolygok nagyokat, miket leirnak. Most hirtelen csak ennyit akartam leirni.

Egy régi PH-s.

(#8) Joz76


Joz76
tag

Érdekes, de úgy látom, ide csak azok irkálnak, akik eladni akartak, vevőt egyet sem látok. Abban teljesen egyet értünk, hogy nem kell jönni a nagyker árral, meg feleslegesen rontani más üzletét. DE!!! Párszor láttam én is olyat, hogy a bolti ár környékén/felette kinált vki eladásra vmit. Ez azért szerintem elég pofátlan dolog nem? A másik, mikor ezer alkatrészt árulnak, az roppant antipatikus. A fórum ingyen van, értünk csinálják, nem azért, hogy valaki itt keresekedjen, ebből éljen.

Joz

Joz

(#9) up


up
senior tag

Igazatok van. Szerintem az új riosban legyen valami BADMANNER flag vagy hasonló, amit az ilyen minden lében kanál parasztok megkapnak és mindenki mindig láthatja a nevük mellett. :) De tényleg milyen bunkóság már beleszólni, ha nincs is vásárlási szándék. Függetlenül attól, mennyi a boltban. Ha a vevő is és az eladó is úgy érzi, hogy neki megéri, hadd kössenek már egy jó üzletet!

(#10) up válasza Joz76 (#8) üzenetére


up
senior tag

Jó, de mi a bolti ár? Egyrészt folyton változik, másrészt gyakran kiderül, hogy rém olcsó, csak épp az egész országban nem lehet újonnan kapni! :) Szerintem ne szóljon be, akit nem érdekel, ennyi az egész. Akit meg igen, az mondja azt, hogy mondjuk X boltban Y forint, Z garanciával, én Z-4hónap garanciás használt cuccért W-t vagyok hajlandó adni. Vagyis, legalább legyünk konstruktívak. :) Tényleg katasztrofális néha, ami az eladós topicokban megy, és nem egy hardver a bozótharcosoknak ''köszönhetően'' arcpirító áron lel gazdára. Pedig - és most nagyon tessék figyelni - a vevő érdeke (a bizalom miatt), hogy itt vásároljon a ph-n, az eladónak általában előnyösebb az aprónet! Ezt tessék megfizetni! Ha nem tetszik az ár, akkor pedig tessék mást olvasgatni!

(#11) biker


biker
nagyúr

a másik amit qrvára bírok:
''eladó xy (márkás, no1) termék...... xezer...)

bazz, nekem van shynzenyong ugyanaz, és csak x/2 ft. :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) maddog


maddog
tag

szerintem termeszetes reflex megvedeni a felebaratunkat a tul dragan vasarlastol foleg itt a prohardveren
az is termeszetes hogy az embert duhiti ha azt latja hogy valaki nagyon dragan arul mert az arcatlansag

(#13) toeri


toeri
aktív tag

Pár megjegyzés a nagykerekhez:
1, Ott is az előrendelt áru a legolcsóbb, de arra lehet, hogy várnod kell több hetet is.
2, A raktárról kapható áruknál van úgy, hogy pl. a Mist..l olcsóbb. (Más kérdés, hogy ki vásárol ott!) :DDD

Üdv, toeri

(#14) botye válasza maddog (#12) üzenetére


botye
tag

Ebben neked igazad van, de honnan tudod meghatarozni azt, hogy mi nagyon draga?
A fentebb emlitett video kartya topicban ([L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=16590[/L]) neztem nagyot, amikor egy Ti4600-as arat hasonlitottak egy Ti4200-ashoz. :((
Lett is >70 hozzaszolas, amelyben vasarlasi szandekat ugyan senki nem jelezte, de mindenki jol ''leanyazott'' mindenkit. Aztan Parci-nak kellett ''rendet tenni''.
Csak azt tudnam, hogy ennek mi ertelme volt... :O

A gödrök első számú törvénye: Ha benne vagy, ne áss tovább!

(#15) Michael-t


Michael-t
csendes tag

Szerintem egy egyszerű Prohardverres viselkedéssel ki lehetne küszöbölni az ilyen problémákat.
Aki nem akar vásárolni az ne irkáljon bele a topikba legyen az akár pofátlanul drága vagy pofátlanul olcsó.
Aki eladja drágán azt örüljön neki a többiek meg hajtsanak hogy nekik is sikerüljön, balekot találni.
Ha meg valaki pofárlanul olcsón veszi annak viúljon a feje de mi irigykedésből ne tegyünk neki keresztbe.
Mert akárhogy is nézem minden nem vásárlást elősegítő hozzászolás inkább nevezhető keresztbetevésnek.Csak ez itt kicsit máshogy zajlik mint az életben. Ott lehetnek köv. addig itt nem nagyon!

(#16) Michael-t válasza Agyasima (#3) üzenetére


Michael-t
csendes tag

Hali

Kiváncsi lennék arra az idézetre.
Ha tényleg így van meghajolok elötted de ha nem akkor nem kell fölöslegesen lejáratni.

Üdv.: Michael-t

(#17) PaladiN válasza Michael-t (#15) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Annyira nagy it az egyetértés hogy gondoltam beszúrok egy apró tüskét :((
Sztem ha vki balekot akar találni annak nem hiszem hogy egy olyan közösségben kellene ezt megtenni, ahol alapvetôen családias jellegě a hozzáállás, ezáltal bizalmasabb környezetet biztosít.
Az ilyen célokra ott van az apronet, és ott nem is szólnak bééé :t
Ha meg vki olcsón veszi annak jó (meg az eladónak is ha eladta), tehát itt nem értem hogy miért is kellene beszólni. Mellékesen ilyenre nem is emléxem. Ha meg az eladó védelmében írtad, akkor (én legalábbis) rendszerint máshova irányítjuk, ahol jobb árat kap a cuccáért.
Szvsz át kellene gondolni a véleményeket.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Nagyon ''okos'' emberek, figyeljetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.