Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nagyon lassú a gépem pedig.... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Symple The Best


Symple The Best
tag

Pedig a következőről lenne szó:Abit IC7,Intel P4 2,4->3.06Ghz,Ati R9700,2*512 Samsung DDR 400Mhz(Dual Chanel),És egy régebbi de szerintem tökéletesen működő Maxtor 40Gb vinyó 7200-as fordulat meg egyebek.KB 2 hete kezdődött:halgatom winampban a muzsikát,közben másolgatok és írdatlanúl elkezdett szaggatni minden(Egér mozgás,Hang meg ilyesmi)Megjegyzem elötte akármit is csináltam ilyen nem volt,és még most ilyen hiába telepítek Windowst.Semmi.Lehet,hogy valami vírus?Vagy a vinyó fogja megadni magát?Légyszi segítsetek nagyon idegesítő.:(

(#2) Digital válasza Symple The Best (#1) üzenetére


Digital
addikt

Talán vírus! De a másolgatás az én 1,3 cele-met is megfogja, igaz ez nem egy 2,4 es vas :)) Esetleg nem fut a háttérben pár program?

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) e=mc² válasza Symple The Best (#1) üzenetére


e=mc²
őstag

tedd DMA módba a winyót

Ambulimax Provider

(#4) Symple The Best válasza Digital (#2) üzenetére


Symple The Best
tag

Fut,de régebben akár 5dolgot is másolhattam,zenéthalgathattam,neteztem és,közben videót néztem és semmi sem szaggatott!

(#5) Tal2


Tal2
tag

Vírus lehet szerintem is.
De volt már olyan is a régebbi Asus A7S333 alaplapommal, hogy biosban kipipáltam az előlapi iPanel adatok frissítését 10 vagy mittudomén milyen frissítéssel, és az is ugyanilyen időközökben megakasztotta a gépet.

(#6) Symple The Best válasza e=mc² (#3) üzenetére


Symple The Best
tag

A windowsban Udma 2-őt ír ki pedig elvileg udma5-ös a vinyó!

[Szerkesztve]

(#7) Digital válasza Symple The Best (#6) üzenetére


Digital
addikt

Ha nincs sok motyó a gépeden akkor próbálj egy re instalt,vagy futtass le valami vírusirtót( ha van akkor egy másik fajtát)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

Nyomd be a turbó gombot!

(#9) rATdrAgOn válasza Symple The Best (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

OFF
Ize, ha tul lassunak talalod, akkor a kovetkezoket tudom ajanlani. :)
1. huzd ki az arambol a vasat.
2. menj el a Bp. VIII. ker. Szigony u. 8. szamu hazhoz
3. irany a 17. emelet felett talalhato tetoter
4. hajitsd le innen a pC-det (maskeppen a tulajdonodat kepezo szamitogepnek latszo targyat).

A foldet eres pillanataig nagyon-nagyon-nagyon gyors lesz. :D

Amugy meg a szokasos problema elharitasi metodust tudom javasolni:
Ecetes csakannyal atutni, udvaron jeltelen sirba elkaparni. :DDD

Elnezest a zavarasert! ;]
/OFF

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#10) gado válasza rATdrAgOn (#9) üzenetére


gado
tag

:DDD

(#11) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

De most komolyan, milyen évjáratú az a r**gyóz?

(#12) gado


gado
tag

Szerintem format c: és tegyél fel új Windowst.

gado

(#13) naga válasza Symple The Best (#6) üzenetére


naga
senior tag

Még mielőtt szétvered, vagy leformázod, nézd meg, hogy milyen kábelen van? Van rajta más is, pl. CD-rom?

[Szerkesztve]

(#14) Loretto


Loretto
veterán

dma bekapcs.nézd meg vmi futó prog nem eszi a vinyót.80 eres kábel gondolom nem kell mondanom.mielőtt formáznál.

Soirée...

(#15) Symple The Best válasza naga (#13) üzenetére


Symple The Best
tag

A gyári IC7 kábelen van és van mellé kötve egy dvd olvasó

(#16) eziskamu


eziskamu
addikt

A dma-t kéne megnézni szerintem is, mert néha a windows xp lejebb kapcsolja az átviteli sebességet, és módot, ha sok az átviteli hiba. Ha már úgyis csak azt a két eszközt használod, érdemes lenne őket külön csatornára kötni, 2 normális , nem túl hosszú(max. 60 cm szvsz.) 80eres kábelen keresztül.

(#17) eziskamu válasza Symple The Best (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Milyen kábelre? Talán az abitos fekete csőkábelre, mert láttam már párat, de nem túl bizalomgerjesztőek, és nem tartalmaznak plussz árnyékolást, pedig lehet, hogy nem ártana.

(#18) Symple The Best válasza eziskamu (#16) üzenetére


Symple The Best
tag

A 40-es vinyón meg a DVD olvasón kívűl még van benne 1 CD Író és 1 20Gb-s Maxtor a Rackban!És Kb 2 héttel ezelött is ugyan ez volt a konfig és még akkor nem volt lassú SŐT!Valószínüleg újra fogom particionálni hátha az megoldja a problémát!

(#19) Loretto válasza Symple The Best (#18) üzenetére


Loretto
veterán

maga a particionálás sokat nem fog segíteni szvsz.

Soirée...

(#20) Digital válasza Symple The Best (#18) üzenetére


Digital
addikt

Sztem is a particionálás nem fog segíteni,ha hardveresen rendben a gép,akkor FORMAT:C :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#21) Symple The Best válasza Digital (#20) üzenetére


Symple The Best
tag

Se a particionálás,se a formázás nem segített?Úgyhogy nem tom mi tévő legyek?

(#22) Symple The Best válasza Digital (#20) üzenetére


Symple The Best
tag

Se a particionálás,se a formázás nem segített?Úgyhogy nem tom mi tévő legyek?

(#23) naga válasza Symple The Best (#22) üzenetére


naga
senior tag

Próbáld már ki légyszi, hogy lehúzod a DVD olvasót a rendszer vincsi mellől!

(#24) rdi


rdi
veterán

Az,hogy lassú az kevés. Mikor? bekapcs, kikapcs, progiindít , vagy ?

Fej! Tor! Potroh!

(#25) Symple The Best válasza naga (#23) üzenetére


Symple The Best
tag

Most csak a wincsi van külön kábelen és így is ugyanolyan,ja és nem az IC7-kábelét használom!

(#26) Symple The Best válasza rdi (#24) üzenetére


Symple The Best
tag

Elindítom a Winampot,mozgatom az egeret és elkezd akadni a zene??!!!
--------------II-----------------,megnyitom az explorelt leál a zene kb 7-8mpre,és a vinyó ledje egyfojtában világít!

(#27) fügike


fügike
senior tag

Ha nem jó a DMA, és visszaállítani sem tudod a megfelelőre, távolítsd el az adott eszközt! Újraindításnál megint rendesen fel fogja ismerni, és menni fog.
És utána eressz rá egy AD-Aware-t a gépedre! Ártani nem használ!:)

Boci-boci tarka!:D

(#28) Symple The Best válasza Symple The Best (#26) üzenetére


Symple The Best
tag

Új fejlemény!:BBeraktam a vinyót egy 2 cooleres MRack-ba és most sokkal kevésbé akadnak a dolgok!Lehet,hogy a meleg a baj?

[Szerkesztve]

(#29) naga válasza Symple The Best (#28) üzenetére


naga
senior tag

Lehet, hogy túlmelexik, de eddig akkor miért nem csinálta?

(#30) VladimirR


VladimirR
nagyúr

huzz le minden ide eszkozt a geprol, csak a rendszer hdd maradjon
biosban nezd meg, hogy az udma meg veletlenul sem legyen letiltva

boot-kor nezd meg, hogy a post utan a tabvlazatban mit ir a hdd sebessegere, ata/udma 100, vagy 133 kell legyen (maxtornal az utobbi)

probald ki mindket ide vezerlon (primary/secondary), es nezd meg tob kabellel is

kindoze alatt is nezd meg a dma-t es allitsd 5-osre, illetve mindket csatornan engedelyezd a dma-t


szerk.: #28: nem raktad esetleg masik kabelre, vagy masik ide csatornara?

[Szerkesztve]

(#31) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

1) Tényleg XP alatt van ez? Mert ha igen, akkor SZVSZ hardver gondra utalnak a tünetek.
2) Amikor ''akad'', akkor IDE led világít/pislog/nem csinál semmit?


[Szerkesztve]

(#32) Symple The Best válasza TudorVigyor (#31) üzenetére


Symple The Best
tag

Villog!

(#33) Symple The Best válasza VladimirR (#30) üzenetére


Symple The Best
tag

Udma 100-at ír ki a bootoláskor!

(#34) TudorVigyor válasza Symple The Best (#32) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Ha XP, és villog, közben meg ''akad'', akkor nincs igazán használható elméletem. Proci/házhűtés rendben van?

Szerk: még annyi, hogy az Intel Application Accelerator mit ír ki neked, milyen módban megy a vinyó? Gondolom használod.

[Szerkesztve]

(#35) Symple The Best válasza TudorVigyor (#34) üzenetére


Symple The Best
tag

Intel Application Accelerator ez a progi azt írja ki nekem,hogy inkompatibilis hardver!

(#36) TudorVigyor válasza Symple The Best (#35) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Tehát nem tudod feltelepiteni (ezt nem érteném, mert IC7-hez való verzió van fent, most láttam az abit honlapját) VAGY feltelepült, használod, csak ezt az üzenetet kapod?
Meg írd meg légyszi, hogy proci és házhőmérsékleted mennyi. Ha már az oprendszert nem akarod elárulni.

[Szerkesztve]

(#37) Symple The Best válasza TudorVigyor (#36) üzenetére


Symple The Best
tag

A Sandra szerint: Board:29c
CPU:53c
Paux:44c
A ház oldalai le vannak véve!Cpu Hűtő TT Dragon orb p4!
A windows ban azt írja ki hogy jelenlegi átviteli mód:PIO mód?

[Szerkesztve]

(#38) TudorVigyor válasza Symple The Best (#37) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A túlhevülés akkor nem ludas. Mondjuk ha idle temp az az 53 fok, az kicsit húzós, de ha leterhelve volt annyi, akkor ok. Na mindegy, a hűtéstémát pihentetném.

A jelenlegi átviteli mód: PIO viszont nem lesz jó (mondjuk #6-ban még mást írtál, ezek szerint azóta valami még rosszabb lett). Mivel ilyenkor a processzor feladata, hogy bájtonként (szavanként) leolvassa a vinyóról érkező adatokat, és beírja a memóriába, ezért nem csoda, hogy akad a rendszer. Mindenképpen udma módra kell valahogy kapcsolnod. Én továbbra is az Intel Application Acceleratort javaslom, ez egy drivercserével jár együtt, és jól működő rendszernél is gyorsulást eredményezne. A hozzá adott diagnosztikai szoftver tud ''rendszerinformációs jelentést'' készíteni, abból biztosabbat tudnánk mondani.

[Szerkesztve]

(#39) Symple The Best válasza TudorVigyor (#38) üzenetére


Symple The Best
tag

A Probléma a következő volt:Leszedtem a winyóról az alaplapot és mit látnak szemeim?Az eggyik ''busz'' érintkező láb levolt törve!Mint kiderült a jó képességű kisöcsikém /aki azóta már vérbe-fagyva fekszik kint az udvaron/ forditva akarta rádugni az ide buszt(Sikerűlt neki) ezáltal kitört az eggyik láb!Most nagynehezen sikerűlt megforrasztani de ha van othon valakinek felesleges Maxtor D740X-6L alaplapja Szívesen átvnném!Köszi a segítségeket!:B:)

(#40) Agyzuzo válasza Symple The Best (#39) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én is törtem már ki így a vinyóm egyik lábát (60-as Maxtor), de nem okozott semmilyen problémát. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#41) TudorVigyor válasza Symple The Best (#39) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Megérdemelnéd, hogy asszimiláljon a Borg. Vagy az öcsit, mindegy.

[Szerkesztve]

(#42) Symple The Best válasza TudorVigyor (#38) üzenetére


Symple The Best
tag

Valoószínüleg a DVD olvasó Udma módját néztem a vinyóé hellyet!Én kérek elnézést!Ja még valami a vinyóra még mindig PIO-módot ír ki,de most már sokkal gyorsabb az egész gép?!!?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nagyon lassú a gépem pedig.... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.