Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Üdv mindenkinek!

Van egy kis gondom, ma kaptam egy 200 GB-os winyot, be is kötöttem rendje módja szerint ahogy kell, a jumperolás jó, minden rendben van, csak nem látja a rendszer, halottam, hogy a Futtatásba be lehet írni valami parancsot, amivel engedélyezem a nagy winchester kezelését, ha valaki tudja ezt a parabcsot segítsen már, vagy ha van más megoldás, akkor mi az?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#2) ett


ett
aktív tag

Milyen oprendszered van? Win xp? Ha az, akkor tegyél fel service pack 1-et és akkor látnia kell a 200 gb-s hdd-t is. Sp nélkül csak 137 gb-ig látja.

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3) Tomcat13 válasza ett (#2) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Jaja Xp van fent, de sajna nincs Service Packem, más megoldás nincs?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#4) maszat válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


maszat
senior tag

Van egy kérdésem:

Milyen vinyó?
Milyen alaplap?
És miért nem egy megfeleló topikba írtál, ehelyett a nyitás helyett?

[Szerkesztve]

(#5) Male válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Egyáltalán nem látja, vagy csak nem az egészet (137 gigát csak)?
(ez nem teljesen egyértelmű, abból, amit írtál)

(#6) Lőre válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


Lőre
tag

Több kérdés is felmerül !!
1. Van e aktívra állított partició létrehozva a winyón?? Mivel ha ujonnan kaptad akkor valszeg particionálatlan és igy a win. nem is látja.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#7) Tomcat13 válasza maszat (#4) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Maxtor winyo!
ECS alaplap!
Én ezt tartottam logikusnak, nem tudtam hogy hasonló problémáknak külön topicja van, de ez neked miért is fáj?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#8) Tomcat13 válasza Male (#5) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Az egészet nem látja!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#9) Tomcat13 válasza Lőre (#6) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Az a szitu, hogy tele van rakva filmekkel a wincsi, nem új, tehát van aktív partició!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#10) mr_ricsi válasza Tomcat13 (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És az alaplap biosa felismeri a vinyót?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Tomcat13 válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Tomcat13
senior tag

sajna nem, akkor ezek szerint alaplap probléma!
Van valami megoldás?

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#12) sfdrakex válasza Tomcat13 (#11) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

bios beállitások ? nem lehet hogy levan tiltva biosban az a hely ahova tetted a vinyot ?vagy probáld ki másik helyre tenni secondary master / slave vagy primary slave esetleg másik kábel ? ja és menni megy a vinyo ? áramot kap ?
másik áramkábelt is kiprobálhatnál !

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#13) r0dg3cc válasza sfdrakex (#12) üzenetére


r0dg3cc
tag

hi

had irjak mar ide

nekem meg olyan kinom van hogy ma vettem egy 160-as seagate winyot (pata)

bedugtam a rndszerlemez melle (winxp hun sp2) gondoltam partciomagiccel megparticionalom , de a particiomagic csak 2g-s particiot volt hajlando letrehozni rajta, (PM8)

mondom akkor anyad kicseszek veled, rendszervinyo helyere be, xp cdrol boot csinaltma ra egy particiot telepite elindul, fileokat felamasolja elso ujarindlas ''hiba a rendszer nem indithato'' na fejvakaras :F
ide kabel csere , mobil rack csere, mobil rack nelkul ide kabelen stb

es sehogy se tudok bele eletet lehelni, a vegen mar win98 floppyval boot fdisk /mbr , ugyanugy szar, fat32 particiot letrehoztam, reboot utan nem latta... :O

a vege fele mar olyanokat muvelt hogy mar xp telepites kozben elkezdett rebootolgatni

itt adtam fel, holnap visszaviszem

visszaraktam regi winyoimat es minden mukodik szepen , ezert tudok csak az uj winyora gondolni hogy sz*r

:Y

mennyire igaz a valosag?

(#14) Flashy válasza r0dg3cc (#13) üzenetére


Flashy
veterán

a 2G a Fat16 max mérete, valószínűleg azt akartál csináltatni vele.

(#15) Tomcat13 válasza sfdrakex (#12) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Nem hiszem, hogy le lenne tíltva, mert egy 120 wincsi megy ugyanazzal a kábellel, ugyanúgy be kötve és ja felpörög a wincsi!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#16) r0dg3cc válasza Flashy (#14) üzenetére


r0dg3cc
tag

tutira gyarihibas

behoztam meloba, radugtam az itteni (linuxos ) gepemre es tele volt a syslog hogy {driveseekcomplete error, non zero status} meg ilyenek

secondary slavekent hajlando volt elindulni megparticionaltam (linux alatt) aztan xp-t ra egybol pmagic de azis elkezdett nyavajogni hogy szar van a palacsintaban :))

ugyhogy delutan csere

kicsit csalodtam a seagateban :O

mennyire igaz a valosag?

(#17) Protezis


Protezis
őstag

A hdd-t nem látja, vagy a partíciót? Utóbbira megoldás:

Vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép-kezelés/lemezkezelés/jobb klikk a partícióra/és végül meghajtóbetűjel hozzárendelése

[Szerkesztve]

(#18) r0dg3cc válasza Flashy (#14) üzenetére


r0dg3cc
tag

tutira gyarihibas

behoztam meloba, radugtam az itteni (linuxos ) gepemre es tele volt a syslog hogy {driveseekcomplete error, non zero status} meg ilyenek

secondary slavekent hajlando volt elindulni megparticionaltam (linux alatt) aztan xp-t ra egybol pmagic de azis elkezdett nyavajogni hogy szar van a palacsintaban :))

ugyhogy delutan csere

kicsit csalodtam a seagateban :O

mennyire igaz a valosag?

(#19) r0dg3cc válasza Flashy (#14) üzenetére


r0dg3cc
tag

tutira gyarihibas

behoztam meloba, radugtam az itteni (linuxos ) gepemre es tele volt a syslog hogy {driveseekcomplete error, non zero status} meg ilyenek

secondary slavekent hajlando volt elindulni megparticionaltam (linux alatt) aztan xp-t ra egybol pmagic de azis elkezdett nyavajogni hogy szar van a palacsintaban :))

ugyhogy delutan csere

kicsit csalodtam a seagateban :O

mennyire igaz a valosag?

(#20) mr_ricsi válasza Tomcat13 (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''sajna nem, akkor ezek szerint alaplap probléma!''
Nem biztos. A master-slave jumperelést ellenőrizd legelőször.

És SP1-re mindenképpen szükséged van a nagy vinyóhoz, ha enélkül sikerül is az XP-vel ''megláttatni'' a vinyót, a használat során könnyedén elszállhat a fájlrendszer (vele az összes adat), aminek a vinyó gazdája nem biztos, hogy szívből fog örülni...
(Bár, ha jól emlékszem, a Maxtornál mintha volna valami XP patch, ami SP1 nélkül is engedélyezi a nagy vinyók kezelését.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21) Tomcat13 válasza mr_ricsi (#20) üzenetére


Tomcat13
senior tag

Sajna, máshogy oldjuk meg a dolgot, mert az SP1 ill. az SP2 se tudtam felrakni, így nem volt más választás más megoldást találtunk, jövőre komplett gépet akarok cserélni, most már erre is oda kell figyelnem, habár gondolom a legújabb alaplapoknak ez már nem gond!

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#22) mr_ricsi válasza Tomcat13 (#21) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mert az SP1 ill. az SP2 se tudtam felrakni''
Tehát az XP-d nem jogtiszta.

''jövőre komplett gépet akarok cserélni''
SP1 nélkül akkor sem fog működni a dolog.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#23) CsendPenge válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Adott gyártótól letölthető egy kis segédprogi, amivel engedélyezni lehet a nagy meghajtók kezelését.

P.S.: ne haragudj, de kicsit olyan a topicnyitó hozzászólásod, mint a Bővebben: link felhasználó...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.