Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Volánbusz

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag

hi!

először: mivel még nem találtam ilyen topikkal, csak bkv-sel -- de oda nem tartozik a volánbusz -- ezért megnyitottam ezt a topikot
első igazán nagy kérdésem: A hírekben halottam hogy lesz sztrájk reggel 8-ig a volánál, és ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ilyenkor mikor indulnak el majd a buszok? a végállomásoktól, vagy egyes állomásoktól 8-tól megy a járat?
ez a kérdés engem nagyon érint, mivel nem mindegy számomra, hogy az első, vagy az első két óráról kések le a suliból:D :P

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) zsoltee10 válasza raczger (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

ne aggódj. ne menj iskolába. majd kérsz igazolást a volántól. vegyél ki egy szabadnapot. ;)

(#3) raczger válasza zsoltee10 (#2) üzenetére


raczger
őstag

de a volán asszem csak arra a pár órára ad igazolást:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4) zsoltee10 válasza raczger (#3) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor biztos, ami biztos alapon késd le az első 2 órát. :D

(#5) raczger válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


raczger
őstag

inkább várok olyan emberre aki pl buszsofőr és tudja is:) mert a sulinkban nem nagyon nézik el az ilyet
hátha tud vki konkrétabb információkat is közölni:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6) eziskamu


eziskamu
addikt

Milyen sztrájk? Melyik megyében, mert ezt még nem hallottam, igaz most a vizsgaidőszak miatt kevesebbet buszozok.
Amúgy felétek milyenek a buszsofőrök?
Felénk olyan hírességek furikáznak mint pl. Mr. Bean. Egy kicsit hasonlít az igazihoz de agresszívebb, mármint ami a helyátrendezést illeti. Amikor már beáll a Halkonzerv effektus, és pár lúzer még (na jó néha én is vagyok a lúzer oldalon :D ), akkor bekapcsolja a mikrofont, megszólal a tá-dá-dám , belefúj a mikrofonba majd elkezdi:'' Húzódjanak már hátrább!''. A nyomaték kedvéért néha a motort is leállítja, és befenyeget, hogy biza tovább egy tapottatt se megy a busz, ha nem nővelvheti meg a népsűrűséget.
Amúgy a módszerét pár kollegája is elő szokta adni, de egyedül ő szereti ezt mikrofonnal előadni. Talán indulnia kellett volna a Megasztáron, ha már ennyire szereti eme eszközt :D .
Az is jó, amikor más sofőrök meg menet közben gyujtanak rá, félig nyitott ablaknál.
Az is tetszik ahogy valamelyik eleve úgy néz mintha ő lenne a felsőbbrendű faj jeles képfiselője, és ennek néha hangot is ad.
Jó azért vannak normális sofőrök is, és mi utasok sem vagyunk azok az angyalok. Én pl szeretek ülni a buszon, ezt persze tettekel is megpróbálom megalapozni, ami miatt szégyellem is magam néha, de mások még ennyit sem éreznek. :D
Ja és a kedvencem amikor az idősebb kor jeles képviselőji le temetői járatozzák a buszt, mert ugye helyi járatnak használják, hogy elérjék a temetőt a város szélén.

(#7) raczger válasza eziskamu (#6) üzenetére


raczger
őstag

első reagálás: :DDD
mint a topik címében is van: Volánbusz így tuttommal csak 1 van az országban az amelyik itt pest megyében furikázik
én konkrétan a budapest-szentendre-esztergom vonalon szoktam járni
nekem van egy két haver buszsófőröm akivel néha jót szórakoznuk
pl egyszer egy gyerek szórakozott hátul, h megnyomja a gombot és senki se száll le
harmadszorra mikor ez történt hátrament a sofőr odament a gyerekhez és ilyet szólt:
akkorát leverek neked, h kettéáll a f@sz*d! :D
meg még régen mikor még nem volt topográf akkor egy helyen mindig el akartuk érni a busz maximális sebességét ( a régi ikarusról beszélek), nekünk ki is sikerült akasztanunk a mérőt, 125-nél megakadt szegény, és még egybe volt a busz! na szóval csak ennél a pontnál van egy eléggé elhagyatott megálló, ahol csak néha napján van utas, és persze 1x-2x volt is ott utas, szal 120-ról lelassítani egy csuklós monstrummal az nagyon komoly:D dőltek az emberek a buszon xD

én azt nem bírom mikor reggel van és vagy 5 különböző suliba mennek a gyerekek reggel a 2db csuklós busszal, és az öregnéni úgy dönt, h megáll a busz közepén és se tovább! senkit sem enged hátra, és ha valaki megszólítja, h ''tessen egy kicsit hátrébb menni'' akkor megsértődik:)

igazából szerintem néha jó móka a buszozás:) főleg ha van valami esemény is rajta :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#8) eziskamu válasza raczger (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

De a többi is Volán, igaz mind egy megye vagy egy térség nevét tartalmazza, de a fene gondolta volna hogy így van külön Volánbusz is. Nem lehetne ez az összes ilyen Volán gyüjtőtopicja is?
Na létszi, létsz, létszi ! :)

(#9) raczger válasza eziskamu (#8) üzenetére


raczger
őstag

nem kell itt léccizni mert nekem tökmind1!
én azért nyitottam ezt a topikot h tudjam hány óráról lóghatok el hétfőn :DDD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#10) eziskamu válasza raczger (#9) üzenetére


eziskamu
addikt

Sebaj, az Apple is garázsban kezdte :DDD, ebből is lehetne nagy gyűjtőtopic

(#11) raczger válasza raczger (#1) üzenetére


raczger
őstag

az első kérdésem még mindig él, ha valaki tudja a választ az pls mondja meg:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) eziskamu válasza eziskamu (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Vagy ha valakinek van valami jó storyja a vidéki távolsági buszozáshoz kapcsolódóan, akkor is írjon.

(#13) kraftxld válasza eziskamu (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kiscsávó dúrodik felfele nagy hévvel a Makó-Szeged expressjáratra (~35km), és csak ebben a két városban áll meg, aztán 5km után úgy gondolja, hogy ő leszáll az első faluban (gondolom oda ment suliba) nyomja veszettül a jelzőt, majd megszeppent képpel rohan a sofőrhöz, hogy miért nem kanyarodtunk be, aztán lerakta a puszta közepén a gyereket :D
De volt már hasonló, akkor bevitték a mamát Szegedre :DDD

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) eziskamu válasza kraftxld (#13) üzenetére


eziskamu
addikt

Ja igen, erre felé is szokott lenni pár ilyen eset, de anyira nem jellemző, és inkább csak arról van szó, hogy nem áll meg a település szélén lévő megállónál, csak a központban. Amúgy ezt a távot (Makó-Szeged) József Attila annó gyalog megtette legalább egyszer :DDD

[Szerkesztve]

(#15) truba


truba
tag

Pécs-Győr járat, Kisalföld Volánnal,meg történt eset:szegény csóri srác csomagját a poggyásztartóból vitték el a buszos bácsi közreműkődésével.Volán reagálása:majd legközelebb jóban figyel a holmijára.Fene mód kedvesek.

(#16) eziskamu válasza truba (#15) üzenetére


eziskamu
addikt

Szomorú. De hát melyik magyarországon működő cégnek nem ilyen a mentalitása? Még ha külföldi is a tulaj, és nyugaton nincs nagy gond, itthon biztos elk*rvul. Az egyik kedvenc (idézőjel nincs, annó tényleg kedveltem) nagyáruházláncom minősége is megy egyre lejebb, bár a környéken még mindíg a legnormálisabb, legalább is a ''kiszolgálást'', és külalakot nézve.

[Szerkesztve]

(#17) eziskamu válasza raczger (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Na Raci pakolhatod a könyveket a táskádba hétfői órarend szerint, én viszont xarban vagyok, a mi volánunk még hezitál, én meg szeretnék menni hétfőn busszal :(

[Szerkesztve]

(#18) eziskamu


eziskamu
addikt

Na most már sztrájkolhatnak, mégse kell mennem :)

[Szerkesztve]

(#19) raczger válasza eziskamu (#17) üzenetére


raczger
őstag

óóóó ne, akkor felelhetek matekból, meg írhatok németből :O
pont ők ilyen buzgó mócsingok akik nem tartják meg a sztrájkot:(...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#20) eziskamu válasza raczger (#19) üzenetére


eziskamu
addikt

Aztán nem szomorkodni, hanem gehen das mathematische Lernen. :)

Ps:na jó én se vagyok über egyikből sem, de itt van nekem a számítógép és a Babel Fish.

(#21) raczger válasza eziskamu (#20) üzenetére


raczger
őstag

warum lerne ich Mathe?? wenn ich auf internet auch surfen kann! :D oder ich kann lang schlafen.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22) eziskamu válasza raczger (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Najó, langsam spazieren, nichts ugri-bugri, ja és Zoli bol hat fogott in geben.
Szép nyelv csak azok a nemek ne lenneének benne, amúgy se vagyok egy nyelvzseni, de amikor megtudtam, hogy az angolba max a hajó nőnemű a többi tárgy meg semleges, felsóhajtottam, Michael Jacksonra meg úgyis mindegy mit használok :D .

PS: marhára nem látszik meg rajtam sajnos az a nyolc év amíg ''foglalkoztam'' a némettel


[Szerkesztve]

(#23) raczger válasza eziskamu (#22) üzenetére


raczger
őstag

hát rajtam sem igazán látszik meg a 11 év német, de ebből kb 6 év semmit tevés volt még annó általánosban, mert most egy elsősnek mit tanítsanak németül?:D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#24) Foxi válasza raczger (#23) üzenetére


Foxi
senior tag

mert most egy elsősnek mit tanítsanak németül

Ein, zwei maschieren! ;] :D

(#25) eziskamu


eziskamu
addikt

Sehol se lesz holnap sztrájk.

(#26) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
''2006-hoz hasonlóan ebben az üzleti évben sem mutathatnak ki a cégek veszteséget.''

nem fogom megérteni hogy miért kell egy olyan céget aezadni ami nem veszteséges :F

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na én egy esetmet szeretném elmondani, meg véleményt kérni: namármost a következő történt kedden Nyíregyházán: fogtam a 100 forintos délelőtti jegyemet délelőtt, s mentem vele a buszon, erre ellenőr jött, s megbüntetett 2800 forintra, mondván, hogy már 125 forintos a délelőtti jegy. Na a kérdésem: Ha nincsen feltüntetve a jegyen, hogy valamikor le is járna, akkor hogy a fenébe lehet büntetni miatta, annyi van ráírva: ''érvényes egyszeri utazásra Nyh-án, .... 8.00 és 13.00 között''. Namost, ilyenkor nekem honnan a picsából kéne tudnom, hogy már van újabb jegy, s ez ''nem érvényes''??? Egyáltalán a törvény enged ilyet? Szeretnék írni nekik egy levelet, de előbb szeretnék teljesen tisztán látni, mert ez a mocsokság legalja...

I am having fun staying poor.

(#28) Eastman válasza Drizzt (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Én ilyenkor szoktam 25 forintot adni a kezébe és TOVÁBB!!!
Voltam már munka nélkül életemben, de eszembe nem jutott volna, hogy ellenőrnek álljak. Akkor már inkább villamosvezetőnek, ha választani kellene. El sem tudom hinni, hogy emberek nyugodt szívvel hajtják este párnára a fejüket úgy, hogy egész nap más embereket ...szogattak. Tudom, hogy ez is egy munka, tudom, hogy évente több tízezer bliccelő van, tudom, hogy ez több tízmillió forint kiesés egy gazdasági társaságnak, de akkor sem tudom megérteni. És az a sötétség ami melléjük párosul! Bp-től 15 kilóméterre kéri a volán bérletem az ember és oda is adom neki. Az egyik oldalon a távolsági, másikon a BKV. Erre nézi a BKV-t, és kérdezi, hogy mi ez??? Szerinted? Fordítsd meg, ott a megfejtés! Jaaa. Amikor nem volt még bérletem, Pesten én még régi megmaradt 120 Ft os jeggyel is jártam és dobtam egy ötvenest az ellenőrnek, hogy adja oda az Aba úrnak, ha arra jár!

u.i.: az a kérdés jár a felemben, ha buszon ülök, hogy a 14 600 Ft-os 25 kilóméteres volán és a 7 350 Ft-os BKV bérletemért milyen szolgáltatást is kapok? Mert hogy a 20 ból kb 4 napot ezért dolgozom.

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) Drizzt válasza Eastman (#28) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jó, de én kifizettem egyszer azt a ***** jegyet(illetve édesanyám)! ha bliccelek, vagy valami, akkor megbüntethet, jogos... Másik meg az, hogy Bp-n a büntetés költsége a bérletárhoz képest elég nevetséges. 3 büntetés egy bérlet ára, annyiszor meg úgysem bukik le az ember.

I am having fun staying poor.

(#30) raczger válasza Drizzt (#27) üzenetére


raczger
őstag

ellenőrök hülyébbek mint a csövesek, csak büntetnek és kész.
pl mostmár 16 év alatti diákoknak az igazolványukra nem adnak matrivát, mert ugy akkor még tanköteles, szóval viszonylag okos dolog, h ez fölösleges.
erre jött még régen egy ellenőr, egy csajhoz odamegy, megnézi a diákját, és aztmondja h ez nem érvényes, mert nincs rajta matrica. (16 évnél fiatalabb volt a csaj). Erre már ott 5 perce ott mellettem vitatkoznak, mire odaszólok, és elmondom miért nem raknak rá matricát. Erre az ellenőr: ilyen nincs, nem is erről beszélünk, nem erről van szó (magamba: a l*f*szt nem...)
Erre az ellenőr a buta fejével adott a csajnak egy 6800 vagy hány ft-os csekket.
Most ugy itt a sárga volánbusznál vmi magáncég átvette az ellenőrzést, de komolyan mondom ezek semmit sem tudnak. Full hülyék. Meg ha jól tudom van vmi ilyen szabály, h az ellenőr csak akkor büntethet, ellenőrizhet ha rajta van a karszalag, nem?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31) Drizzt válasza raczger (#30) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, de ez hogy jön ide? Az enyémen volt karszalag. :D

I am having fun staying poor.

(#32) raczger válasza Drizzt (#31) üzenetére


raczger
őstag

pont úgy ahogyan a tied, egy sztori a volánról.....

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#33) Drizzt válasza raczger (#32) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ok.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#34) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Gratulálok a Volán új tarifarendszeréhez!
Nagyjából úgy szar ahogy van!!:DDD
50,2km-re 60km bérletet kell fizetnem 32-36000forintra azaz 12,5%-os a drágulás!!!
A slussz poén, hogy 50km alatt 5km-es a sáv tehát egész egyszerűen 2bérletet kell venni és akkor ugyan ott vagyok mint előtte 1bérlettel.:DDD

Ezek külön :C :C :C érdemelnek!!!:DDD
Lassan olyanok lesznek mint a MOL!

[Szerkesztve]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#35) raczger


raczger
őstag

oh, emberek! beújított a volán! vett 20 db új volvo buszt!:D tök jók, ma jöttem vele haza, a légkondi is kellemes rajta, még tömegben is, bővebben: [link]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#36) stangli válasza raczger (#35) üzenetére


stangli
senior tag

En is szoktam Volánnal utazni és nem ezt tapasztalom, az amikor nyáron, légkondi nélküli buszban, zsúfolt tömegben, úgy izzadsz mint egy disznó és nem hajlandó bekapcsolni mert olyan kedve van, akkor nem kell reklámozni. Arról ne is beszéljünk, hogy csúcsidőben nem tesznek be mentesítő járatott, mert ktg. csökkentés van… fene a pofájukba… nagyobb profit mi? Mi a fenéért törjék magukat, ha két busz simán elvisz három-busznyi ember tömeget…
Néha olyan érzésem van, mint a disznóknak a kamion rakterében… és finoman fogalmaztam… :((

(#37) stangli


stangli
senior tag

Egy mai eset, ami nagyon meglepett… megyek le vidékre, fél úton a buszsofőr megáll, egy kirakodott zöldségesnél az útszélén vesz 1dinnyét, 4banánt, 2szöllöt és visszaszáll...
Ez benne van a szolgáltatás árában? Nem hiszem. El is kezdtem gondolkodni, hogy nem-e véletlenül Bp. – Róma buszjáratra ültem, és félúton tartunk pisi szünetet tartva…

(#38) eziskamu válasza stangli (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Jé, még él a topik? Amúgy tényleg szemét volt a soför, az utasok is biztos szívesen vásároltak volna ott :D .
Na lényeg az hogy nem csak az utasokra kellene ellenőr, hanem a sofőrökre is, hogy betartják-e ők is a játékszabályokat. Na a kedvenc viccem az a tábla, hogy a sofőrrel menet közben beszélgetni tilos. Persze nem beszélgetnek, csak megosztják haverjaikkal a gondolataikat, na meg hogy dohányozni tilos, az is egy jó tréfa, írtam is már róla a logoutra. Na jó, biztos monoton és nehéz szakma ez, pláne annyiért. De a fenébe is miért mindig az utas szív?
A múltkor meg majdnem ledobott a soför a buszról, mert azt hitte, hogy a dátum az idéglenes diákomon a lejárati idő nem pedig az érvényesség kezdete. Mondjuk már én is megijedtem, hogy nem-e elírták.
Ja én is tapasztaltam már olyat, amit mások írtak, busz belsejében a tábla: 100ezer kilóméter (vagy mennyi) balesetmentesen, aztán induláskor majdnem belerohantunk egy kocsiba. Na ekkor páran közelről megcsodálták a padlót, vagy a másik utas hátát.
Jó most lehet hogy sofőrellenesnek látszom, de mindezek ellenére elismerem, a nagy részük (legalább is a környéken) megpróbálja rendesen elvégezni a munkáját, a főnökeik se biztos hogy a helzet magaslatán állnak, valamint sofőrök is biztos kibészélik a hülye utasokat. Talán még engem is :)

[Szerkesztve]

(#39) stangli válasza eziskamu (#38) üzenetére


stangli
senior tag

jah és kihagytam azt a részét, hogy minden piros lámpánál leállította a motort, és mire zöldet mutatott, beindítja, berakja 1esbe,gárat ad, máris alig fértünk át a lámpán... eeeehhh... ez a böszmeség és nem a bagó... egy út alatt annyi szabálytalanságot csinált ez a sofőr, ahány alapszabályba van iktatva, hogy mit nem szabad csinálni... :((

nem vagyok nagy Volán utazó, ezért eléggé felháborított a viselkedése...

(#40) raczger válasza stangli (#39) üzenetére


raczger
őstag

:) ... látszik hogy nem vagy nagy volán utazó, én a hét szinte mind a 7 napján utazok és az ilyen apróságokat el lehet nézni, mint pl kiszáll és gyorsan vesz vmit, mert istenem, ő is ember, vagy ha a szükség úgy hívja nehogy a sofőrülésbe végezze má el a dolgát:) ő is ember úgy mint te vagy én, s a sofőröket is szivatják rendesen, meg elég idegtépő egy munka, ezt onnan udom mert jópár volános buszsofőrt ismerek

meg az télleg fura h minden lámpánál leállítja a motort xD te merre szoktál utazni?:) ezért errefele nincsenek ilyenek

de viszont a volvo busszon kivételesen tényleg mindig megy a légkondi, és kellemes, a többi buszon pedig nincs ilyen :D ezért nem is kapcsolják be

meg az szokott még a vicc lenni télen, hogy vannak a régi ikarus buszok, és azokon a fűtés szinte mindig elromlik, és télen a -10-ben az nem kellemes

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#41) raczger


raczger
őstag

felénk, Esztergom-Visegrád-Szentendre-Budapest útvonalon teljesen megváltoztatták a menetrendet (ritkítottak), sőt, ilyen hülye számokat adtak a buszoknak mint a bkvnál van, ráadásul a menetrendről leolvasni valamit az is csomó időbe kerül, túl komplikálják az egészet... mindezt azzal magyarázták, hogy több volvo buszt iktatnak be, melyhez új menetrend kell xD

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#42) Gyusz


Gyusz
őstag

Jó két év után ismét buszozni fogok naponta. Vettem is egy bérletet, viszont a Név, Igazolvány szám mezők mellet van egy olyan is, hogy Viszonylat. Ide mi a túrót kéne beírnom? Bár holnap úgyis megkérdezem az információnál, de vicces, hogy egy bérletet nem tudok kitölteni...

(#43) ngabor2 válasza Gyusz (#42) üzenetére


ngabor2
nagyúr

helyi, vagy helyközi? mert ha helyközi, akkor egyértelmű. ha helyi, akkor asszem semmit.

(#44) Gyusz válasza ngabor2 (#43) üzenetére


Gyusz
őstag

Helyközi, és mi az az egyértelmű dolog, amit be kéne pingálnom?

(#45) Sárpac válasza Gyusz (#44) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Honnan hova utazol vele!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#46) ngabor2 válasza Gyusz (#44) üzenetére


ngabor2
nagyúr

jól mondja Sárpac... egy bérlet 2 "pont" közötti utazásra jogosít az igazolvánnyal. ezt a kettőt kell beírni.

(#47) Gyusz válasza Sárpac (#45) üzenetére


Gyusz
őstag

Ez lett volna a legbiztosabb tippem rá, de nem elég hogy a járatszám, útvonal és minden egyéb már rá van nyomtatva? Na mindegy, köszi az infót mindkettőtöknek, bár hülye kérdés volt, de velem ez már csak így megy néha :B

[ Szerkesztve ]

(#48) raczger


raczger
őstag

Október elsején áthelyezik az Árpád-hídi végállomást a Városkapuhoz, mivel megnyílik az m0-ás híd, esetleg lehet szerintetek számítani ott a túloldalt is hasonló dugókra reggelente, mint a budai oldalon? Ha nem nagyon lesz dugó, akkor szerencsére én jól jövök ki ezzel az áthelyezéssel.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#49) Dashes


Dashes
őstag

Az eset ma történt meg: Álltam a buszmegállóban, láttam egy kismamát babakocsival+1 kisebb gyermkkel, előre szóltam, hogy majd segítek. Jött a busz (Ikarus 280), leghátsó ajtónál próbáltunk felszállni, ha nyílt volna az ajtó.. kézzel jeleztem, hogy jó lenne, ha kinyitná, de nem... Előre futottam (hátha közben elmegy), felvázoltam mi a helyzet, ő kérte a bérleteket.. :F felmutattam a bérletet, de az ajtó még mindig nem nyílt, kell az anyukáé is.. jöhetett előre az anyuka is, most már , hogy látta a bérletet, még volt egy kör a busz végéig, gyerek fel, indultunk.. :(
Közben a sofőrt felismertem, nem ma kezdte, nála az a természetes, ha az összes leszálló után csukódnak az ajtók( felszállók nincsenek, esetleg akkor ha az első ajtónál libasorban sorakoznak, és 10cm-nél közelebb állnak egymáshoz, ha hiányzik egy láncszem az ajtók csukódnak, akkor is ha 2m-re állnak).

(#50) gaben


gaben
aktív tag

Van nekem egy nagy problémám,méghozzá az ,hogy Mezőkövesdről Tiszafüredre (32 km) 16:25 után nem lehet eljutni,mert nem megy egyetlen busz sem. És reggel is csak 7:45 körül megy az első busz Mezőkövesdre. Napközben se valami jó a közlekedés,de elég gázosnak tartom,hogy 2009-ben 30km-t nem lehet megtenni a reggeli és késő délutáni -esti órákban.
Szerintetek ezzel kapcsolatba hova lehet fordulni?

(#51) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lassan munkába állok és bérletet kell vennem.
A bérletet a buszon szeretném megvásárolni 50,1km-60km ez 42900Ft.30 napos hagyományos felnőtt dolgozói bérlet lenne. Meglehet ezt a buszon is vásárolni?
Ezen kívül kell vennem ha jól tudom egy "Bérletigazolvány" is. Erre kell majd a fényképemet tenne is erre írják rá,hogy melyik városból melyikbe akarok menni.
Ezt a "Bérletigazolványt" bárhol megvásárolhatom? Kecskemét autóbusz állomáson és a Szolnok autóbusz állomáson is?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52) Fred23


Fred23
nagyúr

A dolgozók örülhetnek az új ruhájuknak.

Csak kissé drága lesz, biztosan véletlenül!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Volánbusz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.