Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Jozsika válasza Neurotoxin (#300) üzenetére


Jozsika
csendes tag

Melyik csomagot akartad megkötni?

(#302) shev7 válasza Neurotoxin (#300) üzenetére


shev7
veterán

dehogynem volt szo :) a Voda mindig is igy csinalta.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#303) szatiboy válasza Jozsika (#276) üzenetére


szatiboy
csendes tag

Nekem a link nem mukodik, nem tudok igenyelni. Miutan kitoltom az adataimat es rakattintok az igenylesre a bongeszo ''HTTP 500.100 - Internal Server Error - ASP error Internet Information Services'' hibaval ter vissza. :S

help pls



[Szerkesztve]

(#304) c.andrew válasza Neurotoxin (#300) üzenetére


c.andrew
tag

A letétről elvileg már akkor tájékoztatni kell az ügyfelet ha csak érdeklődés szintjén kér felvilágosítást előfizetésekről. Márcsak azért is mert van rá lehetőség, hogy elkerüld, pl. háromhavi más szolgáltatótól hozott számlával. A 20 ezerrel még olcsón meg is úsztad, mert 40-et is kérhettek volna. Ha 3 hónapig rendben fizeted a számlád utánna jóváírják. Fogd fel úgy, hogy ha hat hónap alatt beszélsz ennyit akkor előre kifizetted. Mást úgysem nagyon tudsz tenni. Vagy nem kötöd meg a szerződést.

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#305) szatiboy


szatiboy
csendes tag

Masnak mukodik ezen a linken valo igenyles?
[link]

(#306) ragazzo válasza szatiboy (#303) üzenetére


ragazzo
őstag

Lehet hogy csak túl volt terhelve.Próbáld meg később.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#307) shev7 válasza c.andrew (#304) üzenetére


shev7
veterán

sot, ha jol tudom akar 80at is kerhetnek....

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#308) Neurotoxin válasza Jozsika (#301) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Már meg is kötöttem a csomagot: mezei Select+30sms opció. Az ''előlegről''(nevetséges) meg nem tudtam :( Igen ,már felfogtam ,hogy kb 6havi számlám ez az összeg :B Mivel a másik szolgáltatónál kártyás voltam(T-mobile) ,nem tudtam felmutatni semmiféle számlát.-vagy ilyet is lehet? Amúgy meglepődtem azon is ,hogy a személyi mellé elkérték''másik igazolvány gyanánt a vezetői engedélyem ,mert ugyebár az egyetemi diákomat nem fogadták el ''hivatalos igazolvány''nak....jah és a legjobb: Egy közüzemi számlalevél-ezen majdnem besírtam ,hogy 2006ban ezzel akar a ''nagy''vodafone ellenőrizni, hogy fizetem-e a számláimat.....milyen világban/országban élünk? Mi köze van nekik ahhoz, hogy pl én fizetem -e a villanyt?(főleg ,hogy nem az én nevemen van, csak egy háztartásban élünk ;]

Szóval a helyzet no comment volt, de legalább a szerződés kötés zökkenőmentesen zajlott.
Hát ezekre a dolgokra nem gondoltam.

Még 1 kérdés:azt értem ,hogy befizettem 20at, amit ''jóvá írnak''-ez most pontosan mit jelent?Fizetem 3 hónapig a számlámat ,majd a 4.hónaptól kezdve ,levonják ebből a 20e-ből a további számláim összegeit? :F

[Szerkesztve]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#309) Viktor0610 válasza Neurotoxin (#308) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mikor én kötttem a szerződésem, sokkal engedékenyebb volt a Vodafone.
Csak aztán jött a sok nyerészkedő és jól visszaéltek a rendszerrel.
Ezek után a Vodafone (érthető okokból) szigorított a hitelképesség-vizsgálatán.
Tehát, nem a Vodafone a hibás a kialakult rendszerért, hanem azok, akik miatt ez van!!!
(Gondolod, külföldön is ilyen komoly a vizsgálat?)
A számlát pedig pontosan azért kérték, h. ellenőrizzék, van-e elmaradásod.
A kaució pont úgy lesz, ahogy írtad: 3 befizetett számla után addig nem fizetsz semmit, amíg le nem telik a befizetett összeg.

Samsung Galaxy A54

(#310) Neurotoxin válasza Viktor0610 (#309) üzenetére


Neurotoxin
őstag

thx. :)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#311) Jozsika válasza Neurotoxin (#310) üzenetére


Jozsika
csendes tag

Neurotoxin, miért nem a spec ajánlatok közül választottál?

(#312) c.andrew válasza shev7 (#307) üzenetére


c.andrew
tag

Igen akár 80-at is kérhetnek, bár az már elég extrém, szerintem akkor adják ha elutasítani nem tudnak, de nagyon nem akarnak szerződést kötni valakivel.

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#313) c.andrew válasza Neurotoxin (#308) üzenetére


c.andrew
tag

Az előleg pontosan kaució amit azért kér a voda, hogy meggyőződjön a fizetőképességedről. Mostanában sajnos elég gyakran kérik, még azoktól is akik flottát vesznek, és esetleg közalkalmazottak, köztisztviselők, akikről feltehető, hogy rendesen fizetni is fognak. Egyébként a voda az indulása óta alkalmazza a kauciót, és a szerződéskötés előtt az eladónak kötelessége, és a saját érdeke is, hogy tájékoztasson róla, mert sok vitát spórol meg magának ha megteszi.
A számla meg azért kell, hogy lássák nincs-e közüzemi hátralékod.

A jóváírás pedig pontosan úgy történik ahogy írtad.

Asus A8N-e AMD A64 3200+ HIS X800GTO ICEQIITURBO 2*512 Geil Aerocool Aeroengine Jr. Hiper Type-R 480 LG 1915S TFT

(#314) Neurotoxin válasza Jozsika (#311) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Mert jobb nekem a select 18/28ft-ja, mint a teljesen lebeszélhető 2400huf-os bónusz 45ft-os percdíjjal.....mondjuk lehet rajta vitatkozni, de vhogy nekem nem tetszik a spec ajánlat :B

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#315) Jozsika válasza Neurotoxin (#314) üzenetére


Jozsika
csendes tag

Én az estek 70-80 % ban vodát hivok, arra nagyon jo a bónusz, a másodperc alap nagyon tuti, a kártyánként 360 ft-ért meglévö ingyenduma pedig verhetetlen szerintem! Na mind1, ez is csak egy vélemény volt. :)

(#316) Bernardo20 válasza Jozsika (#315) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Tegnap megkeresett egy hölgy a vodafontól és felajánlott a bónusz csomagot,amiért ilyen régóta vagyok az ügyfelük. Nekem is nagyon jó ez a csomag, hiszen körülöttem mindenki vodafonos és a másodoperc alapú számlázás nagyon jó. és a 2400Ft után pedig már nagyon kedvezőnek mondhatóak a percdijak még hálózaton kívülre is.
Azt mondta, hogy csak úgy tudom ezt igénybevenni ,hogyha bemutatom azt a levelet amit majd ő fog küldeni nekem és ezzel igazolom, hogy igénybe vehetem ezt a szolgáltatást,mivel nem egy publikus csomag ezért nem lehet csak úgy megvásárolni.
Úgyhogy várom a levelet oszt irány a bót:DD

(#317) Veatta válasza Neurotoxin (#308) üzenetére


Veatta
aktív tag

A közüzemi szla levéllel nem a fizetőképességedet vizsgálják, hanem azt hogy a lakcím ami a személyiden/ben szerepel nem fiktív-e. Tehát lakcím igazolás nem pedig ''a ''nagy''vodafone ellenőrizni, hogy fizetem-e a számláimat.....''. Azt is mindegy kinek a nevén van, csak egy a lényeg: a Te bejelentett lakcímedről szóljon.
A másodlagos igazolványról csak annyit, hogy a diákot a rendszer nem fogadja el, ezért nem volt jó nekik.

A másik kérdésedre a válasz igen, egészen addig nem fizetsz telefonszámlát amíg a letét összege tart.

(#318) sgery


sgery
őstag

Kicsit beleolvasgattam ebbe a témába, és gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat a vodával.
A családban mindenki vodás, fatherom azóta amióta van a voda, én 3éve, mutheromal most vetettem egy előfizut (kellett új telefon nekem..:) )
Nah, ott kezdeném, hogy a vodánál a nevemet szerintem már mindenki ismeri, és a pokolba kivánnak, mivel nem vagyok olyan, aki csak úgy beletörődik hogy átverték. (nem csak a vodánál, mindenhol 1000rel harcolok az igazamért,mivel sajna ez egy olyan ország ahol mindenki belenyugszik mindenbe, ezért is vagyunk ott ahol vagyunk...)
Szóval leírnék pár dolgot amik most igy eszembe jutnak, hogy milyen élményem volt velük.
A legutolsó gondom az volt, hogy az utóbbi időben egyre gyakrabban kaptam számlát. Hónap elején, hónap végén, újra hónap elején, szóval igy 2 hónap alatt 4számlát kaptam. Salynos a számlákat nem tartottam meg (mostmár egyet sem dobok ki) igy nem tudok utána olvasni igazat állaitanak-e, de szerintük azért fizettem 4x két hónapban, mert el voltak csúszva, és igy jött ki a számlázás. Szerintem csak spontán a 12hónapban 14havi számlát fizettem. Erre sajna nincs bizonyitékom, ebbe bele törődtem, úgyis csak 4e-res számláim szoktak lenni. Amúgy jó hogy kb fél éve váltottak levelező rendszert, merthogy jobb lesz, de azótna egyszer sem volt hogy minden hónapban ugyan akkor kapnék számlát. Össze vissza küldik. De állitólag pont jövőhónaptól lesz jó. Hát várom szeretettel.

Az ügyfélszolgálatuk megint egy nagy vicc. Egyszer hivtam őket, már nem is tudom miért, mondják hogy több mint 8perc. hát ok. Tartom a vonalat, közben hivom a báttyáméról is, azon rögtök kapcsolnak. Hát ez érdekes, mert az utóbbi 1hétben nem hivtam őket, és nem vagyok feketelistán se.. Amúgy mondtam a csávónak miért van ez, kivételeznek velem?.. ő sem tudta miért volt. Lehet tényleg amikor hivom őket már félnek előre és a bevállalósabbakhoz irányitanak..:) Amúgy nagyon buták ülnek az ügyfélszolgálatnál (tisztelet a kivételnek) szegények szinte semmihez nem értenek, 3év alatt sokszor sikerült megtapasztalni..
Hozzáteszem, anno amikor még westeles voltam égy hivtam az ügyf-ot, ott irtókedvesek voltak, mindenben segitettek, és értettek hozzá. Ma nemtom mi a helyzet, de régen ők voltak legjobbak. az tuti

Amúgy már nekem is tiltották le a kártyámat, igaz hogy időben befizettem a számlát, de őket nem érdekelte, amig nem faxoltam el a bizonyitékot nem hitték el.

Másik nagy poén, mikor lejárt a 2éves hűségszerződésem tavaly, gondoltam újra adok nekik 2évet, veszek egy S700i-t. Nagy nehezen rendeltek belőle 1db-ot csak nekem amit részletre akartam megvenni. Kiderült, hogy azt csak új előfizetésnél lehet. Mert ha már lehúzol náluk két évet, akkor ba***nak rád, nehogymár jó legyen neked.. Az üzletek készletére visszatérve, még sosem volt olyan, hogy amikor telefont mentem venni lett volna. Pedig sokszor vettem már, vitamaxba is... Nem tudom miért nem lehet többet rendelni egy akciós készülékből amit úgyis visznek mint a cukrot. Nem romlandó, nem kell kidobni egy nap után..
A hűséghez még annyit, hogy 2év után, mikor minden számlát befizettem, és átlagban 6-7e volt a havi számla, semmi kedvezményt nem adtak. Az a pláne, hogy fatherom amióta a voda van (6év kb, nem?) azótna előfizetőjük, hüségszerződés nélkül, erre akart venni új telefont 2éves szerződésre, és neki sem adtak semmi kedvezmény. Ez irtónagy bunkóság.
A hűséghez egy kis offtopic, egyik ismim angliában él, és történt vele, hogy: egy másik szolgáltatónál jobbak voltak a tarifák, hát felhivta az éppeni szolgáltatója ügyf.át hogy át fog válatni, milyen papir kell hozzá. Erre azt a választ kapta, hogy felajánlanak neki egy egyedi csomagot, ami olcsóbb mint a másik szolgálatójé, és egy készüléket féláron megkap. Mo.mit mondana a voda, ha ezzel felhivnám? Mire vársz, még itt vagy?

Hát most nem emléxek a többi gondomta, azt tudom hogy régen a vodanet-el is voltak gondjaim úgy 2éve, meg az első két éven hetente hivtam őket a problémákkat, mostanra már kezdem megunni. Sajna sose irtak jóvá semmit, nagyon kevésszer ismerik el hogy hibáztak, igy hiábavaló minden.
És azért tehetik meg mindezt, mert a sok nyuszi magyar hagyja veszni az ilyen dolgokat. Mégha tudja bizonyitani hogy a szolgálató hibázott, akkor sem érdekli, inkább kifizeti és hagyja.
Pedig ha csak pár napig nem használná a vodafonosok nagy része a telefonját, akkor a voda erősen a fejéhez kapna...

bocsi a hosszú szövegért, bár ha mindent leirtam volna akkor vagy 10x ennyi lenne..:D
na majd irok még ha eszembejutnak a storyk.
amúgy nem fogok váltani se t-mobilra se pannonra, mert ott sem sokkal jobb. Szerintem még sehol sem értékelik az ügyfeleket
Szerk: bocsi a sok helyesirási hibáért, picit álmos vaok, sok sovényt nyirtam ma..:D

[Szerkesztve]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#319) sgery válasza Bernardo20 (#316) üzenetére


sgery
őstag

mióta vagy előfizető? és mennyi a számlád átlagba?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#320) Bernardo20 válasza sgery (#319) üzenetére


Bernardo20
senior tag

kártyás vagyok már kb 5-6éve, de arra a vitamaxos előfizetésre hivatkova hivtakfel amit 4éve kötöttem meg.a párom még csak 1éve előfizető szülők 2 és ők nem is kapotak ilyen hivást. :B

(#321) Ricardo válasza sgery (#318) üzenetére


Ricardo
félisten

Akkor kezd te, ne használd pár napig, vagy válts szolgáltatót.

(#322) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

a nokia 6234 megjelenéséről nincs vmi információ? :R

(#323) gorlin


gorlin
őstag

Szerintetek,ha most regisztráltam a bonuszért akkor el is fogják küldeni a levelet?
Kicsit kételkedem.
Amúgy szemetek voltak hogy nem ajánlották fel nekem amikor anno megszűnt a vitamax party(abban voltam)simán átraktak a normál vitamaxba,ezért kicsit haragszom.

(#324) shev7 válasza Neurotoxin (#314) üzenetére


shev7
veterán

szerintem is inkabb a bonuszt kellett volna valasztani. Egyreszt a selectnek nem lebeszelheto a havidija (ha jol tudom) + azert nem mindegy, hogy perc vagy masodperc alapu a szamlazas...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#325) shev7 válasza gorlin (#323) üzenetére


shev7
veterán

Szerintem el fogjak, ha nem akkor ragni kell a fuluket. Nekem is kicsit nehezen de sikerult ''kiharcolnom''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#326) Bernardo20 válasza Bernardo20 (#322) üzenetére


Bernardo20
senior tag

most már nagyon türelmetlen vagyok... :O már nem birom a 3310esemmel.. mikó lesz mán előrhető a vodánál..
tudom, hogy ettól nem lesz jobb,de azért már igazán jöhetne vmi konkrét infó!

(#327) gorlin


gorlin
őstag

Nagyon jó csomag az a Bonusz!!A perc alapú számlázás a világ ''legnagyobb'' szélhámossága
beszélsz 1 perc 2másodpercet dupla annyit fizetsz...

(#328) Bernardo20 válasza shev7 (#325) üzenetére


Bernardo20
senior tag

neked a telefonáláshoz képest mennyi idő elteltével küldték ki?(csak,hogy tudjam,hogy kb mikor kezdjek el reklamálni):D

(#329) Ominozia


Ominozia
csendes tag

sgery írására én is ihletet kaptam

2éve vagyok ennél a szennyél, persze hozzáteszem a három közül még mindig ez a legjobb..
Én már rég beletörődtem abba hogy havonta több számlát is kapok mert 2éve ezt csinálják!!!
Az ügyfélszolgálattal kapcsolatban hasonló tapasztalataim vannak mint sgerynek, mert én általában havonta felszoktam őket zaklatni a f***ságaikért és érdekes mód minden hívásnál egy-egy percel tovább kell várni... Egyszer egyébként azt mondta nekem az ügyfélszolgálatos csávó amikor vmit kérdeztem hogy ők ''egy külsős cég, csak a vodafonenak dolgoznak és ők mindenről késöbb kapnak felvilágosítást'' szal ennyit a felkészültségükről...

Akkor egyszer elkevertem a számlát és küldtek egy sms-t hogy fizessem be 24órán belül mert lekapcsolják... persze én be is fizettem, erre term. másnap lekapcsolták fel is hívtam őket de annyival elintézték hogy küldjem el faxon a számlamásolatot akkor elhiszik, mert ugye a posta egy nap alatt nem utalja átt... (és mi van akkor ha nincs otthon faxom és épp a postán se működik?)

(#330) shev7 válasza Bernardo20 (#328) üzenetére


shev7
veterán

ne akard, hogy hogy elmeseljem a teljes sztorimat :) A vege az lett, hogy mindenfele level nelkul azonnal atkapcsoltak nekem :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#331) Viktor0610 válasza Ominozia (#329) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Remélem, a topik nem fog elmenni a Voda lehúzásába. :( Nem erről szól ez a téma.
A havonta több számla dologra mindenképp' rá kéne kérdeznetek, utánajárni pontosan, mi a helyzet. (Nekem is volt két olyan hónap, mikor két számlát küldtek rövid egymásutánban, de az a számlázási rendszer miatt volt.)
Az pedig nem meglepő, h. a postán befizetett számla nem ért be egy nap alatt (átfutási idő: kb. 1 hét), tehát, akkor valóban gáz van, ha nem tudsz faxolni. Ez esetben jó, ha bemutatóteremben fizeted be -már ha megteheted.

Samsung Galaxy A54

(#332) polip


polip
addikt

2 dolog érdekelne:

- lesz e valaha a vodánál árcsökkentés? (céges előfiz-em van)
- lesz e valaha olyan teló, amire NEMn teszik fel az idióta live menüjüket?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#333) Viktor0610 válasza polip (#332) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Túlzottan nagy árcsökkenés sz.tem nem lesz.
Mindig is volt olyan telefon, amin nem volt Live!-menü (általában az olcsóbb és néhány drágább típus ilyen).

Samsung Galaxy A54

(#334) gaabi válasza Neurotoxin (#300) üzenetére


gaabi
tag

Segíthetnétek az alábbiban: Ha külföldön(anglia) veszek egy vodás mobilt, akkor azt itthon tudom használni vodás kártyával (csak függetlenítés után)?

(#335) Viktor0610 válasza gaabi (#334) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

V.hol már válaszoltam a kérdésedre: [link].

Samsung Galaxy A54

(#336) Veatta válasza gaabi (#334) üzenetére


Veatta
aktív tag

Csak függetlenítés után :(

(#337) polip válasza Viktor0610 (#333) üzenetére


polip
addikt

thx a választ...

még annyi érdekelne, hogy hol/hogy dől el, melyik hazai társaság milyen mobilokat forgalmaz?

pl vodanál n70 v egyéb nokia okostelefon miért nincs?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#338) Viktor0610 válasza polip (#337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt, h. melyik társaság milyen telefonokat forgalmaz, sajnos nem tudom. :(

Samsung Galaxy A54

(#339) süti5


süti5
őstag

Kihozhatná már a voda az új telóit....... kezdek türelmetlen lenni:)

(#340) süti5 válasza süti5 (#339) üzenetére


süti5
őstag

Most néztem, elvileg új árlista van de jelentkezzen aki lát benne változást.....

(#341) Viktor0610 válasza süti5 (#340) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tartsd szemmel az Árfigyelőt. :D

Samsung Galaxy A54

(#342) süti5 válasza Viktor0610 (#341) üzenetére


süti5
őstag

Jaja, aztán már én is láttam, de a voda nem emelte ki vastag betűvel az új készülékeket, ahogy eddig megtette.....

(#343) ragazzo


ragazzo
őstag

A SE K310 jött be új készüléknek.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#344) shev7 válasza süti5 (#342) üzenetére


shev7
veterán

bocs, hulyeseget irtam...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#345) süti5


süti5
őstag

Nokia 5140i benne volt eddig a kínálatban? Mert most benne van az árlistában és nem emlékszem hogy lett volna.

(#346) Viktor0610 válasza süti5 (#345) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem.
Megkérve bár, de most bekerült a kínálatba.

Samsung Galaxy A54

(#347) hendrick


hendrick
csendes tag

Hmmm azaz ha már 4 éve előfizető vagyok és az általam nagyon kedvezményesnek hitt rock&roll+-ról bónuszra szeretnék váltani a számom megtartásával, akkor sürgősen át kell számhordoznom bárki máshoz, majd a 30 nap elteltével vissza a bónuszcsomagba...
Ugye jól sejtem?

[Szerkesztve]

(#348) ragazzo válasza hendrick (#347) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem nem.Márkaüzletben bármiről bármire áttudnak tenni.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#349) Jozsika válasza hendrick (#347) üzenetére


Jozsika
csendes tag

Át tudnak váltani bonuszba, csak nem egyszerü, uj elöfüzetést akarnak köttetni veled...

(#350) hendrick válasza Jozsika (#349) üzenetére


hendrick
csendes tag

Neked sikerült a régidről átváltatni ezekre a neten elérhető csomagokra a régi szám megtartásával?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.