Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nagy vinyó + intel lx (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) 8zabi


8zabi
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy az LX chipset mekkora vinyót bír el, mármint a bios? Attól tartok, hogy nem ismerné fel, így nem használhatnám rendszervinyónak.

(#2) Szeke válasza 8zabi (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Szerintem 37 gigáig viszi. Tovább nem biztos.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) 8zabi


8zabi
őstag

A particionálás ugye nem segít???

(#4) nygma válasza 8zabi (#3) üzenetére


nygma
addikt

nem. de ha mondjuk 40 gigásat raksz bele, akkor van esélyed. nekem i440bx-ben (99-es utolsó bios...) minden 40-es pata vinyó megy, de csak akkor ha nem autodetect (az kifagy :) ), hanem kézzel beállítom a fejek/szektorok/egyebek számát. hibátlanul működik (igaz, csak udma33-ban, de hát ennyit tud a vezérlő)

(#5) 8zabi


8zabi
őstag

A fejek/szektorok/egyebek számát honnan lehet megtudni? Mi lenne ha kézzel állítanám be, és becsapnám a bios-t, hogy csak egy 4 gigás van benne?

(#6) 8zabi


8zabi
őstag

Az XP felismerné az eredeti méretét, gondolom én.

(#7) nygma válasza 8zabi (#5) üzenetére


nygma
addikt

a gyártótól. tech spec és egyéb címszavak alatt

(#8) nygma válasza 8zabi (#6) üzenetére


nygma
addikt

fel. ha már futó xp-s gépbe pakolod be (elég egyébként win2k is), akkor a 40 gigással nem lesz gondod, látni fogja. de ahhoz még a biosban sem kell beállítanod semmit :)

(#9) 8zabi


8zabi
őstag

Úgy gondoltam, hogy azon lenne az XP is, szal rendszerlemez, és ezt látná a bios 4 gb-osnak. Csak a boot miatt kéne látnia, utána az opr. átvenné a dolgot. Vagy nem?

(#10) Adi válasza 8zabi (#1) üzenetére


Adi
senior tag

Asus LX-es lapon nekem 20 gigás vinyó ment, 40-es már nem. Mármint a BIOS nem ismeri föl, de Linux alól ofkorsz lehet kezelni.

ldm start-reconf primary

(#11) nygma válasza Adi (#10) üzenetére


nygma
addikt

win alól is simán. de ezt már kifejtettem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nagy vinyó + intel lx (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.