Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) dedike válasza oggy71 (#9950) üzenetére


dedike
addikt

Ezen az oldalon van egy szoftverfrissítés nevű valami, ha rákattintasz, akkor ez az oldal jön be.
Nem tudom, hogy ez már az? :U

Jó szerencsét!

(#9952) tjb007 válasza oggy71 (#9950) üzenetére


tjb007
nagyúr

Passz.
Szerintem lesz, hogy mikor azt ne kérdezd. Ha nem bírod kivárni akkor ott a Phoenix.

(#9951) dedike

Minden régióhoz, szolgáltatóhoz stb. más product code tartozik, ezzel tudja a Nokia szoftverfrissítője beazonosítani a telefont és ha ehhez a telefonhoz van frissebb verzió akkor kiírja. Gondlom nem kérdezné ha nem nézte volna már meg.

[ Szerkesztve ]

(#9953) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, a kérdésem némileg off, de nem találtam jobb témát, ha mégis van akkor szívesen veszem az átirányítást.

Olvastam valahol, hogy a perc és másodperc alapú számlázás között árban ~25% különbség van. Egyrészt ennek a nagyjából vett kiszámítási módja érdekelne, ha valaki olvasott már róla.

A másik, ugyanez a kérdés kapcsolási díjas és a nélküli csomagnál, eltérő percdíj mellett. Egész konkrétan: "A csomag" kapcsolási díj nélkül és 11 forintos percdíjjal, vagy "B csomag" 10 forintos kapcsolási díjjal és 6 forintos percdíjjal éri meg jobban?

Odáig én is eljutottam, hogy 1 percig az A csomag, 1 és 2 perc között egyforma, 2 perc felett, pedig a B csomag kedvezőbb, de saját híváslistából készített statisztika híján, hogy lehet megmondani, hogy egy magánember 2 percnél rövidebb vagy hosszabb hívásokat bonyolít átlagban? Nincs erre is valami általános okosság?

Illetve a kapcsolási díjat hogy kell pontosan érteni? Ha pl. foglaltat kapok, nem elérhetőt, vagy bevált hangpostára, netán fax-ot hívok fel akkor is felszámolják?

[ Szerkesztve ]

(#9954) F-ECT$ válasza atillaahun (#9953) üzenetére


F-ECT$
titán

1. Erről nem olvastam, gondolom a mobilcégeknek van erre statisztikájuk, és így jött ki, hogy melyiket mennyiért éri meg eladni.

2. Általános okosság nincs, ez tényleg csak attól függ, hogy mik a telefonálási szokásaid. Nekem pl írja telefonom naplója, hogy mennyi ideig tartott a beszélgetés, és ez ritkán megy 3 perc fölé. (Ha tudom, hogy hosszabb lesz, akkor megpróbálom máshogy elintézni: céges telefon, skype, email, gtalk.) Így nekem az A csomag érné meg.

Ha jól tudom, akkor kapcsolási díj akkor van, ha létrejön a kapcsolat. Tehát ha felveszik a telefont, hangpostára kapcsol vagy bekapcsol a fax. Foglalt, nem elérhető esetén nincs.

Dive ever, work never.

(#9955) St3ven


St3ven
addikt

Srácok!

Jól értem, ha most megrendelem a GO!Net S-t előfizetésesként, akkor augusztus és szeptember hónapokra is 90 Ft lesz a havidíj, és közben/utána bármikor lemondhatom?

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/akciok/akcio/1101_net_csomagok

Magyarul van ugyan az oldal, de 180 Ft-ért két havi "korlátlan" net még mindig elég hihetetlennek tűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#9956) club1 válasza St3ven (#9955) üzenetére


club1
veterán

Jól érted. A konkurenciánál az M-nek megfelelő csomag 3 hónapig ingyen van már jó ideje. Gondolom erre lépni kellett...
Bár nem értem, honnan vetted a két hónapra 180 Ft-ot, a szövegben csak az első hónapról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#9957) St3ven válasza club1 (#9956) üzenetére


St3ven
addikt

Akkor nem én vagyok a hülye, meg is rendeltem. :D

Az apróbetűsben olvastam a két havi kedvezményt:

"Havidíjas ügyfeleinknek a szolgáltatás bekapcsolásának hónapja és az azt követő naptári hónap."

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#9958) 1430 válasza St3ven (#9957) üzenetére


1430
senior tag

Én annyiban egészíteném ki, hogy előfizetés esetén a részarányos havidíjból az aktiválás hónapjában és az azt követő hónapra legfeljebb 500 Ft kedvezményt kapsz. Mivel augusztusra már kevesebb, mint 500 Ft a részarányos Go!Net S havidíj, így augusztusban a teljes részarányos havidíj jóváírásra kerül (tehát ingyen van), szeptemberre pedig ha "időben" kapcsolod ki, akkor még beleférhetsz az 500 Ft-os jóváírásba, de ha az utolsó napon kapcsolod ki, akkor is csak 90 Ft lesz. Ja és persze az "új aktiválásokra" érvényes, tehát ha az elmúlt 90 napban nem volt aktív a hívószámodon a Go!Net S, csak akkor kapod meg a kedvezményt.

(club1: az aktiválás hónapjára és az azt követő hónapra jár a kedvezmény, így oldják meg, hogy a hónap végén aktiválóknak is járjon legalább egy havi kedvezmény.)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9959) St3ven válasza 1430 (#9958) üzenetére


St3ven
addikt

Na, hát valami ilyesmire gondoltam én is, de a Te magyarázatod sokkal tudományosabb volt, mint az én elgondolásom. :P

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#9960) bandigno


bandigno
senior tag

Sziasztok!
Van egy probléma és tapasztalat és tanács kellene!
Történt egy olyan, h egy 2 hónappal ezelőtti számla elkallódott, nem lett befizetve, de az utána levő igen, minden jelzés nélkül az előfizu ki lett kapcsolva. (Hűségidős, telórészlettel)
A kedves szolgáltató kb két lehetőséget felvázolt, fizessünk be 100+e forintot és minden le van tudva, a teló saját ezután, stb...ill a másik h 25e forint kötbért fizessünk a behajtási osztályon! A kérdés az az, h szimplám az elmaradt számla azóta rég befizetett igazolását bemutatva nem lehet vhogy csak visszakapcsolási díjat fizetni ill kérni?? Mert mindkettő igen magas összeg...:S Valaki vmi megoldás? Esetleg a "hattyúk halála" előadása az említett osztályon? A megfizetendő kötbér az később levonásra kerül esetlegesen a számlákból, havidíjból? (A kötbért is jó lenne kikerülni! :S )
Tanácsot ill hasonló okból szerzett tapasztalatot szivesen fogadok, kb 1 nap van még a döntésre és intézkedésre!
Köszi

(#9961) zaba


zaba
tag

FUN díjcsomagot lehet céges előfizetéshez csatolni, vagy csak magánhoz?

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#9963) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Jelenleg Vodafonos vagyok, de át akarok menni a T-Mobilhoz és a telefonszámomat is meg akarom tartani. Hogy működik ennek az ügyintézése? A Vodánál fel kell bontani a szerződést vagy csak simán bemegyek a T-Mobilos boltba?

[ Szerkesztve ]

(#9964) Killing válasza VINIKOR (#9963) üzenetére


Killing
addikt

Bemész a T-hez, mondod hogy számot szeretnél hordozni, és ők megoldják helyetted.

mod.: [link]

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#9965) Vikt0r válasza zaba (#9961) üzenetére


Vikt0r
aktív tag

Nekem magánhoz se engedtek :((

(#9966) 1430 válasza zaba (#9961) üzenetére


1430
senior tag

Nem az előfizető számít, hanem a díjcsomag. Tehát a lakossági "főkártyás" díjcsomagokhoz igényelhető egy külön hívószámmal. (Vikt0r te is új számmal akartad, vagy díjcsomagváltással? Én az utóbbira tippelek, és ezért nem engedték.)

bandingo
Szerintem nem ezt kérték tőled, hanem hogy kifizeted a kötbéreket (100+ és nem lesz hűséged) vagy nem fizetsz kötbért és marad a hűség, de a visszakapcsolás feltétele 25 ezer Ft előleg befizetése. Nos? Jól gondolom? ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9967) bandigno válasza 1430 (#9966) üzenetére


bandigno
senior tag

Hali!
Igazából nem én beszéltem velük, bnőm problémája "volt", de egy 3. megoldást küzdöttek ki! Lehetséges am a félreértés köztük! De ma már tisztázódik. Köszi

(#9968) zaba válasza 1430 (#9966) üzenetére


zaba
tag

Köszönöm, ez is fontos volt, de akkor kérdezek még egyet!
FUN díjcsomagot tudok a Dominós számomhoz csinálni? Akarom mondani, hogy a jelenlegi számom megmaradjon. (Nem szívesen veszteném el a 11 éve használt számomat.)

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#9969) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

A hűségpontok pontosan hogy vannak, le van ez írva részletesen?

Ugyanis, az van a T oldalán, hogy a számla végösszege alapján minden 500 ft után jár 10 pont, valamit a bejövő hívásokból minden 10 perc után 1 pont, meg ahány éve vagy az előfizu, akkor is 5 pont/év.

Namost, nekem MM S van, ami 4990/hó. Ehhez van egy ingyen beszélő opcióm 1050 ft, meg bejövő hívásaim is, stb, de nem is ez a lényeg, hanem hogy havonta szoktam kapni kb. 110 hűségpontot.
Szoktam lottózni, egyenlegfeltölteni, meg minden, amit a számlámhoz csapnak hozzá, így az mindig 10k felet van, ami ugye alapból 200 pont lenne,ha csak a 10 pont/500 ft-os dolgot nézzük.
Ezek szerint csak az alap számla után kapom a pontokat (4990), valamint a bejövő hívások után? Tehát, az ingyen beszélő opciókra, feltöltésre, stb. hiába a számlámhoz adja hozzá a T, azért nem jár pont?

Ki hogy mivel gyújt minél több hűségpontot?

(#9970) tjb007 válasza icecave (#9969) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#9971) F-ECT$ válasza tjb007 (#9970) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezek szerint icecave-nek tényleg nem reális a 110 pont.

Nekem is MM S-em van, 2 évente mikor telefont cserélek olyan 3-4e Ft körüli kedvezmény szokott összejönni.

Dive ever, work never.

(#9972) tjb007 válasza F-ECT$ (#9971) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még kiegészíteném ezzel: [link]

(#9973) 1430 válasza zaba (#9968) üzenetére


1430
senior tag

Nem. Lehetőségeid:

1. Domino számot előfizetésre váltod, és akár FUN díjcsomagba is kérheted, ha van másik előfizetés, aminek a társkártyása lehetsz.

2. Domino számod előfizetésre váltod, és mellé új hívószámmal igényelsz FUN díjcsomagos előfizetést, de ennek nem látom sok értelmét...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9974) zaba válasza 1430 (#9973) üzenetére


zaba
tag

Az 1-es verzió az én kérdésemre a pozitív válasz. Köszönöm.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#9975) agent_k


agent_k
őstag

Ma kaptam a mobilstickre egy sms-t:

"Tisztelt Ügyfelünk! RelaxNet internetcsomagjanak adatmennyiségét 1 jért! T-Mobile"

Ez igen! De mit is akar ez jelenteni?

(#9976) icecave válasza F-ECT$ (#9971) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is kevsellem, de ha ott volna a számlán, hogy miért mennyit kapok, jólenne.

(#9977) dedike válasza icecave (#9976) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem lotto meg egyenlegfeltöltés meg ilyesmi után nem jár pont... :(

(Mindig netto összeggel számolj...)

Jó szerencsét!

(#9978) icecave válasza dedike (#9977) üzenetére


icecave
nagyúr

Az tiszta, úgy ki is jön, de kár :D Mindegy, össze is vonatatom a t-home-al, úgy már egász jólesz :) Köszönöm a válaszokat.

(#9979) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Sziasztok lenne egy gyors kérdésem:
Most dominós vagyok de gondolkodom az efi (előfizetésre) való váltáson.
Nem kell nekem csillógiga adathasználat és dijmentes sms. Asszonypajtással való kommunikációt szeretném a legolcsóbban meguszni.
Melyik dijcsomag lenne nekem a legjobb max 1 éves hűségre telefon nélkül?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9980) tjb007 válasza FRENK1988 (#9979) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szólóban egyik díjcsomagra sem kell hűséget vállalni.
Én így első blikkre egy Eco plusz Te+Én kombót ajánlanék ha nem kell sem "ingyen" SMS, sem csomagban foglalt leforgalmazható adatmennyiség. A másik lehetőség egy Eco + Családbarát kedvezmény lenne, ez viszont költségesebb.
A legolcsóbb viszont az lenne ha mindketten belépnétek egy flottába, úgy szinte minimális havidíjért cserébe ingyen beszélhetnétek egymással éjjel-nappal.

(#9981) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.olyan kérdésem van hogy ma ázott be a régi 3210-es Nokiám és azt szeretném megkrédezni hogy ment a sim-re is.....az baj?Inkább ne tegyem bele másik telóba mi?

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#9982) FRENK1988 válasza tjb007 (#9980) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ez a flotta hogy lenne?
Potyka03: törölgetés után mehet másik telóba a sim

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9983) tjb007 válasza FRENK1988 (#9982) üzenetére


tjb007
nagyúr

A flottás topikban segíteni fognak.

(#9984) dedike válasza FRENK1988 (#9982) üzenetére


dedike
addikt

Ha sokat akartok beszélgetni, akkor Eco + Családbarát kedvezmény. Összesen 5880 forintért lényegében korlátlanul beszélhettek egymással!

(Havi 200 óra beszélgetést jelent ezért a díjért, azaz 0,49 Ft/ perc...) ;)

Jó szerencsét!

(#9985) 1430 válasza icecave (#9976) üzenetére


1430
senior tag

dedike jól mondta, nem jár pont a mobilvásárlásért. Gondolj csak bele, ez a pénz - némi jutalék levonása után - megy az SZRT. felé. Legfeljebb a lottózáshoz elküldött SMS-ekkel gyűjtesz pontot, mert azt a számládban normál hálózaton belüli SMS-ként fizeted ki.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9986) dokee78


dokee78
félisten

Augusztus 31-dikén lejár a hűségidőm,jelenleg ha belépek a webshopba és rányomok a "Meglévő előfizetést újítok meg" gombra,akkor a képen látható ár fogad.

A kérdésem az,hogy ha ugyanerre a gombra a hűségidőm lejárta után nyomok akkor valamivel olcsóbb ár lesz ott?
Jól gondolom?

(#9987) F-ECT$ válasza dokee78 (#9986) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha legalább aranykártyás vagy, akkor a 24 hónapos hűség esetén már 18 hónap után cserélhetsz telefont. Ha jól tudom, akkor ez az ár még több, mintha kivárnád a 24 hónapot, így igen a válasz.

Dive ever, work never.

(#9988) dedike válasza dokee78 (#9986) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem neked már a "lejárt hűségidejű" készülékváltási ár szerepel ott (legalább arany kiemeltség esetén)... bár már régen újítottam meg lejárt hűségidejű előfizetést, mostanában az előrehozott készülékváltásban jeleskedem... :D

Jó szerencsét!

(#9989) dokee78 válasza F-ECT$ (#9987) üzenetére


dokee78
félisten

Igen azt tudom,hogy 18 hónap után vásárolhatok,
de akkor bizony elesek a kedvezményes készülékvásárlástól.
Azt nem lehet gondolom kiszámolni,hogy kb. mennyivel lesz kevesebb az adott készülék.

dedike Szerintem ez nem az az ár még,legalább is remélem.

[ Szerkesztve ]

(#9990) dedike válasza dokee78 (#9989) üzenetére


dedike
addikt

Tehát. 30 nappal a hűség lejárata előtt már engedélyezett a készülékváltás, amennyiben arany vagy platina kiemeltségi szinten vagy!

Milyen telefon lenne ez?

Jó szerencsét!

(#9991) dokee78 válasza dedike (#9990) üzenetére


dokee78
félisten

Ez egy Xperia Mini,a Pro érdekelne de az havonta +400Ft :( és többet is kell belefizetni.
Ezért kérdeztem,mert remélem hasonló áron kapom 2 hét múlva a Pro-t,mintha most venném a Minit.

(#9992) dedike válasza dokee78 (#9991) üzenetére


dedike
addikt

Nézd, a készülék ára új előfizetéssel 44990,- forint, tehát amit neked ír a Webshop, az már tartalmaz valamilyen kedvezményt. Ebből gondolom, hogy ez már az az ár, ami aug. 31 után is lesz!
Ami a hasonló árat illeti, el kell, hogy keserítselek. Az egy tízessel több lesz akkor is...

(Milyen kiemeltségi szinten vagy?)

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#9993) FRENK1988 válasza dedike (#9984) üzenetére


FRENK1988
veterán

1850+1050+(1050)=az is csak 3950 hogyhogy 5880?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9994) dedike válasza FRENK1988 (#9993) üzenetére


dedike
addikt

Elrontottam, azt hittem neki is kell valamilyen havidíjas előfizetés... :B

(Így viszont még kedvezőbb a percdíj... :DDD )

Jó szerencsét!

(#9995) FRENK1988 válasza dedike (#9994) üzenetére


FRENK1988
veterán

még ő nem köthet efit. Igy csak én leszek előfizető ő meg dominós

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9996) dedike válasza FRENK1988 (#9995) üzenetére


dedike
addikt

Így viszont annyi, amennyit Te írtál! ;)

Jó szerencsét!

(#9997) dokee78 válasza dedike (#9992) üzenetére


dokee78
félisten

Aranykártya.

(#9998) dedike válasza dokee78 (#9997) üzenetére


dedike
addikt

Akkor szerintem az az ár, már az az ár... szóval ennyiért fogsz tudni váltani! Ha mégsem, akkor majd jön 1430 és megcáfol! :K

Jó szerencsét!

(#9999) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Kicseréltettem a SIM kártyámat egy újra, szám, és az adatok elvileg minden maradt, az ügyintéző szerint. Hazaérkezve behelyezem az új sim-et, és azt írja ki hogy a sim nincs aktiválva. Ezt hogy lehetne orvosolni?

(#10000) dedike válasza Rison77 (#9999) üzenetére


dedike
addikt

Első körben felhívod a 1430-at, keresel egy élő ügyintézőt, aki valószínűleg nem fog tudni segíteni, tehát vissza kell majd menned a vásárlás helyére, ahol aktiválják a kártyádat! :)

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.