Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hali

Ma sajna ügyetlen voltam és leejtettem a telefonom(iPhone 4), jól össze is tört. Már lassan egy éve fizetem a teljeskörű biztosítást a a Trénél (anno még 790ft volt) úgyhogy elvileg no para :B

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban, hogy mire is számíthatok? :U

(#9252) tjb007 válasza GeneraL_XTX (#9251) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megdicsérni nem fognak :)
Először is olvasd ezt végig: [link]
Lehetőleg teljesen gyári állapotban vidd majd be, ez alatt azt értem, hogy ne legyen jailbreakelve, módosítva mert akkor ez egész ugrott.
Önrészt kell majd fizetned, a díjakat itt találod: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9253) 1430 válasza Lirion (#9249) üzenetére


1430
senior tag

MédiaMánia XL tarifahűség ellenére használhatsz Relax 1000 díjcsomagot...
Pont ugyanaz a tarifacsoportosítás van MédiaMánia hűség esetén is, mint az iPhone-nál, csak itt Ikon nem választható.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9254) Dyno


Dyno
veterán

Hali.

Külföldre utazok nyaralni spanyolországba, nézelődtem valaki feltudna világosítani, hogy kell valami szolgáltatást beállítanom, és hogy pontosan engem miként hívhatnak és ki mennyit fizet?Köszönöm előre. :R

(#9255) kali válasza 1430 (#9226) üzenetére


kali
legenda

volt hát, pedig az olcsó eco díjcsomagot használom, arra írtam alá további 2 év hűséget, meg a go!net l csomagra 1 év hűséget, és így kijött 96 e ft-ból az s2! :C
a médiamánia xl 16 e ft-os árából nekem 3 előfizetés kijön úgy, hogy ezekből kettőn mobilinternet is van; eco + relaxnet m + családbarát / aranytárskártya szervusz + go!net l + családbarát / aranytárskártya szervusz + családbarát (mindegyik esetében sallangokkal; hívószámkijelzés...stb!
engem főként hívnak, de munkaidőben cégnél van telefon - bár azt ugye csak céges ügyekben használom... :) - így néha még az eco keretét sem beszélem le, asszonynak céges mobilja is van...stb, szóval bőven jók az olcsóbb előfizetések, valóban nem nekem szólnak a nagyobb csomagok! :N

(#9256) CHIPman válasza Dyno (#9254) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Beállítani havidíjassal tudtommal semmit nem kell, infó meg itt van: [link]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9257) Dyno válasza CHIPman (#9256) üzenetére


Dyno
veterán

Látom 36,6ft fogadni, na és aki hív?Annak ugyan annyi mintha belföldön lennék?

(#9258) kali válasza Dyno (#9257) üzenetére


kali
legenda

annak annyi, és nem több, nem kell tudnia, hogy te külföldön vagy!

(#9259) hr2 válasza zoli62 (#9247) üzenetére


hr2
őstag

+1
Ilyeneket kellene csinálni, nem a szegényebbeket húzni mégjobban lefele.

(#9260) CHIPman válasza Dyno (#9257) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igen, csak fontos, hogy 00-06-30-cal vagy +36-30-cal hívjon, mert különben nem leszel kapcsolható.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9261) Lirion válasza 1430 (#9253) üzenetére


Lirion
addikt

Relax 1000-re lehet váltani, de ez nem menti fel a t-mobilt az alól, hogy surmó dolog a relaxhoz nem adni telefonkedvezményt, míg a jóval olcsóbb mm csomagokhoz igen.
De különben a tarifacsoportosítást sem teljesen helytálló, mert pl. hiába van iphonenál mm xl és relax 500 is egy csoportban, xl-ről nem válthatsz 500-ra, csak 1000-re. Ugyanez a helyzet pl a relax 250/mm M esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#9262) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

ECO díjcsomagom van, és viszonylag keveset használom a mobilomat, jól gondolom, hogy jelenleg a T-nél nincs havi 2-3e Ft-os havidíjjért ennél jobb ajánlat? (Like csomag nem játszik sajnos :DDD )

ECO-hoz kérhető-e valamilyen kiegészítő csomag, amivel szükség esetén netezni tudok olcsón? (itthon wwifi-ről használom a netet, csak a városban nevigálni, vagy ezt-azt gyorsan megnézni kellene alkalmanként)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9263) tjb007 válasza Mercutio_ (#9262) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van az Eco -nál jobb 2-3000 forintos díjcsomag, MédiaMánia XS a neve.
2990 forint a havidíj, 100% -ban leforgalmazható, ezért a 3000 forintos havidíjért cserébe kapsz havonta 150MB adatforgalmat, 10 db SMS -t és 5 óra MobilTV -t.
A másik lehetőség, hogy az Eco mellé kérsz egy Go!Net S -t, ennek a havidíja 590 forint, ezért cserébe kapsz 30MB -ot de itt nincs túlforgalmazási díj csak lassítás 32 kbit/s -ra.

(#9264) Lirion válasza tjb007 (#9263) üzenetére


Lirion
addikt

Hozzá kell tenni, hogy az eco díjcsomagnál a szolgáltató paraszt módon felszámolja a hívószám kijelzés költségét is, amit a mediamánia már tartalmaz. Szóval a kettő között alig 400 ft lesz végeredményben a különbség és szolgáltatást tekintve többet nyújt a médiamánis xs. :)

(#9265) kali válasza Lirion (#9264) üzenetére


kali
legenda

hozzá kell tenni, hogy nem mindenki használja ki például a mobil tv szolgáltatást, és akkor miért fizessen érte, inkább eco + nem ráfizetős mobilinternet!
döntse csak el mindenki maga, hogy neki mi is a jó...
a hívószámkijelzéses problémát nem értem, hiszen bizonyos esetekben kell(het) olyan csomag, ahol alapban nem köteles fizetni érte valaki, és kicsavarva - mert ugye néhányan érdekesen számolnak néha, akkor most miért ne alapon - 12 * 200 ft = 2400 ft megspórolható évente! nem egy idős embert ismerek, aki vidéken él, csak azért van mobiltelefonja, mert a gyerekek azon hívogatják városról, csak fogadni tudja a hívásokat, meg néhány fontosabb telefonszám előre beprogramozva a telefonján, hogy amikor az 1-es gombot benyomja és benyomva tartja, akkor évikét hívja, amikor a 2-est, akkor pistikét...stb, de amikor hívják, nem nagyon nézegeti a kijelzőt - még a szemüveget sem teszi fel hirtelenjében, így nem is feltétlenül látja -, hogy ki is hívja...
ja, és ezek az idős emberek például a parasztok, mert a mezőre járnak kapálni...stb, ezért a szolgáltató által szerinted problémásnak vélt dolgo(ka)t ne az ő "jelzőjükkel" jellemezd, mert nem korrekt dolog...

[ Szerkesztve ]

(#9266) Mercutio_ válasza tjb007 (#9263) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, tényleg jobb, bár a mobilTV-t szerintem a kutya se használja :DDD

Néztem a T honlapját, de nem találtam infót, hogy az ECO és az XS perc, vagy másodperc alapon számláz?

Van valami normálisabb (ZTE Blade szintű) mobil ami 1 év hűség mellett nem ír elő MédiaMánia S/M csomagot, és nomrális árengedmény jár az árából, nem csak annyi amennyiért már itt a Ph-m is kapok ugyanolyan telót garival? :U

kali: Nekem kell a hívószám kijelzés, több ismerősöm is van, aki nem veszi fel a telót, ha nem látja a hívószámot, mert unja, hogy mindenféle ügynök/üzletkötő hívogatja. Összeadtam az ECO alapdíját + hívószámkijelzés + 10 sms ami az XS-ben ingyen van, és a maradék ~400 Ft-ot nekem megér havi 150MB net.

Piszok kevesen vannak a hagyományos parasztok, egyrészt mert rájöttek, hogy némi gépesítést megér nekik, hogy hatékonyabbak legyenek, másrészt mert manapság nem divat a kapa/kasza használata :N

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9267) manchester85 válasza Mercutio_ (#9266) üzenetére


manchester85
addikt

Szerinted hány publikus díjcsomag van ma a szolgáltatóknál, ami mp alapú? :U

Egyetlen egy mobil se ír elő semmilyen kötelező díjcsomagot. Többet fizetsz, több árengedményt kapsz, ilyen egyszerű... :K Böngészd a honlapot, minden információt megtalálsz.

Hát, akkor Ph-n kell megvenni. :)

i6 Silver

(#9268) kali válasza Mercutio_ (#9266) üzenetére


kali
legenda

nekem is kell/van hívószámkijelzés az eco csomaghoz, csak azt részleteztem, hogy azért van/lehet még olyan, akinek nem elengedhetetlenül fontos!
én elég sok öreget ismerek, akik nem gépesítenek már, és reggelenete bizony arra ébredek - már amikor nagyon ritkán hazajutok néhány napra vidékre, a szülői házba -, hogy verik meg fenik a kaszát! :K

(#9269) tjb007 válasza Mercutio_ (#9266) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak röviden válaszolok.
1. Perc alapon számláz
2. Nincs

(#9270) CHIPman válasza Mercutio_ (#9262) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Attól, hogy a Like nem játszik, a Fun még játszhat. Ugyanaz, mint a like, csak egy százassal több havonta, meg csak 40MB a net, és társkártyára bárkinek lehet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9271) manchester85 válasza CHIPman (#9270) üzenetére


manchester85
addikt

Ugyanaz, csak 10ft-tal drágább a percdíj, és nincs benne három, 100 óráig ingyen hívható kedvenc szám. :U Tényleg ugyanaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#9272) tjb007 válasza CHIPman (#9270) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem ugyanaz, max. hasonló.
A Fun a havidíj lebeszélése után feltölthető (mint egy Dominós előfizetés) míg a Like nem plusz a percdíjak is teljesen mások.

(#9273) Mercutio_ válasza manchester85 (#9267) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gőzöm sincs, eddig céges mp alapúm volt, nyiilván azért itt kérdezek, mert itt értenek hozzá :U

tjb007: :R Akkor csak csomagváltás lesz, és marad a mostani ZTA Blade-em.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9274) dedike válasza CHIPman (#9270) üzenetére


dedike
addikt

Teljesen más a két díjcsomag.
Az egyik (Like) sima, mezei díjcsomag, amit bizonyos megkötésekkel bárki igényelhet. Ezzel szemben a másik (Fun aranytárskártya díjcsomag) alapból feltételezi a már meglevő, legalább arany kiemeltségi szintű, havidíjas előfizetést, egy "hibrid" termék, amely ötvözi a havidíjas és a Dominós szolgáltatást. Ugyanakkor míg az egyiket használhatod elvileg korlátlanul, addig a Fun-t csak akkor, ha előre feltöltöd a megfelelő összeggel.
A percdíjakba, egyéb kedvezményekbe ne menjünk bele. ;)

Mercutio_:

Publikus lakossági díjcsomagban nem találsz sajnos másodpercalapú számlázást.. :(

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#9275) Lirion válasza kali (#9265) üzenetére


Lirion
addikt

Akkor tisztázzuk, mit is jelent a hívószámkijelzés: ha te felhívsz valakit, akkor a vonal túlsó végén, a HÍVOTT FÉL lássa a te számodat. Azért nem kell fizetni, hogy ha téged hívnak, a telefon kiírja a számot. Így tehát az öreg apóka is meg fogja szívni, ha a kedves unokája olyan, aki nem veszi fel a rejtett számokat, ezért neki is kelleni fog a hívószámkijelzés.

Másrészt meg az, hogy adott csomagban nem fizettetnek külön hívószámkijelzést, nem jelenti azt, hogy akkor ezért 200 ft-tal drágább a csomag. Ugyanis ezt a szolgáltatást ajándékba kapod a csomaghoz.

(#9276) CHIPman válasza dedike (#9274) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tisztában vagyok a dolgaival, de szerintem nem nehéz találni egy családban lévő T-Mobile előfizetőt, akinek hosszabb ideje megvan a dolog(a régi Dominommal alig telefonáltam, de aranykártyás voltam 1 év után). A kis megkötéssel bárki nagyon nagy túlzás, érvényes felsőoktatási diákigazolvány kell. A Fun pedig az 1600Ft-os havi keretet minden hónap elején biztosítja(*102#-tel lehet ellenőrizni), és csak az azon felüli(tehát nem előtte) használatért kell feltölteni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9277) tjb007 válasza CHIPman (#9276) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Fun igényléséhez nem kell sem T-Mobile ügyfélnek, sem Arany/Platinakártyásnak lenni.
Elég egy T-Home -os előfizetés (vezetékes telefon, internet, tévé) is az igényléshez.

[ Szerkesztve ]

(#9278) kali válasza Lirion (#9275) üzenetére


kali
legenda

tisztázzuk, mert szerintem valamit rosszul értelmezel! :N
hívószámkijelzés; link
szerintem én azért fizetek a hívószámkijelzés esetén, hogy a készülékem kijelzőjén megjelenjenek a hívók számai - amennyiben küldik a számukat!
az mindenkinek és minden esetben ingyenes szolgáltatás, hogy be-, vagy kikapcsolja azon funkciót, hogy küldje a telefonszámát, vagy sem! a te értelmezésedben az utóbbi funkció miként valósulna meg minden esetben, mindentől függetlenül, csak úgy, díjmentesen? :U
próbáld a két funkciót párhuzamosan és felcserélve be-, és kikapcsolni - már amennyiben van rá lehetőséged -, és látni fogod a különbséget...

[ Szerkesztve ]

(#9279) CHIPman válasza tjb007 (#9277) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor még jobban megcáfolódott az állítás. Tehát a Funt szinte akárki, a Like-ot meg a felsőoktatásban résztvevők igényelhetik.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9280) tjb007 válasza CHIPman (#9279) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, így van annyi kiegészítéssel, hogy nem csak a felsőoktatási diákigazolvány megléte a Like igénylésének feltétele hanem az is, hogy érvényes legyen (az aktuális szemeszterre).

(#9281) dedike válasza CHIPman (#9279) üzenetére


dedike
addikt

Attól, hogy a Like nem játszik, a Fun még játszhat. Ugyanaz, mint a like, csak egy százassal több havonta

Tehát akkor abban maradhatunk, hogy ugyanaz (bizonyos szempontból) és teljesen más (szintén bizonyos szempontból)... ;]

Jó szerencsét!

(#9282) 1430 válasza Lirion (#9261) üzenetére


1430
senior tag

Nem értem a problémád... Bemész az üzletbe, közlöd, hogy SGS II-est kérsz MM XL hűséggel 0 Ft-ért, de Relax 1000-ben maradnál. Amúgy meg a hűség ellenére is leválthatsz Relax 500-ra, mivel abba a tarifacsoportba tartozik.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9283) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Ha van egy meglévő előfizetésem és aláírok újabb 2évet valamint egy MM díjcsomagra vállalok hűséget akkor ugyan azon az áron kapom meg a telefont mint új előfizetőként? Csak azért kérdezem, mert már MM s díjcsomagom van és erre szeretnék alírni hűséget meg az előfizetésre, de webshopban nem ajánlja fel egyik telefonnál sem. Vagy ez csak személyesen intézhető?
Konkrétan wildfire S lenne a kiválasztott MM s csomaggal amit 19900-ért látok ennyiért meg fogom kapni a meglévő előfizetésre és díjcsomagra vállalt hűség esetén. Persze gondolom az nem függvénye, hogy pontokat is akarok beváltani.

Ja még annyit aranykártyás vagyok és társkártyás számomon is vannak pontok. A kettő ugye összevonható?

(#9284) 1430 válasza bozsozso (#9283) üzenetére


1430
senior tag

Igen, ez csak személyesen kivitelezhető.
Ha letelt a hűséged, akkor legalább olyan áron tudod megvenni, de tényleges árat személyesen vagy telefonon tudnak mondani.
Az egy ügyfélhez tartozó pontok bármelyik számon beválthatóak.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9285) bozsozso válasza 1430 (#9284) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm a gyors választ.

(#9286) Lirion válasza kali (#9278) üzenetére


Lirion
addikt

Igazad van, tényleg rosszul tudtam. így viszont még inkább surmó dolognak tartom, hogy ezért pénzt kérnek...

(#9287) kali válasza Lirion (#9286) üzenetére


kali
legenda

minden szolgáltató kér, minden csomagban, csak az egyikben beépítve, a másikban kérhető felárasan...

(#9288) Lirion válasza 1430 (#9282) üzenetére


Lirion
addikt

Hát nekem nem ezt mondták, pedig többször is megkérdeztem. Mediamania M-re akartam volna venni telefont relax 250-re váltással és mindig azt kaptam vissza, hogy ez esetben kötbér fizetendő.. De a leírásban is így szerepel:
"a kiválasztott díjcsomagot vagy internetcsomagot meghatározott ideig (1 vagy 2 év) nem váltja át kisebb havi díjú csomagra."
Vagy te tudsz valamit rosszul vagy a t-s ügyfélszolgálatisok.

(#9289) dedike válasza Lirion (#9288) üzenetére


dedike
addikt

Vagy te tudsz valamit rosszul vagy a t-s ügyfélszolgálatisok.

És ezt éppen 1430-nak? :Y

Jó szerencsét!

(#9290) koviandri76 válasza Lajosom86 (#7895) üzenetére


koviandri76
csendes tag

Mindenkinek írom, akit a Net Starttal megkárosítottak.
Alábbiakban közzéteszem a számlapanaszt amit a T-Mobile-nak küldtem faxon és e-mail-ben is.
Az egész levél Maus Róbertnek köszönhető aki ingyen, tiszta emberségből, meggyőződésből és szeretettel segít mindenkit aki hozzá fordul.
Ezúton is nagyon köszönöm a kitartó munkáját. Remélem ez elég lesz ahhoz, hogy jóváírják az 50000 Ft-os Net Start számlánkat.
Ha nem, a következő lépés a NMHH (Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság) lesz, akik ugye már köztudottan meg is tiltották a T-Mobile-nak a Net Start automatikus szolgáltatását.
Az első rész már akár mindenkinek jó lehet a reklamációhoz, a második részben egy céges előfizetés szerepel ami sokaknak érdektelen lehet, de az eredeti szöveget szerettem volna közzétenni, hogy ne legyenek félreértések.
Köszönettel:
Kovács András

Magyar Telekom Nyrt. Lakossági Szolgáltatások Üzletág
1117 Budapest, Kaposvár utca 5-7. (1519 Budapest, Pf. 434)
T-Mobile Ügyfélszolgálat
Telefon: 1430; (1) 265 92 10 Telefax: (1) 204 41 28 E-mail: ugyfelszolgalat@t-mobile.hu

Tárgy: Értesítés hatósági eljárás megindításáról
Kártérítés igényünk, számlapanaszunk valamint jogfenntartó nyilatkozatunk közlése.

Hivatkozások:
Kapcsolási szám:
MT ID: Folyószámlaszám:
Levelük: ( )
Vitatott számla: (2011.05.01.)

Tisztelt T-Mobile Lakossági Ügyfélszolgálat!

Alulírott --------------- Előfizető (cím----------- ) és ---------- mint Előfizető férje és a jelen eljárásban törvényes képviselője a következőképpen nyilatkozunk a Társaságuk által „méltányossági kérelmünkre” adni méltóztatott 2011.05.25-én kelt válaszukkal kapcsolatban.
A T. Szolgáltató által adott kioktató hangnemű és több tekintetben is megalapozatlan, adott esetben jogsértő állításokat is közlő levelet, különösen a fenyegetőző hangnemet a legteljesebb mértékben visszautasítjuk! A T. Szolgáltató által a „Net Start” szolgáltatás nyújtása, anélkül, hogy erre a T. Szolgáltató érvényes írásbeli előfizetői szerződést képes volna bemutatni, nem más mint a primitív jogsértésén alapuló nyilvánvaló csalási kísérlet. Ezt támasztja alá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság e körben összehívott sajtótájékoztatója is, amelyen a Hatóság az összes érintett előfizetőt kívánta a sajtó nyilvánossága útján tájékoztatni az FU7110-10/2011. számon a T. Szolgáltató ellen meghozott és kötelezést valamint felhívást mint szankciókat tartalmazó határozat lényegéről. Eszerint a T. Szolgáltató az összes érintett előfizetővel szemben jogsértően járt el, amikor érvényes írásos EESZ nélkül „automatikusan” kívánta nyújtani a „Net Start” elnevezésű szolgáltatását. A T. Szolgáltató a szolgáltatásnyújtása kapcsán az Előfizető érdekkörében felmerült és keletkezett összes kár tekintetében annak megtérítésére kötelezett az Eht. 134. § (1) és (3) bekezdései értelmében az egyéves elévülési időn belül az elmaradt haszon kivételével. A jelen esetben az általunk elszenvedett kár a T. Szolgáltató fentiekben körülírt jogsértő szolgáltatásnyújtása által a vitatott tárgyi számlán előadott „Net Start” forgalom teljes 107.616,38 Ft-os forgalmi díjának a számlán szereplő kedvezménnyel (-57.062,39 Ft) csökkentett 50.553,99 Ft összegében adódik, amelyet a T. Szolgáltató, jogkövető magatartása esetén, nyilván a teljes „Net Start” forgalom haladéktalan jóváírásával téríthet meg a részünkre.

A fentiek alapján követeljük a T. Szolgáltatótól, hogy a tárgyi számlán szereplő „Net Start” forgalom teljes összegét azonnali hatállyal jóváírással törölni szíveskedjen. Amennyiben a jelen felhívásunknak a közlést követő nyolc ( 8 ) naptári napon belül nem tesz eleget a T. Szolgáltató, úgy a Nemzeti- Média és Hírközlési Hatóságnál kérelemre induló piacfelügyeleti eljárást kezdeményezünk a T. Szolgáltató ellen. Egyben nyomatékosan felhívjuk a T. Szolgáltató figyelmét, hogy a vitatott számlát megalapozó helyzet a Hatóság itt bemutatott, sajtó által nyilvános határozata nélkül is különösen jogsértő volna, hiszen a „Partner 3 vállalati kedvezménnyel” megjelölésű előfizetés (díjcsomag) nyilván nem minősülhet általános előfizetésnek, hiszen azt a T. Szolgáltató nem nyilvános keretszerződések alapján (jelen esetben állami/önkormányzati fenntartású kórházról van szó) nyújtja, és ennek megfelelően „Partner 3 vállalati kedvezmény” megnevezéssel díjcsomag (előfizetés) a Díjszabásban és az egész ÁSZF-ben nem is szerepel. Ekként a Díjszabásban a „Net Start” alatt szereplő „általános előfizetésekhez” kitétellel önmagban is összeegyeztethetetlen a „Net Start” automatikus nyújtása nem általános előfizetésen.
Jogfenntartó nyilatkozat: Fenntartjuk minden jogainkat az egyéves elévülési időn belül, hogy a T. Szolgáltató által kártérítés és kötbér formájában követeljük megtéríteni mindazokat a kárainkat, amelyek az érvényes írásbeli szerződés nélküli és így jogsértő szolgáltatásnyújtásból keletkeztek, így különösen a tárgyi számlával kapcsolatosan felmerülő esetleges korlátozás, kikapcsolás (önmagában is jogellenes szüneteltetés) ideje alatt a le nem beszélhető havidíj és a fel nem használható „Partner 3 vállalati kedvezmény” bizonyítható, a korábbi számlák alapján átlagolt összegei tekintetében, valamint különösen a követeléskezelés során számlázott mindennemű ügyfélszolgálati, adminisztrációs, eljárási etc. díjak tekintetében, valamint minden a jelen pillanatban fel nem ismerhető egyéb káraink esetében egyaránt és egyetemlegesen.
A jelen felhívásunkat egyebekben mint a tárgyi számlára benyújtott számlapanaszunkat adjuk elő, amelyre 30 napos határidővel a T. Szolgáltató érdemi, adekvát és lényegi választ köteles a részünkre postai úton adni.

Kérjük a fentiek tudomásulvételét!

---------, 2011. június 30.

Tisztelettel:

/: ---------- :/ /: ---------- :/
panaszos előfizető a panaszos előfizető törvényes képviselője

Postacím: -----------
Telefon: ------------
E-mail: --------------

[ Powered by Tele-Maus Nonprofit Consulting © 2010, 2011 www.tele-maus.hu ]

(#9291) zoli62 válasza kali (#9287) üzenetére


zoli62
addikt

Tegyük hozzá, csak egy szolgáltató kér érte külön pénzt, a másik kettő a hasonló árszinten értékesített díjcsomagjainak havidíjába beépíti.

(#9292) koviandri76 válasza zoli62 (#9291) üzenetére


koviandri76
csendes tag

A másik két szolgáltató hasonló csomagját is vizsgálja a Média Hatóság.

(#9293) zoli62 válasza koviandri76 (#9292) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, anetstarttal kapcsoltban. Itt viszont a hívószámkijelzésről volt szó, amiért egyedül csak a T-Mobile kér külön pénzt.

(#9294) CHIPman válasza zoli62 (#9293) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Pesszimizmus rulz. Miért nem úgy veszed, hogy megengedi, hogy kikapcsold, és akkor még pénzt se kér érte? T-nél vannak a legolcsóbb díjcsomagok, némelyik még akkor is jobb, ha fizetned "kell" a hívószámkijelzésért.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9295) Dave1984


Dave1984
őstag

Nem a T-Mobile mellett akarok szónokólni,de mikor papámnak vettem elöfizetêst,az 1.dolgom az volt,h.kikapcsoltattam a Netstartot.Szoval inkabb tájékozódni kêne vásárlás elött ês akkor nem érhetik kellemetlen meglepetések az embert:)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#9296) Pompi válasza koviandri76 (#9290) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az 50 000 / 100 000 forint (nem igazán értem, hogy végül mennyi volt a számla végösszeg) adatforgalom hogyan jött össze? Mert ennyi pénz 13 forint / 10 kB árral számolva (Net Start) az ~38 / ~76 megabyte, ami azt jelenti, hogy azért használva volt a internet. Nem tűnt fel a használónak, hogy van internet? Nem gondolt bele, hogy talán nem ingyen van és fizetni kell majd érte? Szóval részben értem a felháborodást, és tisztán látszik, hogy a T részéről ez elég nagy lehúzás, de a felhasználó oldalról is van benne hiba.

Feel Good Inc.

(#9297) CHIPman válasza Pompi (#9296) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem feltétlenül jelenti azt, az Android nagyon szépen eljátszadozik a Market frissítésekkel/backupokkal, gmail backupokkal, gmail letöltéssel stb. Én úgy vettem ki belőle, hogy forgalom alapján volt 100k, viszont a T méltányosságból :DDD nem ad ki ilyen téren 50k-nál nagyobb számlát, ahogy az oldalon is írják.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#9298) kali válasza CHIPman (#9297) üzenetére


kali
legenda

100 e ft-os mobilinternetes számlát azért alapban elég nehéz csinálni net start esetén is, mivel a 13 ft / 10 kilobyte forgalmi díj 50 e ft felett a leugrik 0.13 ft / 10 kilobyte egységű számlázásra, tehát amíg az első 50 e ft eléréséhez elég ~ 37.5 megabyte, úgy a következő 50 e ft esetén már további 3756 megabyte adatforgalom szükséges, arra pedig már nehézkes lenne ráfogni, hogy csak néhány alkalmazás szinkronizált/frissített...
persze vannak kivételes (nem publikus...stb) havidíjas csomagok, ahol nem érvényes az olcsósítás 50 e ft felett!

[ Szerkesztve ]

(#9299) TooN


TooN
aktív tag

Hello!

Adatforgalommal kapcsolatos kérdésem lenne. (megint)

Ha olyan oldalt nyitok meg, mint az:
m.facebook.com
m.googlemaps.com
akkor ezek ténylegesen nem kerülnek kiszámlázásra, mint adatforgalom?
Ha így van, akkor ezek megjelennek az adatszámlálóban, vagy sem?

Ja és az adatszámlálót mikor érdemes nullázni, mindig 1-én, vagy annak megfelelően, ahogy a T kiállítja a számlát tól-ig dátumnak megfelelően, hogy lássam, hogy hol tartok.

Előre is köszi

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#9300) CHIPman válasza TooN (#9299) üzenetére


CHIPman
nagyúr

De.
Én 15-én vettem előfizetést, elsejéig fél hónapot számláztak, aztán gondolom 1.-től 1.-ig van a számlázás.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.