Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) Panamaboy válasza dedike (#9099) üzenetére


Panamaboy
csendes tag

Volt korábban a T-nél egy csomag, 17 ezer volt a havi alapdíja és 5000 percet lehetett vele telefonálni a T irányába. Nincs már ez a csomag? Van egyáltalán a Vodafone Üzleti Sabadon Pusz tarifához hasonló T tarifa? A T pontban az ÉnCégem és az Etalon tarifát ajánlották, na de hamár beszélek havonta 1500-2000 percet akkor bőven 20-30 ezer, vagy akár 40 ezer forint főlé megy a számlám, miközben a Vodafone ad 6000 percet 15.000 Ft-ért. Nem mindegy. Tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#9102) tjb007 válasza Panamaboy (#9101) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs és nincs.

(#9103) dedike válasza fi:zi'k (#9100) üzenetére


dedike
addikt

Akkor az rövidesen az asztalodon/szekrényeden/zsebedben fog fityegni! ;)

Panamaboy:

Persze. Vodafone üzleti szabadon plusz... :(

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#9104) gomsadi#


gomsadi#
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy nagyon alap kerdesem. A T-mobile mm s csomag 5000 Ft-os kerete hivasra, hogy használható fel? Ugye tartalmaz 500 MB adatot, 50 db SMS-t, 10 óra mobil tv-t. És az 5000-ből mennyi használható fel telefonalasra? Nem talaltam vagy figyelmetlen voltam amikor neztem. köszi

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#9105) tjb007 válasza gomsadi# (#9104) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az havidíj 100% -ban lebeszélhető, azaz az 5000 forintból 5000 forint használható fel telefonálásra.

(#9106) gomsadi# válasza tjb007 (#9105) üzenetére


gomsadi#
tag

És akkor ezen felül van az adat SMS tv? Az így jó... koszonom!

Have a Lot of Fun!!

(#9107) dedike válasza gomsadi# (#9106) üzenetére


dedike
addikt

Úgyvan! :K

Jó szerencsét!

(#9108) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

MédiaMánia S díjcsomagom van, benne 10 óra Mobil TV-vel. Ha megrendelem a Mobil TV Extra csomagot, de még ebben a hónapban le is mondom, akkor csak az aktív napok száma után kell fizetni. De mi van akkor, hogyha pl. bekapcsolom július 30-án és kikapcsolom augusztus 2-án? Idézek a Díjszabásból:

"Mobil TV szolgáltatás havi díja féltört havi módon kerül kiszámlázásra, azaz az előfizető a beváltás hónapjában részarányosan, az azt követő hónapokban teljes havi díjat fizet, függetlenül a kiváltás időpontjától. "

Ez tényleg így van? Elég érdekes dolog.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9109) dedike válasza szabogabor10 (#9108) üzenetére


dedike
addikt

Nem fogod megtudni sosem, mivel:
Mobil Tv szolgáltatás esetében, amennyiben az előfizető a Mobil TV szolgáltatást 5 órán keresztül folyamatosan, megszakítás nélkül veszi igénybe, a szolgáltató a hálózat biztonsága és a szolgáltatás minőségének fenntartása érdekében jogosult az adott előfizető esetében a Mobil TV szolgáltatás igénybevételét megszakítani. ;) Díjszabás, 21. o. 4.4.1.

Jó szerencsét!

(#9110) szabogabor10 válasza dedike (#9109) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem félreértesz. Nem akarok én 5 óránál többet tévézni egyhuzamban. Max fél órát. :)
Arra gondolok, hogy ha megrendelem a Mobil TV Extrát mondjuk július 30-án és augusztus 2-án lemondom, akkor augusztusra kiszámlázzák-e a 990 Ft-os teljes havidíjat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9111) dedike válasza szabogabor10 (#9110) üzenetére


dedike
addikt

Jah! Hogy a szolgáltatást és nem magát az adást... :B

Szerintem azt is törthavi módon számolják, tehát ha jól értem, akkor 4 napot fogsz fizetni... szerintem...

Jó szerencsét!

(#9112) St3ven válasza DonMedve (#9098) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem el volt képedve a futár srác, hogy ki akarom bontani a csomagot, meg azon is, amikor mondtam, hogy a T-Mobile honlapján is azt javasolják, hogy előtte ellenőrizzük, hogy minden (memkari, akksi, töltő stb.) benne van-e.

Ha belegondolsz, ez jogos is, hiszen átvétel előtt még nem a Tied az áru, szóval ne állj neki kisbicskával nyitogatni, majd ha átvetted. A tulajdonjog az áru értékének a kiegyenlítésével, ill. másik oldalról az áru átadásával száll át rád (amit ugye Te az átvételi elismervény aláírásával nyugtázol).

Itt a T-Mobile komolyan hárítja a felelősséget - elég megmosolyogtató módon, hiszen ennek semmi jogi alapja nincs -, miközben szerintem tökéletesen tisztában van vele, hogy a futárcég nem adhatja oda más (jelen esetben a T-Mobile) áruját kinyitogatásra, még a megrendelőnek sem, ameddig át nem száll rá az áru tulajdonjoga.

A futárcég felelősséggel tartozik más árujáért, ez nem az a közvetítő nélküli tiszta helyzet, amikor bent vagy az üzletben, és a tulajdonossal (a T-Mobile képviselőjével) nézegetitek közösen a megvásárolni/eladni kívánt árut, amit nyilván a kezedbe vehetsz, hiszen az a cég érdeke, hogy megvegyed tőle.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#9113) DonMedve válasza St3ven (#9112) üzenetére


DonMedve
addikt

Felőlem nézhet,de nem szoktak vacakolni.Én bizony le szoktam ellenőrizni,akár tetszik nekik,akár nem.
Amúgy úgy működik,hogyha valamilyen oknál fogva nem veszed át,írtok egy jegyzőkönyvet amit Te is meg a futár is aláír és ezzel viszi vissza a T-nek.Ennyi az egész.Jogodban ál átvizsgálni. :K

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#9114) kali válasza DonMedve (#9113) üzenetére


kali
legenda

mondjuk néha a futárok sincsenek túlzottan képben, nekem amikor kihozta a galaxy s 2 telefont, mutatta, hogy bontatlan, és mondta, hogy a t-mobile matricájával van lezárva, szóval nyugodtan írjam alá az átvételi jegyzőkönyvet...stb - valóban bontatlan volt, a "gond" csak annyi volt, hogy nem t-mobile, hanem az eredeti samsung matricával volt lezárva! :) mondjuk nem is bontottam ki a dobozt, csak a küldemény kifizetése után, de lelkem rajta... :U

(#9115) Szancsó válasza 1430 (#9068) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Köszi, közben én is erre jutottam ( igaz indirekt módon a honlapon keresztül, mert a 1430 -as automata szövegelését nem bírtam végighallgatni :((( ), pedig reménykedtem: van pár ezer pontom és rendeltem egy készüléket, mondom hátha legalább most ki tudom használni.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#9116) fi:zi'k válasza St3ven (#9112) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pedig ez a T-mobile-tól függetlenül bevett gyakorlat, hogy átvétel előtt jogod van megtekinteni a csomag tartalmát, és csak akkor vagy köteles átvenni, ha az megfelel az általad rendelt termék(ek)nek. Csak ugye ez plusz idő a futárnak, akik nem szeretnek várni. Illetve viszonylagosan nagy a bizalom futárcégekkel szemben, ezért a többség nem vacakol ilyennel, hogy a futár előtt kibontsa.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9117) ForRedGlory válasza szabogabor10 (#9110) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igy van, ahogy mondod, feltorthavi. Barmikor mondod le, a lemondas honapjaban a teljes havidij ki fog menni.

(#9118) szabogabor10 válasza ForRedGlory (#9117) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. És ha megrendelem mondjuk 2-án és lemondom még ugyanabban a hónapban 8-án, akkor csak ezt a 7 napot fizetem, ugye? Azért gondolom, mert így lenne igazságos és ez meríti ki a részarányos számlázás fogalmát.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9119) ForRedGlory válasza szabogabor10 (#9118) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem, a teljes honapra megy ki ebben az esetben is.
A reszaranyos szamlazas csak igazsagos lehet, igazsagtalan nem :)

(#9120) szabogabor10 válasza ForRedGlory (#9119) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez érdekes.. Tehát ha egyszer aktiválod, akkor mindenképpen ki kell fizetned a teljes havidíjat, vagy még abban a hónapban vagy következő hónapban. Hogyha pl. elmész nyaralni 1 hétre, megrendeled, mert szeretnéd nézni az Extra csatornákat, és hazamenetelkor lemondod, kiszámlázzák a teljes összeget, mintha egy teljes hónapra megrendelted volna. Ez mióta fair? Lehúzás ez, nem is akármilyen. És sajnos az összes szolgáltató ezt csinálja bármilyen szolgáltatás esetében.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9121) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Még soha nem rendeltem webshop-ból. A kiszállítás idejét meg tudom határozni, mert napközben dolgozom ezért nem vagyok otthon. Vagy esetleg a feleségem és átveheti?

(#9122) St3ven válasza bozsozso (#9121) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem eddig köze nem volt a tényleges (napon belüli) kiszállítási időpontnak a megjelölthöz, pedig többször rendeltem tőlük. Az egyik futár szerint nem is kapnak ilyen infót a T-Mobile-tól...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#9124) blueye válasza bozsozso (#9121) üzenetére


blueye
veterán

Meg tudod adni az atveteli idointervallumot es az atvevo szemelyet is (ig. Szammal egyutt).

(#9125) 1430 válasza bozsozso (#9121) üzenetére


1430
senior tag

Nos, mint olvashattad, eltérőek a tapasztalatok. Mondjuk úgy, hogy a DHL-nek foggalma sem lesz az általad megjelölt időszakról (az irányítószám alapján "elvileg" a felajánlott időszakokban szállít a DHL azon a területen).
Szóval a legjobb, ha nem határozod meg az időpontot vagy ha nagyon fontos, akkor írd bele a szállítási megjegyzésbe (ezt a futár szóról szóra látni fogja a papírján), de nyilván ez sem jelenti azt, hogy biztos be fogja tartani. Amúgy rendelheted a munkahelyed (vagy bármely más magyarországi) címére is, ha ott át tudod venni.

Lakótársamnál például nem volt hajlandó a délután 16 óra utáni kiszállításra a futár (a WS-ban kiválasztható volt és beleírtam a megjegyzésbe is), de azt felajánlotta, hogy akkor éppen a címtől 5-600 méterre lévő MOL székháznál lesz, ha gondolja, ott átveheti. Ő persze odament és átvette...

Ami a meghatalmazást illeti. Ha szerződésköteles terméket veszel, azt csak a szerződő fél veheti át. Meghatalmazást pedig magánszemélytől nem fogadnak el (legfeljebb ügyvéd vagy közjegyző átlal ellenjegyzettet), jogi személytől is csak akkor, ha ezt előre jelzi (és beküldi).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9126) blueye válasza 1430 (#9125) üzenetére


blueye
veterán

Regen (igaz csak keszuleket) siman atvette mas altalam megjelolt szemely. Ez megvaltozott?

(#9127) tjb007 válasza blueye (#9126) üzenetére


tjb007
nagyúr

A szerződés-köteles termékeket nem, minden más esetben meg lehet jelölni, hogy a szállítási címen tartózkodó másik személy átveheti e a csomagot/küldeményt.

(#9128) kali válasza blueye (#9126) üzenetére


kali
legenda

tőlem bő 2 hete személyit sem kért a futár, illetve más módon sem azonosított be, pedig nem csak a telefont vettem át, hanem további 2 év hűséget is aláírtam az egyik előfizetésemre, illetve további 1 év hűséget mobilinternetre! :)

(#9129) 1430 válasza kali (#9128) üzenetére


1430
senior tag

Múlt hét pénteken vettem át egy SIM-et (Fun díjcsomaggal), és tőlem sem kért igazolványt, de ha a egy nő akarta volna helyettem átvenni, lehet fennakadt volna a dolgon... Szóval arra nem lehet apellálni, hogy majd bozsozso felesége a férje nevét leírva (hamisítva) át tudja venni a rendelést (ha szerződésköteles).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9130) kali válasza 1430 (#9129) üzenetére


kali
legenda

jó, ez egyértelmű, lehet, hogy nálunk sem adta volna át csak úgy például az asszonynak, de akkor is... többször rendeltem már mobiltelefont webshop útján, és máskor azért kértek tőlem személyi igazolványt!

[ Szerkesztve ]

(#9131) dedike válasza kali (#9130) üzenetére


dedike
addikt

Ja! A többszörös visszaesőknél... :DDD

Tőlem sosem kért még a futár papírt/igazolványt, igaz már nagyon régóta ugyanaz a futár hozza a csomagokat... :)

Jó szerencsét!

(#9132) kali válasza dedike (#9131) üzenetére


kali
legenda

anno azonos futár hozta ~ 2 év eltéréssel két telefonomat, de most új volt - mondjuk azóta a város másik felére költöztünk, bár nem tudom, hogy ez számít(hat), vagy sem?!?!
mondjuk az utóbbi telefonjaimat inkább üzletben vettem, csak most sehol sem volt sgs2, és nem volt kedvem napról napra minden üzletet végigjárni, hogy hol mikor "töltik fel" a készletet, és fogok ki egyet...

[ Szerkesztve ]

(#9133) bozsozso


bozsozso
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#9134) trohak


trohak
csendes tag

Sziasztok!!

Szükségem lenne egy részletes híváslistára a szolgáltatótól.
Ez mennyibe kerül, illetve mi kell hozzá? A bejövő hívásokat tényleg nem tartalmazza?
Előre is köszi!!

(#9135) kali válasza trohak (#9134) üzenetére


kali
legenda

amennyiben kivitelezhető részedről a my t-mobile belépés, úgy online 375 ft - ellenben csak az utolsó 3 hónap adatai kérhetők le!

[ Szerkesztve ]

(#9136) ForRedGlory válasza trohak (#9134) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Postan 1000Ft, interneten, ahogy irtak 375Ft brutto.

(#9137) trohak


trohak
csendes tag

Köszi a választ!!

Személyesen is lehet kérni?

(#9138) kali válasza trohak (#9137) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#9139) ForRedGlory válasza szabogabor10 (#9120) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez nem is részarányos számlázás, amit írsz. Egyrészt nem a teljes havidíjat fizeted ki, ha hónap közben megrendeled, majd lemondod pár nap múlva, hanem időarányosan a megrendeléstől a hónap végéig. Gondolom az sem tetszene, ha időarányosan túlhasználnád véletlen és kimenne 10k-s számla. Többek közt ezért (is) van kitalálva a féltörthavi számlázás.
Mix csomag mellett meg, alapból minden ilyen számlázási módra vált, legyen az internet, vagy bármilyen kiegészítő csomag.

[ Szerkesztve ]

(#9140) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#9091) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elfelejtettem kérdezni, hogy rendelés esetén mindig hívnak telefonon? Csak egy 2. mailt kaptam, hogy jóváhagyták a rendelést.
Illetve, ha jól sejtem a "szállítás alatt" státusz már félsiker.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9142) dedike válasza fi:zi'k (#9140) üzenetére


dedike
addikt

Szállítás alatt azt jelenti, hogy a futárnál van a telefonod. ;)

Jó szerencsét!

(#9143) fi:zi'k válasza dedike (#9142) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is így értelmeztem, de köszi a megerősítést. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9144) zoli62 válasza kali (#9135) üzenetére


zoli62
addikt

Kiegészíteném. Amennyiben bemész T Pontba,és kéred a hívásrészletezőt, de a helyszínen megnézed, akkor díjmentes.

(#9145) kali válasza zoli62 (#9144) üzenetére


kali
legenda

azt írta, hogy szüksége lenne rá, nem pedig megnézné/kíváncsi rá - értelmezésemben így nem elég egy pillantást vetnie rá, más esetben meg ugye fizetős...

(#9146) zoli62 válasza kali (#9145) üzenetére


zoli62
addikt

Ja hát nekem már reklamáció céljából odadták úgy is, hogy nem kellett fizetnem érte. :) Hozzáteszem, jogos is volt.

(#9147) B1T3


B1T3
addikt

Múlt hónapban az adatforgalomra vonatkozóan kb. 67%-nál kaptam egy sms-t, hogy meghaladtam a 80%-ot. Hogy lehet ez? Azt hittem, nem emlékszem jól, ezért lekérdeztem az adatforgalmat, ami alátámasztotta, hogy jól emlékszem.

(#9149) 1430 válasza B1T3 (#9147) üzenetére


1430
senior tag

És csak akkor kérdezted le a forgalmad? Vagy később is?
Mert az adatforgalmi értesítő minden adatforgalom befejezérkor frissül, és ha átlépted a határt, küldi az értesítőt. Viszont a hívásforgalmi tájékoztató csak 6 óránként frissül, így ha azonnal lekérdezed a forgalmad (az értesítő SMS-t követően), szinte biztos, hogy nem megfelelő értéket kapsz vissza.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9150) zoli62 válasza 1430 (#9149) üzenetére


zoli62
addikt

Látod, ezért kellene bevezetni a hóközi elektronikus hívásrészletezőt (adatforgalomra is, hasonlatosan a Telenorhoz), hogy ne csak a T Pontban rendelkezésre álló belső rendszerből lehessen kinyomtani.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.