Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59901) Frenky25


Frenky25
tag

Én délután óta nem térek magamhoz, ilyen lehúzást még nem láttam...semmi oka nincs az emelésnek, vagy tényleg ennyi pénzt elvitt az interconnect díj csökkentése?. :o Ez az amit nem hiszek el...pénzszivattyú..semmi más..

[ Szerkesztve ]

(#59902) generaltoti2


generaltoti2
tag

lumia 735 csak dominósan rendelhető. Az agyam ledobja az ékszíjat. Most meg jön az áremelés. Ha nem lenne szükségem a 4g re azonnal váltanék 15 év után ezt is elérte.

(#59903) glaci válasza Frenky25 (#59901) üzenetére


glaci
őstag

Én is ezen agyalok:
Tudomásom szerint nincs semmi új különadó, vagy egyéb új állami sarc. Akkor meg mi a fene indokolja?
Mert ha "csak" az "extra profit", az nagyon "bicska nyitogató"!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#59904) Zeki


Zeki
nagyúr

Ma reggel telefon bekapcs, jön az sms, hogy aktiválták a napinetet, és most 195Ft/10 megabájttal netezhetek.... MI????
Emlékeim szerint a domino surf csomaghoz vettem egy 500 megás netet is, és emlékeim szerint annak még tartania kéne (legutóbb mintha az app ilyet mutatott volna)... de azt már nem mutatja a telekom app, csak a surf-öt.

(#59905) Vangelis válasza Zeki (#59904) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kell a pénz nekik :) ;]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#59906) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Most néztem rá a tarifákra, igaz csak a Next csomagok árára emlékszek fejből, de azok nem változtak. Vagy nem jól látom? Melyik csomagok ára ment fel?

(#59907) Zeki válasza Vangelis (#59905) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na valszeg én emlékeztem rosszul... de lehet hogy a telekom app sem mutatta jó, mert nem április 30 volt a lajárat, az fix.

(#59908) cris78 válasza lugosi (#59906) üzenetére


cris78
őstag

Leginkább a percdijak emelkedtek. Fun s
Havidija 200Ft-tal emelkedett. A net csomagok, bővítőkről nem is beszélve.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#59909) #78121280 válasza lugosi (#59906) üzenetére


#78121280
törölt tag

Next csomagokat nem érinti.
Ebben megtalálsz mindent.
Link

(#59910) lugosi válasza #78121280 (#59909) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, kiváló --- van egy net&roll xs aranytárskártyám, 2000-ről 2700-ra kissé szigorú. :(((

(#59911) sifarr


sifarr
senior tag

Ezek előrehozott áremelések.
Júliustól az új tarifahűséges szerződések esetében a szolgáltató gyakorlatilag nem emelhet árat. Alacsonyabb csomagra váltás lehetőségével sem. Tehát a szolgáltató oldaláról a tarifa 2 évre befagy.

Szerintem hasonló lépés várható a másik kettőtől is.
Ha ők pár hónappal később emelnek árat, akkor annak csak ügyfélszerzési oka lesz.

[ Szerkesztve ]

(#59912) btz


btz
addikt

Lekéne viszonzásul dönteni pár adótornyot.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#59913) Zeki válasza btz (#59912) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fenét, ott kell hagyni őket a fenébe. Ott a bluemobile , sokkal olcsóbb. VOIP is megy.

(#59914) chester99


chester99
aktív tag

Srácok, én céges mobil flottába vagyok, amiben nincs internet, az 1 gb-ért fizetek 2190 ft-ot, most akkor ezt is megfejelik 300 forinttal? (már ez az összeg is vérlázító).

(#59915) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ezek utan szinte biztos, hogy visszamegyek feltoltosnek. Kar, hogy a bluemobile nem tud LTE-t, igy sajnos az kiesik.

(#59916) polonic


polonic
félisten

Aki tud, menjen flottaba. Sok munkahelyen van ceges flotta, az is opcio. Szamot is be lehet vinni.

(#59917) btz válasza chester99 (#59914) üzenetére


btz
addikt

Hát remélem nem.

ⓑⓣⓩ

(#59918) r3dsnake válasza polonic (#59916) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Minden flottaban a telefonalas van eloterbe helyezve.

(#59919) lugosi válasza lugosi (#59910) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért ez egy kafa 35%-os emelkedés. Mondjuk le fogom mondani, mert nincs rajta hűség, de azért 35% az 35%. Nem tudom tényleg mivel indokolják, valószínű nem éri meg nekik ez a kis csomag, és nem akarják azt mondani, hogy megszüntetik, inkább felemelik annyira, hogy akinek ilyen van, pont ne érje meg fenntartani.
Annyiból rossz döntés ez, hogy ha nem nagyon változtatnak rajta, akkor 2000-ért tovább fizettem volna, így lett volna 2000 ft bevételük, de a 2700-at nem fizetem ki, így nem 700 Ft emelésük nem lesz, hanem 2000 Ft bevételük sem lesz. És ekkora emelésnél szerintem nem én vagyok ezzel így egyedül. Na mindegy, ők tudják, ők az okosabbak.

(#59920) polonic válasza r3dsnake (#59918) üzenetére


polonic
félisten

Nem mindenben. nekunk sem olyan.

(#59921) eddie17


eddie17
addikt

Na akkor elintézte a T hogy ne gondolkodjak milyen csomagot szeretnék náluk a hűségem után. Aviszonnemlátásra. :)

(#59922) St3ven válasza r3dsnake (#59915) üzenetére


St3ven
addikt

Igazából aki még mindig hagyományos módon telefonál és SMS-ezik - nem extrém mennyiségben -, valami alap mobilnettel kiegészítve a szinkronizáláshoz, annak már egy ideje csak feltöltősként éri meg.
Ilyen téren pedig a blue-nál átláthatóbb, kiszámíthatóbb megoldást nehezen talál.

Aki meg nyitott a VoIP-ra, annak ott vannak a különböző Dellmont-klónok, vagy ha nem akar ennyire belemerülni, már a WhatsApp is kínál értelmes alternatívát.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#59923) r3dsnake válasza polonic (#59920) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mennyire nyitott a flotta? :)

St3ven: De ez felfoghatatlan számomra, hogy képtelenek a szolgáltatók a technológiai fejlődéssel együtt haladni. Ott a 150 megabites LTE, és elkérnek 2ezer forintot 1gb adatforgalomért. Egy okostelón mennyi az az 1GB? Napi szinten elforgalmazok annyit, csak wifin, mivel másképp nem lehet győzni. Telefonálásra annyit használom a telefont, ha valaki hív, vagy ha bejelentkezek a fodrászhoz, vagy esetleg valami sürgős szitu van. Minden ismerősömnek van mobilnete, családtagoknak is, mindenkivel írásban kommunikálunk. Nevetségesnek tartom, hogy még mindig itt tartunk, hogy forgalomkorlátos nettel kell számolgatni a megákat, miközben elérhető sebességben 3x annyit kínálnak, mint az itthoni kábeles netem. Haladni kéne a korral.

(#59924) polonic válasza r3dsnake (#59923) üzenetére


polonic
félisten

Egy sikeres felvételi eljáráson kell átesni a céghez. :D

Szét kell nézni egyébként, vannak nyitott flották is jó feltételekkel. Meg tényleg a céges flották is elég jók.

(#59925) r3dsnake válasza polonic (#59924) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Állás is jöhet. :D

[ Szerkesztve ]

(#59926) btz válasza r3dsnake (#59925) üzenetére


btz
addikt

Remélem most sokan otthagyják őket és átgondolják a dolgot. Aki pedig ezt kitalálta azt haladéktalanul menesztik az állásából.

ⓑⓣⓩ

(#59927) gerii


gerii
addikt

Most néztem az oldalukon, ez nevetséges. Minden percdíj +4Ft, a net több 100Ft-tal több, az ügyfélszolgálatos dolgok árai DUPLÁzódtak.

Azt írták, hogy kétoldalú módosítás, na most ez azt jelenti hogy a már hűségidős embereknek nem emelhetik a meglévő csomagjukat?
Mert akkor vagy vennem kell gyorsan a már nem létező 735-öst hűséggel, vagy 10+év után otthagyom őket a picsába.
2015-ben mobilkommunikációs iparban árat emelni kimeríti a Viktorizálás fogalmát is. :((

Na folytatom a visszaolvasást.

[ Szerkesztve ]

(#59928) Teko001 válasza gerii (#59927) üzenetére


Teko001
őstag

(#59929) Soulfly842 válasza Teko001 (#59928) üzenetére


Soulfly842
addikt

Közel sincs arról szó, hogy a készletkiírás ne működne. Van egy 1 v. 2 db-os biztonsági készletszint, amit nem jelez ki a rendszer. Ráció van ebben, mert lehet hibás, vagy visszaáruzásra váró termék is készleten. Ez cikkszámonként értendő. Tehát pl. ha egy lumia 735-ből van 4 db raktárkészleten, de mindegyik más színben, akkor sem jelenik meg.

___________

A kétoldalú szerződésmódosítás margójára:

Készülék-hűségidő esetén a szerződés nem mondható fel, de kisebb havidíjúra váltható, van ennek egy engedélyeztetési folyamata, de legkésőbb 15.-ig ezt rendezni kell, ha valakinek ilyen jellegű törekvése van. A kiküldött tárgyhavi számlákban is szerepelni fog ehhez kapcsolódóan minden információ. Ez, a telefonos ügyfélszolgálaton is kezelhető, a szerződés szintű jelszó ellenében.

Az EU plusz viszont korrektebb a Voda alternatív megoldásához képest szerintem. A legtöbbeknek nem az a lényeg, h. lehúzzanak valamit a netről, hanem hogy a tőlük távol lévő szeretteiket hallják. Az átlagfelhasználónak/ a mindennapok emberének ez bőven hibátlan megoldás. Ez egy informatikai/olyan oldal - ahol az ember aktívabban/nagyobb érdeklődéssel kezeli a technológia ezen vívmányait. De úgy, hogy ezernyi ügyfelet látok: az ötszáz MB is bőven sok a legtöbbeknek/avagy beosztják.
S tekintettel arra, hogy az EU Plusszal az ember az adott országban is korlátlanul tud telefonálni, forintálisan ez sokkal többet ad, ha valaki használja is kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#59930) dedike válasza Soulfly842 (#59929) üzenetére


dedike
addikt

A készülék-hűségidőn az előfizetésre vállalt hűséget érted?

A Net&Roll XS mire váltható lejjebb?

Jó szerencsét!

(#59931) Teko001 válasza dedike (#59930) üzenetére


Teko001
őstag

Ha előfizetésre vállalsz hűséget, akkor amúgy is szabadon mozoghatsz a díjcsomagok között. Amire te gondolsz, az a díjcsomagra vállalt hűség, ami lehet készülékkel/készülék nélkül

[ Szerkesztve ]

(#59932) Soulfly842 válasza dedike (#59930) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem feltétlenül. A készülékhűségidő az továbbra is adott lesz, az adott kötbérrel egyetemben, de a kisebb díjcsomagra - az ÁSZF változás miatt átalakított díjcsomaghoz kötődő hűségidő miatt - lentebb válthat az ügyfél.

Max hangalapú Move XS-re, vagy
Aranytárskártya Net&Roll XS-re :)

(#59933) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Mozaik XS csomagom van 2015.12.20.-ig elöfizetés és tarifacsomaghűséggel.Lehetséges most lejjebb váltani Eco XS-re?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#59934) St3ven válasza Szólista (#59933) üzenetére


St3ven
addikt

Biztos, hogy Eco XS-t szeretnél?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#59935) #41133696


#41133696
törölt tag

(#59936) gerii válasza Teko001 (#59931) üzenetére


gerii
addikt

Én ugye most néztem, hogy újrakötöm 2 év előfizetés hűséggel, de nem találni ilyen opciót, csak díjcsomagra vállaltat. Vagy én vagyok a hülye.

Nemrég volt a nagy hír, hogy a hívásvégződtetési díj 7Ft-ról 1,7Ft-ra csökken, ehhez hozzáadva a 4Ft-os mostani emelést szép kis +nyereség a Telekomnak. Költsék adóra.

(#59937) Szólista válasza St3ven (#59934) üzenetére


Szólista
senior tag

Nagyon kevesett beszélek/sms-t irok ezért ez elég lenne.A mostani csomagnál van Netplusz 200MB 590-ért,az Eco XS-hez vennék NetPlusz M-met(500MB) és így is kevesebb lenne a havidij.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#59938) St3ven válasza Szólista (#59937) üzenetére


St3ven
addikt

Akkor már inkább 1990 Ft-os havidíjért Move XS, és ahhoz "csak" 990 Ft a NetPlusz M, szemben a 2190 Ft-os havidíjú Eco XS-sel, amelyhez ugyanez a netcsomag 1790 Ft-ba kerül.

Annyi hátránya van csak ennek a konstrukciónak, hogy elektronikusan fizetve kerül 1990 Ft-ba a Move XS, de amúgy 2980<3980.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#59939) Teko001 válasza gerii (#59936) üzenetére


Teko001
őstag

Nem tudom, hogy most milyen konstrukciókban árulják, de egy 5 hónapja még létezett olyan, hogy csak előfizetésre vállalt hűséggel vettél telefont. Persze olyankor nem is jár nagy kedvezmény.

(#59940) gerii válasza Teko001 (#59939) üzenetére


gerii
addikt

Én 2 éve így vettem telefont, nem volt szignifikáns különbség a kettő között (~3500Ft-os csomag). Amióta az új szutyok webdizájnjuk van nem találom ezt az opciót.

[ Szerkesztve ]

(#59941) r3dsnake válasza Szólista (#59937) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sokkal drágább a net az EcoXS-hez, mint a MoveXS-hez.

(#59942) Szólista válasza St3ven (#59938) üzenetére


Szólista
senior tag

Köszi,megnézem a Movi XS-t.Az elektronikus fizetés nem gond már 3-4hónapja így fizetem a számlámat.Tényleg a NetPlusz M 1790,ezt benéztem az Eco Xs-nél. :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#59943) Teko001 válasza gerii (#59940) üzenetére


Teko001
őstag

Olyan, mintha már nem is lenne online kedvezmény sem, szóval akár telefonon is megpróbálhatod.

(#59944) Szólista válasza Szólista (#59942) üzenetére


Szólista
senior tag

Arról nem is beszélve,hogy júl 1-től 2390 lesz az Eco XS havidíja.A díjcsomagváltást eltudom intézni a neten is vagy biztosabb üzletben?

Teko001 Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#59945) Teko001 válasza Szólista (#59944) üzenetére


Teko001
őstag

El tudod

[ Szerkesztve ]

(#59946) Soulfly842 válasza Teko001 (#59939) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez azzal egyenértékű (az adott készüléknél ott hozza mellette a készülékárat):

Itt rákattintasz, majd azt is kiválasztod, hogy attól függetlenül melyik díjcsomag legyen beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#59947) Soulfly842 válasza Szólista (#59944) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, nem tudod közvetlenül önkiszolgáló felületen, mivel írtad, hogy tarifahűséged is van. A 1430-on viszont az árváltozás okán eltudják intézni.

(#59948) Szólista válasza Soulfly842 (#59947) üzenetére


Szólista
senior tag

Akkor ezt ügyintézővel kell lebeszélnem.Köszi.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#59949) kisapa válasza #78121280 (#59909) üzenetére


kisapa
senior tag

A linkelt dokumentumban olvastam,hogy az értesítéstől számított 15 napon belül kell nyilatkoznom az elfogadásról.Hova kellene értesítést kapnom? A hűségidősekre is vonatkozik,mert akkor lemondom a Net&Roll XS előfizetésemet. Egyébként sem használom ki. Amennyit én mobil netezek arra elég a Next S díjcsomagban lévő keret is.

(#59950) Teko001 válasza Szólista (#59948) üzenetére


Teko001
őstag

Upsz, az nekem kimaradt :B Bocsi

(#59949) kisapa: 30 nappal előtte lehozzák a főbb napilapokban, felteszik a weboldalra, valamint rajta lesz a számlán.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.