Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szevasztok!

Elutaztam vidékre.

Nyolc kilométerre a Balatontól, hat kilométerre az autósztrádától, 150 méterre a számozott műúttól, egy település közepén nem hogy 4G, még GSM sincs. A legfrissebb lefedettségi térkép kültéri 4G-t hazudik ide. Hazamegyek, mobilnetet mondom le, az sem érdekel, hogy még hűségidős, kötbért nem fogok fizetni.

Aquila non captat muscas.

(#58952) kali válasza Hegyirabló (#58951) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen mobiltelefonnal/eszközzel nézted?
sokan esnek csapdába a nem 800 MHz lte képes telefonjukkal, amit kintről remdeltek, hoztak be...stb. és eredetileg nem ebbe a régióba szántak.
a gsm más tészta, annak akkor is illnene lennie.
a lemondás nem olyan egyszerű, ha hűség van érvényben, mert olyat nem garantálnak, hogy mindenhol és minden körülmények között van lefedettség.

[ Szerkesztve ]

(#58953) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Hogyan lehet mobiltárca képes simet igényelni?

(#58954) Hegyirabló válasza kali (#58952) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Itt a saját térképük szerint is kellene lennie 4G-nek. A telefon és a modem ugyan csak WCDMA képes, de lefelé kompatibilisnek kellene lennie a 4G-nek. A lemondtástól nem tartok, miután két éve 1 millió 200 ezres bírságot intéztem el nekik a hatóságnál, úgy fogják törölni a szerződésemet, mint a katonatiszt!

Aquila non captat muscas.

(#58955) Teko001 válasza vwpolopg (#58953) üzenetére


Teko001
őstag

Bemész az egyik üzletbe, és kicserélik.

(#58956) vwpolopg válasza Teko001 (#58955) üzenetére


vwpolopg
őstag

:R

És használja valaki? Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#58957) csasaKKP válasza Hegyirabló (#58954) üzenetére


csasaKKP
senior tag

WCDMA képes készülék nem tud 4G-n kommunikálni... Ahhoz hogy 4G hálózatra fel tudjon csatlakozni az eszköz FDD-LTE (és 800 MHz) képes kell hogy legyen, valamint a SIM kártyából olyan kell.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#58958) Soulfly842 válasza Hegyirabló (#58954) üzenetére


Soulfly842
addikt

Felülről kompatibilisnek? :))

Hát, valamit tényleg elnézhettek! :)

[ Szerkesztve ]

(#58959) Hegyirabló válasza csasaKKP (#58957) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De ahol 4G van, ott kell lennie 3G-nek is, ergo a WCDMA készüléknek működnie kellene.

Aquila non captat muscas.

(#58960) polonic válasza Hegyirabló (#58959) üzenetére


polonic
félisten

miért kéne ott 3g-nek lennie?

(#58961) Soulfly842 válasza Hegyirabló (#58959) üzenetére


Soulfly842
addikt

Áó, ez nem így van! :)

Teljesen más elven működik.

(#58962) club1 válasza Soulfly842 (#58958) üzenetére


club1
veterán

Majd kér egymilliós kártérítést a készülék gyártójától. Mi az hogy nem tudja a következő generációt egy telefon. Nonszensz...

(#58963) csasaKKP válasza Hegyirabló (#58959) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Haha, ez jó. :) Nem, nem kötelező ott 3G-nek lennie, ahol 4G is van. Még csak nem is azonos Band és technológia. :C

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#58964) kali válasza Hegyirabló (#58954) üzenetére


kali
legenda

nem, a 4g/lte megléte nem jelenti, hogy ott 3g valamelyik módozata is elérhető, de akár még 2g adatkapcsolat sincs.
akkor lenne értelme reklamálni, ha kipróbáltad megfelelő 4g/lte képes készülékkel - nem mindegyik az, nem véletlenül írtam az eredetileg nem ebbe a régióba szánt, külföldről valamilyen formában behozott készülékeket, amik nem kezelnek minden szükséges hazai frekvenciát - valamint előfizetéssel és úgy sem működik.
a bírság "elintézése" sem feltétlenül jelenti azt, hogy eztán akár a szerződési feltételek megszegését is következmények nélkül megteheted, de ezt sakkozd majd le a szolgáltatóval.
lehet, hogy pont ilyenkor tudnak visszavágni, ha jogtalanul cselekszel, illetve arra törekszel.

(#58965) Teko001 válasza vwpolopg (#58956) üzenetére


Teko001
őstag

Van valahol itt egy külön témája, ott tárgyalva van ;)

(#58966) Soulfly842 válasza kali (#58964) üzenetére


Soulfly842
addikt

Troll On

De a magaslatokon is készülhet a szélenergiából hangprojektor, nem? :) Csak jól kell lasszózni! :)

Troll Off

Sorry! :D

(#58967) r3dsnake válasza Hegyirabló (#58959) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kéne. Két külön dolog. Ráadásul még Worldwide LTE-s telónál sem biztos, hogy pont ugyanazokat a bandeket támogatja, amiken itthon szórnak. (Pl. az én iPhone-om 2600-as LTE hálóra nem tud felmenni itthon, a többire igen.)

[ Szerkesztve ]

(#58968) kali válasza Soulfly842 (#58966) üzenetére


kali
legenda

nem értem - ha célzás akkor sem -, sajnálom.
a hangtechnikához értek, de a szélhez nem! :( :P

jobb lett a napokban az lte térerő óbudán, a lakásban is feltűnt, először azt hittem, hogy csak placebó, de most, hogy a lakásban is nézem és nem csak egy telefonon, már biztos a dolog.
a sebességet is letesztelem majd kíváncsiságból, hogy abban a tekintetben mi a helyzet, történt esetleges változás, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#58969) Soulfly842 válasza kali (#58968) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha a biciklin könyöklök, megCsuklik a busz. :)
Elindultam haza - szólt a csiga - és gyalogVágta!

Sorry, hosszú idő után egy kis pihenésre is jutott időm... Egy kicsit fárasztó néha a pihenés is, s az ami utána jön :D

(#58970) Zeki


Zeki
nagyúr

Nincs valami progi, ami a telón megmutatja, hogy melyik frekin kapcsolódik a mobilhálóra?

[ Szerkesztve ]

(#58971) kali válasza Zeki (#58970) üzenetére


kali
legenda

a telefon típusának a függvénye is, de én szervizes kódokkal szoktam megnézni.

Soulfly842; további jó pihentető szórakozást akkor!
én keveset dolgozom és sokat pihenek, de a pihenés fárasztóbb, mert olyan szabadidőd hobbijaim vannak.

(#58972) polonic válasza kali (#58971) üzenetére


polonic
félisten

iphoneon van lehetőség rá?

(#58973) Zeki válasza kali (#58971) üzenetére


Zeki
nagyúr

dragonos telefon. ZTE S6

(#58974) kali válasza polonic (#58972) üzenetére


kali
legenda

igen, nézegettem anno az 5s-en az lte csatornákat, de már nem megy fejből a kód, mióta nem iphone-om van, így meg kell keresnem.
meg is van; *3001#12345#*

CineDOG1; azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#58975) radi8tor válasza kali (#58974) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz, ez hasznos. :)

E-ARFCN 1500
Downlink 1835 MHz
Uplink 1740 MHz

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#58976) polonic válasza kali (#58974) üzenetére


polonic
félisten

köszönöm
a 6-oson most egy csomó mezőnek nincs értéke

tudsz még ilyen szerviz kódokat?

(#58977) Soma01


Soma01
veterán

Dominó csomagnál van olyan alacsony egyenleg szint, amikor már azt sem engedi, hogy megcsörgessek egy (hálózaton kívüli) számot? Nem a 0 Ft egyenlegre gondolok.

(#58978) Soulfly842 válasza Soma01 (#58977) üzenetére


Soulfly842
addikt

Elvileg nem úgy van, hogy ha nincs egy percre elegendő forint rajta akkor nem engedi a csörgetést sem?

Max visszahívó ilyenkor és kész. Vagy havidíjas :)

(#58979) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#58795) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#58798) Lacko84

Kapcsolódva a korábbi kommenthez:

Továbbra is tartom, hogy brutális lett ez az S6 edge (most már mondhatom, hogy több napnyi nyúzás után! :) )

A célközönséget bőven telibe fogja találni! - vinni fogják, mint a cukrot. Ennyiért, vagy bármennyiért is! :)

(#58980) Onderon válasza Soulfly842 (#58979) üzenetére


Onderon
senior tag

hiszem, ha látom! én még nem találkoztam olyan androidos telefonnal, ami ne szaggatott volna pár hét után!

(#58981) kali válasza radi8tor (#58975) üzenetére


kali
legenda

kinyerhető néhány hasznos információ.
nincs mit!

polonic; 6-osokon nem próbáltam még, de korábbi tapasztalat, hogy szolgáltató és sim kártya függvénye is, hogy milyen információk nyerhetők ki.
vannak még ilyen kódok, előkotrom majd a listát.

Parasite; nem a megfelelő típusú telefonok voltak a kezedben, vagy nem voltak szoftveresen a megfelelő állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#58982) quailstorm válasza Onderon (#58980) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig ezt már a ZTE Blade Q is megcsinálja nekem :U (fél éves, leghosszabb uptime 2,5 hónap)
Titka mindössze az 1GB RAM, a kevés RAMot fogyasztó rendszer, meg nincs telerakva szeméttel, háttérszolgáltatással, és nincs rajta facebook.
Birom a sok hulladék appot is. Legutóbb egy telóról a clean master szedtem le, hogy legyen hely :U
Batterydoctor is hűdefontos, mégis bedőlnek neki.
Elégséges hardver és jó szoftver mellett korrekt a droid. A Galaxy S i9000 még ezt nem adta meg, az valóban olyan, amit írsz. Pár hét aztán vakarhatod a fejed.

(#58983) Onderon válasza quailstorm (#58982) üzenetére


Onderon
senior tag

Értem, azért telefonálásra használhatom, vagy tegyem bársonypárnára a vitrinbe és akkor majd jó lesz 1 év múlva is? :D

Más:

Tudom, mostanában az üveg kijelzővédő a menő, de találtam egy német céget, ami kijelzővédő fóliákat árul gyakorlatilag mindenre. Nem drága és ingyenes a posta. Én most rendeltem a húgom régi LG Optimus G-jére egyet, kiváncsiságból (600Ft volt, 6db...)

(#58981) kali: Samsung Galaxy S3, S3 mini, LG Optimus G, előbbi megfelelő állapotban volt, amennyire csak lehet, a mini nem tudom, egyszerűen csak használva volt, nem volt rá letöltve semmi hülyeség, persze Facebook igen, de na, azért az had legyen már. Utóbbit most próbálom, egyelőre nem fagyott le már 2 napja :D Tudom, nem mai készülékek, de nagyban hozzájárultak, hogy 3GS óta ne akarjak iPhone-ról váltani :)

[ Szerkesztve ]

(#58984) r3dsnake válasza Onderon (#58983) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A fólia szar, teljesen más az üveg tapintása. Én nem térnék vissza.

[ Szerkesztve ]

(#58985) Onderon válasza r3dsnake (#58984) üzenetére


Onderon
senior tag

tudom, iPhone-omon üveg volt/lesz, de ez egy LG Optimus G, erre jó a fólia is :D 6db ennyiért meg főleg :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58986) Lacko84 válasza Soulfly842 (#58979) üzenetére


Lacko84
aktív tag

Így már hihetőbb több nap után! Használd egészséggel ha bejön! :) A célközönség biztos venni fogja nem is mondtam hogy nem,de én úgy érzem kihagynám, és megvárom a Note 5-öt! :))

r3dsnake-nek igaza van teljesen más az üveg mint a fólia,mint érzetre és ami a legfontosabb védelemre,én se térnék vissza!

[ Szerkesztve ]

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#58987) Onderon válasza Onderon (#58983) üzenetére


Onderon
senior tag

Persze pont csak a linket felejtettem el tegnap. ime hatha valakit erfekel

(#58988) quailstorm válasza Onderon (#58983) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mert szerinted nekem dísznek van? :U
Mondjuk szerintem ráhagyom, a többiek is alapból okosan nem válaszoltak, mert te nem akarsz látni.

(#58989) r3dsnake válasza quailstorm (#58982) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Csúcshardverek is akadnak. Ha pedig neked kell használható rendszert összehoznod belőle, az már gányolás. Főleg, hogy más rendszeren out-of-the-box megkapod az igényes, jól működő rendszert (belakás után is).

(#58990) kali válasza Onderon (#58983) üzenetére


kali
legenda

itt kezdődnek a problémák, amikor valaki s3 - ami már a megjelenés pillanatában is problémás volt a ram kezelése miatt - és társai alapján minősít még napjainkban is...

r3dsnake; nincs már olyan, az ios sem a régi már... (régen rossz, viszont igaz, ha már ezt mondják olyanok is, akik az apple táborát erősítik régóta és nem is szándékoznak azon változtatni, csak korrektül elismerik a hibákat.)

más; írtam korábban, hogy jobb lett mostanság az lte a lakásban, rámértem most a sebességre olyan helyen, ahol nem fullos a térerő - a teraszon és az ablak közelében maximumon van, de nem ott használom a notikat, így nem is ott lenne korrekt a mérés -, azt kell mondanom, a sebesség is gyorsabb lett valamennyivel;

lte

látszik, hogy nem a belvárosban lakom, ott azért jóval gyorsabb letöltéseket is mértem már korábban.
rámérek majd a lakás olyan pontján is, ahol maximum a térerő, úgy jobb válaszidőre és valamivel gyorsabb letöltésre tippelek.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.