Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) Phreetsie válasza Beca1990 (#24094) üzenetére


Phreetsie
tag

iphone-t vettem ikon 400-ban. igaz, nem reszletre. de mar van egy reszletem. de meg nem vagyok aranykartyas se

Lumia 710 BLACK | vodafone HU

(#24102) thomeef


thomeef
őstag

Hali, kíváncsi lennék a véleményetekre.

Múlt héten rendeltem a páromnak a T-mobil webshopból 36k-s áron egy Sony Xperia U-t, ami ma jött meg. Szerencsétlenségünkre van rajta 2 db subpixel hiba fekete alapon. Felhívtam az ügyfélszolgálatot ahol azt mondta az illetékes nőci hogy nem fogják kicserélni a telefont, mert webshopból rendeltem. Azt mondta azt tudom csinálni hogy becsomagolom és visszaküldöm nekik a telefont és ők törlik az egészet, visszakapom a pénzem, és rendelhetek másikat. A gond ezzel az hogy most már 10 ezer forinttal drágább a készülék, és ők ezzel nem törődnek.

Szerintetek van értelme bemennem hétfőn a T-hez és kicsapni a hepajt vagy semmi értelme?

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24103) H.Bencike válasza thomeef (#24102) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Ha ennyire körülményes akkor vigyétek a T-Mobile szervizbe. Ott meg KELL csináltatniuk, mert garanciás a készülék.
1-1,5-2 hétig nincs telefonod vagy maximum csak az amit adnak a szerviz idejére kölcsönbe. De 10'000Ft-ot biztosan megmarad.

LG G3

(#24104) thomeef válasza H.Bencike (#24103) üzenetére


thomeef
őstag

Asszony azt mondja hogy annyira nem zavarja, ha kicserélik kicserélik, ha nem akkor hozzam haza. De ott ne merjem hagyni mert agyoncsap :DDD

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24105) pepe091 válasza thomeef (#24102) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A 3 napon belüli cserének élnie kellene, nem? Mert az igen nagy szemétség lenne, ha 3 napot a megrendeléstől számítanák, és nem a kézhezvételtől, lévén mennyit sz@rakodnak a rendelésekkel...

(#24106) thomeef válasza pepe091 (#24105) üzenetére


thomeef
őstag

Hát az tudott volt eddig is h a mobilszolgáltatók (nemcsak a T) csak a pénzre mennek, vásárlók véleménye magasról le van..., csak reménykedtem hogy talán egyszer veszek egy telefont mindenféle szenvedés nélkül. Hát nem :W

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24107) H.Bencike válasza thomeef (#24104) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Én a Te helyedben azért kicseréltetném a szervizben. Nálad a 3-napos csere idő eleve nem játszik, mivel a múlthéten vetted a telefont, legjobb esetben is 6-7 nap telt el ami már sajnos sok.
Lehet, de ne legyen igazam hogy több pixel is megadja majd magát és akkor már nagy baj lesz.

LG G3

(#24108) erdoke válasza pepe091 (#24105) üzenetére


erdoke
titán

Miféle 3 napon belüli cserének?
Amit az Üfsz. ajánlott, az viszont él: a távoli felek létrejött szerződés felmondásának lehetősége. Tehát vissza lehet küldeni, és az egész bármiféle következmény nélkül semmisnek tekinthető.

A legjobb aláírás a héten

(#24109) munnergep


munnergep
senior tag

Aranykártyás részletfizetési lehetőséget megszüntették meglévő szerződés hosszabbítása esetén? Vagy csak nálam nem jelenik meg? (3 napja még volt...)

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#24110) djculture válasza H.Bencike (#24107) üzenetére


djculture
félisten

Miért lenne baj. Ha hibásnak minősül akkor már javítaniuk kell..

(#24111) H.Bencike válasza djculture (#24110) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Igen tudom, de én úgy gondoltam hogy ha ez akkor jön elő amikor már NEM lesz garanciás.

Nem fejeztem jól ki magam, bocsánat :(

LG G3

(#24112) erdoke válasza munnergep (#24109) üzenetére


erdoke
titán

Én most is látom, bár a 12 hónapos eltűnni látszik, csak 24 hónapos részletfizetést találtam.

A legjobb aláírás a héten

(#24113) pepe091 válasza erdoke (#24108) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A 3 napot arra írtam, hogy ha bármit bárhol veszel, 3 napon belül, elromlik, vagy hibát tapasztalsz a működésben, kötelezően ki kell cserélniük. Ezért szemétség webshopnál, ha a rendeléstől számítják, holott honnan a francból tudjad, hogy jó-e ha még meg sem kaptad... Erre értettem.

(#24114) 1430 válasza pepe091 (#24113) üzenetére


1430
senior tag

A 3 munkanapos cseregarancia az átvételtől él, de ha cserélteti valaki a készüléket, akkor már nem tudja visszaküldeni (lévén már nem az az IMEI számú készülék lesz nála). Szóval ha valakinek fontosabb a 8 munkanapos visszaküldési lehetőség, akkor ne cseréltessen azonnal (már ha olyan a hiba, ami miatt cserélnek).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#24115) dedike válasza pepe091 (#24113) üzenetére


dedike
addikt

...amennyiben az a hiba a készülék használatát nagyban megnehezíti, vagy lehetetlenné teszi. ;)

Lehetőségek (szerintem):

1.) T-szerviz. Megpróbálja, hátha javítják. (Ekkor nincs telefon, asszony veszélyessé válik...)
2.) Visszaküldi 8 munkanapon belül. (Asszony ismét potenciális veszélyforrás lesz...)
3.) Hagyja a fenébe, asszony rettentő boldog! :D

Mondjuk momentán én sem tudnám eldönteni melyiket válasszam.. :B

Jó szerencsét!

(#24116) kali válasza pepe091 (#24113) üzenetére


kali
legenda

webshop esetén a kézhezvétel időpontja számít, lásd; link
arra viszont érdemes figyelni, hogy a kettő ütheti egymást, mivel a webshop rendelés esetén is élhet a 3 napon belüli cserével, de azzal bukható az attól hosszabb intervallumú 8 napos elállási jog, hiszen utóbbi esetben már személyesen veszi át a kicserélt készüléket!
közben megelőzött az illetékes, mert én zenéket nyomtam lejátszóba, hogy szétessen a fejem a fülesben döbörgő hangerőtől... :)

[ Szerkesztve ]

(#24117) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

@ 1430, dedike és kali

Akkor jól gondoltam elsőre, hogy a kézhezvételtől van. De akkor a 2 pixelhiba miatt szerintem cserélniük kell azonnal, nem szervizeltetni.
Mert történet leírásából, ő szeretné továbbra is ezt a készüléket, csak pixelhibák nélkül. A visszaküldést, csak az ügyintéző javasolta, lévén ha újra megveszi, már 10k-val drágább...

(#24118) thomeef válasza H.Bencike (#24107) üzenetére


thomeef
őstag

Nem telt el egyetlen nap sem, mert ma jött meg a telefon. És mától számítva 3 ill. 8 nap

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24119) 1430 válasza pepe091 (#24117) üzenetére


1430
senior tag

A ZTE Blade esetén például csak 3 pixel hibától cseréltek...

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#24120) kali válasza pepe091 (#24117) üzenetére


kali
legenda

amennyiben adottak a feltételek, úgy 3 napon belül csere - javítás nem játszik -, utána sorrendben - a feltételek és körülmények függvényében; javítás, csere (azonosra), vagy pénz vissza!

[ Szerkesztve ]

(#24121) csemberlen válasza thomeef (#24118) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor azt kéne elolvasni, hogy 2 pixelhiba miatt cserélniük kell vagy nem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#24122) pepe091 válasza thomeef (#24118) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az a legbiztosabb, hogy bemész valamelyik hozzád közel eső T szervizbe, és mondod. hogy a 3 nap még nem telt le, aztán hátha kicserélik. Mivel az U elég népszerű, még nagy valószínűséggel lesz is a boltban, ha cserélik.

(#24123) szabi132


szabi132
csendes tag

Olyan után szeretnék érdeklődni hogy T nél lehet-e olyat csinálni hogy,1hónapja van előfizetéses telom és becserélni másik tipusra akár ráfizetéssel ?Ha számít webshoppon vettem.

(#24124) sarkanyolo2 válasza szabi132 (#24123) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szerintem telljesen esélytelen, gondolj csak bele... Majd a belsősök megmondják pontosan. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#24125) Regirck válasza szabi132 (#24123) üzenetére


Regirck
senior tag

Esélytelen, a T-Mobile mit csinálna a te használd készülékeddel? Miért venné meg tőled, hogy te utána vehess náluk egy másikat? Azt fogják mondani, hogy vedd meg dominóban..., de utána a másik készüléked meg egy sarki GSM-be fillérekért fogják megvenni, már ha megveszik!

Sajnos én 0% esélyt látok rá.

Viszont lenne nekem is egy kérdésem. HTC Desire X típusú készüléket venném meg Mozaik XS díjcsomagban akkor ugye kamatmentes részletfizetési lehetőség van, de csak 9 hónapot ír ott a T-Mobile. Ezt szabadon mindenki eldönti, hogy milyen ütemben fizeti vagy csak úgy van lehetőség erre, ahogy az oldalon fel van tüntetve?

(#24126) thomeef válasza pepe091 (#24122) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi a tanácsokat, akkor bemegyek hétfőn teszek egy próbát :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#24127) Vangelis válasza Regirck (#24125) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ami ki van írva az a feltétel él. Nem kérheted másképpen, csak az adott konstrukciókban.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#24128) kp78 válasza Regirck (#24125) üzenetére


kp78
addikt

Más konstrukcióban nem kérheted, de vásárlás után akár ott a helyszínen be is fizethetsz belőle x db törlesztőt, vagy fizeted havonta x ideig, majd az utolsó pár törlesztést bemész egy T-Pontba, és kifizeted egybe.

(#24129) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

erre senki?

(#24130) Gery1987 válasza dptrsk (#24085) üzenetére


Gery1987
őstag

Hát ő...érdekesen fogalmaztad meg. Nos. A lényeg, hogyha te egy XY díjcsomagra kötsz 2 év hűséget, az azt jelenti, hogy az a díjcsomag alá nem mehetsz, de felfelé válthatsz. Példa: Mozaik XS díjcsomag...3200/hó. ennél olcsóbb díjcsomagod nem lehet a 2 év hűségen belül a Mozaik családban csak ennél feljebb válthatsz ergó a Mozaik S, L, XL, XXL. Asszem ezek vannak.

A lényeg, hogyha hűséget írsz alá valamilyen díjcsomagra, váltani csak a drágább irányban lehet az adott kategórián belül, lefelé nem.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#24131) dptrsk válasza Gery1987 (#24130) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

én kb 1 éve vettem egy telefont MM S(azthiszem akkor 4990Ft volt a havidíja) díjcsomaggal és a szerződésben az van, hogy vállalom, hogy 3661 Ft hvidíjú csomagnál olcsóbbra nem váltom át.
Tehát pl szerintem Relax 100ra is át lehetne váltani az ilyen előfizetői szerződéssel kötött szerződéseket.
Azt értem hogy, ha pl mozaik Sre vállal valaki mozaikon belül csak felfele mehet, de mi van akkor, ha nem mozaikon belül gondolkodik(pl. Flotta)?
Engem ezek az összeghatárok érdekelnének.

(#24132) catroot


catroot
veterán

Olyan kérdésem lenne, hogyha átmennék kártyásból havidíjas előfizetésbe, akkor ebben az esetben nem kell aláírni semmiféle hűségnyilatkozatot, igaz?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#24133) troland26 válasza catroot (#24132) üzenetére


troland26
őstag

Igaz
Feltéve , ha nem akarsz kedvezményesen készüléket vásárolni . Én tavaly léptem meg ugyan ezt , be mentem a legközelebbi Tmobile kirendeltségre és csináltam egy előfizetést a meglévő dominós telefonszámomra . Telefont nem kértem

(#24134) erdoke válasza dptrsk (#24131) üzenetére


erdoke
titán

Nyilván a saját szerződésed, amiből idéztél, mérvadó a te esetedben. Tehát Mozaik S-re is válthatsz, ha az neked jobban tetszik, vagy ha a flottás váltásba belemegy a T, akkor a megjelelölt havidíj fölöttiek jöhetnek szóba.

A legjobb aláírás a héten

(#24135) catroot válasza troland26 (#24133) üzenetére


catroot
veterán

Hát igazság szerint szeretnék új telefont vásárolni, közben pedig átmenni előfizetésesbe (hogy megmaradjon a mostani telefonszámom), de akkor ez így macerás.

Mert én úgy gondoltam, hogy átmegyek előfizusba, majd pedig telefonváltáskor aláírok még 2 évet. Csak ugye akkor ez nem játszik a kedvezmények miatt, mert már nem új előfizetés vonatkozna rám, hanem meglévő. :F

Akkor lehet úgy járok a legjobban, ha aláírok frissen 2 évet és lesz egy új számom.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#24136) 1430 válasza catroot (#24135) üzenetére


1430
senior tag

Van legalább arany kiemeltséged a Domino számon? Mert ha igen, akkor nem lesz drágább a készülék, mint új előfizetéssel. (viszont az átváltás + készülékvásárlást csak személyesen intézheted)

pietrasko
Szerintem nem jellemző a 3661 Ft feletti havidíjú flotta...

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#24137) troland26 válasza 1430 (#24136) üzenetére


troland26
őstag

Lehet , hogy nem jól tudom , de szerintem az is egy járható út , hogy be megy személyesen köt a számára egy előfizetést . Aztán otthonról meglévő előfizetéshez vásárol készüléket 2 év hűséggel . Ez azért lehet jó szerintem mert kb u.a -ba kerül a meglévő előfizusnak a készülék ( lehet még olcsóbb is ) illetve igénybe veheti a webshop-os árakat ( -10%) .

Pietrasko : Az a legbiztosabb , ha bemész egy üzletbe és megkérdezed az egyik értékesítőt .

(#24138) catroot válasza 1430 (#24136) üzenetére


catroot
veterán

Köszi az infót!

Igen, arany. :K

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#24139) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Sziasztok!
Van egy Vodafone feltotokartyas szamom es egy Vodafone fuggo keszulekem. Ha szamhordozassal valtanek Domino-ra, akkor a keszuleket fuggetleniteni kell?

[ Szerkesztve ]

(#24140) szilard28 válasza PhoenixSzG (#24139) üzenetére


szilard28
aktív tag

ja, de erről itt nem szabad beszélni.
de a legtöbb mobilszervízben foglalkoznak az ilyen "szoftverhibával"

(#24141) PhoenixSzG válasza szilard28 (#24140) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Szolgaltato is csinal fuggetlenitest, arrol beszelhetunk :)
Ezt a Vodafone-nal kell lerendeznem meg elotte, vagy a T is meg tudja csinalni a szamhordozas kereten belul?

(#24142) kali válasza PhoenixSzG (#24141) üzenetére


kali
legenda

voda

(#24143) PhoenixSzG válasza kali (#24142) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Okes, koszi!

(#24144) 1430 válasza troland26 (#24137) üzenetére


1430
senior tag

Így, hogy arany szintű, akár az is szóba jöhet.
A lényeg, hogy egy új havidíjas hívószámhoz (ha szerződéskötéskor nem vettek, akkor) legfeljebb 7 hónap után lehet készüléket venni, viszont úgy tudom, hogy ezt a szabályt felül írja az, ha arany szintű a hívószám. Persze vadonatúj hívószám esetén (a beiktatott időkorlát miatt) legkorábban is csak 8 hónap után lehet arany szintre lépni. Viszont Domino-ból havidíjasra váltáskor nem nullázódik a Kapcsolat Program, vagyis 8 hónap előtt is arany szintre léphet, illetve ha arany a Domino szám, akkor előfizetőként is az lesz.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#24145) H.Bencike


H.Bencike
aktív tag

Sziasztok! Nem találtam rendes topikot a kérdésemre, ti esetleg tudnátok segíteni?
T-home-os internetet szeretnék beköttetni. Netmánia M-díjcsomagot néztem ki, aminek a letöltési sebessége 20Mbit/s de a garantáltja az 10Mbit/s. Feltöltése 0,5Mbit/s.
A jelenlegi szolgáltatóm ugyan ilyen áron adna Max. sebesség (Le/Fel): 5120 / 512Kbps internetet. Ennek a garantáltja 1024/196Kbps. A két internet közül melyik a gyorsabb?
Ha letöltök akkor mekkora Kb/s sebességet fogok látni?

LG G3

(#24146) tjb007 válasza H.Bencike (#24145) üzenetére


tjb007
nagyúr

5120 / 512Kbps = 5 / 0,5 Mbit/s, szóval értelem szerűen az első gyorsabb.
Amúgy meg: [link]

(#24147) H.Bencike válasza tjb007 (#24146) üzenetére


H.Bencike
aktív tag

Rendben köszönöm! El is mentem azt a fórumot is!

LG G3

(#24148) Zoty4


Zoty4
őstag

Beregisztráltam távszámlára még múlt év végén. Kb mikor jön meg az elektronikusszámla, mert 21-i fizetési határidő van a My T-mobileban?
Hol kell majd befizetni a számlát, majd a távszámla honlapján, vagy a My T-mobileba?

Köszönöm a segítséget előre is

(#24149) dptrsk válasza Zoty4 (#24148) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez engem is érdekelne, mert a T-Home majdnem egyből kiküldi távszámlára, viszont a T-mobiletól még nem kaptam meg és myTben már látom.

(#24150) 1430 válasza Zoty4 (#24148) üzenetére


1430
senior tag

Nagyjából a hónap 4. napján indulnak meg a számlák, és mire mindenki megkapja, az eltarthat akár egy hétig is. Nekem 5 T-Mobile-os számla jön, és van, amit már megkaptam a héten.
Befizetni ott fizetheted be, ahol kényelmesebb. Esetleg ha elhúzod a fizetést, a My T-Mobile azért praktikusabb, mert azonnal lekönyvelődik a befizetés.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.