Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119602) BBke válasza martonl (#119599) üzenetére


BBke
tag

Flip csak ott van, ahol van Telekom is. A Flip, a Telekom “fapados” szolgáltatása.

(#119603) sacaboy válasza Dicker (#119590) üzenetére


sacaboy
tag

Három korlátlan nettel már kapsz 50% havidíj kedvezményt a mobilcsomagok árából. Nekem ez a tv-vel és alap telefonnal 26.655Ft-ra jön ki és kapsz rá 185.900 Ft készülék kedvezményt, ha két évet aláírsz.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#119604) martonl válasza BBke (#119602) üzenetére


martonl
senior tag

Nem. Flip csak ott van, ahol Telekom van ÉS konkurens szolgáltató (ami lehet, hogy csak a Digi, mert a Vodával összebútoroztak) is jelen van. Nálunk pl. van Telekom, de mivel nincs Digi, így nincs Flip sem. És ez azért bicskanyitogató.

És tény az, ahonnan ez az egész kiindult, hogy sajnos a meglévő mobil ügyfelek sem érzik túlzottan megbecsültnek magukat. Aranykártya, Platina kártya stb. Pedig ezek a társkártyás díjcsomagok is jók voltak, meg a kedvezmények is, ami nem költési szinthez, hanem az eltelt előfizetési idővel is arányos volt.

[ Szerkesztve ]

(#119605) kali válasza martonl (#119604) üzenetére


kali
legenda

Szerintem annyira elhanyagolható az ügyfelek mozgása a szolgáltatók között, hogy egyik sem fordít mát igazán nagy hangsúlyt külön csak a megtartásra.
Jó ideje nincs már hűség egyik előfizetésemen sem, de csak elvétve jön kapcsolódó e-mail, jellemzően nevetségesen kevés kedvezményt taglaló ajánlattal valamelyik hívószám vonatkozásában.
Régebben viszonylag sűrűn hívogattak azért, ha valamelyik előfizetésen lejárt a hűség és néha még értelmes ajánlatot is tudtak adni.

[ Szerkesztve ]

(#119606) BBke válasza martonl (#119604) üzenetére


BBke
tag

A szüleimnél Kispesten Digi és Telekom van, a Flippel együtt. UPC sosem volt, de a Voda ismeri a címet, mégis váratlan hibát írt. A Vodafone Home 1000 csomag, 8.790 lenne havonta, 3 hónapig 50% kedvezménnyel.

Pécelen Digi és UPC van, illetve volt. Viszont a Vodafone a péceli címre 404 hibát írt. Telekom és Flip itt sosem volt. Pécelen a UPC- től mentünk át a Digihez.

Jók voltak a társkártya csomagok, nekem is volt, az otthoni mellé. Önálló díjcsomagként nem volt kérhető, csak mobil vagy otthoni előfizetés mellé. Én aranykártyás voltam. Valamikor nagyon régen, talán még a Westel időszakban, állítólag volt hitelkártyájuk is az előfizetőknek.

(#119607) m1lan válasza martonl (#119604) üzenetére


m1lan
őstag

Akkor azért egészen más világ volt. Eleve 2 év hűségért cserébe kaptál 2 évig folyamatosan havidíjkedvezményt. Ha lejjebb váltottad vagy felmondtad volna a lejárat előtt, több százezres kötbért kellett volna fizetned. Változott a törvény, ezt ma már nem lehetne megcsinálni. Ha készülékkel írtál alá 2 évre, drágább lett a díjcsomagod is (Telenornál ez a mai napig így működik), a "0 forintos" telefonok ára lényegében bele volt építve a havidíjba. Most sokkal átláthatóbb a rendszer: mindenki egységes listaárról indul (még hűség nélkül is), és mindenki annyit kap, amennyit ad. Eleve nem mindegy, hogy valaki 20 éve fizeti az alapcsomagot, azt is évek óta már csak megtartó ajánlattal, vagy valaki bemegy kötni 3 korlátlan mobil előfizetést 3 otthonival piaci áron. Ha az ügyfél elégedett a szolgáltatójával, akkor megtartó ajánlat nélkül is maradni fog, ha pedig nem az, akkor ne azért elégedetlenkedjen tovább még évekig, mert kap egy kis kedvezményt. Ha valakinek csak ez számít, akkor a másik kettőhöz kell menni, ők a piaci helyzetükből adódóan is jobban ragaszkodnak a meglévő ügyfeleikhez.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#119608) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
A minap rendeltem tv készüléket + mobil előfizetést,ki is fizettem a forgalmielőleget kártyával.
Erre jött egy vissza igazoló email,hogy sikeres volt a fizetés,majd utána egy másik,hogy átvételkor,ugyan azt az összeget feltüntették,hogy ki kell fizetnem,én úgy voltam vele,hogy akkor már semmit nem kell fizetni,mivel online rendeztem :U
Ez most akkor,hogy van? :U :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#119609) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Nekem a csereutalvánnyal kapcsolatban lenne kérdésem.

Lg tv-n sajnos javíthatatlan, és kaptam csereutalványt. Bementem a boltba, mondtam nem szeretném tv-t adják vissza az árát. Erre ők ilyet nem tudnak. Ajánlanak 3 tv-t ami az eredeti árban volt. Az üzletvezető is ezt mondta, hogy a kolléga aki ezzel foglalkozik ezt mondta neki. Mivel nincs már ilyen készülék, miért lennék köteles elfogadni amit ajánlanak? Hova tudok fordulni? Nekem a pénz kell vissza. Az biztos, hogy soha többé Telekom.

(#119610) kalanchoe válasza Gubu0101 (#119608) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szerintem valószínűleg elírhattak valamit, és nem kell majd fizetned a futárnál. Mondjuk én biztosra mennék, és megkérdezném chaten, vagy 1414-en.

(#119611) #08176384


#08176384
törölt tag

Mitől lehet az, hogy ugyanazon a helyen háromnegyed térerő mellett a 4G sebessége 80-110 megabit, ha 5G engedem, akkor max 40? Ping hasonló, 18 körüli. Néhány utcával arrébb már az 5G is full térerő és 300 felett van a sebesség.

(#119612) torma1981 válasza torma1981 (#119609) üzenetére


torma1981
veterán

Most beszéltem jogász ismerőssel. Már pedig, ha nekem nem tetszik egyik tv sem vissza kell adniuk a pénz. Nincs olyan, hogy csere opció. Mivel nincs már ilyen típusú tv amim volt ezért nem kell elfogadnom amit ajánlanak. Ha nem megy a panasz, békéltető testület,stb.

(#119613) Gubu0101 válasza kalanchoe (#119610) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hívtam de a vanda van. :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#119614) Kaba válasza Gubu0101 (#119613) üzenetére


Kaba
veterán

Egy percig nem szólsz semmit az ügyintéző lesz kapcsolva,de beszélhetsz is a vanda megérti,amúgy rákérdezhetsz a chaten is,szerintem is egy tévedés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#119615) 4Grider válasza torma1981 (#119609) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy évnél fiatalabb a javíthatatlan tv, akkor pénzt is kérhetsz vissza ha nem tudnak azonos típusú készüléket adni (ma még 1 év a kötelező jótállás). Ha egy évnél idősebb, akkor a jótállás a gyártó/forgalmazó feltételei szerint is történhet, azaz csereutalvánnyal. Fontos, hogy az eltérő feltételek le legyenek írva a jótállási jegyben.

(#119616) bociusz válasza #08176384 (#119611) üzenetére


bociusz
aktív tag

Az, hogy 5G-t ír az állapotsorban, nem feltétlenül jelenti azt, hogy kapcsolódnia is sikerült rá. Csak azt jelzi, hogy a torony, amire 4G-vel kapcsolódsz, 5G kapcsolatot is képes felépíteni. Ha ez 3,6 GHz-en van kiépítve, akkor könnyen lehet, hogy ennek a jele már nem ér el a telefonig.

Ha jól sejtem, ilyenkor nem fog össze több 4G sávot, hanem az 5G-set keresi a CA-ba, emiatt a sebesség is alacsonyabb lesz, mint ha 4G+ módban üzemelne.

[ Szerkesztve ]

(#119617) Samus


Samus
addikt

Hogy lehetséges az, hogy nem vagyok jogosult a hívástartás és várakoztatásra? Bekapcsoltam webes felületről, de nem megy. Aktívnak mutatja, mégis sípolok, mikor hívás közben valaki hív, és csak sms jön hívás közben, hogy lemaradtam. Próbáltam SMS-ben aktiválni a +HIVASKEZELO paranccsal, erre azt kaptam, hogy előfizetésemmel nem vagyok jogosult a szolgáltatás igénybevételére.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#119618) #08176384 válasza bociusz (#119616) üzenetére


#08176384
törölt tag

Akkor lehet, hogy az időjárás miatt elkapja egy 5G torony jelét, mert a legközelebb egy Telenor torony van, az nem lehetséges, hogy 5G lenne, mivel iPhone nincs is benne az 5G támogatás Telenor-hoz.

(#119619) AnonymusX válasza Samus (#119617) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A telefon beállításaiban is be van kapcsolva? Samsungon például itt kell: tárcsázó, jobb felül 3 pötty, beállítások, kiegészítő szolgáltatások, hívásvárakoztatás.

Illetve még nálam a telefonon ki van kapcsolva a hívásátirányítás ha foglalt.

[ Szerkesztve ]

(#119620) bociusz válasza #08176384 (#119618) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem feltétlenül a legközelebbihez kapcsolódik, engem közös területen rendszeresen a "honos" B3 felé terel a hálózat.
Ha a tárcsázóból felhívod a *3001#12345#* számot, akkor megnyílik a Field Test Mode, amivel iPhone-on meg tudod nézni, hogy melyik toronyhoz vagy aktuálisan kapcsolódva. A Wifit érdemes kikapcsolni, különben régi adatok jelenhetnek meg. A "cell_id" mezőt kell 256-tal leosztani, az lesz a torony azonosítója, a maradék pedig a cellaszám (van erre kész kalkulátor is).

(#119621) #08176384 válasza bociusz (#119620) üzenetére


#08176384
törölt tag

Sajnos ez a kód nem működik iPhone 12 pro, nem történik semmi.

(#119623) kali válasza #08176384 (#119621) üzenetére


kali
legenda

Kellene, hogy működjön pedig.
Hívást is nyomtál a kód után és arról a kártyáról, amelyik adott tekintetben aktív?

(#119624) dptrsk válasza kali (#119623) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem is működik, most próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#119625) BBke


BBke
tag

Nálam működik SE 2020. [kép]

(#119626) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok,

Az S20 dual 128gb miért kifutó termék már most? Szemezek ezzel és az S20FE-vel.
Árban 2 évre lehet az S20 jobb lenne nekem, csak nem értem miért kifutó már.

(#119627) szalai112 válasza S@c@ (#119626) üzenetére


szalai112
senior tag

Szerintem egy kis pszichológiai marketing fogás szerintem :DDD

(#119628) Gubu0101 válasza Kaba (#119614) üzenetére


Gubu0101
veterán

Chat lett a vége,ez a vanda khm... :D Mint kiderült az email a hibás :D Szép lett volna,ha duplán kellett volna fizetnem :DD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#119629) Kaba válasza Gubu0101 (#119628) üzenetére


Kaba
veterán

A hibás email volt a legvalószínübb,a problémád így megoldódott.

(#119631) dse


dse
tag

a cyber november örömére megnéztem egy készüléknél a kedvezményeket
csak mobil beszéd+netnél nagyobb készülékkedvezményt számol, mint ugyanezen mobil + 2 vezetékes esetén
magentánál a kedvezményalapot nem a 30%-os csökkentés előtti havidíjból számolnak?
vagy utólag magentába összevonva megjátszható?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#119632) glacious válasza dse (#119631) üzenetére


glacious
addikt

Ha bejentkezel és a meglévő magentás folyószámlára veszed, alkkor a kedvezményes árakat látod és nincs más teendőd. Ha nem jelentkezel be, még nem vagy magentás, vagy bármi hiba történik, utólag tudsz intézkedni.
A kedvezmény nem a fizetendő havidíjtól függ, hanem a csomagoktól.

(#119633) Gubu0101 válasza Kaba (#119629) üzenetére


Gubu0101
veterán

Azért van baj Telekoméknál,most jött az sms,hogy a futár megkapta a megrendelést és a mai nap kiszállítja :U :D Vagy szállítanak ki ma is? :U

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#119634) Kaba válasza Gubu0101 (#119633) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet majd éjfélkor csenget a futár nálad,na de komolyra fordítva szerintem holnap,legkésőbb kedden fogod megkapni a terméket.

[ Szerkesztve ]

(#119635) m1lan válasza dse (#119631) üzenetére


m1lan
őstag

A Cyber November kedvezmény egy online ajánlat, amit 1 db mobil előfizetésre vehetsz igénybe. Ha bevonod a két vezetékes szolgáltatásodat is, akkor a költési szintednek megfelelően kapod a Telekom Készülékkedvezményt, viszont az extra online kedvezményt már nem. A te esetedben most jobban megéri csak a mobil előfizetés mellé vásárolni online kedvezménnyel, mert az összevonással nem kapsz annyi kedvezményt, mint amit a Cyber November ad. Ha később szeretnél még vásárolni valamit, akkor össze tudod majd vonni a maradék 2 vezetékes szolgáltatáshoz járó kedvezményt.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#119636) Gubu0101 válasza Kaba (#119634) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát meglepődnék,mert sms,email plusz a futrászolgálatnál is azt írja,hogy úton van,még a Telekom is azt küldte :D Valami kaosz lehet a rendszerben :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#119637) Kaba válasza m1lan (#119635) üzenetére


Kaba
veterán

Így igaz és még a Cyber November extra ajánlatoknál is nagy a szórás 16500-44000 Ft-ig terjedő kedvezménnyel.

(#119638) lugosi válasza Tompika777 (#119592) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem igazán prioritás már az ügyfél megtartása"

Én nem is igazán emlékszek már olyan időre, amikor az lett volna. :/

(#119639) lugosi válasza m1lan (#119607) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hol van már az az idő, amikor egy havi 10k-s csomagra vállalt hűségért (ami akkor egy jó csomag volt annyiért) 28k-ért adták az aktuális iphone-t (nem kezdőrészlet, teljes ár). És mielőtt letelt volna a hűséged, kezdtek keresgélni, hogy hosszabbíts, mert így meg úgy. Szóval ezek az idők úgy elmúltak hogy már alig emlékszek rájuk.

(#119640) Kaba válasza lugosi (#119638) üzenetére


Kaba
veterán

Igen így van a hangsúly elsősorban az új ügyfelek megszerzésén van.

(#119641) karl_fischer válasza lugosi (#119639) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Next S (7990FT) díjcsomaghoz Nokia Lumia 820 nulla Ft.

(#119642) viktorhu válasza lugosi (#119639) üzenetére


viktorhu
veterán

Persze, de akkor az iphone sem került 500 ezerbe, meg olyan percdíjak voltak a 10 ezer forintos havidíj mellé, hogy bőven kifizetted vele a telefont. Szerintem jobb így, én annyira nem rajongok az egyéb szolgáltatásba elrejtett árakért, legyen világos, hogy mi a szolgáltatás és mi a készülék ára, legfeljebb nem a szolgáltatótól vásárlom a készüléket, de nem is lesz a percdíjaimba beépítve.

(#119643) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg Telekom Net Plusz díjcsomagunk van (30/5 Mbps). A telekomnál ezen a lakcímen más netcsomag nem érhető el. Ez a 30/5 a valóságban ennyi, ami kb. vicc kategória.

Más szolgáltatóhoz nem akarok menni, mert annak a folyamatosságával voltak problémák, azért lettünk T-sek évekkel ezelőtt. Többször is bejelentettük már, hogy miért csak ennyi, végigmérték egyszer és az jött ki, hogy a rézkábel ennyit bír, kész. Ez rendben is volt, elvoltunk ezzel, de mostanában egyre többször érezni, hogy kevéske, főleg ha egy többtíz gigás játékot kell leszedni. Úgyhogy elkezdtem körülnézni a mobilszolgáltatóknál korlátlan mobilnet után, és arra lyukadtam ki, hogy a T-nél jönnék ki legolcsóbban. 9190 Ft lenne a Mobil S csomag + a korlátlan net.
Viszont ha már ennyit fizetek érte és korlátlan mobilnet, akkor felmerültek az alábbi igények is:
1. Megoldható e az, hogy a SIM kártyát egy stickbe rakom, amit bedugok az itthoni routerbe (Asus RT-AC57U V2) és a router vezetéken adja a netet a 2 db PC-nek, valamint WiFin is szórja itthon?

2. Ha már korlátlan mobilnet, akkor jó lenne mobilon is élvezni, így e-simmel vagy máshogy megoldható-e, hogy ha nem vagyok itthon, akkor itthon is legyen internet, de a mobilon is korlátlanul tudjak netezni?

(#119644) AnonymusX válasza Putyin90 (#119643) üzenetére


AnonymusX
senior tag

1. Ha a router támogatja a sticken keresztüli mobil netet, akkor igen. A router leírásában kellene megnézni.

2. Multisimmel megoldható.

(#119645) Tompika777 válasza Putyin90 (#119643) üzenetére


Tompika777
senior tag

Gigaerős net+ 5G,és emellé kapsz két multisim kártyát, így van a routerbe is és a telefonodba is, esim is elérhető.A letöltésnél ha Steam és hasonlóról van szó nincs gond, ellenben ha torrentben gondolkozol,akkor bármikor belassíthatnak...

[ Szerkesztve ]

(#119646) Putyin90 válasza Tompika777 (#119645) üzenetére


Putyin90
senior tag

Torrentezni nem szoktam,így ez nem gond. Még eszembe jutott valami. Van nekem egy simem, amin Net 3GB csomag van havi 1890-ért. Az is lehetséges, hogy ezt a díjcsomagot megváltoztatom a fent leírtra és ezt a simet rakom a routerbe?

(#119647) Tompika777 válasza Putyin90 (#119646) üzenetére


Tompika777
senior tag

Azt is megteheted, és ha a legnagyobb csomagra váltasz, természetesen ahhoz is jár a két ingyen multisim, amiből az egyiket ha kétkártyás telefonod van, a korlátlan netet tudod ugyanúgy használni.

(#119648) szalai112 válasza lugosi (#119639) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Én anno 56Ft-ért vetem telot alap dijcsomagal , kb 40ftértékü mobilt. :C

(#119649) szalai112 válasza Putyin90 (#119643) üzenetére


szalai112
senior tag

Szia
Flotás netem van majdnem 5ezer a havidij 150megabit max és havi 1TB forgalmazok ell.

[ Szerkesztve ]

(#119650) gabor9991 válasza szalai112 (#119648) üzenetére


gabor9991
őstag

Akkor buktál a bizniszen 16ft-ot jól értem? :D

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.