Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) kapcs-ford válasza kymco (#550) üzenetére


kapcs-ford
őstag

ok meg a vért passzolják el nyugatra és a zsiget ezt tudja tehát mindenki jól jár...

Aláírás

(#552) kymco válasza kapcs-ford (#551) üzenetére


kymco
veterán

linket...

www.refujvaros.hu

(#553) kymco válasza kapcs-ford (#551) üzenetére


kymco
veterán

Ha nincs link, vagy egyéb tuti infód, akkor betudom annak, hogy téged is arcon csapott a hír, de szeretnéd tisztáramosni a sziget kizárólagosan fiskális szempontokat szem előtt tartó, egyáltalán nem etikus magatartását... de ezzel a hsz-sal nem fog menni.

www.refujvaros.hu

(#554) tbs válasza kymco (#553) üzenetére


tbs
addikt

:U Nemmindegy..? Külföldön is emberek élnek... Vegyék, vigyék. :DDD

#555, kymco: az egész sziget egy qrvanagy lehúzás. Nem csodálkozom. El sem ítélem, minek. Kicsi vagyok hozzá, mérsékelten érint, mind meghalunk. ;)

[Szerkesztve]

(#555) kymco válasza tbs (#554) üzenetére


kymco
veterán

Most komolyan, Mi a véleményed arról, hogy napidíjat szedtek a vérellátó munkatársaitól?

www.refujvaros.hu

(#556) Calibos válasza kymco (#550) üzenetére


Calibos
addikt

Ha vért adtál ,akkor elméletileg ha egy napra is, de ingyen bejutottál a szigetre? Hogy volt ez?

(#557) Calibos válasza tbs (#554) üzenetére


Calibos
addikt

Hát nem mindegy :(
Ameddig te ''ingyen'' azaz kapsz egy kis ajándékcsomagot, de ők jó pénzért elpasszolják...

(#558) tbs válasza Calibos (#557) üzenetére


tbs
addikt

Nézd, ha én ''jótékonykodom'', akkor azt magam miatt teszem, nem más miatt, ergó nem érdekel, hogy mivé lesz a ''jótékonykodásom''.

Az adományozás/ajándékozás tipukusan olyan aktus, ami ELSŐSORBAN az adományozó/ajándékozónak a pszichés szükséglete. Jó esetben értelmesen éli ki.

Úgyhogy NEKEM mindegy. Kymco más (jobb) ember, neki nem.

De én ÉN vagyok, szuverén, egyedülhülye, nem hallgatok senkire... :D

(#559) jasszer válasza kymco (#555) üzenetére


jasszer
senior tag

Sztem jogos. Oldja meg a Vöröskereszt a szűrést, h valóban csak azok számolhassák el a belépő díját, akik dolgozni mennek. (azaz ne adjanak boldog-boldogtalannak napijegyet h ''majd segít vmit'')

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#560) kymco válasza Calibos (#556) üzenetére


kymco
veterán

Nem a szigeten adtam vért, máshol is lehet... én a vérellátó központba járok negyedévente...
Nem voltam a szigeten se ingyen, se napijeggyel.

www.refujvaros.hu

(#561) kymco válasza jasszer (#559) üzenetére


kymco
veterán

Azt hiszem nem érthető, amit írtam. A vért levevő 10-19 óráig folyamatosan dolgozó nővéreknek kellett belépőt venni, nem boldog-boldogtalannak... Ezzel az erővel lehetett volna pénzt kérni az ott feladatukat végző rendőröktől is....

www.refujvaros.hu

(#562) jasszer válasza kymco (#561) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, így értettem. Megveszik ugyanúgy mint bki más, majd utólag elszámolja a Vöröskereszt. Egyszerűbb, mint ha a szervezőkkel próbálják lepapírozni h ki számít Vöröskeresztesnek és ki nem.

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#563) kymco válasza tbs (#558) üzenetére


kymco
veterán

Nekem nem az a bajom, hogy külföldre megy a vér... szerintem nem megy külföldre, max nagy földrengések, vagy pld a wtc merénylet idején. A gondom az, hogy ezt a humanitárius munkát, amire rászorulhat egyszer (vagy többször) bármely sziget szervező napijeggyel adóztatják meg. Még csak nem is vettek részt a rendezvényeken, nem vettek igénybe szolgáltatásokat, sőt ők szolgáltak.... nem is keveset.

www.refujvaros.hu

(#564) kymco válasza jasszer (#562) üzenetére


kymco
veterán

Igen, de a vöröskeresztnek ki számolja el? Senki, a vöröskereszt költségvetési tételeiben ott lesznek a sziget belépők a kötszerek, élelmiszersegélyek stb között....

www.refujvaros.hu

(#565) jasszer válasza kymco (#564) üzenetére


jasszer
senior tag

Tételesen biztosan senki sem fogja. A felháborodásod etikai vonalon érthető, de a Vk-nek egészen biztosan jobban megéri az a pár - egyébként méregdrága - napijegy, mintha az Abádszalók-alsón lévő agrárfesztiválra cuccolnak le két komplett hétre, ingyenes standdal.

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#566) Calibos válasza tbs (#558) üzenetére


Calibos
addikt

Azért én nem jóténykodom hogy más/szervezet anyagai előnyhöz jusson belőle :((
De egyébként én is szoktam vért adni, munkahelyemen negyed évente van rá lehetőség :D



(#567) kymco válasza jasszer (#565) üzenetére


kymco
veterán

Az a ciki, hogyha a vérellátó belesz@rik a dolgokba és se Mucsaröcsögére, se a szigetre nem megy ki, akkor mi szívunk vele. Az én te, ő, mi, ti ők műtétei maradnak el... én, te .... fogunk meghalni idő előtt.... de ez a szervezőket nem hatja meg.....
No ebből ennyi elég is volt nekem...
Üdv...

www.refujvaros.hu

(#568) Calibos válasza kymco (#567) üzenetére


Calibos
addikt

Vérrellátó nem szarhat bele, ha bele szarna hamar olyan embert tennének az élére aki motiváltabb!

(#569) kymco válasza Calibos (#568) üzenetére


kymco
veterán

Akkor elmondhatjuk, hogy a sziget szervezői kihasználták ezt a kényszert....

www.refujvaros.hu

(#570) joe69 válasza kymco (#569) üzenetére


joe69
senior tag

ma lattam interjut Gerendaival hirtvben, ez alapjan irnek le 1-2 dolgot. arrol ne feledkezz el hogy a sziget egy uzleti vallalkozas, nem jotekonykodo intezmeny. iden a civil szervezeteknek megadtak a helyszini technikat ingyen, az azonban nem fert bele hogy a jegybevetelrol is lemondjanak (amely jegyek sokszor nem is oda kerulnek ahova szanjak oket, de ez mas teszta).
akik elore jeleztek hogy ez ellehetitlenitene a reszveteluket, azoknak mas kint levok(javareszt allami szervezetek) vettek meg a jegyet.
a sziget igy is vesztesegesen zart, ami csak azert nem gond, mert a tobbi rendezveny nyeresege kompenzalja.

(#571) joe69


joe69
senior tag

azt el is felejtettem az elobb hogy a civileseknek szant szakmai jegy ara nem a sima jegy araba kerult

(#572) tbs válasza joe69 (#570) üzenetére


tbs
addikt

Ez a ''veszteséges sziget'' szöveg elég hihetetlen azért... ;) Inkább könyveléstechnikára gyanakszom. :DDD Szolid tipp: 300e látogató átlagban 5eFt-os jeggyel 1.5milliárdFt...

(#573) kymco válasza joe69 (#570) üzenetére


kymco
veterán

Vannak az emberek életében prioritások, amelyekhez ragaszkodni kell akkor is, ha nem kifizetődő. Nálam az, hogy negyedévente zokszó nélkül, saját költségemen (benzin) vért adok. Mert ez nekem nem üzlet... és teszem már 15 éve.
Elvárnám a másoktól, hogy a maga erőforrásaival ő is támogassa ezt, pld az ingyenjegyekkel... Nem ettől válik nyereségessé a sziget, de jelzésértékű lett volna értékrend szempontjából...
Ja és én sem vagyok jótékonysági intézmény, és nem kellene beskatulyázni azt, hogy csak jótékonysági intézmény adhat önzetlenül még akkor is, ha ebből nincs haszna...
Egy normális társadalomban ezt az érvet (mármint, hogy nem jótékonysági intézmény) nem vennék be az emberek....
Mellesleg a véradás nem jótékonykodás..... Tisztába kellene tenni a fogalmakat....

www.refujvaros.hu

(#574) tbs válasza kymco (#573) üzenetére


tbs
addikt

''...Elvárnám a másoktól...'' Ez itt a konkrét probléma. ;) Én pl. soha semmit nem várok el másoktól. Felőlem le is köphet, miközben rámosolygok. :DDD

(#575) joe69 válasza kymco (#573) üzenetére


joe69
senior tag

a jotekonysagi intezmeny szot szandekosan hasznaltam, mert itt a szigetet szervezo cegrol van szo, nem pedig egyenekrol. persze hogy mindenki adakozhat, aki tud es az eroforrasai megengedik. itt ez -az altalam ismert informaciok alapjan- nem volt meg

''Elvárnám a másoktól, hogy a maga erőforrásaival ő is támogassa ezt, pld az ingyenjegyekkel... ''
nem tudom milyen alapon varod el hogy millios tetelben adakozzon valaki, ebben maskepp gondolkodunk. mert ha a voroskereszt ingyen kap belepot akkor az osszes tobbi nonprofit szervezetnek is adni kell, es az nem 4db jegy


a sziget penzugyi eredmenyere 0 reszletes informacio birtokaban csak annyit hogy egyaltalan nem tartom elkepzelhetetlennek a veszteseges zaroegyenleget, a kiadasi oldalra is ki tudnek talalni remiszto szamokat a bevetelivel szemben

(#576) tbs válasza joe69 (#575) üzenetére


tbs
addikt

Nyilván, azért nem féltam Gerendaiékat... Azóta ''pénzemberek'', mióta először elkuncsorogták maguknak a szigetet... ;) Jól csinálják, na. :DDD

(#577) kapcs-ford válasza tbs (#572) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Van pofájuk ezt mondani miután Chris Cornell-nek a nemkicsi gázsija megmaradt!!!! (és mi lett volna ha meg lett volna tartva...)

Legyen nyereséges hiszen azért dolgoznak és ha nem lenne az akkor nem csinálnák... vagy most pár szervezonek el kellett adnia pár lakását? esetleg 2008-ban nem is lesz buli?
Ez a ''veszteséges'' meg hogy ''xarul megy az egész'' síró-rinyálkodást nem kéne.


Volt egy olyan sátor (vagy még az se, mert kisasztal meg kisszék ) mire az volt írva: '' A rabbi tanácsa 10forintért'' na ott kellett volna megkérdezni azt hogy miért veszteséges a zsiget.

[Szerkesztve]

Aláírás

(#578) Calibos válasza joe69 (#570) üzenetére


Calibos
addikt

Sziget egy üzleti vállalkozás lett, de ismertem olyan embert aki még nagyon az elején szervező ként tevénykedett, azért annó nem feltétlenül a nagy pénzt látták benne, hanem tényleg a ''buli - jó szórakozás'' kedvéért ment ez az egész ...

Most már csak a pénzről szól az egész, amit sajnálok de beismerem hogy rengeteg más minden is...



[Szerkesztve]

(#579) kymco válasza joe69 (#575) üzenetére


kymco
veterán

Nem kell minden nonprofit szervezetnek milliós tételben adni. ... szvsz a véradás ''minusza'' nem éri el a százezer forintot, vagy kb ilyen nagyságrendű...
de ha ragaszkodsz ahhoz, hogy ez így rendben van, akkor no comment tovább...
Még egyszer: a véradás nem adakozás. Adakozol, hogy valaki ne éhezzen pld, de nem adakozol a véradással, hanem direkten életet mentesz....

www.refujvaros.hu

(#580) kymco válasza tbs (#574) üzenetére


kymco
veterán

Jaj, dehogyis... amit megfizetsz, azzal szemben vannak elvárásaid... :DDD
Jó duma, amit írsz, csak nem igaz...

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#581) tbs válasza kymco (#580) üzenetére


tbs
addikt

Megfizetés egy dolog. De most konkrétan az adomány/ajándék környezetről van szó. Hmmm..? ;) Ebben a kontextusban RÁM igenis igaz. Köpjél. :DDD

(#582) kymco válasza tbs (#581) üzenetére


kymco
veterán

A társadalmi szolidaritás nem ajándék és nem adomány... Árvíz idején el lehet várni az életerős emberektől, hogy tv nézés helyett életet és értékeket mentsenek, ha erre van lehetőségük... ez is életmentés...
Ez legalább annyiban különbözik az adománytól, hogy jórészt nem a feleslegből ad, hanem a szükségből sok esetben... és ha van társadalmi elvárás, akkor az a társadalom életképes.

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#583) tbs válasza kymco (#582) üzenetére


tbs
addikt

Nem értelek, de komolyan. :(

(#584) kymco válasza tbs (#583) üzenetére


kymco
veterán

Én nem azt várom el a szervezőktől, hogy megtömjenek pénzzel, de azt sem, hogy kedvesek legyenek velem, de azt igen, ami számukra is biztonságot jelent, aminek ők is haszonélvezői (hiszen bármikor szükségük lehet vérre és vérkészítményekre), hogy a lehetőségeikhez képest részt vegyenek ebben (hiszen ők is a társadalom részei, sőt jól meg is fejik egy-egy rétegét)... én nem látom azt a számottevő veszteséget, amit ezeknek a nővérek okoztak volna... :)

www.refujvaros.hu

(#585) tbs válasza kymco (#584) üzenetére


tbs
addikt

:(

(#586) divot válasza joe69 (#570) üzenetére


divot
veterán

Ördögi körbe hajtották magukat Gerendaiék: ha nem hoznak világsztárokat, akkor nem jön a külfödli, ezért aztán megagigaköltségvetésből szerveződik a rendezvény. Pedig a kevesebb több lenne, de innen már nagyon nehéz visszafordulni.

(#587) joe69 válasza divot (#586) üzenetére


joe69
senior tag

nem hiszem hogy vissza kene fordulni, legyen egy nagyszabasu fesztival is kis orszagunkban, buszkek lehetunk ra. vilaghiru eloadok gazsijat csak igy lehet eloteremteni
akinek pedig a kisebb, csaladiasabb fesztek jonnek be azoknak ott az efott, volt, hegyalja stb.

(#588) divot válasza joe69 (#587) üzenetére


divot
veterán

Na ja, csak az a baj, hogy nem igazán értetted meg, amit írni akartam (vagy én írtam rosszul), tehát az a baj, hogy ha a megagiga fesztivál ingatag lábakon áll, és két nap esőtől veszteséges lesz, akkor mondjuk három, egymást követő zivataros évet követően bezár a bót.
És bizony, amilyen szélsőséges lett az időjárás, most már ezzel is kalkulálni kell. Ha meg tovább emelik a jegyárakat, akkor a magyar vendégek fognak elmaradni, és akkor megint zsákutca.

(#589) joe69 válasza divot (#588) üzenetére


joe69
senior tag

az idei veszteseget ki tudjak egyengetni a tobbi, szinten sziget iroda altal szervezett esemeny nyeresegevel. tavaj nyereseg volt, iden nem. ez benne van
az idojaras azert volt gond, mert igaz hogy csak 2 nap esett az eso, de az akkora mennyiseg volt hogy utana szinte vegig dagonyazni kellett a sarban. ezt a hirekben le is adtak, a napijegyesek nem is jottek annyian.

(#590) Drizzt válasza divot (#588) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én az idei pénzt már nem fizettem ki, de a sziget előtti első nap kaptam jegyet 20-ért(más nyerte), azt meg nem bírtam elutasítani, habár nem érdekelt semmilyen fellépő kb., de nagyon sok barátom kint volt. Nekem a legeslegmagasabb pénz, amit megérne, az olyan 25K, de jövőre csak akkor megyek, ha lesz valami jó fellépő is, idén a nagyok közül tán csak a Chemicalt élveztem valamennyire.
Szóval nekem a mostani jegyár már bőven túl volt azon, amit én kifizetnék. Tényleg egyre veszélyesebb ez a vállalkozás, de őszintén szólva én már nem is nagyon hiányolnám, ha mégis tönkremenne, illetve idővel úgyis lenne valami más nagy is. Nameg a Pannon ha nem lép vissza a főtámogatóságtól, akkor idén is nyereséges lett volna, ha jól emlékszem az összegekre.

I am having fun staying poor.

(#591) Drizzt válasza joe69 (#589) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez az idei Roskilde fesztiválon készült kép. :D Ott még sokkal nagyobb eső volt, s a fasztivál is kb. 2-szer akkora, ha a Hvg-ből jól emlékszem.
[kép]

I am having fun staying poor.

(#592) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Na ja, nem olcsóság kimenni, de én pl. abból indulok ki, hogy:
Ha elmész valahova nyaralni 1 hétre mennyiből jössz ki? (szállást, utazást nézve) Biztos van vagy 50k. Ez meg benne volt 30k-ba, és ezért még világhírű fellépőket is kaptam, nem is keveset! :D
Egyébként kidöglöttem mint állat, megvagyok fázva sajnos (és nem az esős napok alatt fáztam meg).
A Vöröskeresztes dologról meg lehet vitatkozni, de szerintem a Gerendai magyarázata nélkül fölösleges.
Hogy hogy lehet veszteséges a Sziget, úgy hogy 371 ezren látogatták meg?
Fellépőket kell fizetni, színpadok felépítését/szétszerelését/szállítását/kölcsönzését, hang -és fénytechnika felépítését/szétszerelését/szállítását/kölcsönzését, szakemberek (hangosítás stb.), reklám, biztonságiak (1500 in-kalos), szemét összeszedés/elhordás, szenyvíz elhordás, wc kölcsönzés, füvesítés, fellépők kiszolgálása/szállítása/elszállásolása, tócsák leszivattyúzása/eldolgozása, jegyterjesztés, jegyszedők és egyéb személyzet fizetése stb.
Úgyhogy van mire költeni. ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#593) kapcs-ford válasza ROBERTOH (#592) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Pontosan, nem lett az veszteséges csak így lett kihozva. Chris Cornell lemondásával mondjuk lehetett volna kicsit olcsóbb a napihegy arra a napra tehát maradt nekik borravaló rendesen. Mondhatni szemétség volt.

Érdekesség: FIB fesztiválon tortént 2004-ben hogy elmaradt Morrisey és az ottani fogyivédelem kotelezte a szervezoket a napijegy osszegének a visszaadására.
[link]

----
divot:
''Ördögi körbe hajtották magukat Gerendaiék: ha nem hoznak világsztárokat, akkor nem jön a külfödli, ezért aztán megagigaköltségvetésből szerveződik a rendezvény. Pedig a kevesebb több lenne, de innen már nagyon nehéz visszafordulni.''

Kulföldi bandák már régóta vannak a szigeten, asszem még 96-ban az Iggy-re meg a Prodigy-re nyomtuk... tehát úgymond a pepsisziget óta jönnek a világsztárok petroleum lámpára meg kisnyálra ott az efott....
---

Egyébként látszik az hogy mennyire nem vagytok fesztiváljáróak és hogy nem vagytok tisztában az árakkal, európa legolcsóbb (kaja/pia) fesztiválját drágáljátok.Sziget a kánaán jelenleg. Na persze nem a hazai keresethez képest hanem a fesztiválokhoz képest. Ha más országba megyunk bulizni akkor ott sem a fizetésedhez szablyák az árakat hanem az úgymond fesztivál tarifához és ahhoz képest a sziget kaja/pia áraiban nevetségesen olcsó. A jegyek árait meg dontsétek el magatok:

4napos FIB fesztivál, belépo 4napra 152 € (37500 HUF)
(kaja/pia ára 4-5x a szigetinek)
Viszont napi bontásban..
[link]
[link]
[link]
[link]


Aláírás

(#594) divot válasza kapcs-ford (#593) üzenetére


divot
veterán

Igen ám, de ez magyarországi rendezvény, ergó a magyar vendégekre is számítanak. Tehát egy nagyon érzékeny egyensúlyi helyzetet kell megtalálniuk, és ezt egyre nehezebb lesz így, olyan nagy a különbség a nyugati és a honi fiatalok elvárásai és anyagi ereje között.

(#595) deniro2 válasza kapcs-ford (#593) üzenetére


deniro2
senior tag

Chris Cornell lemondásával mondjuk lehetett volna kicsit olcsóbb a napihegy arra a napra tehát maradt nekik borravaló rendesen. Mondhatni szemétség volt.

Most ennyi erővel nekem adhatnák olcsóbban a jegyet alapból, mert a sok bazidrága, műanyag playback sztár baromira nem érdekel, nem nézem meg, a Nevermore-t meg tizedannyiból ellehet hozni. :)

(#596) Drizzt válasza kapcs-ford (#593) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hazai szinten a legdrágább, vagy legalábbis erősen versenyben áll érte, európai szinten olcsó. De én nem is azt mondtam, hogy az európai fesztiválokhoz képest drága, hanem ahhoz képest, hogy én miből élek.

Szerinteem a legjobb itthoni fesztivál a Hegyalja, ár, elhelyezkedés, s egyebek szempontjkából.

I am having fun staying poor.

(#597) fokukac válasza divot (#594) üzenetére


fokukac
nagyúr

ahogy elnéztem a tömeget, semmi baj nincs a magyar fiatalok anyagi erejével, szemlátomást tízezrek költöttek el tízezreket esténként, jókedvvel, önként.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#598) divot válasza fokukac (#597) üzenetére


divot
veterán

Milyen kár, hogy ezt a gyönyörű képet némiképp befelhőzi a tény, miszerint veszteséges volt a rendezvény.

(#599) ROBERTOH válasza kapcs-ford (#593) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Lehet hogy Chris Cornell lemondta, de a többi kb 100 aznapi fellépő fellépett, tehát ő csak 1 volt a 100-ból. És az összes többi dolog (színház, luminárium, stb stb.) mind meg volt tatrva, úgyhogy érthető, hogy nem akartak árengedménnyel szöszölni. Főleg, hogy valaki már megvette elővételben olcsóbban...

ez a kedvenc aláírásom

(#600) kapcs-ford válasza fokukac (#597) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja és szinte mindenki oakley-ban. :DDD

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.