Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) bLaCkDoGoNe válasza uffneked (#750) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azt hiszem kicsit összekevered a dolgokat.
A ''Hello World'' egyenlőre csak annyit csinál, hogy kiírja a ''Hello World''-öt, semmi másra nem használható.

2.01 alatt jelenleg csak a GTA exploittal (eLoader) tudsz homebrew-eket futtatni, és ebben az esetben tényleg csak annyi a dolgod, hogy bemásolod a ''Games'' mappába a cuccokat, és az eLoaderrel elindítod.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#752) uffneked válasza bLaCkDoGoNe (#751) üzenetére


uffneked
aktív tag

Lássuk értem-e... :F
Tehát akkor most van egy új exploit, amire lehet majd írni homebrew-okat, és az 1. ilyen a Hello World, meg az exploitot is erre keresztelték... :F
És a homebrew hello world olyan program, amit ha megnyitok kiírja, hogy ''hello world!''?? :F
Mert ez szűrődik le hirtelen a hsz-od, meg a psp updates-en leírtak alapján... :U
Ja meghogy ez 2.00-2.80ig megy, és talán kihoznak majd erre is sok kis progit...
Vagy már megint sokat dolgoztam és fáradt az agyam?? :DDD

(#753) Cathfaern válasza uffneked (#752) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A ''hello word'' az egy programozásban elterjedt kifejezés igazából. Az egy példaprogram tulajdonképpen, ami a lehető legegyszerűbb dolgot csinálja: kiírja a képernyőre azt, hogy ''hello world'', majd befejezi futását.
Magyarul ha felfedeznek egy exploitot ezt próbálják meg rá először megírni, mivel ez a legegyszerűbb, így ennek van a legnagyobb esélye, hogy fusson.

(#754) uffneked válasza Cathfaern (#753) üzenetére


uffneked
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, akkor mindenki, aki homebrew-ot akar futtatni, és nem akarja megvenni a GTA:LCS-t, és 2.00-2.80-a van, az örüljön mit állat, és köszöngesse a pspupdates-en meg, hogy mielőbb kijöjjön sok okos progi. ;) :DDD :C :R
A vaskalapos anti-homebrew-osoknak meg... ;] :DD ;]

(#755) Tiber


Tiber
csendes tag

Na szóval, csak nehogy valaki félre értse: Még nincs homebrew programokat betöltő program fw 2.00-2.80 ra, csak a módját fedezték fel. Bár ahogy a fejelesztőket ismerem maximum 2 hét és kapunk valami betöltőt a magasabb firmware-kre.


[Szerkesztve]

(#756) zsulboy válasza Tiber (#755) üzenetére


zsulboy
senior tag

Elég sokan csinálják,szerintem elég lesz 1 hét is! ;] :C

(#757) bLaCkDoGoNe válasza zsulboy (#756) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az a baj, hogy pont 2.8 alatt csak user mód érhető el ezzel az exploittal, így normális homebrew futtatásra nem lesz lehetőség. 2.71-ig bezárólag meg emulálható a firmware.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#758) uffneked válasza bLaCkDoGoNe (#757) üzenetére


uffneked
aktív tag

Ez igaz, viszont így nem kell megvennie a sok usernek a GTA:LCS-t.
És szerintem ezzel sok embernek esik le a kő a szívéről, mert valljuk be, hogy nem 1 ft lenne eredetiben... (Persze külföldről is be lehet hozni, meg használtan is meg lehet kapni, de akkor is macerás... :U )
Meg elméletileg (ha jól olvastam-nem tuti) tervezik hozzá a kerner módot is, ami dobna rajta nem kicsit... ;)
Viszont van egy egetrengető nagy hibája (számomra legalábbis):
Általában a következő firmware-ben befoltozzák az exploitot is... És a 2.81/2.90-es firmware-hez tervezik a PS1 emulátort is...
Tehát megint adott a kérdés: homebrew, vagy PS1es gémek :F

(#759) bLaCkDoGoNe válasza uffneked (#758) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Miért, a PS1-es játékokat, megvennéd? Szerintem ugyanis szinte biztos, hogy ''pay-and-download'' alapon fog menni a dolog.

A GTA-LCS pedig az egyik legjobb játék PSP-re, aki erre nem hajlandó költeni, nem is értem, miért vett kézikonzolt. :)

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#760) Cathfaern válasza uffneked (#758) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Olyan szépeket tudnék most erre írni, de mivel ott a moderátor rang a nevem alatt nem teszem...így csak annyit mondok, ha azt tervezed, hogy 200 játékot lemásolj, akkor ne sírj már azon, hogy 1-et meg kell venned (max. 10k-s tétel egy 50k-s gép mellé...), ami ráadásul az egyik legjobb játék is a konzolra (mégegyszer: nagyon visszafogtam magam most)

(#761) bullseye válasza Cathfaern (#760) üzenetére


bullseye
addikt

sírjunk érte Argentína! :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#762) uffneked válasza Cathfaern (#760) üzenetére


uffneked
aktív tag

Najó, elég.
Elkezdtem írni a hozzászólást, de lefagyott a gép, és mire megint ment már jött ez a hsz is. 1 hszba írom ha nem gond, nehogy rangnöveléssel is vádoljatok.(Lelkes újonc)
Szóval.
1. Nem áll szándékomban illegális jákékokat telepíteni a konzolomra, mivel kb. 4-3 játék, ami épp érdekel megvan.
2. A GTA-sorozatot végigjáccottam 1-től a san andreasig, és nem töltöttem le őket, mer mire lejön 64k-val a cucc megkapom a fizetésemet, és megveszem. Azért nem érzem magaménak a psp-s átiratot, mert sokévi megszokás után , és mivel nem volt eddig még konzolom, nehezemre esik az irányítás, ami nem lenne baj, mivel gyorsan meg lehet tanulni, viszont elrontaná a GTA-ról kialakult pozitív véleményemet, értsd csalódást okozna. Volt szerencsém haver gépén kipróbálni, és nem kell.
3. Adódik a kérdés, hogy minek nekem akkor az a homebrew dolog... Namost, azért, mert szeretnék megismerni új programokat, amikkel színesebbé, egyedivé lehet tenni a psp-t, mert elég sablonos, hogy ugyanúgy néz ki, ugyanazt tudja, és ez valami mássá teszi, amiről megismerem, és tudom, hogy az enyém. Nameg minek vettem bele 2gigás sticket, ha csak mentegetni akarok??
4. Másik kérdés, hogy minek nekem ps1 emulator, ha nem volt konzolom. Namost van egy csóró barátom, aki eladná nekem az összes játékát (eredeti), hogy a pénzből vehessen megának egy psp-t. Ilyen egyszerű ez.
5. Azt meg nem igazán értem, hogy miből következtetted ki, hogy nekem ott fityeg a polcon 200 játék másolásra várva. Talán mer ott a moderátor helyett a nevem alatt a lelkes újonc van? Elnézést érte, nem vagyok egy gépfüggő típus...

Idézlek: ''nagyon visszafogtam magam most''

(#763) zsulboy válasza uffneked (#762) üzenetére


zsulboy
senior tag

Pedig a GTA LC. irányítása kifejezetten jól sikerült PSP-n szerintem! :C

(#764) zsulboy válasza bLaCkDoGoNe (#757) üzenetére


zsulboy
senior tag

Most el akarsz keseríteni,pedig kezdtem reménykedni hogy újra fogok homebrew futtatni! :O

(#765) Cathfaern válasza uffneked (#762) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez esetben elnézést kérek, ez a mondatod vezetett félre: ''van havernak psp-je, azt odaaadta, hogy töltsek rá eztazt, mer nincs pc-je''. Sajna az ember már alapból pesszimistán áll a dologhoz, pedig tényleg nem kéne :(

(#766) uffneked válasza Cathfaern (#765) üzenetére


uffneked
aktív tag

Semmi gond fáradt voltam, énis túlreagáltam... :U
Az ezt-azt alatt videót-zenét-progikat értettem, mer ninsc pc-je se, csak konzolok, és igazad van, ez nem derült ki ebből...
Szal énis hibás vok, csak megint elindult a lavina, hogy utáljuk ki a kicsit, mer nem teljesen ''etikettes'', és határozottan akartam fellépni + fáradt is voltam, és ez jött ki.
Mégegyszer bocs, ja és az irányítást csak én nem tom megszokni, havernak biztos megy, de ő meg nem egy gta-fan, és csak rajtam maradna, ha megvenném... :(((
A továbbiakban próbálok nem félrevezetően fogalmazni...

Ami ON továbbra is, hogy várjuk a progikat új exploit alá. :C :DD

(#767) uffneked


uffneked
aktív tag

Új, szerintem jó, érdekes hír:
Az Electronic Arts bejelentette, hogy november 7-én piacra dob egy EA Retros nevű UMD-t, ami tartalmazni fog néhány régi, vagy régies hangulató játékot a 90es évekből. Íme a lista:
B.O.B. : First released 1993
Budokan : First released 1990
Desert Strike : First released 1993
Jungle Strike : First released 1993
Haunting Starring Polterguy : First released 1993
Mutant League Football : First released 1993
Road Rash : First released 1992
Road Rash II : First released 1993
Road Rash III : First released 1995
Syndicate : First released 1995
Ultima - The Black Gate : First released 1994
Virtual Pinball : First released 1993
Wing Commander : First released 1993
Wing Commander - The Secret Missions : First released 1993
Az ára 20$ lesz, ami elég olcsó ennyi játékért cserébe. Mondjuk ne mépp mai darabok, de sztem itt nem is a grafikán van a hangsúly...
És új kiegészítéseket is fognak tartalmazni, például a wifis egymáselleni multiplayer.
Sztem megvesszük... :C

(#768) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Megjelent a downgrader 2.71-hez! Bővebben lásd a PSPupdates.com-ot.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#769) adamsX


adamsX
aktív tag

Hellosztok

Hol tudok venni újjonnan PSP Value pack-os gépet. A legolcsóbb hely kéne.

(#770) uffneked


uffneked
aktív tag

Érdekesség képpen...
Ismerősöm piacon dolgozik, és mondta, hogy tudna szerezni másolt UMD lemezeken játékokat... :F
Namost én azt hallottam, hogy az UMD-t még nem sikerülhet másolni, mert csak a sony tudja írni... :U
T ;) ud valaki ezzel kapcsolatban valamit?
Mert ez így nem feltétlenül homebrew, tehát nem biztos, hogy kell downgrade, vagy mégis?? :F
Vagy az egész csak egy kacsa, és nincs ilyen??
Véleményeket várok az üggyel kapcsolatban...

(#771) Cathfaern válasza uffneked (#770) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Valószínűleg kacsa. Ha mégsem az, akkor elvileg nem kell semmi hozzá.

(#772) Madn!ght válasza adamsX (#769) üzenetére


Madn!ght
addikt

ment pirvi.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#773) Bencus88 válasza Madn!ght (#772) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Nekem is küldhetnél valami ajándék 1 giga memori hozzá olyat:D

(#774) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Vki leirná nekem a PSP-s packok közti különbséget? például mi a különbség egy sima alap pack és egy giga pack között, melyik mennyi körülbelül?

(#775) bLaCkDoGoNe válasza Beerwolf (#774) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Legalább Benned ne kelljen csalódnom Sör, keress rá a ''pack'' szóra itt a topikban!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#776) Beerwolf válasza bLaCkDoGoNe (#775) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Rákeresnék én csak én teljesen új árakkal szeretném, de ha akarod hát legyen rákeresek de ha vki mégis lenne olyan kedves beirná nekem hogy melyik pack-ot hol lehet a legolcsóbban megvenni (a többit megnézem:D)

(#777) Madn!ght válasza Beerwolf (#776) üzenetére


Madn!ght
addikt

Tessék:
[link]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#778) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

csákó, valaki helpeljen nekem légyszi... gta liberty city mitol szaggat? devhook 0,46 2 gigás memón... jah meg a *.cso tömörítésben nem világos nekem h melyik beállításnál lesz jobban tömörítve 1es beállítással vagy a 9essel :F

(#779) bullseye válasza EyEsOnU (#778) üzenetére


bullseye
addikt

hát, nekem nincs meg, de akinek megvolt még nem panaszkodott szaggatásra, SZVSZ vidd vissza a játékot és cseréltessed ki...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#780) bLaCkDoGoNe válasza EyEsOnU (#778) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia, ISO-kkal kapcsolatos kérdésekre nem nagyon kapsz itt választ.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#781) Beerwolf válasza Madn!ght (#777) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Köszi :R

[Szerkesztve]

(#782) EyEsOnU válasza bullseye (#779) üzenetére


EyEsOnU
tag

nem eredeti a game :DD
de azért köszi

(#783) bullseye válasza EyEsOnU (#782) üzenetére


bullseye
addikt

sejtettem, csak igyekeztem finom lenni...
a smiley meg gondolom a büszkeséged jele.
de azért szívesen.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#784) piqla


piqla
őstag

sziasztok!
Erosen gondolkodom egy PSP vasarlason, uj telefon helyett. Lenne par kerdesem: videokat milyen szoftverrel jatssza le, ugy ertem, van hozza kulon kis fajin program, propertiessel meg effelekkel, vagy egyszeruen csak elinditja? Tehat ha akarom, akkor angol, ha akarom akkor magyar felirattal nezhetek egy filmet, nezegethetem a dvd menut es hasonlok?
Tudom, hogy nem hazimozinak keszult, de a filmek nem tul ''laposak'' vele? Es, bar bargyu kerdes, hatha tudtok valamit: PSP-hez csak jatekokat fognak kiadni? Tehat mondjuk noteszt, *.doc, *.pdf-olvaso szoftvereket nem fognak kesziteni ra? Elore is koszi a valaszt.

Szereted az állatokat?

(#785) bullseye válasza piqla (#784) üzenetére


bullseye
addikt

filmről már volt itt szó,
ami meg a szöveget illeti, hallottam valami progiról, ami a doksikat jpg-síti, így oldalanként megnézhetővé téve

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#786) piqla válasza bullseye (#785) üzenetére


piqla
őstag

A hsz. elkuldese elott keresgettem, de nem talaltam meg a valaszt mindegyik kerdesemre, azert irtam, de ha csak en kerestem szarul, akkor segits legyszi :)

Szereted az állatokat?

(#787) zsulboy válasza piqla (#786) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nem fogsz tudni menűt és több hangsávot (feliratot) rakni egy mpg4-es filmre,sőt külön a feliratot sem kezeli a psp csak ha bele van égetve!! De ha valaki ismer ilyen progit az engem is nagyon érdekelne

(#788) bullseye válasza piqla (#786) üzenetére


bullseye
addikt

nem rendreutasításnak szántam, azt élesebben szoktam :)
csak télleg volt ilyenről szó, hogy mivel érdemes kódolni, stb. stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#789) piqla válasza bullseye (#788) üzenetére


piqla
őstag

Nem vettem annak, peace & happiness :)

Igazabol akkor rohannek a boltba, ha amolyan symbianos telefonkent uzemelne a psp (termeszetesen a telefon-funkciot kihagyva).

Szereted az állatokat?

(#790) Cathfaern válasza piqla (#789) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha downgradeled 1.5-re, akkor nagyon sok programot fel tudsz rá rakni...csak ugyebár a downgrade-nek van sok hátránya (lásd korábbi hsz-ek)

Viszont ha csak az alapdolgokat használod, akkor elég szegényes. Ugyebár filmnézésre az UDM-es filmeket találták (volna) ki, ott lehet szépen szinkron, felirat, stb...csak olyat házilag meg nem tudsz csinálni.
Szóval mindenféle downgrade és hack nélkül ami elérhető, az egy nagyon szegényes képnézegető, ugyancsak alapfunkciókkal rendelkező zenelejátszó, és hasonló filmnéző (utóbbi 2 esetben, az elindítás, leállítás, beletekerésen kívül gyakorlatilag semmit se tudsz csinálni).

A txt->jpg progi tényleg nem rossz, de azért nem olyan, mintha szöveget olvasnál (nem tudsz beleírni ha esetleg kéne, se állítani betüméreten, meg azért jóval több helyet is foglal)

(#791) piqla válasza Cathfaern (#790) üzenetére


piqla
őstag

Koszi a valaszt, most rohannom kell, de majd meg jelentkezem kerdesekkel!
Meg egyszer koszi :)

Szerk.: Meg mindig nagyon sok pixelhibas peldany van itthon? Pixelhiba gyartasi hiba miatt van, vagy az is lehet, hogy egyszer csak megmurdal egy?

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#792) zsulboy válasza piqla (#791) üzenetére


zsulboy
senior tag

Az újabb szériákban egyre ritkább a pixelhiba,nálam volt mostanában 3db. az újabb szériákból és egyiken sem volt!

(#793) Cathfaern válasza piqla (#791) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően gyártási hiba. De erős behatásra (pl. valami hegyes dologra ráesik) is kialakulhat. Sima használattól viszont nem.

(#794) piqla


piqla
őstag

Na, itt is vagyok. Koszi mindkettotoknek a valaszt.
Igen, ejtegetes nem szokott jot tenni semmilyen elektromos kutyunek... En eddig ugy lattam, hogy a konzolstudioban a legolcsobb a dolog. Megeri GigaPackot venni? Gyakorlatilag nekem csak kabelre es vedobugyira van szuksegem. No, es persze egy kartyara, szoval maris egy gigapack aranal tartok :)
A downgradeles nem jar garanciavesztessel? Tenyleg, letezik ilyen, hogy psp-szerviz? No es meg egy: nem szeretnek ugy jarni, hogy kiadok egy rahedli penzt, majd egy honap mulva kiadjak a PSP-2-t, ami gyakorlatilag egy szubnotesszel er fel :D Szoval nem tervez a Sony efele galadsagot?


[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#795) Cathfaern válasza piqla (#794) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha downgradelés félresikerül, akkor de, azzal jár. Viszont ha sikerül, utána a használt fájlokat le lehet törölni, semmi nyoma nem lesz, hogy ez eredetileg nagyobb firmware-el érkezett (bár gondolom ID alapján utána tudnak nézni, kérdés szórakoznak-e ilyennel)

PSP2 egy darabig még biztos nem lesz.

(#796) piqla


piqla
őstag

Ahogy olvasgattam egy-ket oldalon, a garivesztes melle egy esetleges gephalalt is szamba vesznek a leirok downgradeles kapcsan. A kerdes adott: remhir, vagy valoban annyira el lehet cseszni, hogy legfeljebb porfogonak lesz jo a tovabbiakban?
Nem lehet igaz, hogy valaki nem csinalt meg valami alap-szovegszerkesztot :F Raadasul ahogy nezem a billentyuzet sem valt meg valora... :)

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#797) bLaCkDoGoNe válasza piqla (#796) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, lehet olyan simán, hogy meghal a PSP a downgrade után. Mivel ilyenkor a flash memóriába történik írkálás, ha ott valami nem kerek, akkor megpurcan a kütyü.

Nem értem, miért akarsz egy bill. nélküli cuccra szövegszerkesztőt. Szövegszerkesztésre mobilt vagy PDA-t használj, ez egy játékgép. Fel lehet turbózni a tudását mindenféle programokkal, de szövegszerkesztésre ne ezt akard használni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#798) piqla válasza bLaCkDoGoNe (#797) üzenetére


piqla
őstag

No igen,de a programokkal valo felturbozast egy downgradenek kell megeloznie nem?
Es ahogy ismerem magam, tuti, hogy nalam elsore kinyiffan a cucc.Amugy meg a szovegszerkesztes szerintem nem annyira tragikus otlet, de bizonyos jatekokhoz akar meg tagabb teret is nyithat az iranyitas szempontjabol, de akkor lojjuk ki.

Szereted az állatokat?

(#799) bLaCkDoGoNe válasza piqla (#798) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Persze, nyithat tág teret, de amíg egy ilyen csökött beviteli móddal rendelkezik a készülék, amilyennel, addig szerintem nem igazán érdemes még foglalkozni a gondolattal.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#800) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#799) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az kimaradt, hogy nem feltétlenül kell downgradelni a programok futtatásához, sok program fut 2.0 feletti FW-k esetén is. eLoader témában keresgélj a neten.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.