Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) bLaCkDoGoNe válasza kavicssli (#400) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én budapest vagyok ugyan, de ha gondolod vegyél fel MSN-en, ha tudok, szívesen segítek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#402) zsulboy válasza kavicssli (#400) üzenetére


zsulboy
senior tag

De ide is beírhatod,ha tudunk segítünk!! ;)

(#403) .-Cs0SzA-.


.-Cs0SzA-.
aktív tag

nos, ezena héten beújítottam egy PSP-t.
nagyon tetszik , néha játszogatok , általában zenét hallgatok.
meg vagyok elégedve a zene minőségével, természetesen nem a gyári fülessel, hanem vettem hozzá egy elég drága, minőségi panasonic fülhallgatót , és nagyon ott van a hangerő is, és a minőség is.
játékom egyenlőre még csak a GTA van hozzá , tetszik , szerintem megunhatatlan játék , csakhát nekem nehezek a küldetések , már 10% nál tartok, de már most se boldogulok egy párra, sokszori próbálkozás után se.
grafikája a kicsikének nagyon jó, nem olyan mint a képeken(legalább is én a képeken nem láttam olyan jónak , mint élőben)

és most jön az a rész , amiért írok


a gépet 2.60 as FW vel vettem , de mivel engem az olyan homebrewek nemigazán érdekelnek , amik nem wifisek , vagy nem éppen umd-emulátor ( ;) ) , ezért upgradeltem a 2.70 re.

DE EZEN EGYENLŐRE SEMMIFÉLE HOMEBREWET NEM LEHET FUTTATNI ? MERT BEVARRTÁK A GTA EXPLOITOT , ÉS A TIFF EXPLOITOT IS, UGYHOGY AKI TOVÁBBRA IS HOMEBREWEKET AKAR FUTTATNI NE UPGRADELJEN

viszont vannak előnyök

például (asszem ezt a 2.60 al nem lehetett) podcastot le tudok menteni a cuccra , tök jól , ami szerintem elég hasznos, m ert ha éppen kiszimatolok egy hotspotot , akkor gyorsan le tudok pár zenét szedni.

vagy FLASH támogatás a böngészőben , szeritnem ez is elég hasznos.


azért egy két emulátort szivesen futtatnék a gépen , mert szeretek GBA , vagy master drive játékokkal játszani , de talán kárpótol érte a késöbbiekben megjelenő PS1 emulátor

remélem segítettem , mert ha én ezt olvastam volna valahol, lehet hogy nem upgradeltem volna.

de szerintem egyre többmindent süritenek a firmware-be , és hátha valamit elkapkodnak , és találnak fajintáék egy uj exploitot


más: ugy hallottam , vannak olyan játékok , amikkel NETEN keresztül lehet játszani , tehát nem wifi-multiplayer.

ha jol emlékszem talán a SOCOM ot olvastam.

ez igaz?

szivesen olvasnék olyan játékokrol, amit neten is lehet nyomni

(#404) zsulboy válasza .-Cs0SzA-. (#403) üzenetére


zsulboy
senior tag

Én is csak a SOCOM-ról hallottam,de talán valaki többet tud erről a netes dologról!
Köszi hogy szóltál a 2.70-ről!! :R

(#405) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Én senkit nem akarok megbántani, de aki minimális szinten beszél angolul és PSP-je van, az olvasgassa a PSPUpdates.com oldalt. Ott amint kijött a 2.7, szinte rögtön leírták, hogy a GTA-exploit be lett foltozva, úgyhogy aki frissít, az búcsút mondhat a homebrew-eknek.

Különben sem értem, hogy minek kell ész nélkül frissítgetni, szerintem az, hogy a podcastokat el lehet menteni, sehol sincsen a homebrewek futtatásához (a Flash-támogatás állítólag ritka ''ergya'' lett, a flashes weboldalak általában lerohasztják a böngészőt, memstickre mentett flash fájlok lejátszására pedig van már homebrew flash player). Főként ezt úgy megtenni, hogy tudja az ember, hogy jelenleg semmi lehetősége nincs arra, hogy visszatérjen egy alacsonyabb firmware verzióhoz, tehát nem csak ''kipróbálom, oszt' maj' visszadowngradelek ha nemteccik''.

Azt pedig mindenki beláthatja, aki egy picit gondolkodik, hogy a Sony nem fog addig kiadni új firmware-t, amíg az addigi verziókban megismert réseket be nem foltozzák. Ez tuti.

Azt hiszem a Syphoon Filter: Dark Mirror is játszható ad-hoc online módban.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#406) bullseye válasza Danecay (#392) üzenetére


bullseye
addikt

MPHgameloader asszem pont erre van.
nekem meg pont az ISO változat kéne, mert nem mennek a jó kis próbaverziók a katamari-ból, meg pursuit force-ból

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#407) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Max 65k-m lenne 1 PSP-re. Hol tudok ennyiért kapni ''0'' perceset? Memó kártya is kéne hozzá,filmet,zenét meg ''demó'' játékot rátenni :) Vagy 65k kevés mindezért? :O

(#408) .-Cs0SzA-. válasza bLaCkDoGoNe (#405) üzenetére


.-Cs0SzA-.
aktív tag

nem ész nélkül upgradelgetek , ha homebrewezni szerttem volna, 1.5 ös psp-t vettem volna.
de nincs szükségem fagyogató játékokra , esetleg portolásokra, egyetlenegy dolog ami érdekel, az a gba emulátor , vagy későbbiekben megjelenő(ha lesz egyátalán) valami online fps , de mindezt ha másoltan használom, nembiztos hogy tudok játszani , tehát ugyis megvenném eredetiben.

mostmár van egy jó kis kavicssli féle NFS-MW -m is!
nagyon tetszik a játék.

(#409) bLaCkDoGoNe válasza .-Cs0SzA-. (#408) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tényleg nem piszkálni szeretnélek, de ha anélkül upgradelsz, hogy utánaolvasnál, majd utána meglepődsz, hogy ''jééé, befoltozták az exploitot'', az szerintem erősen fedi az ''ész nélküli'' kifejezést. Azaz inkább eufemizáljunk, maradjunk inkább a ''hirtelen felindulásból elkövetett frissítés'' kifejezésnél. :)

A játékokat én is megvettem eddig, ezután is meg fogom, ha lesz olyan, ami érdekel. De amíg valami nagyon jó játék nem igényel 2.7-et, az tuti, hogy nem fogok frissíteni, mert nekem sokkal többet ér egy SCUMMVM (Day of the Tentacle forever!) vagy egy Transport Tycoon, mint a mostani fantáziátlan, tucat játékok, amik megjelennek PSP-re.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#410) .-Cs0SzA-. válasza bLaCkDoGoNe (#409) üzenetére


.-Cs0SzA-.
aktív tag

DOTT rulz!

utánanéztem sok helyen, még a pspupdates-en is , az uj fw-ben elkövetett ujításoknak,de az exploit eltüntetésével nem találkoztam , csak az rss-ek mentésével , flashel , szoval csak a hivatalosan kiadott ujdonságokkal. Nem is upgradeltem azonnal , mert gondoltam hogy lehet bezárták az exploitot , de nem nagyon érdekelt , ezért késöbb updateltem.
de szerintem ha tudom hogy nincs már meg a hombrewelési lehetőség , akkor is megteszem.

más:2 órányi most wanted nyomogatás után rájöttem, hogy az infrastructure mód azt taakrja , hogy neten keresztül is lehet nyomni ám!
vannak szobák, vagyis nemtudommik , és online lehet játszani..

nem minden játéknál ezt jelenti az nfrastructure multi mód?

(#411) kavicssli


kavicssli
addikt

Tegnap adtam el a NFSMW már meguntam most valami memo kártyát kellene vennem hogy tudjak zenét hallgatni!


Valaki valamilyen jó zenelejátszó progit tud mondani 2.0 PSP-re?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#412) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Találtam 1 jó olcsó boltot,ahol sztem elég olcsón kapható a PSP Giga pack:[link]

Vásárolt már innen valaki? Mennyi jelentősége van a Firmware verziójának? Valamint 1 hülye kérdés,de megéri 1általán megvenni a PSP-t? N-gage-el is úgy jártam,hogy megvetem és alig 1 év mulva már olyan olcsó volt,hogy szinte fillérekért tudtam csak eladni,így nagyot buktam rajta...(meg azért is mert nem sok játék jött ki rá)nem akarok így járni a PSP-vel is :( Meg persze azt se akarom,hogy megveszem és fél év mulva meg kijön a PSP 2 és már csak arra fognak játékot csinálni...bírja ez játékilag és piacilag addig (vagy tovább),mint a PS2?

(#413) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

btw,mi jelentősége van a firmwarenek? Milyen verziójút érdemes venni,ha downgradelni akarom? Mivan ha a legújabb firmwaret veszem meg? Természetesen venni akarok eredeti játékot hozzá,csak kipróbálás nélkül nem veszek meg semmit,mert 1x vettem 14k-ér 1 gamet ami jól nézett ki képekről,de a full nagy sz*r volt...

(#414) Gyusz válasza Darth_Revan (#412) üzenetére


Gyusz
őstag

Én most azért jegelem a PSP megvételét, mert egyrészt nincsenek számomra igazán vonzó játékok, másrészt én is tartok egy esetleges ráncfelvarrott verzió megjelenésétől. A Nintendo is viszonylag hamar kihozta a DS Lite-ot.

Egyébként itt van Giga Pack [link] 60 000-ért.

[Szerkesztve]

(#415) kavicssli válasza Darth_Revan (#413) üzenetére


kavicssli
addikt

Én most akarom a 2.0 visszaállítani 1.5 re! :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#416) bullseye válasza Gyusz (#414) üzenetére


bullseye
addikt

nem akarok a Te pénzedre kibicelni, de PSOne és PSTwo mintha azért lassabban jött volna ki anno.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#417) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

2.01 és 2.5 firmware-t árulnak a Globalgame-be 62990Ft-ért (Ajándék játékkal),melyiekt érdemes megvenni? 2.5-ösön csak eredeti gamet lehet futtatni? Mert ahogy írtam,kipróbálás nélkül SOHA nem veszek játékot,ha tetszik megveszem,ha nem akkor delete.

(#418) bLaCkDoGoNe válasza Darth_Revan (#413) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Downgradelni csak 2.0-ás fw-jű PSP-t tudsz 1.5-re.

2.01 és afölötti fw verziókat nem lehet downgradelni!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#419) Darth_Revan válasza bLaCkDoGoNe (#418) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Akkor 2.0 fölötti FW-s PSP-t csak azoknak érdemes megvenni akik tele vannak pénzel,hogy megvegyenek minden eredeti gamet? :O Lehet mégse ruházok be PSP-re :(

(#420) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nem tudja valaki,hgoy hol lehet 2.0-s Firmware-ű PSP Giga packot ''0'' percesen 60-64k-ért venni?

(#421) bLaCkDoGoNe válasza Darth_Revan (#419) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem. 2.0 fölötti PSP-t azoknak érdemes megvenni, akik nem akarnak kalózkodni. Néhány játékkal remekül el lehet lenni, főleg, hogy van jópár homebrew cucc is (emulátorok, stbstb.) amikkel elszórakoztathatja magát az ember. Pláne, hogy sok rippelt játék ugyebár hiányos (nincs benne pl. zene), nem lehet benne menteni, vagy egyéb anomáliák rontják a játékélményt.
Nekem összesen 5 játékom van PSP-re, és egyhamar nem is lesz több, mert szinte csak trágya játékok jönnek ki rá. Persze aki sportot csinál abból, hogy minden szart ki akar próbálni (ez kb. a mindent ész nélkül letöltő és kiíró emberek PSP-s megfelelője), az ne vegyen 2.0 fölötti PSP-t. :)

Külföldről/használtan sokkal olcsóbbak a játékok, illetve néha akciókba is bele lehet futni.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#422) bLaCkDoGoNe válasza Darth_Revan (#420) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Giga Pack-ban mázli kell ahhoz, hogy 2.0-s PSP-t fogj ki.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#423) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

És eredeti PSP gamet honnan lehet venni olcsón? (Nem baj ha használt) Mondjuk GTA LT-ért,vagy King Kong-ért adnék max 6k-t.

[Szerkesztve]

(#424) kokobe válasza Darth_Revan (#423) üzenetére


kokobe
senior tag

nem tom én most készülök psp-t venni de csak is 15.-öset vagy 2.0-ásat mert az lehet downgradelni 1.5-é!mert én egy játékért se fogok kiadni 10k-t de még 6k-t se annyit egyszerűen nem ér szerintem épp ezért fogom nyomni tört gamekkal!

<---AMD___ATi--->

(#425) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Firmware-t ugye nem csak downgradelni,hanem upgradelni is lehet? (Pl 1.5-öt 2.0-ra)

(#426) bLaCkDoGoNe válasza Darth_Revan (#425) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#427) bullseye válasza kokobe (#424) üzenetére


bullseye
addikt

no flame, de azért kevélyen kiállni, hogy jusztse, azért az túlzás. úgy értem ez nem kenyér, vagy levegő... egyáltalán nem kötelező

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#428) kokobe válasza bullseye (#427) üzenetére


kokobe
senior tag

%warez miatt ttörölve - kalandor%

<---AMD___ATi--->

(#429) bLaCkDoGoNe válasza kokobe (#428) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem elég, hogy nem ismered az alapelveket, de még pofátlan is vagy.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#430) kavicssli válasza kokobe (#428) üzenetére


kavicssli
addikt

:(

Amugy ez az oldal szerintem jó és segíthet [link]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#431) kokobe válasza bLaCkDoGoNe (#429) üzenetére


kokobe
senior tag

ismerem az alapelveket de az még nem azt jelenti hogy be is tartom :DDD

<---AMD___ATi--->

(#432) kokobe válasza kavicssli (#430) üzenetére


kokobe
senior tag

ááááá nagyön köszi :R sokat segítettt ez az oldal nagyon már tudok nyomni a dbz sanghai budokaial és eszméletlen kira! :R

<---AMD___ATi--->

(#433) kavicssli válasza kokobe (#432) üzenetére


kavicssli
addikt

:DDD :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#435) kavicssli


kavicssli
addikt

:( Senki nem nyomja a PSP!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#436) zsulboy válasza bLaCkDoGoNe (#421) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ez szerintem erős hogy csak 5-6 jó játék van psp-re,persze izlés dolga!! ;]
Én pl. a rippelt játékokat csak olyankor használok ha nem lehet még itthon megvenni,vagy kipróbálom mint egy demo-t és ha tetszik megveszem! :DDD

Tudjátok meddig kerestem UMD-n a World Poker-t PSP-re! :O

[Szerkesztve]

(#437) kavicssli válasza zsulboy (#436) üzenetére


kavicssli
addikt

De meglett gondlom

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#438) ManY


ManY
senior tag

PSP re nekem csak a dragon ball meg az untold legends ek tetszenek :)
de azok nagyon
meg kipróbáltam a monster hunter japán verzióját
az is rohadt jó
most leszedtem az európait de ;)
nem tudom elindítani !
ha valaki tud segíteni felvehet msn en
mannyc@freemail.hu

(#439) kavicssli


kavicssli
addikt

Memoria kártyát keresek

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#440) zsulboy válasza kavicssli (#437) üzenetére


zsulboy
senior tag

Igen Svájcból hozattam,mert itthon nagyon gyengus az UMD kinálat!!

(#441) zsulboy válasza kavicssli (#439) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nézz körbe a hardverpiacon,árulnak 20-22k-ért 2GB-s MS-t!!

(#442) zsulboy válasza ManY (#438) üzenetére


zsulboy
senior tag

Az Untold Legends nekem is bejött,jó kis game!! :C
A monster hunter -t nem ismerem,majd megkukkolom! ;)

(#443) kavicssli válasza zsulboy (#441) üzenetére


kavicssli
addikt

Oksa mindjárt megnézem!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#444) bullseye válasza kavicssli (#439) üzenetére


bullseye
addikt

18-ért van 2GB SONY, ha valaki házhoz jön érte...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#445) zsulboy válasza bullseye (#444) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nagyon jó ár vigyétek! :C

(#446) zsulboy


zsulboy
senior tag

Aki netezik (mint én) psp-vel az ne frissítsen 2.70-re mert a böngészöben nagyon elb@szták az ékezeteket!!!(minden é,ű betű helyett %!+''' vannak!!) :O :O :O
Amugy jó kis firmware!!

(#447) kavicssli válasza bullseye (#444) üzenetére


kavicssli
addikt

Hova valósi vagy?

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#448) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

A topicban felmerült a kérdés, hogy vajon, ha egy 17''-os monitort (1280x1024-es felbontással) le tudnak gyártani kis pixelhiba számmal (1-2, sokszor 0), akkor a PSP-t (480x272) miért nem...nos, a Sony védelmében:

Osztottam és szoroztam, így kijött, hogy egy 17''-os TFT felülete (vagy pontosabban a kép területe) 881,1 cm2, míg a PSP-é körülbelül* 52,25 cm2.
Ha kiszámoljuk mennyi pixel van a képernyőkön, majd elosztjuk ezekkel a területekkel, akkor a következő számokat kapjuk:

17''-os TFT monitor esetén: 1487,6 px / cm2
PSP esetén: 2500 px / cm2

Ami akárhogy is nézzük, 1000-el több pixel cm2-ként. És bár persze az is számít, hogy egy monitor esetén nagyobb felületet kell előállítani, de azért a pixelek sűrűsége (mint ahogy a gyakorlat is mutatja) sokkal többet számít.

Kiszámoltam, 15''-os TFT és 1400*1050-es felbontás esetén is ''csak'' 2177 px / cm2


* nem találtam pontos adatot, így vonalzóval mértem le

(#449) zsulboy válasza Cathfaern (#448) üzenetére


zsulboy
senior tag

Köszi,én erre nem is gondoltam volna. :R
Az első psp-en volt 4 db. pixel hiba, de mind a sarokban volt és nem volt zavaró szerencsére.(azért bosszantot,nem is kicsit!)

[Szerkesztve]

(#450) Danecay


Danecay
őstag

Hi All!
Most vettem egy 2GB-os Sony Memory Stick Pro Duo memóriát és olyan észrevételem van, hogy 2048MB (2GB) helyett csak 1939MB-ot lát a PSP és a PC is belőle. Ez természetes, vagy a memóriával van bibi?
Továbbá az UMD Emulator CPU/BUS speednél 266/133 MHz van. Ugye ezt vizsonylag nagy biztonsággal lehet használni 333/166-on? Ha igen akkor hosszabb időre is? Ezzel kapcsolatban még annyit, hogy ha itt húzom a procit az mindaddig úgy marad amíg vissza nem állítom, tehát mondjuk akkor is húzva marad ha eredeti játékkal játszom UMD lemezről, vagy csak akkor tuningolódik a proci ha az UMD Emulator segitségével futtatom a játékokat?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sony PSP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.