Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  nagy sátras topic

Hozzászólások

(#1) Chandler


Chandler
senior tag

Azért nyitottam a topicot, mert még nem találtam ezzel foglalkozót, és úgy gondolom megér egy topicot :)
Viszont rögtön egy kérdéssel kezdenék: aki esetleg jártas a sátrak világában, megmondaná hogy melyiket érdemesebb venni: Coleman CRESTLINE 3, vagy RP Outdoor APARTEMENT 3-BED?

(#2) Chandler


Chandler
senior tag

up

[ Szerkesztve ]

(#3) Lord Zero válasza Chandler (#2) üzenetére


Lord Zero
addikt

hátőőőő.. én nem tudok sok sziporkát s míves csillámokat hozzátenni a témához

talán csak annyit, h irattasd át a címet kis sátras topicra

: ))))

nem, mindegy

(#4) Chandler válasza Lord Zero (#3) üzenetére


Chandler
senior tag

miért? azért mert itt mindenki kocka és csak a gepekhez ert? :F

(#5) Ariadne


Ariadne
őstag

Szintén sátorvásárláson törjük a fejünket párommal, egy Decathlonos "eldobós" "2 seconds" sátrat néztünk ki. Aki ismeri esetleg ezeket, van különösebb hátrányuk a hagyományos cövekelős sátrakhoz képest? Nem hardcore sátorozásra kell, csak egyszer-egyszer rövidebb időre.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6) Integra válasza Chandler (#1) üzenetére


Integra
titán

link nincsen?
ált szokás azt is adni ilyenkor:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Chandler válasza Ariadne (#5) üzenetére


Chandler
senior tag

Én olvasgattam a 2 seconds-ösök után is, egyébként Quechua, nem egy rossz márka, sőt. Az egyetlen hátránya a szállíthatóság, én pl biciklivel is mennék és hát elég nehéz a csomagtartóra rábarkácsolni egy 75 cm átmérőjű "tányért". De többen mondták hogy tök jól vízálló, itt egy cikk is róla.

(#8) Chandler válasza Integra (#6) üzenetére


Chandler
senior tag

Végül ma megvettem az RP-t mert boltjukban 40%-os leárazás van, egyébként RP (konkrét linket nem tudok adni a sátorhoz mert ugyanaz a címe) és a Coleman (szintén nem enged konkrét linket)

(#9) Ariadne válasza Chandler (#7) üzenetére


Ariadne
őstag

Szintén bringával használnánk, de egyelőre nem tervezünk hosszabb csak bringás túrát vele. A vállpántokkal elvileg hátra vehető, persze kérdés, hogy a hátizsák hova megy akkor. :D Köszi a cikkket. :R

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10) Chandler válasza Ariadne (#9) üzenetére


Chandler
senior tag

Hát ha Te is bicóval használnád, akkor nem ajánlom, tényleg nem praktikus.

(#11) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Sziasztok! Vízitúrázáshoz gondolkodom sátor vásárlásán, és egyelőre a Quechua 2 Seconds egyszemélyes sátrat néztem ki. Próbáltam már keresni róla teszteket, de csak a kétszemélyes sátorról találtam, így nem tudom, hogy az ezzel kapcsolatos eredmények érvényesek-e az egyszemélyes változatra is. (A leginkább a vízállósága érdekelne, az adatlapjára ugyan odaírták, hogy 200 l / h / m2 mellett tesztelték, de ez nem tudom, hogy sok/kevés, ill. nem ázik-e be, ha az eső mellett még egy erősebb szél is fúj, ami egymásnak fújja a két ponyvát)

Találtam viszont nyugtalanító híreket, melyek szerint a 2006-ban gyártott sátrak anyaga nagymértékben tűzveszélyes volt, ezért az USA-ban kivonták a forgalomból (de Európában nem...) Arról viszont nem találtam semilyen hírt, hogy azóta más anyagból készítenék a jelenleg kapható sátrakat, erről nem tudtok valamit?

(#12) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Hát, én ma vettem egy két másodperces 4 személyes sátrat. 84 cm a korong átmérője, nem fér be a Focus csomagtartójába. Szopi. :(((
De, legalább megvan a negyedik utas a Balatonra. :D

(#13) runner 125


runner 125
nagyúr

Csak úgy általánosságban; 1 rétegűt senki ne vegyen!

Hüle' voltam, s -persze hol máshol?!- teszkóban volt jó "nagy" 4 személyes (ketten elfértünk benne matraccal. :U ) sátor, talán 3-4k-ért, egye-fene vigyük.

A múlt hét végén le is teszteltük, kapott esőt, -és mi is. Beázott mint a szar.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#14) Mawyx válasza runner 125 (#13) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ebbe én is beleszaladtam, csak az nem 4személyes volt. Egyedül aludtam benne, de totál kiakadtam, hogy mekkora egy sz@r már és persze egyből megkaptam, hogy mert nekem semmi se jó és hogy milyen vagyok már... :W Legutóbb inkább kocsiban aludtam szükségmegoldásként, de igyekszem elkerülni a nem otthon alvást inkább, nem nekem való :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#15) Borify Péter válasza Mawyx (#14) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

hát most mi is szeretnénk venni a barátnőmmel egy kis sátrat
ugyanis pár napra lemegyünk majd kapolcsra
persze csak valami olcsót
ugyanis valsz egyszer használatos lenne:D

(#16) runner 125 válasza Mawyx (#14) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, kocsi ilyenkor jól jön, csak mi motorral voltunk. Az alá nem férünk ketten. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17) Rive válasza runner 125 (#13) üzenetére


Rive
veterán

A konkrét egyrétegűről semmit se tudok, de én is egyrétegűt használtam, és viharban is jól bevált. Mondjuk ehhez az kell, hogy használat előtt valami viaszos impregnálósprével alaposan lefújtam az egészet, de különösen a varrásokat. Nomeg, hogy ha esik, akkor belülről semmi se érhet a vászonhoz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18) runner 125 válasza Rive (#17) üzenetére


runner 125
nagyúr

..noh meg az a másik..másnap amikor kiszáradt, úgy beleheltük belülről az éjjel, h rendesen vizes volt az egész szar... :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19) Reaper válasza a_nagy_pok (#11) üzenetére


Reaper
őstag

Nekünk ilyen 2 second van, bár 2 személyes, megjárta Montenegrót, ott kapott esőt, olyan közepeset, meg a hegyalját is túlélte, hihetetlen könnyebség volt hogy egy pillanat alatt fel lehet állitani, csak mivel mi matraccal használtuk kicsi volt a hossza, amugy sincs meg 2 méter, nekem 185cm-el kicsit rövid, na meh az összecsukást szokni kell.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  nagy sátras topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.