Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) gaben


gaben
aktív tag

Üdv!
A BME-s és za ORIGO-s nyelvvizsga közt mi a különbség?Melyik a jobb?

(#652) qestion válasza gaben (#651) üzenetére


qestion
aktív tag

a BME, ott nincs ang-magy fordítási feladat

a pálya

(#653) gaben válasza qestion (#652) üzenetére


gaben
aktív tag

nincs?
Épp most nézem BME Nyelvvizsgaközpont oldalát,ot az írják a tájékoztatóban hogy vn forítás?Akkor hogy van ez? :F

(#654) kraftxld válasza gaben (#653) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha jól emlékszem magyar=>angol nem volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#655) kraftxld


kraftxld
nagyúr

November 15-én jön valaki IELTS-re? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#656) nemi


nemi
tag

Sziasztok,
jövő márciusig szeretnék német nyelvvizsgát letenni(ugyértem legalább megírni :) ). Intenzív nyelvtanfolyamot keresek, heti 2x4 illet 3x4 4x4 órában, csoportos, jó helyen :)
Ezeket találtam a neten: Novoschool, Katedra.
Ti melyikre voksoltok ?

(#657) brownus


brownus
veterán

hi,

idén novemberben lesz 2 éve, hogy megcsináltam az angol szóbeli középfokot és köv. év tavaszára terveztem az írásbelit. van olyan, hogy elévülés?

(#658) kraftxld válasza brownus (#657) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tudomásom szerint már nincs elévülés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#659) lorcsi válasza brownus (#657) üzenetére


lorcsi
veterán

attól függ hol vizsgázol. van ahol kiadják a szóbelidet és az írásbeli külön van
tesóm is 2 bizit kapott az ÖSD-től külön-külön

(#660) brownus válasza lorcsi (#659) üzenetére


brownus
veterán

az origo-nál/ban vizsgáztam és kaptam a szóbelire külön oklevelet. meg náluk is fogok jövőre..

(#658) kraftxld, az jó lenne...

(#661) nemi


nemi
tag

ÖSD és a Goethe középfok között van valami különbség ? Csinált valaki mostanaban B2 középfokú nyelvvizsgát ? ÖSDre lennék nagyon kiváncsi, igy elsőre szimpatikus intézménynek tünik, Goethe meg az Origo nem annyira, csak a vizsgafelepitest valahogy nem találom az ÖSDnél :)

(#662) nemi válasza nemi (#661) üzenetére


nemi
tag

esetleg még német Euro :)

(#663) bdav


bdav
őstag

hali

TOEFL iBT vizsgát csináltam nemrég és most kaptam meg a pontokat. Az érdekelne, hogy a beszéd / írásnál hogy számítódik a dolog: ezeket 3 illetve 2 részre bontva pontozták és értékelték, de az összeg jóval kevesebb mint amit az összegzésbe írtak. Gondolom felszorozzák valamivel, de ha vki meg tudja biztosra mondani az nem lenne rossz :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#664) Dumb


Dumb
senior tag

Egy ismerősöm megy németből középre egy hónap múlva. Tud valaki valamilyen jó feladatot, tevékenységet a felkészüléshez? Köszi :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#665) demars válasza Dumb (#664) üzenetére


demars
addikt

tevékenység: tanulás
Én is gyenge 1 hónap múlva megyek... Zőld Út Nyelvvizsgaközpontban csinálom! Német közép C, mezőgazdasági modul! Most az írásbelire gyúrok, s ha minden összejön februárban meg a szóbelit csinálom meg... s ha az is összejön, akkor júniusban kapok diplomát!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#666) Dumb válasza demars (#665) üzenetére


Dumb
senior tag

Pl, pár korábbi vizsgalap megoldása? Lehet ilyesmit letölteni valahonnan? Vmilyen feladatsort...

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#667) demars válasza Dumb (#666) üzenetére


demars
addikt

sajna ilyet még én sem találtam! én kaptam néhányat a tanáromtól, de az szakmai nyelvhez van, mezőgazdasági modulhoz!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#668) demars válasza kraftxld (#658) üzenetére


demars
addikt

nem régen törölték csak el az elévülést... állítólag! de ez is nyelvvizsga függő, mert ahol én csinálom, az a gödöllői szent istván egyetem kihelyezett nyelvvizsga helye, mezőgazdasági modult csinálom, s azt mondta a tanárom, h csak koplexet ( C ) lehet először csinálni, s ha nem sikerül, csak az egyik, akkor 2 éven belül meg kell csinálnom a másikat is!! így kapok C t! tehát akkor mégis csak van elévülés...?!?!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#669) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Ha van köztetek debreceni aki angolból szeretne középfokúzni, szívesen segítek. :) Bővebben apróhirdetések között, lehet már ide se szabadott volna beírnom... :B :))

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#670) demars válasza kai_sehmet (#669) üzenetére


demars
addikt

valaki nem tudja, h hol lehet nagy szótárt kölcsönözni... kb 1 hónapra! de lehet egy, vagy két hét is! Míg nyelvvizsga meglesz! /német kellene/

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#671) t1


t1
addikt

Hali!
Öcsém most teszi le angolból a középfokút.
Hallotunk különféle dolgokat hogy ezek után pl: nem osztályozgató, nem kell neki részt venni a nyelvórán.
Ebből mi az igaz és ezek után mi lesz vele a suliban?

(#672) South Velen válasza t1 (#671) üzenetére


South Velen
addikt

Mostmár részt kell vennie a nyelvórákon ugyanúgy, mint a többieknek, érettségizni is kell, csak plusz 35 p a felvételin

(#673) t1 válasza South Velen (#672) üzenetére


t1
addikt

és ha jövöre leteszi előre hozottan az érettségit?11-ben? akkor is?

(#674) South Velen válasza t1 (#673) üzenetére


South Velen
addikt

Akkor nem.

(#675) t1 válasza South Velen (#674) üzenetére


t1
addikt

Értem köszi!
Nagyon szégyen hely ez a magyarország, nagyobb súlya van a középfokúnak mint az érettséginek és ott kell ülni mikor már te tudod :C

(#676) South Velen válasza t1 (#675) üzenetére


South Velen
addikt

Hát én meg pont fordítva vettem ki, ha megvan a középfokud akkor kell bejárni órára, ha meg megvan egy alapfokú érettségid akkor nem kell, pedig egy középfokú nyelvvizsga szvsz sokkal nagyobb tudást takar.

(#677) Panni17 válasza gaben (#651) üzenetére


Panni17
újonc

sziasztok
én ÖSD középszintű nyelvvizsgát szeretnék csinálni. Szerintetek hol lehet csinálni,meg egyáltalán hol nézzek utána?
Mert én debrecenben szeretnék,de ott nem láttam kiírva. Légyszi segítsetek,teljesen elvesztem ebben a nyelvvizsga dologban. Nem is értek belőle semmit, szörnyű nehéz ez az egész. :Y
Meg láttam felsorolva,hogy mikor milyen nyelvvizsga van,de az nincsen kiírva,hogy milyen fajta nyelvvizsga (pl.:ECL vagy Euro,vagy nem tudom) ,szóval, nem értek belőle semmit sem. Ehhez,megérteni kérnék segítséget. meg hogy hol keressem.kitől érdeklődjek

(#678) Panni17 válasza gaben (#651) üzenetére


Panni17
újonc

hali, én ÖSD-t szeretnék csinálni. nem tudjátok,hogy hol lehet,vagy hogy hol nézzek utána?

(#679) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Mit gondoltok, ha elvégzek a Katedránál egy 6 hetes angol felkészítő tanfolyamot (ORIGOra optimalizálva), akkor le tudok tenni ezek után egy TELC-et, vagy inkább keressek kimondottan TELC-re szakosodott kurzust?

Üdv

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#680) tkazmer válasza Victor-y (#679) üzenetére


tkazmer
addikt

ez nagyon függ pl attól, hogy milyen a tudásod perpill, tehát azért mész tanfolyamra, hogy tudd, hogy hogyan fog zajlani a vizsga és gyakorod a feladatokat, vagy azért, hogy tanulj, és ha már tanulsz, akkor legalább a környezet legyen a vizsgához hasonlóbb.
előbbi esetben szerintem teljesen mindegy, második esetben szerintem jobb a telc-re szakosodott kurzus.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#681) raczger


raczger
őstag

ma voltam írásbelin az osztrák intézetben:) már csak a szóbeli van hátra, kíváncsi leszek az eredményemre:D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#682) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

ECL-eseknek...ma megvan az eredmény és meglett.hurréj

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#683) Oyabun


Oyabun
tag

Ha valaki Euroexam angol C1 felsőfokra készül, vagy csak kacsintgat efelé, akkor jutányos áron fel tudok neki ajánlani egy teljes tankönyv, teszt és CD készletet. Ha jól emléxem valami 8kHUF volt az egész szett ára (tankönyv, teszt1, teszt2 +CDk) tavaly. 3kHUF-ért az első szerencsés jelentkezőé.
Nem kellett sokat használnom, 97%-ra vizsgáztam :-)

(#684) ben88ce


ben88ce
csendes tag

Holnap megyek B2 GOETHE nyelvvizsgara. remelem sikerul, bar nem keszultem nagyon ra es a tudasom is nagyon "temaspecifikus" szoval bizok a szerencseben.

(#685) Dashes


Dashes
őstag

Angol közép, továbbtanuláshoz, esetleg külföldön való tartózkodáshoz melyiket javasoljátok? ECL vagy társalKODÓ, miért?

(#686) Oyabun válasza Dashes (#685) üzenetére


Oyabun
tag

Ha kinn akarsz dolgozni, akkor nem a papír számít, hanem hogy jól kommunikálj a való életben.
Továbbtanulást nem tudom megmondani -sajnos nagyon rég volt amikor én továbbtanultam (jesszus. 15 éve érettségiztem), de arra figyelj, hogy akkreditált képzés legyen.

(#687) lorcsi válasza Oyabun (#683) üzenetére


lorcsi
veterán

mennyi idő alatt milyen színtről készültél fel a felsőfokúra?

(#688) kraftxld válasza Dashes (#685) üzenetére


kraftxld
nagyúr

IELTS akkor ha külföldön is akarsz valami papírt lobogtatni, de tény, hogy nem sokmindenkit fog érdekelni.:)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#689) Oyabun válasza lorcsi (#687) üzenetére


Oyabun
tag

Én kifejezetten tanulni csak a középiskolában tanultam az angolt, és még érettségi előtt letettem a középfokot (93-ban). Így a fősulin már nem kellett bejárnom az órákra sem.
Később idegen nyelvű környezetben, illetve külföldön dolgoztam pár éven keresztül. Mivel azonban egy pár éve itthon élek és most egy osztrák tulajdonú cégnél dolgozom ezért keveset használom az angolt. Kitaláltam, hogy addig megyek el vizsgázni, ameddig még nem felejtem el. Ezért tavaly beiratkoztam egy két hétvégés vizsgaelőkészítőre az IH-ba, ahol megmutatták milyen típusú vizsga lesz és csináltunk pár próbatesztet - de ez nem nyelvtanulásról szólt, csak a vizsgára készülésről.
Tehát ha szigorúan vesszük akkor két hétvégét készültem, ha meg azt nézzük mennyi telt el a középfok óta, akkor 14 év.
Azért a teljességhez hozzátartozik, hogy nagyon sok szak- és szépirodalmat olvasok angolul és egy időben sokat fordítottam is. Nem mindenkinek volt ilyen sétagalopp a C1.

(#690) feka007


feka007
nagyúr

1 hónap múlva megyek a Telcre középfokúzni angolból. Remélem sikerül...

[ Szerkesztve ]

(#691) gergiusz


gergiusz
csendes tag

Nyitottam egy topicot NYELVISKOLA akcióknak, de percek alatt lezárták :D szóval most itt teszem közzé, amit ott akartam:

találtam egy sulit, ahol extra intenzív nyári nyelvtanfolyamokat indítanak.. nyilván ilyenből sok van :) viszont itt ha egyszerre két ember jelentkezik, akkor az egyikük jelentkezési díját elengedik!!! :DD ergo fejenként kb 30 ezer forintba fog kerülni a 60 órás tanfolyam! :C

..engem meggyőztek, ezért írok most ide, meg azért is, hogy keresek egy párt magam mellé, aki csatlakozna hozzám... SEMMI más nem kell, csak hogy együtt iratkozzunk be, behúzzuk az akciót, aztán elválnak útjaink.. :U

A nyelvsuli, amiről szó van a campus nyelviskola! Az akciót pedig itt nézhetitek meg: AKCIÓ

Remélem valaki bevállalja velem... :)

"In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

(#692) sztyui2


sztyui2
őstag

Holnap ECL-ezek középszinten.
Szurkoljatok! Aki szintén holnap megy, annak sok szerencsét kívánok!

(#693) New Life


New Life
aktív tag

Hi All!

Lenne egy kérdésem:
Szeretnék angolból középfokú nyelvvizsgát tenni. Kb 5 éve már voltam, de akkor csak a szóbeli lett meg, azóta hanyagoltam, most meg kellene a diplomához. Nem vagyok hülye az angolhoz, de sokat felejtettem. Nekem olyan nyelvvizsga kellene, ami úgymond "könnyebb" a többinél, vagy legalább is típusfeladatokra megy rá és államilag elismert. Fontos lenne, hogy minél hamarabb meglegyen, rászánnám az egész nyarat is. Az is jó lenne ha lenne hozzá intenzív nyelvtanfolyam is.

Üdv:NL

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#694) New Life válasza New Life (#693) üzenetére


New Life
aktív tag

Senki sem jártas ebben a témában??? :F

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#695) feka007


feka007
nagyúr

Jelentem, megvan a középfok! :C

(#696) hanee válasza New Life (#693) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Javaslom a Trinity-t és az Újpesti nyelviskolát. Ők tartanak a nyáron is intenzív felkészítő tanfolyamot és ősszel van is nyelvvizsga. Most még tudsz jelentkezni. Maga a nyelvvizsga nem olcsó, de akkreditált és nemzetközi, a világ kb. 70 országában elismert. Tipusfeladatokra megy rá és a szóbelin is előre megadott témák vannak. A vizsgáztatók Angliából jönnek (szóbelire) és nagyon kedvesek általában.

hanee

(#697) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nekem van 2 közép C :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#698) New Life válasza hanee (#696) üzenetére


New Life
aktív tag

Köszönöm szépen az információt!
A Trinity-ről már hallottam, de az Újpesti nyelviskoláról még nem.Majd utánanézek....

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#699) nemma válasza hanee (#696) üzenetére


nemma
addikt

Én a TIT Telcet csináltam. Egy éve(illetve most már kettő) tolták le a felsőfokút a középfok szintjére, úgyhogy ha egy évvel előbb csinálom meg, akkor most felsőm van. Nem gyenge, mi? :D
Ettől függetlenül szerintem egész könnyű volt, a szóbelinél pedig rendesek voltak, két idősebb hölgy, akik igazán kommunikatívak és van humorérzékük! :)

(#700) gergiusz


gergiusz
csendes tag

Tanulj angolul nyáron is!

Ha most jelentkezel bármely 60 órás tanfolyamra a Campus Nyelviskolánál, 30 órát ajándékba kapsz!!!

http://campusnyelviskola.hu/page/54/akciok.html

Ráadásként, ha időben jelentkezel, a tanfolyamok időpontját is igényeidhez alakítják, 6 fős csoportos oktatás keretein belül, akkor kezdődnek az órák és addig tartanak, amíg Neked megfelel!

"In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.