Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Tithian válasza Gergello (#500) üzenetére


Tithian
őstag

Hetet.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#502) Cav


Cav
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó nyelvvizsga helyet? Az a lényeg, hogy meglegyen a papírom róla.
Passzívon vagyok félévig, szal egész nap ráérnék, így szuperintenzív lenne a legjobb. Államilag elismert, C típusú középszintű kell.
Hallottam olyat, h nem feltétlenül a nyelvtant verik a fejébe a diáknak, hanem megtanítják vizsgázni, típusfeladatokkal. Ilyet ismertek?

Köszi!

(#503) kew válasza Cav (#502) üzenetére


kew
senior tag

még mindig a TELC-et ajánlom :)
bár a felkészítője nemtudom, hogy milyen, de magához a vizsgához nem kell nagy nyelvtani tudás. Tipusfeladatok minden vizsgán ugyanazok, aztkell csak jól begyakorolni az irodájukban megvásárolható könyvből + a kazirol (de a magnóhallgatás része se bonyolult). ..persze nyelvtani rész ittis van, de egyáltalán nem egetrengetően nehéz. középiskolai tudással, 2 év szünet után lelehet tenni.
szóbelin egyáltalán nemmennek a nyelvtanra, csak arra, hogy meg tudjál szólalni és megtudd magad értetni. nekem speciel nincs egy nagy beszélőkém, ugyhogy makogtunk ott összevissza a vizsgapartneremmel, de sikerült ígyis. Nekem pl pozitívum volt, hogy nem az ottani vizsgáztatóval kell társalogni, hanem egy másik vizsgázóval. Ráadásul a vizsgáztató gárda is televan fiatalokkal.
az egynyelű vizsga 23000.- a kétnyelvű 28000.- körül van.
www.telc.hu

(#504) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Nem ismer valaki olyan oldalt, ahol a különböző nyelvekből meg lehetne hallgatni, hogy milyen hangzású? Pl. nem sok albán, mongol, indiai stb. szöveget hallottam.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#505) Zebu


Zebu
addikt

Én most jelentkeztem be egy EUROPRO B2 vantage -ra az IH-nál. Nem tűnik bonyolultnak. Volt már valaki Ilyenből? Nálunk a cégnél eléggé nyomják és azt mondják, hogy az International House jó hely. Nekem a személyes tapasztalatom annyi, hogy fél évet jártam heti 2x1 órában üzleti angol tréningre idegen nyelvű oktatókkal. Izgalmas volt, csak az inkább a beszédkészségre és a prezentálási technikákra ment rá. Nem tudom mennyire lehet húzós a vizsga, vagy hogy mennyire szeretik ezt a vizsgát a sulikban és különböző munkahelyeken. Bár mivel akkreditált, gond nem lehet vele!:)

Vélemény?

(#506) RAM válasza kew (#503) üzenetére


RAM
őstag

TELC-ből létezik vmi üzleti/gazdasági típus v. kiegészítés középre?

Csak tisztán

(#507) kew válasza RAM (#506) üzenetére


kew
senior tag

nemtudok róla, de sztem nincs náluk ilyen.

(#508) Cav válasza kew (#503) üzenetére


Cav
csendes tag

Köszi!
Más is ajánlotta, úgyhogy úgy néz ki ez lesz a nyerő!
Egyébként ez államilag elismertet ad? Nem találtam róla szöveget bár ez az én hibám lehet.

Ja, és egy nagyon láma kérdés! Mivel több a kétnyelvű vizsga az egynyelvűnél?

(#509) kew válasza Cav (#508) üzenetére


kew
senior tag

igen, akkreditáált :) [link]
kétnyelvűnél még írni kell egy fordítást (angolról magyarra, magyarrol angolra).
telc.hu-n nézelődj, ottvan minden info :U

(#510) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

már nekem is le kellene tenni az angol/német középfokút,csak eddig lusta voltam rá..
ez a TELC nekem is szimpatikus szvsz ez lesz belőle!! Előtte viszont el kellene végezni egy 30-60órás kurzust,van vkinek tapasztalata a tanárokról,hangulatról(nekem fontos)??

(#511) concret_hp válasza Bernardo20 (#510) üzenetére


concret_hp
addikt

nyelvtanuláshoz legjobb az 5-10 fős csoport :)
(remélem megteszi némi infónak :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#512) Bernardo20 válasza concret_hp (#511) üzenetére


Bernardo20
senior tag

már jártam németre és mikor 7nél többen lettünk eljöttem,mert nekem az már sok volt..Azokat az órákat szerettem mikor csak 5en jöttünk össze.na annak volt hangulata!

az 5-6fő lenne számomra ideális..bár lehet, hogy ennyivel nem is inditanak csoportokat.. :(

(#513) concret_hp válasza Bernardo20 (#512) üzenetére


concret_hp
addikt

én nyáron 4 fős csopiba toltam :U
de jellemzően 5-6 főtől indulnak csoportok mindenhol

vagy fullba vagy sehogy :D

(#514) tabaki.


tabaki.
csendes tag

Hali
Valaki nem tudja hogy mi a különbség az egynyelvü és a 2 nyelvü nyelvvizsga közt?Meik a jobb? És mi az a honosítás?Nekem kodolányis szóbelim van .Nemsokára megleszz az irásbeli is :) Ebből lehet szakmait lerakni?Vagy mind1 h mienfajta nyelvvizsgám van? Nem tudja vki véletlen h a BMF-en elfogadják e a kodolanyis nyevvizsgát?
Választ előre is kösz:)

(#515) Cav válasza tabaki. (#514) üzenetére


Cav
csendes tag

- a kétnyelvű annyival több az egynyelvűnél, hogy abban van angol-magyar és magyar-angol fordítás.
- az egynyelvű ennyivel könnyebb, szal az a jobb, ha szükséged van kifejezetten kétnyelvűre akkor az a jobb. Szubjektív melyik a jobb.
- a honosítás az, amikor egy államilag NEM elismert nyelvvizsgád van, és az akarod elismertté tenni. Ez egy külön vizsga, ami elég nehéz is.
- sosem hallottam a kodolányisról, ezért nem tudom lehet-e rakni belőle szakmait. Náluk kell megkérdezni.
- fajtája: a nyelvvizsgád legyen mindenképpen középfok, C típus, és államilag elismert. Ezt fogadják csak el.
- BMF-en is, - mint mindenütt - az államilag elismert, középfok, C típust fogadják el. Elég az egynyelvű. (Remélem, mert én egynyelvűre megyek, és a BMF-re járok. ) Ha a kodolányisod ilyen, akkor elfogadják.

(#516) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
Elvileg jogosult lennék 2 sikeres nyelvvizsgám díjának visszaigénylésére. A fősulin le is adtam az igénylőlapokat már 2 hónapja. Mennyi idő alatt kell(ene) a nyelvvizsga díját visszautalniuk? Vannak-e tapasztalataitok ebben a témában?

<< Heimdal >>

(#517) kraftxld válasza Retekegér (#516) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én most adtam le kb 2 hete az SZTE-n , azt mondták, hogy szeptemberben utalják a pénzt :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#518) kew válasza kraftxld (#517) üzenetére


kew
senior tag

nekem meg azt mondták, hogy ilyet már nemlehet...mehetek reklamálni, vagy ez iskolafüggő?

(#519) kraftxld válasza kew (#518) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szeritnem ez iskolafüggő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#520) kew válasza kraftxld (#519) üzenetére


kew
senior tag

francba :(
pedig jólesett volna aza 10es...

(#521) kraftxld válasza kew (#520) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert melyik suli ez?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#522) Retekegér válasza kraftxld (#519) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát ja, eleinte még semmit nem tudtak a TO-n, aztán meg aszonták, hogy majd diploma után, le is diplomáztam és le is adtam a számlákat + kérvényeket. Kíváncsi lennék mikor utalják?

<< Heimdal >>

(#523) kew válasza kraftxld (#521) üzenetére


kew
senior tag

GDF... :U

(#524) lorcsi


lorcsi
veterán

Szeptembertől minden nyelvvizsga szintje emelkedik majd?

kraftxld: Úgy hallottam hogy ami eddik az középfokhoz elég voltr az most már csak az alapfokhoz lesz elég, azt nem tudom hogy minden nyelvvizsgánál így van e (az ÖSD-nél tuti)

[Szerkesztve]

(#525) kraftxld válasza lorcsi (#524) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt hogy érted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#526) bahama bug


bahama bug
csendes tag

a goethe-nél is így lesz, meg szerintem mindenhol, ahool németből lehet vizsgázni, de még az is előfordulhat, h minden nyelvvel megcsinálják ezt, nehogy már a földi halandóknak könnyű legyen egy kicsit is a dolguk.
amúgy az lesz, h ZMP eddig 80%-ra felsőfokú nyelvvizsgát adott, mostantól ez a % csak közepet fog érni, a 60% meg csak alapfokot.
és még azt is hallottam, h az egyetemek kötelezővé teszik majd, h meglegyen mindenkinek az alapfokú nyelvvizsga, és még plusz pontot sem fog érni :(

'' az én az mindig valaki más''

(#527) lorcsi válasza bahama bug (#526) üzenetére


lorcsi
veterán

erre gondoltam én is
ezek szerint az is kétséges melyik nelvnél vezetik ezt be

(#528) bahama bug válasza lorcsi (#527) üzenetére


bahama bug
csendes tag

hát igen, de igyeszek utánakérdezni ,és majd írok jelentést

'' az én az mindig valaki más''

(#529) lorcsi válasza bahama bug (#528) üzenetére


lorcsi
veterán

jó lenne még a nagy szivatás előtt túl lenni rajta...

(#530) bahama bug válasza lorcsi (#529) üzenetére


bahama bug
csendes tag

az tuti, mert június vagy július végéig meg kell lennie, mert különben nem fog majd beszámítani pluszpontként pl a goethe féle nyelvvizsa

'' az én az mindig valaki más''

(#531) lorcsi


lorcsi
veterán

ez talán segít :
[link]

(#532) Shim


Shim
őstag

goethe zd-t mennyi idő alatt javítják ki? (május 23 a vizsga, kérdés júl 11-ig kész lesz-e...)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#533) concret_hp válasza Retekegér (#516) üzenetére


concret_hp
addikt

bme-n nekem 3 hét alatt utalták :U
de tudtommal csak 1nek az árát lehet visszaigényelni, talán azt kivéve ha 2 nyelvvizsga szükséges a diplomádhoz.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#534) Flashcash válasza Retekegér (#516) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én a nyelvvizsgát még 2. évfolyamon csináltam meg (Kandó) akkor le is adtam a szükséges papírt a nyelvvizsga díj visszaigényléséhez, az összeget pedig kb. 3 év múlva utalták a számlámra amikor már rég lediplomáztam és régen elfelejtettem ezt az egészet. :)

[Szerkesztve]

(#535) bahama bug válasza Shim (#532) üzenetére


bahama bug
csendes tag

hát sajna el kell szomorítsalak, mert én január 30-án vizsgáztam az osztrák intézetben, és március 14-étől vehettem át a bizonyítványt, de ha jól tudom, akkor kérhetsz vmi papírt vmennyi pénzért, ami igazolja, h megvan a vizsgád, de azt nem tom, h elfogadják-e idén, mert tavaly nem fogadtak el semmi mást csak a bizonyítvány másolatát

Retekegér: én úgy tudom, h csak az első nyelvvizsga árát téríti vissza az önkormányzat, már ha erre gondolsz, de kettőt árát sztem semmi esetre sem fogják visszaadni. Ráadásul a legolcsóbb nyelvvizsga árát kapja vissza az ember, ami 9 500 Ft, ha még ennyi, de sztem most sem több (én idén kaptam vissza a tavalyi nyelvvizsgám árát)

[Szerkesztve]

'' az én az mindig valaki más''

(#536) tildy válasza bahama bug (#535) üzenetére


tildy
nagyúr

Önkormányzat? Nekem az iskola térítette meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#537) bahama bug válasza tildy (#536) üzenetére


bahama bug
csendes tag

igen igen, de ők felsőbb helyről kapják
én is a suliban kaptam vissza, de arra kellett várnom, h utaljon nekik az önkormányzat

'' az én az mindig valaki más''

(#538) Retekegér válasza concret_hp (#533) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hát nekem 2 nyelvvizsga kellett :U

<< Heimdal >>

(#539) Retekegér válasza bahama bug (#535) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Kitöltöttem 2 igénylésli lapot a TO-n, igaz nem a mostani árát adják vissza (18700 vagy mennyi...), hanem (2 x) 12700-at elvileg...

<< Heimdal >>

(#540) Shim válasza Retekegér (#539) üzenetére


Shim
őstag

nem fogják visszaadni, csak az egyik árát.

bahama bug:
hm, hát elég necces, azért megpróbálom, majd noszogatom őket...köszi mindenesetre

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#541) Retekegér válasza Shim (#540) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

De akkor miért kellett a diplomámhoz 2 nyelvvizsga és miért adtak 2 igénylőlapot? :F

<< Heimdal >>

(#542) Tithian válasza Retekegér (#541) üzenetére


Tithian
őstag

Mert nem tudta a jobb kéz, mit csinál a bal.

Önkormányzatfüggő, mennyit adnak vissza.
Van, ahol a teljes összeget (1 nyelvvizsgára), de van, ahol csak az előírt minimumot (ez egy éve olyan 9500 Ft volt).

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#543) bahama bug válasza Retekegér (#539) üzenetére


bahama bug
csendes tag

nemtom a fősulikon hogy van, nekem még gimiben adták vissza a nyelvvizsga árát, de az ahogy Tithian is írta csak 9 500 Ft volt.
Remélem nem tévesztettek el semmit a To-n, és így akkor jól fogsz járni.

[Szerkesztve]

'' az én az mindig valaki más''

(#544) lorcsi


lorcsi
veterán

Érdekes dologba futottam a nyelvvizsgával kapcsolatba bementem ma ide: [link] itt azt mondták hogy náluk nincs próbanyelvvizsga .
Sima rigó utcasi (más néven Origó)
Aztán körülnézegettem a honlapjukon majd eljutottam ide: [link] furcsa módon itt van feltüntetve próba nyelvvizsga és ez is Origós :F.
Felmerül bennem a kérdés vajon miért nincs Db-ben? :F

(#545) concret_hp válasza bahama bug (#535) üzenetére


concret_hp
addikt

nem a legolcsóbb, hanem az állami nyelvvizsga díját kapja vissza az illető, akár milyenen volt. más kérdés h az állami a legolcsóbb. és már egy ideje nem 9500 hanem 14500 v 14900 nemtom.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#546) bahama bug válasza concret_hp (#545) üzenetére


bahama bug
csendes tag

az jó, h már nem annyi, de akkor én miért csak 9 500-at kaptam vissza, amikor tavaly januárban nyelvvizsgáztam, és idén kaptam vissza pénzt belőle :O

[Szerkesztve]

'' az én az mindig valaki más''

(#547) concret_hp válasza bahama bug (#546) üzenetére


concret_hp
addikt

junius végén emelték.
miért kapnál vissza többet, ha egyszer akkor voltál, amikor még kevesebbe került? :U :F
mondjuk az más kérdés h nem 1 évig kéne tartania mire megkapod a pénzt. de ez sztem az oktatái intézményen múlik. én megkaptam 3hét alatt, szóval olyan nem lehet h állambácsi tehet róla vagy nemtudom...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#548) bahama bug válasza concret_hp (#547) üzenetére


bahama bug
csendes tag

na igen, az igaz, h miért kaptam volna többet vissza mint amennyi jár, de azé vártam rá egy keveset, de ez is mindegy
most kellene vizsgázni, csak most annyi a különbség, h eleve a vizsga ár több, de annyival nem, mint amennyira megemelték a visszatérítendő összeget, vagy nemtom, valaki tudja? :F

'' az én az mindig valaki más''

(#549) concret_hp válasza bahama bug (#548) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. 3 hszel ezelőtt írtam h az állami nyelvvizsga díját kapod mindig, ami most 14500 v 14900. tehát ha államira mész akkor mindig nullszaldó :U
másrészt meg csak 1 nyelvvizsga díját lehet visszakérni, kivéve ha 2 kell a diplomához.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#550) bahama bug válasza concret_hp (#549) üzenetére


bahama bug
csendes tag

értem, köszi az infót :R

[Szerkesztve]

'' az én az mindig valaki más''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.