Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bandus válasza Gerid (#450) üzenetére


bandus
veterán

a rigós nyelvvizsgát egyáltalán nem ismerem, így az írásbelire nemnagyon tudok tanácsokat adni. TELC-en a szóbeli egy másik sráccal volt 2 vizsgabiztos jelenlétében. ha ottis így van akkor próbálj meg nem rájuk nézni, bár vannak olyan feladatok is ahol a pároddal sem szabad szemkontaktust létesíteni. általában értékelik ha az angolszász eredetű szavak helyett a bonyolultabb farncia eredetűeket használod. tanulj meg néhány kifejezést vagy idiómát is..
ment mail is.. :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#452) Gerid válasza bandus (#451) üzenetére


Gerid
csendes tag

Köszi a segítséget!!

Már eléggé be vagyok sz**va.Úgyhogy minden segítség jól jön

Nobody can do it better...

(#453) bandus válasza Gerid (#452) üzenetére


bandus
veterán

húúú, há velem is mi volt akkor.. :D nagyon-nagyon izgulta. rámjött a hányingertől kezdve a sz**ásig minden :D és úgy remegtem, hogy az elején a nevemet nem tudtam rendesen leírni, de ez szerencsére elmúlt és minden simán ment :C

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#454) AMD Power


AMD Power
titán

Én márciusban megyek ki Londonba. Tanultam gímiben is angolt , persze az nagyon ''béna'' volt sajnos. Most végeztem el egy Intenzív Angol Alapozó tanfolyamot (81 óra) [link]

Most folytatom tovább tanulmányaimat ugyan abban a ''suliban''. De most egy Beszédkészség-fejlesztő tanfolyamot kezdek el egy Ír tanárral. Ez 36 órás lesz.
[link]

Szerintetek milyen nyelvvizsga ''típus'' amit érdemes lerakni? Persze most még csak egyenlőre alapfokon! Sajnos nagyon láma vagyok a témában! :B

[Szerkesztve]

(#455) AMD Power válasza AMD Power (#454) üzenetére


AMD Power
titán

Tud valaki segiteni ebben? :B

(#456) AMD Power


AMD Power
titán

UP! :U

(#457) kraftxld válasza AMD Power (#454) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem, ha alapfok közelében érzed magad, meg ilyen gyorstalpalókat végeztél eddig, akkor a helyedben erősen megfontolnám a kimenetelt. Igencsak gondban leszel. Kint meg egyáltalán nem a papír, hanem a tudás számít.

Egyébként szerdán sikeresen letettem az ARMA Katonai szakmai felsőfokú vizsgát a ZMNE-n :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#458) AMD Power válasza kraftxld (#457) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem inkább középfok közelében vagyok. De nekem ez az alapfokú papír csak magam miatt kéne. Kint tudom , hogy szar* nem érsz a Mo nyelv papírokkal. Ez a papír az én ''hülyeségem''! :B

Akkor melyik vizsgára érdemes menni? :DDD

(#459) kraftxld válasza AMD Power (#458) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szeritnem próbálj meg egy TELC közepet, az nem veszélyes.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#460) AMD Power válasza kraftxld (#459) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt a hol érdemes lerakni?

(#461) kraftxld válasza AMD Power (#460) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, hülye vagyok ECL nyelvvizsgáról beszéltem :D Én Pécsen csináltam, de van sok helyen kirendeltség. http://www.ecl.hu

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#462) AMD Power válasza kraftxld (#461) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a Rigó utcai vizsga milyen? Érdemes lerakni a Komplex alap C-t? :F

(#463) koob válasza AMD Power (#462) üzenetére


koob
senior tag

Ha kell a papír. :)
Alapfokon mindegyik könnyű.

(#464) AMD Power válasza koob (#463) üzenetére


AMD Power
titán

Igazából csak magam miatt kell! Ez ilyen presztis kérdés nálam! :B

(#465) peterszky válasza AMD Power (#464) üzenetére


peterszky
őstag

ha csak papír kell akkor (T)ELC
ha úgy érzed, hogy el is akarsz érni vmit akkor egy komolyabb vizsgaközpontba menj:
Rigó v BME, sztem ezek a toppok ( nekem BME közép van :D )

What else you gonna do on a Saturday?

(#466) AMD Power válasza peterszky (#465) üzenetére


AMD Power
titán

Ez az ELC ez könnyebb gondolom mint a Rigó meg a többiek ugye? Bár gondolom én az alapfok, azért nem lehet olyan vészes...!:U

(#467) The Easy


The Easy
csendes tag

Hi All,

gondoltam megosztom Veletek a tapasztalataimat.
Tegnap voltam írásbeli Rigós nyelvvizsgán. Egyéb okokból kellett oda mennem, de többet nem teszem.
A teszt még sima ügy volt.
Extra kérdések nem nagyon voltak benne. A Magyarról Angolra fordítás szintén nem volt nehéz. Fogalmazást két témából lehetett választani. Az egyik a suliról szól, h szerettél e járni meg mit tanultál és más országokban miben más az oktatás, vagy a dohányzás káros hatásairól lehetett még írni.
Eddig kiskirályság volt és simán csuklóból megírtam egy szuszra.
Az Angolról Magyarra fordítás kissé húzós volt a szövegértés pláne.
A fordítás egy hithű Keresztény nőgyógyász abortusz ellenes nézeteiről szólt.
Rengeteg ismeretlen szó volt benne és szinonímákra utaztak.
A szövegértés iszonyat volt.
Mi egy elég nagy teremben voltunk és akivel beszéltem a vizsga után mindenki ezen az utolsó kettőn szívott.
Én végigvettem a Headwayt és a kék Grammar In Use-t ( a harmadik kiadást).
Elég sokat olvastam Angolul ujságokat, a neten híreket és egyéb könyveket is.
Nem tudom, h egy középfokú vizsgára honnan lehetett volna még többet tanulni.
Ha esetleg nem megyek át tuti, h Rigósnak még a közelébe se fogok menni.

Akik ezután fognak menni azoknak sok sikert.

(#468) pweisz válasza The Easy (#467) üzenetére


pweisz
senior tag

De mért Rigóra mentél? Én annó honosításra jártam oda, nem tudom hányszor voltam,de sokszor, és nem sikerült. Nem vagyok túl jó véleményel a Rigóról, de más se amiket úgy hallottam, az alapján.

(#469) diospite


diospite
csendes tag

sziasztok
én most augusztusban bepróbáltam a bme középfokú angol vizsgáz. pár ponton múlt mind2 rést h nemmentem át. most úgydöntöttem h bepróbálom ezt a nyelvvizsgát International House
http://www.ih.hu/

vki tud róla vmit? esetleg tapasztalatok. nagyon nagy örömmel venném őket. thx

(#470) c4-eXp válasza diospite (#469) üzenetére


c4-eXp
aktív tag

Hát most nem vagyok benne biztos, de szerintem egy osztálytársam erre ment tavaly angol középfokúzni. Meglett neki, de ha jól emléxem, azt mondta, hogy elég nehéz volt. Pl. asszem a fordításhoz nem lehetett szótárt használni.

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#471) ddanger


ddanger
aktív tag

Én decemberben megyek német gazdasági szakmaira. Már voltam kétszer 3 éve.
Most ismét próbálkozom.
Tanulni még nem tanultam, most meg jön a zh időszak. jeeeeee
Az irásbelin talán, a szóbelin nagy valószínűséggel megbukom.
Majd meglátjuk. Csá!

(#472) katavagyok


katavagyok
tag

sziasztok! azt szeretném kérdezni, hogy valaki nem tudna-e ajánlani anyagot a készüléshez pitman city&guilds expert vizsgához? nagyon hálás lennék :) köszönöm előre is!

katavagyok...offolóskata...

(#473) The Easy válasza pweisz (#468) üzenetére


The Easy
csendes tag

hi,

beírattak egy tanfolyamra és abban ez volt benne.
Sajna nem tehettem mást.

:F :F :F

(#474) diospite válasza diospite (#469) üzenetére


diospite
csendes tag

nemtud vki vmit? december 18dikán megyek és érdekelnének a tapasztalatok.
nehéznek tűnik mertz 65%ot kell összeszedni és minden részben minimum 40%-ot. vagyis kökemény. bme-n eccerűbben mentem volna át... én. hüle

(#475) grex4


grex4
aktív tag

hello
megtudja nekem vki mondani h meik a legkönnyebb nyelvvizsga? és mégis elfogadott.
hm?

üdv

(#476) McCracken válasza grex4 (#475) üzenetére


McCracken
tag

Szia!

Tudtommal a TELC.
Papíron a Pittman helyett van de valamivel könnyebb, de bővebb infót a www.telc.hu -n találsz.

''Engem gyíkká változtatott.... de már elmúlt!''

(#477) bandus válasza McCracken (#476) üzenetére


bandus
veterán

hogy melyik a legkönnyebb nyelvvizsga ez szerintem olyan kérdés, mint az Intel v Amd (természetesen az utóbbi :)) ) én a Pittmant tartom a legkönnyebbnek, utána a TELC (nekem is ilyen van, középfokon angolból). a rigó sztem hülyeség, ahhoz képest, hogy mennyit ér relatíve nehéz, BME-sem a legjobb szerintem,bár én eleve nem szimpatizálok a kétnyelvű vizsgákkal. Ha tuti, mindenhol elismert vizsgát szeretnél, én a Cambridge-t ajánlanám. Drága, nehéz, de mindenhol elismerik és megvan a presztízse. Ha minden összejön nyárra ebbőllesz felsőfokúm :)) ugyanakkor külföldön a kutya sem törődik vele, hogy van-e nyelvvizsgád vagy nincs, a lényeg hogy jól beszéld a nyelvet :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#478) grex4


grex4
aktív tag

jön vki jövő héten a BME vizsgára? én ujra bepróbálom bár amennyit készülök rá fölös...

üdv

(#479) D4v3


D4v3
őstag

Hi!
Nem akarok emiatt új topicot nyitni, úgyhogy itt kérdezem meg. Nem tud valaki ajánlani Budapesten egy jó angol tanárt, aki felkészítene angol felsőfokú nyelvvizsgára?

(#480) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ma jött meg a felsőfokú katonai szakmai szóbelim bizonyítványa
Nov 2.-án voltam vizsgázni, ez ám a katonás pontosság :D :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#481) BobChemistry


BobChemistry
őstag

szombaton megvolt a 2. próbálkozásom a tit-es nyelvvizsgán

igaz, most már csak az írásbelit kellett megcsinálnom, de sztem nem lesz meg most sem :(

a tanfolyam se ért semmit

most gondolkozok azon, hogy legközelebb nem is ezt csinálom

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#482) BobChemistry válasza kraftxld (#480) üzenetére


BobChemistry
őstag

gratula :C

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#483) kraftxld válasza BobChemistry (#481) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi nem ment?
Középfokún voltál?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#484) kraftxld válasza BobChemistry (#482) üzenetére


kraftxld
nagyúr

köszi

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#485) BobChemistry válasza kraftxld (#483) üzenetére


BobChemistry
őstag

az írásbeli...68% lett

a szóbeli az sikerült, 90% kaptam rá

de az a leggázabb, hogy az egyetemen ugyanaz a tanfolyam amin voltam (51k) tök ingyenes, mivel nyelvórának van meghirdetve :Y
ez a méreg, nem a cián...

ja persze, középfokún...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#486) Ariadne válasza BobChemistry (#485) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha a szegedi egyetemi nyelvórákra gondolsz, azok ingyenesek, de nem sokat érnek - ha sikerül is feljelentkezni valamelyikre, akkor is azzal kell szembesülnöd, hogy kb. 40 fős csoportok jönnek össze... Legalábbis egy-két éve még így volt.

Viszont a kémiai szakfordító állítólag jó kis képzés (neved alapján gondolom vegyész lehetsz esetleg), barátom most fejezi be. Azzal jár egy angol felsőfokú nyelvvizsga is. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#487) D4v3 válasza D4v3 (#479) üzenetére


D4v3
őstag

Erre nem tud valaki válaszolni?

(#488) BobChemistry válasza Ariadne (#486) üzenetére


BobChemistry
őstag

így van, vegyész szakos vagyok, V. éves (ezért kellene a nyelvvizsga)

a szakfordítóira viszont csak úgy lehet jelentkezni, ha már megvan a középfokúd :DDD

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#489) ZakRob


ZakRob
senior tag

Nyelvvizgát kellene tennem németből, mégpedig alap C-t.
Először csak az írásbelit szeretém letenni, akkor is a C-t fizessem, ill. erre jelentkezzek.
Tulajdonképpen mikor vannak a szóbeli vizsgák, mert az említett oldalon, csak az írásbelik időpontja van feltüntetve?

(#490) Ariadne válasza BobChemistry (#488) üzenetére


Ariadne
őstag

Hümm, ezt az ''aprócska'' motívumot el is felejtettem... Én mondjuk sima Rigó utcai középfokú angolt tettem még régebben Szegeden, és akkor viszonylag normálisak voltak. Barátom is ötödéves, egy Dezső nevű embernél szakdolgozik most épp. Valamilyen görbéket keres, de nekem ez kicsit magas... :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#491) kew válasza BobChemistry (#481) üzenetére


kew
senior tag

fura, pedig a tit-es vizsga elég könnyű. írásbeliben max a nyelvtani részben lehetnek fennakadások, legalábbis nekem azment a legrosszabbul :) de igyis meglett elsőre.
monjduk én pesten voltam, de gondolom a feladatok ugyanazok. (ujságcikkek párositgatása cimekkel, behelyettesitgetős, stb)
tanfolyamra nemjártam, viszont megvettem tőlük azt a gyakorlókönyvet egy ezresér, azt végigcsináltam és annyi. az ugyanolyan feladat tipusokat tartalmaz, mint a vizsgasor, szal ajánlom neked, ha még nincsmeg :)
soksikert!
én a bme-es vizsgán szoptam, 2x voltam, egyszerse sikerült egyik fele se. rá jó 3 évre, tavaly elmentem a tit-re és azmeg sikerált :)

hja és lenne még kérdésem is:
igaz, hogy a nyelvvizsga árát (rigo utcai árfolyam szerint 10k körüli összeget) már nemlehet visszaigényelni? ha lehet akkor mi a módja? fősulin aszonták, hogy már rég nemlehet...de máshonnan meg azthallottam hogy de.

a másik, hogy kell-e kétnyelvűsíteni a tit-es nyelvvizsgát? valami olyat is hallottam, hogy az egynyelvű már nemjó...

[Szerkesztve]

(#492) Ariadne válasza kew (#491) üzenetére


Ariadne
őstag

A tites tudtommal mindig kétnyelvű. Nekem van tites (vagyis Rigó utcai kihelyezett tagozatos) közép- és felsőfokúm is, mindegyik kétnyelvű - ugyanis van benne fordítás v. tömörítés. Azok egynyelvűek, ahol nem kell fordítani, pl. oxfordi, TOEFL, francia DALF, DELF. Ezekhez kell (tudtommal elég sok pénzért és sok idő alatt) külön vizsgát tenni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#493) kew válasza Ariadne (#492) üzenetére


kew
senior tag

most hogy így beleolvasgattam a topicba, látom, hogy itt a tit az nem egyenlő a telc-el. pedig a titnet.hu csinálja a telc vizsgát, énpedig azon voltam, azérmondtam, hogy könnyű :)
szal most nemigazán vagyok képben, de ha az a rigó utcai cucc, akkor nemszóltam.

(#494) Ariadne válasza kew (#493) üzenetére


Ariadne
őstag

Én mondjuk a régebbi ''egyszolgáltatós'' rendszerben tettem le a nyelvvizsgáimat, akkor legalábbis a tites a Rigó utca kihelyezett tagozata volt. Nem tudom, ez változott-e azóta...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#495) kew válasza Ariadne (#494) üzenetére


kew
senior tag

én TIT-ként a Tudományos Ismeretterjesztő Társulatot ismerem. Az pedig a TELC vizsgát adja, úgyhogy ha egyre gondolunk, akkor változott :)

(#496) Ariadne válasza kew (#495) üzenetére


Ariadne
őstag

Hoppá, tényleg változott. :Y Szakítottak a Rigó utcával, hmm, hát biztos jobb lett így. Nem akartam félrevezetni senkit, bocsánat... :B

A TIT honlap mindenesetre azt írja, hogy az angol és német nemzetközi és államilag elismert is (állam bácsi meg gondolom csak a kétnyelvűt ismeri el, vagy ebben is tévednék?), az olasz és a francia pedig csak nemzetközi.

(Mondjuk franciából szvsz érdemesebb középfokon DELF-et, felsőn pedig DALF-ot tenni, aztán azt kétnyelvűsíteni, mert azt biztosan ismerik a frankofon országokban.)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#497) kew válasza Ariadne (#496) üzenetére


kew
senior tag

én egynyelvűt tettem tavaly októberben, és államilag elismert ezis. hallomásom szerint idéntől már az nemjó, azért kell a kétnyelvű :)
igaz, hogy sulim szó nélkül elfogadta, hameg melóhelyen kell, ugyse aztnézik mivan a papiron, hanem hogy tudok e angolul :)
deha kell, utólag se vészes kétnyelvűsíteni. 5000 huf körüli összeg letétele után kell irni egy fordítást, és kész. de ez ráér akkor, ha nagyonkérik valahol...

(#498) Ariadne válasza kew (#497) üzenetére


Ariadne
őstag

Köszi. Segíteni akartam, erre nekem segítettél... :R Úgyis most kezdek németül tanulni, jól jön még a tudás, nyelvvizsgázni kell majd úgyis egyszer ebből is. :D

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#499) D4v3 válasza D4v3 (#479) üzenetére


D4v3
őstag

Valaki? :F

(#500) Gergello


Gergello
addikt

Hány + pontot jelent az érettségiben egy közép szintű vizsga?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.