Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#489) Vegha


Vegha
senior tag

Mit értesz megfelelő töltöttség/hőmérséklet alatt ? Azt, hogy folyamatosan 20 °C-on tartod otthon a szekrényben, töltőn ? Vagy azt, hogy mielőtt megvetted a kínai raktár legmélyén porosodott az elmúlt 3-8 évben és valaki rátalált ? Az első verzió nem túl életszerű egy mobiltelefon esetén, a második szerintem annál inkább, de nem az akku élettartamát szolgálja.

szvsz kizártnak tartom, hogy ilyen méretű (dimenziókra gondolok) akkumulátort bárki is szétszedne azért hogy "cellákat" cseréljen benne felújítás céljával. Eleve egy rétegtermékről van szó, nem tömegtermékről (ha tömegtermék lenne, akkor még gyártanának ilyen akkut.) A notebook akkukban a manapság nagyon kurrens 18650-es cellák vannak tudtommal. Egy akkora méretű akkut még talán megéri szétszedni.

A ráírt kapacitások sem jelentenek ma már semmit. Habkönnyű akkura is írnak 10 Ah-t. Ez szerintem csak parasztvakítás. Én ezért is maradtam anno a gyári akkunál, ott legalább nincs átk*rás - csak egyszerűen régi.
De ha megtalálod a Szent Grált, akkor írd meg mindenképpen, sokan vágyunk nagyobb készenlétre : )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.