Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) korcsillio válasza wertigo1984 (#400) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi :R

(#402) wertigo1984 válasza korcsillio (#401) üzenetére


wertigo1984
őstag

Szivi. :)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#403) korcsillio


korcsillio
őstag

Sim nélkül a *+3+hívás kombináció nem használható?

(#407) korcsillio


korcsillio
őstag

Van ettõl frissebb verzió?Ha igen,érdemes frissíteni,van valami változás?

(#408) rekoman válasza korcsillio (#407) üzenetére


rekoman
csendes tag

Ettől nincs frissebb verzió ez volt az utolsó amit kiadtak rá!

(#410) kopepe


kopepe
aktív tag

Annak idején volt 6210-es em(imádtam),erről csak álmodoztam,de tegnap egy ócskapiacon vettem egy 6230i nokiát "ezeröté" töltő nélkül.Magyar menüs,független,a csavarokon azt látom,hogy soha nem volt szétszedve(pár telcsit szétkaptam életemben),és az akku úgy csattan rá,mint állat.Nem lötyög,be sem férne 1 papírlap..Az üdvözlőszövegből íttélve "valami" öreglány használhatta.Tökéletes működés,némi kis zsebkopással a sarkain.Ha nem fertőzött volna meg az érintőkijelző,megtartanám,de anyám már le is nyúlta :)Ennyi pénzért nem hagyhattam ott !!!
"A régi szép idők" :)

(#411) Vegha


Vegha
senior tag

Hi,
a MS által behirdetett Nokia 215 képességein felbuzdulva újra ég bennem a vágy, hogy hadrendbe állítsam én is a 6310i telefonomat. Tegnap végig futottam nagyjából a teljes topikot és korábban valaki azt írta, hogy a legutolsó firmware erre a telefonra valami 5.x-es verzió. Egyelőre ugyan csak említés szintjén találtam, de itt azt írják, hogy bizony 7.00 a legutolsó verzió. Mivel elég hosszú életű már így is a topik - és ha Isten is úgy akarja akkor erőben, egészségben legalább még egyszer ennyit le fog húzni - több régi link már nem működik, nem elérhető. Ezen okulva bekopizom az linkelt fórumbejegyzés tartalmát (mely szintén nemsokára 10 éves lesz, tehát azok a linkek sem működnek már):

drbob 5 March 2005 02:52:47
Archived from groups: alt.cellular.nokia (More info?)

I decided to collate what I have found on the web regarding the latest
6310i firmware in the hope it may help anyone else who is interested in
this:

Check the firmware version on the 6310i by typing *#0000# - The latest
version is 7.00

6310i (NPL-1)
----------------
Changes/improvements made from version 5.52 to version 5.60:

Improvement for the security relating to Bluetooth technology
- Update for Russian T9 dictionary
- Operator name list updated

----------------
Changes/improvements made from version 5.60 to version 7.00:

- Update of kJava implementation

If you have version 5.52 or lower you should take it to a Nokia service
centre to get it updated as there are bluetooth security issues on older
firmwares:

News article - http://news.zdnet.co.uk/0,39020330,39145886,00.htm

Nokia statement - http://www.nokia.com/nokia/0,,65909,00.html

List of vulnerable phones-
http://www.integralis.de/media/press_releases/2004/1205...

Further details on the vulnerability -
http://www.integralis.de/media/press_releases/2004/2603...

The problems are more than just bluejacking: hijacking of the phone inc.
remote dialing, address book access etc are all possible - these issues
were fixed in firmware 5.60.

Firmware updates are free if the phone is still under warranty, don't
let them charge you more than £10/$15 if it's out of warranty.

Even if you're not bothered about the security issue it's worth getting
the update as there were a number of BT functionality and general
stability improvements made in the 5.x firmware (with the exception of
5.52 which is reportedly less stable than 5.51 or 5.60).

You can find a service centre for your region in the support section of
the Nokia website:

http://www.nokia.com/nokia/0,8764,70,00.html

You can find details of changes made in previous versions of the 6310i
firmware here:

http://web.archive.org/web/20040203022328/www.mwiacek.c...

Hope someone finds this useful.

--
drbob

Ha valakit érdekel, az alatta lévői bejegyzésekben írnak részleteket a bluetooth biztonsági problémák mibenlétéről.

(#412) Vegha


Vegha
senior tag

HELP!
Vett valaki mostanában akkut a telefonjához ? Honnan érdemes ? Az első használatba vétel előtt teljesen feltöltöttem, akkor bírt 6 napot. Most második nekifutásra már 2 nap alatt lemerült kb. 60%-ra : (

(#413) RAZR_v3 válasza Vegha (#412) üzenetére


RAZR_v3
tag

Ha aktuális még így majdnem fél év után, jelenleg tesztelem egy utángyártott akkumulátorral a 6310i készenléti idejét, a feltöltéstől számítva most 4,5 nap után is maximumon van a skála a kijelzőn. Nem nyomogatom, nem telefonálok vele, benne van egy feltöltőkártyás, telekomos SIM. :) Ha végeztem a teszteléssel, írok egy beszámolót, képekkel társítva.

(#414) Vegha válasza RAZR_v3 (#413) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi. Annyira már nem aktuális: vettem eBay-en eredeti gyárit. Újnak írták, de látszik, hogy ment már valamennyit. Épp ugyanannyit tud, mint amit eddig használtam: közepes mennyiségű beszélgetés és nyomkodás mellett 4-6 nap.
Ettől függetlenül érdekel a Te tapasztalatod, szerintem hasznos lenne a topikba megírni.
köszi előre is.

(#415) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Elfelejtettem megírni a tapasztalataimat utángyártott akkumulátor ügyben, de ami késik, nem múlik. :D

A képen szereplő utángyártott akkut gyári házas Nokia 6310i készülékkel teszteltem, egy tartalék, feltöltőkártyás telekomos SIM-mel, végig készenlétben volt, maximális térerővel, hívásokat nem indítottam vele, és nem is kaptam, SMS-t szintén. A mobil helyzetét nem változtattam, ugyanott volt végig, nem lett arrébb rakva.
A képen szereplő akku tökéletesen illeszkedett, nem mocorgott, ellentétben a Cameron Sino nevezetű utángyártott akkumulátorral (arról nincs kép), amivel a teszt előtt próbálkoztam. Súlyra nehezebb nála, és nagyon picit vastagabb, de még nem zavaró mértékben, a kapacitása 1650mAh a ráírt adat szerint. A csomagolása egyszerű fólia volt.

A teszt eredménye: készenlétben 11 napos üzemidő, amikor jelezte a mobil, hogy merül az akkumulátor, még bírta plusz 6-7 óráig. Szerintem ez egy utángyártott akkumulátortól nem rossz teljesítmény. A gyűjtők úgyse fognak ilyen akkut tenni a telefonjukba, jogosan, de aki használni szeretné a sajátját, de már nem jó az akkumulátora, ezzel biztosra mehet, hogy működni fog rendesen. :)

(#416) Vegha válasza RAZR_v3 (#415) üzenetére


Vegha
senior tag

hmm.. ez érdekes: nekem a gyári Nokia akkuk (jó régiek) kibírják majdnem 1 napot az első Low Battery hangjelzéstől számítva 15-20 perc beszélgetéssel.

(#417) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Megtörve a csendet, itt egy kép a saját 6310i-mről, kellett rajta cserélnem apróságokat, de én teljesen elégedett vagyok a végeredménnyel. :)

(#418) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. A faternak ilyen Nokiája van, még tőlem örökölte vagy 6-7 éve. Mostanság csinál olyanokat, hogy minden ok nélkül kikapcsol. Töltött akksinál, beszélgetés közben, vagy olyankor is mikor csak pihen az asztalon. Elvittem egy telefonszervizbe de azt mondták mikor meglátták a kezemben a masinát, hogy dobjam bele a kukába, és vegyek egy normális telefont. Van erre valami megoldás, vagy hagyjam. Lehet így vele élni, csak kicsit bosszantó. Köszi a választ!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#419) Vegha válasza Ferike81 (#418) üzenetére


Vegha
senior tag

Kikapcsol vagy újraindul ?
Az akku nem lötyög benne ? Az szokott ilyesmit okozni, ugyanis nem mindig érintkeznek jól a csatlakozók. Érdemes "kitömni" kicsit vastagabb, hajtogatott papírlappal.

(#420) Ferike81 válasza Vegha (#419) üzenetére


Ferike81
senior tag

Hali
Csak simán kikapcsol. Bekapcs és megy megint. Vadi új akksi van benne. Nem lötyög. (Sajnos mikor megvettem az elődjét 1 hetes korában beleesett horgászat közben a vízbe, kivettem szétkaptam gyorsan, de azt mondták a szervizben hogy halott. Az akksit kb fél éve beletettem a fateréba, és heti max 1 töltéssel elmegy.) Lehet szoftveres baja van?!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#421) Vegha válasza Ferike81 (#420) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem teljesen értem: másik akkuval is létezik a hibajelenség ?

(#422) Ferike81 válasza Vegha (#421) üzenetére


Ferike81
senior tag

Igen. Ez hogy kikapcsolt már régebben is előfordult. De fél éve már a gyári akksi nem nagyon bírta, és így rátettem egy másik akksit, ami szinte új (az a telefon esett vízbe, arról van az akksi). De a kikapcsolás így is előfordul, innen gondolom, hogy nem érintkezési dolog lehet. Szépen feszesen áll rajta az akksi, nem lötyög.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#423) Vegha válasza Ferike81 (#422) üzenetére


Vegha
senior tag

Ja, így már értem : ) Az elmondottakból is kiderül, hogy nem az akkuval van a baj, hiszen nem annak öregszik meg az érintkezője, hanem a telefon belső hátlapjában található rugós érintkezők gyengülnek meg. Kis, lapos fejű csavarhúzóval könnyen visszaállíthatod hogy feszesebb legyen.
Plusz szerintem próba gyanánt nyugodtan tegyél be egy összehajtogatott papírlapot az akku alá. Az enyém is kilapult az elmúlt fél év alatt, már ideje nekem is cserélnem (nekem csak újraindulgat néha).

(#424) Ferike81 válasza Vegha (#423) üzenetére


Ferike81
senior tag

Okés köszönöm, megpróbálom.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#427) Koczó93


Koczó93
őstag

Én csak most tettem szert egy ilyen készülékre, céges kártyával használom nagy megelégedettséggel:) Mindig is vágytam egy ilyenre:)

(#429) Koczó93 válasza #40993792 (#428) üzenetére


Koczó93
őstag

Nekem is i változatot sikerült szereznem :) Tényleg remek, erősen gondolkozok hogy néha átrakom a saját kártyám is, legalább hétvégére :))

(#430) RAZR_v3 válasza Koczó93 (#427) üzenetére


RAZR_v3
tag

Szép állapotú a gyári előlap rajta, nem mondom azt, hogy beszerezhetetlen, de az itthon eladásra kínált példányok állapota az esetek többségében hagy kívánnivalót maga után, ritkábban akadnak jó vételek, a külföldiek pedig nagyon drágák.
Jó dolog, hogy növekszik ennek a telefonnak a felhasználótábora, és vannak olyanok, akik megbecsülik ezeket a régi mobilokat. :)

(#432) Ferike81 válasza RAZR_v3 (#430) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ez így van, jó masinák. Csak annyi a baj, hogy nekem is van belőle több példány is, de mikor elvittem a szervízbe, hogy nézzék meg mi van vele, csak pislogak rám mit is akarok. Azt mondták, vegyek egy olcsó nyomógombos telót, ezt meg dobjam el. Nem értenek hozzá.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#433) Koczó93 válasza RAZR_v3 (#430) üzenetére


Koczó93
őstag

Igen egész jó állapotút sikerült kifognom, egy kis kopás van a beszéd mikrofon alatt. Megdöbbentő hogy milyen áron vannak ebayen, persze azok tényleg hibátlanok.
Nem mintha annyira érdekelne de mi a legfrissebb szoftver rá? Nekem most 5.52 van rajta. Van valami kód amivel ki lehet nyomozni a korát vagy a gyártását? Rémlik valami ilyesmi:) Gyári alkatrészt lehet még hozzá szerezni amúgy? Aksi, előlap pl?

(#435) Koczó93 válasza #40993792 (#434) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszi, úgy látom 2004.01 havi a készülékem :)
Megnyugtat hogy van hozzá minden:)

(#436) gaborba81 válasza Koczó93 (#427) üzenetére


gaborba81
tag

Nekem 2003 óta van meg,és használom is.Mostanában újra elsődleges telefonként.Én a 13 év alatt csak 1 akksit vettem hozzá.
Az enyém i verziós.

[ Szerkesztve ]

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#438) andreas49


andreas49
senior tag

Kb. két hete vettem elő a 6310i-s készülékemet, mivel az LG G4-m szervizbe került.
Honnan tudom letölteni a szoftver frissítést és mi módon tudom feltenni? Sajnos a data kábelem nincs meg és nem találok sehol a neten. A bluetooth alkalmas a frissítésre?
Köszi a válaszokat előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#439) RAZR_v3 válasza andreas49 (#438) üzenetére


RAZR_v3
tag

Házilag nem tudod frissíteni, egy már régóta létező GSM szerviz esetleg bevállalja, ha megvan hozzá a felszerelése/tapasztalata, de kérdéses, hogy megéri-e a firmware frissítés az árát.

Ha budapesti vagy, akkor őket érdemes lenne felhívnod és megkérdezned, tudnak-e neked segíteni: Nokia Care

[ Szerkesztve ]

(#440) andreas49 válasza RAZR_v3 (#439) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi az információt, még gondolkodom rajta.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#441) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok!
Keresek Nokia 6310i készüléket! Ajánlatokat privát üzenetben várok! Köszönöm! :R

(#442) Vegha válasza RAZR_v3 (#439) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem nem tudtak segíteni (Váci út).

(#443) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

A készülékház utángyártott, de egész kellemes minőség:

Mercedes-Benz Edition :DD
(saját kép)

[ Szerkesztve ]

(#444) gaborba81 válasza V-I-D-A (#443) üzenetére


gaborba81
tag

Ilyen kijelzővédő nekem is kell.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#445) V-I-D-A válasza gaborba81 (#444) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Ez operátor logó. Én szerkesztettem! :K

(#446) meroly válasza V-I-D-A (#443) üzenetére


meroly
veterán

:R

Impossible is nothing

(#447) shimano1978


shimano1978
csendes tag

Üdv. Vennék ilyet stabil helyről. Csak bézs szinű érdekel...

Samsung Galaxy S7 Edge + Samsung Galaxy Tab4 (SM-T335)

(#448) gaborba81 válasza V-I-D-A (#445) üzenetére


gaborba81
tag

Tudsz nekem küldeni?

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#449) Potrien


Potrien
senior tag

én régen kettőt is használtam, nagyon szerettem őket.
most a szekrényemben pihennek.

(#450) wertigo1984 válasza RAZR_v3 (#417) üzenetére


wertigo1984
őstag

A legszebb telefon szamomra. :K

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.